Artykuły

Stylowe oświetlenie kuchni: od klasycznego po awangardowe

Żyrandol, wisząca świeca – warunki od “ciemny” przeszłość i słownik Dahla. Od dawna przekształciły się w nowoczesne nazwy urządzeń oświetleniowych wraz z ich typami i typami. Nowoczesne modele olśniewają pięknem i blaskiem emanującym z wielu źródeł światła, a z każdą nową kolekcją nigdy nie przestają zaskakiwać lotem myśli projektowej. Jaki żyrandol chciałbyś rozważyć w swojej kuchni? Chcesz podziwiać kryształową delikatność wisiorków, zaszokować futurystycznym wzornictwem lub głośno podziwiać oryginalne egzemplarze? Wśród różnorodności form, materiałów i kreatywności można znaleźć zarówno surowe formy, jak i luksusowe wykonanie artystyczne..

W kuchni nigdy nie jest dużo światła a priori i nie ma co wątpić, że kilka źródeł to za dużo. Według dekoratorów lepiej jest tworzyć duety, tria z opraw oświetleniowych i powiesić przezroczyste kiście szklanych koralików nad stołem jadalnym. Grupy kompozycyjne, z filigranowymi elementami delikatnego wystroju, mają za zadanie oświetlać i dekorować życie ze wszystkich stron.

Kryształowe bukiety Genialna para Żyrandol nad stołem

Włącz światło w kuchni!

Zwyczajowo łączy się kilka rodzajów oświetlenia w przestronnej jadalni. Stłumiony przepływ z kinkietu jest uważany za opcję gotowości i jest zawsze włączony «nadrabiać zaległości» na uroczyście iskrzące się żarówki, które rozbłyskują w uroczystych chwilach. Za pomocą ściemniacza można regulować moc promieniowania żyrandola w dni powszednie wieczory i połączyć światło z oświetlenia meblowego z wyciszoną grą olśnienia.

Ta zasada pomoże prawidłowo rozłożyć natężenie przepływu w zależności od obszaru funkcjonalnego. Jednocześnie lejące się światło pięknie podkreśli dostojeństwo projektu, a oprawy doskonale ozdobią pomieszczenie. Ponieważ żyrandole warunkowo różnią się kształtami owalnymi, kulistymi, stożkowymi, kwadratowymi i wydłużonymi, taka klasyfikacja jest związana ze schematem oświetlenia.

Umieść pierwsze dwa typy prostą przerywaną linią wzdłuż danego wektora. Dzięki dozwolonej powierzchni sufitu urządzenia elektryczne o długości do 3 m dominują w równym rzędzie nad stołem i barem domowym. Ich figuralne układy nie są wykluczone. Kilka pojedynczych lamp może tworzyć okrąg, być rozrzuconych po średnicy na suficie, skupionych w segmentach. Jednocześnie rozwiązują problemy strefowe, grupując modele podłużne.

Długie podświetlenie W blasku światła Takie inne szkło Piękny zespół

Przy opracowywaniu serii kompozycyjnej brana jest pod uwagę harmonia metalowych części urządzeń elektrycznych z używanymi odpowiednikami w kuchni. Kwestia dopasowania kolorów przy złożonej konfiguracji schodzi na dalszy plan. Wystarczy wybrać pasujące do siebie części zakupione z różnych kolekcji, aby całość wyglądała organicznie. Mimo to lepiej trzymać się pewnych wymagań. Odcienie złota, z wyjątkiem «samowar», szare i jasne aluminium, polerowana stal można łatwo ze sobą łączyć, czego nie można powiedzieć o sąsiedniej grupie: mosiądz, jasne odcienie miedzi, brąz, czernione srebro.

Nie musisz obawiać się o estetykę, jeśli połączysz klasykę i neoklasykę z hi-tech, minimalizmem w strumieniu aktywnego światła z jednej strony. Eko styl i japoński kierunek lepiej rymować z minimalizmem i krajem. Kula, spadająca kropla, sześcian czy prostokąt z przezroczystego szkła, nie obciążone detalami, organicznie połączą się z trudnymi do połączenia projektami w stylu retro, steampunk czy country. Konstrukcje podwieszane, we wspomnianym retro, z powodzeniem zarejestrują się w kuchni-salonie, wykonane w designie naturalnym, prowansalskim i industrialnym. Dozwolone są bardziej złożone ruchy dekoracyjne, ale na początek jest wystarczająco dużo uniwersalnych schematów.

Kreatywny żyrandol

Nieoczekiwany i kreatywny

Niektóre rodzaje żyrandoli wyróżniają się nieregularnymi kształtami i chaotyczną aranżacją. Inne – ze względu na technikę wykonania i nowe formaty. Konfiguracje spiralne, rozwiązania półkuliste, świecące tuby, misterne metalowe sploty i długa linia zmaterializowanych pomysłów twierdzą, że są ozdobą domu.

Jak oryginalnie i elegancko urządzić kuchnię, gdy Twoje wnętrze utrzymane jest w tym samym stylu, a pomysł trzeba w niebanalny sposób podkreślić? Nowoczesne moduły meblowe nie mają nic przeciwko byciu w sąsiedztwie lamp wiszących wykonanych w duchu secesji. Chromowany korpus, z zawieszkami skierowanymi w dół, wielowymiarowe rodzaje kloszy z Murano i kolorowego szkła odpowiadają idei.

Zaokrąglone sylwetki żyrandoli są same w sobie ciekawe i samowystarczalne, nie są zauważane w powtórzeniu projektu, z wyjątkiem tożsamości części konstrukcyjnej. Do centralnej ramy przymocowane są kiście i girlandy, łodygi kwiatowe, rogi i inne formujące gałęzie. W tej kolejności tworzą kierunki przepływów i są istotne z pozycji oświetlenia powierzchni..

Delikatne szkło Niezwykły kształt żyrandola

W koncepcji awangardowej preferowane powinny być wersje złożone i niestandardowe. Konstrukcja przypominająca bombę, zgrabna półka z wazonami, statek inspirowany aeropankiem unoszący się w powietrzu, zestaw perkusyjny, wariacje w stylu Klokpunk z dekoracją sprzętu i zwężającymi się abażurami z tkaniny z przyjemnością zmieszczą się w górnej przestrzeni. Ekstrawagancki ceramiczny model z rogami, podobny do damskich długopisów w rękawiczkach, kopia serwisu kawowego z poziomej wysokości wygląda niecodziennie. Taki przepych włoskiego producenta odbierany jest jako oryginalne zaproszenie do miłego spędzenia czasu przy filiżance orzeźwiającego napoju przygotowanego z kobiecą troską..

Klasyczna forma

Wśród oryginalnych gatunków znajdują się stylowe lampy przypominające macki, spadające krople rosy z ekskluzywnym dekorem z kryształów Swarovskiego. Najnowocześniejsze projekty żyrandoli nie ograniczają się do kształtów, materiałów i kreatywności, a czasami opierają się na sprzecznościach, integrując całe wnętrze..

Tym samym koncept techno korzystnie podkreśla dyfuzor wykonany z matowego lub czarnego szkła. W harmonii cyfrowych ramek na zdjęcia umieszczonych w zestawie na ścianie i oświetleniu identycznego kinkietu łatwo uchwycić charakterystyczne niuanse wnętrza. Art Deco doda «rodzynki» elementy kute w blasku kryształowego szkła. Trudno konkurować z luksusowym wykonaniem takiego żyrandola. Taka materializacja wynika tylko z górnego oświetlenia i przy takim wyborze nie można obejść się bez nocnego działania kinkietów lub reflektorów..

Metal i szkło Żyrandol kolumnowy

Starzy znajomi

Od klasyki opraw oświetleniowych tchnie tekstem i czułością. Żyrandole ozdobione są płatkami kwiatów i perłowymi koralikami, ozdobnymi liśćmi. Surowe wnętrze jest bliskie ustalonym formom i dekoracjom, któremu towarzyszy dzwonienie kryształowych wisiorków. Znany od XVII wieku czeski przemysł szklarski i jego wyroby z czeskiego kryształu w porównawczej serii współczesnych producentów prawdopodobnie nie mają sobie równych. Choć w zasadzie nie sposób polemizować z pięknem musującego szkła prezentowanego w gablotach różnych firm.

Ale różnice technologiczne są nadal obecne. Chodzi o cięcie reliefowe i ręczne oklepywanie części metalowych. Załamanie promieni na polerowanych krawędziach «wiszące», tworzy olśniewający połysk. Taki luksus w domu jest prestiżowy i drogi. W sklepach sprzedawane są pod marką Preciosa. Pyszna kreacja zostanie zarejestrowana wyłącznie w odpowiednim wnętrzu.

Żyrandol nad stołem Czeski kryształ Rozsypane koraliki Wnętrze biało-przeźroczyste

W wielu dzisiejszych kolekcjach odnotowuje się ciekawe odmiany sufitów z dekoracją okrągłej obudowy ze stożkami. A jeśli 12 żarówek to za mało na przestronność Twojej jadalni, to oświetlenie 18 kloszy ozdobionych kamieniami Swarovskiego z pewnością przypadnie Ci do gustu. Takie modele na tle dekoracji sztukatorskich staną się akcentem i hipnotyzowaniem «magiczny» kryształy na stałe zatrzymają wzrok na centralnym punkcie.

Żyrandol z żółtymi kloszami Maksymalne oświetlenie Delikatne piękno

Wśród włoskich i niemieckich rożków wykonanych z drogich tkanin ze złotem i ich kolorami, wspaniałych kandelabrów ze świeczkami, z pewnością znajdziesz niebanalne wzornictwo. Teatralny efekt stworzą konstrukcje sufitowe z zamkniętą kopułą w towarzystwie kryształowych zawieszek i kropli rosy. Sferyczne widoki rzemieślników z wyspy Murano, z rzeźbionymi ażurami kryształowych liści z fasetą, działają hipnotycznie.

Kryształowe wisiorki Świeca na wietrze

Z biegiem czasu wiele się zmieniło, ale zmiany nie wpłynęły na produkty Tiffany. Pod tą marką abażury i abażury produkowane są przy użyciu zupełnie innej techniki barwienia szkła. Jednorazowa warstwa od wewnątrz eliminuje potrzebę obróbki powierzchni, a opatentowany pomysł zakłada umiejętną pracę rąk rzemieślnika. Kolejnym know-how Lewisa Tiffany’ego była zasada mocowania witrażowych puzzli za pomocą przezroczystego paska z miedzi i cyny. To położyło podwaliny pod stworzenie opraw oświetleniowych z kolorowego szkła w społeczności elementów kutych. Do tej pory technologia autora jest nadal aktualna, a miłośnicy antyków znają cenę produktów witrażowych..

Kolorowe szkło Żyrandol tęczowy Kreatywne kule Szkło dmuchane

Nowy czas – inne formy

Konstruktywna część żyrandola ze świecami nie uległa zmianie, ale wybór źródeł stał się ciekawszy. Modele imitujące kandelabry są wyposażone w długie minionowe żarówki, «świeca na wietrze», tłoczone kolby pokryte złotem, bursztynem, srebrem. Kolorowe promienie, pomalowane pod powłokę, pięknie wypełniają kuchnię mieniącymi się światłami.

Efektowny żyrandol

Stylowy żyrandol ze świecami pieńkowymi jest nie do przeoczenia. Kształt kaskady, metalu i szkła równie skutecznie zarejestruje się w minimalistycznych projektach. Model z brązowymi rogami najlepiej wspierają podobne elementy dekoracyjne. Żyrandol z kutego żelaza w stylu gotyckim, wykonany z posrebrzanego metalu i pełnego wdzięku kryształu z potężnymi kołami, przypomni Ci o przeszłości. Pop-art jest otwarty na odważne projekty postrzegane z lampami halogenowymi. Te modele z pilotem są wyposażone w funkcję ściemniania i tworzą pożądany scenariusz oświetleniowy..

W dominacji metalu Metalowy krąg

Nowoczesne wariacje z efektownymi wzorami i innowacyjnymi pomysłami można nazwać arcydziełami. Format 3D jest dobrze znany, ale czym jest światło 3D? Wyobraźni pomogą modele o prostokątnych i kwadratowych kształtach z fragmentami szkła i lampkami LED. Zaskoczą Cię lampy wiszące z czworokątnymi elementami, składającymi się z rozproszonych płytek, na ogół przypominających łopatki wentylatora. Wielokolorowe natryskiwanie proszku na zewnętrzną stronę szkła i światła tworzy opalizujące refleksy i wypełnia kuchnię ciepłem. Popularne stają się kanciaste kształty. Lampy wiszące Origami to absolutny faworyt..

Rozświetl swoją kuchnię potężnymi strumieniami! Wraz z nowym żyrandolem oświetlisz swoje życie. A czarno-białe paski zostaną zastąpione innymi kolorami i nastrojami!

Czarne odcienie Okrągły żyrandol z zawieszkami W harmonii z wnętrzem Rozwiązanie kwadratowe

Świeca żyrandol czeski model Nowoczesny design Nietrywialny model