Dokončovací práce

Šablony na zeď: možnosti malování

Šablony jsou praktickým nástrojem pro zdobení stěn místnosti nebo bytu jako celku. Jsou alternativou ke klasickým designům stěn a mohou vnést do interiéru nový nádech. Pokud nápady na zdobení stěn tapetami, barvami nebo banální omítkou zůstaly nezajímavé, pak se na záchranu dostanou šablony, které mohou svou originalitou překvapit a uspokojit touhy rozmarného majitele.

černé květy na bílé zditrafaret-dlya-sten-34trafaret-dlya-sten-22trafaret-dlya-sten-57-850x1024bílá kresba na černé zdiZdobení stěn šablonami má řadu výhod a pozitivních faktorů, zejména můžete získat originální a speciální interiér, který nemá obdoby. Je to logické, protože malování a malování jsou vždy považovány za jedinečnou metodu, která může potěšit svou originalitou..

nástěnná výzdoba s kočkami výzdoba stěny v dětském pokoji geometrické tvary na zdi Je třeba poznamenat, že kresby pomocí šablony lze aplikovat nejen na stěny, ale také na nábytek, vchodové dveře nebo dokonce na strop. Díky tomu je tento typ dekorace univerzální a jedinečný. Další výhodou používání šablon bude to, že pro ně nemusíte být talentovaný umělec, protože pokrytí stěn a nábytku vzory nevyžaduje dovednosti a každý se s tím dokáže vyrovnat.

žlutá zeď s květinami žluté květy na šedé zdi žlutý ornament na stěny

Kde začít

Zpočátku je nutné zvolit optimální vzor, ​​je třeba poznamenat, že vzor by měl nejen potěšit majitele domova, ale také odpovídat stylu bytu nebo jedné místnosti. Například geometrické tvary a vzory budou v rokokovém stylu směšné, ale mohou se perfektně hodit do ložnice nebo obývacího pokoje vyrobeného v high-tech stylu..

klasický dekor na zeď

Samozřejmě můžete použít hotovou šablonu, k tomu stačí jít do jakéhokoli železářství, vybrat si kresbu podle svého vkusu a zakoupit ji za dostupnou cenu. To vše je však razítko a je v tom jen málo originality, bylo by mnohem lepší věnovat tomu trochu času a vytvořit si jedinečnou šablonu sami. Pokud má člověk alespoň minimální umělecký talent, pak za pouhý den může vytvořit originální šablonu se zajímavým vzorem, ornamentem nebo vzorem a následně vytvořit jedinečnou místnost se zvláštním designem. Pokud se obejdou kreativní talenty a nemůžete si vytvořit šablonu sami, můžete také použít jednu z připravených možností na internetu. Stačí najít vhodný výkres a vytisknout jej na tiskárně..

bílé květy na červené zdivelké vzory na zdiVzory pro šablony lze vybrat podle vašeho vkusu a v zásadě neexistují žádná omezení, ale je nejlepší odmítnout kresby s příliš malými detaily. Věc se má tak, že během malování se může stát taková věc, že ​​barva vyteče z hranic kresby a zničí celý estetický vzhled. Malé vzory a prvky jsou také špatné, protože na dálku budou vypadat nesrozumitelně a nedbale, což také ovlivní emoce a pohodlí domova..

námořní téma šablonytrafaret-dlya-sten-49Jakmile je ozdoba nebo kresba připravena, musíte začít s výběrem materiálu pro šablonu. Jako nástroj se často používá plastová nebo silná lepenka. Volba padá na ně, protože se vyznačují vysokou hustotou, která zabrání mezerám v oblastech s tenkou přepážkou mezi prvky vzoru. Jsou také dobré, protože nenavlhnou od barvy, což znamená, že se nebudou srolovat ani stočit. V zásadě můžete použít obyčejný papír, ale nejprve musí být laminován tak, aby povrchová vrstva mohla odpuzovat barvu, a šablonu můžete použít několikrát.

vzorník v koupelněvzorník na stěně koupelnyjemný vzor na zdichryzantémy na zdi

Technika kresby

Existuje několik základních technik pro aplikaci ornamentu na zeď nebo jiný předmět:

  • Solid – je použita pouze jedna barva.
  • Kombinovaný – používá se při použití několika barev, není vhodný pro začátečníky kvůli jeho složitosti.
  • Volumetrický – šablona je vyrobena pomocí tmelu naneseného špachtlí. Kresba bude sametová, můžete vytvořit kresbu s 3D efektem, protože tloušťka kresby se pohybuje od 1 do 3 mm.

původní vzor na zdi ve školce odstíny šedé ve výzdobě stěn ptáci a zvířata na bílém pozadíSamostatně je třeba poznamenat techniku ​​- anti -stencil. Liší se od ostatních v tom, že je nutné malovat na malou plochu mimo šablonu. Tento proces vytváří zářící efekt, který vypadá velmi zajímavě. K tomu se často používá obyčejná barva ve spreji..

květinový potisk na tyrkysové zdi kresba na zeď v čele postele

Výběr vhodného místa

V zásadě neexistují žádné tipy, ale je lepší použít šablony na velkých letadlech, například nepoužívanou zeď. Je však třeba mít na paměti, že kresba by tam neměla vypadat matně, což znamená, že by měla být velká..

šablona v modrých tónech vzorník na zdi s obrázkem mapy světa šablony ve světlých barváchšablona s orientálním ornamentem vzorníky pampelišek v dětském pokojišablonová kresba v šedých tónech

Pomocí šablony si můžete hrát se zásuvkami, vypínači, nějakými policemi nebo skříněmi. V druhém případě bude zajímavé aplikovat na nábytek z předmětu, který by tam teoreticky měl nebo může stát, což vytvoří zajímavý efekt.

DIY vytváření šablony

K vytvoření šablony potřebujete:

  • výkres;
  • plastová nebo tvrdá lepenka pro výrobu šablony;
  • «kopie přes kopírák»;
  • tužka a malý nůž;
  • Skotská;
  • tréninková plocha;
  • dokonale rovný povrch, aby na něj bylo možné vyříznout šablonu.

Poté, co jste vybrali materiál a vzor, ​​měli byste začít přenášet obrázek na povrch. Zpočátku musíte kresbu přeložit pomocí «kopie uhlíku» nebo fixu, připevněte obrázek páskou. Poté se pomocí administrativního nože odstřihnou a odstraní nepotřebné oblasti uvnitř výkresu. Chcete -li to provést, musí být šablona umístěna na povrch, který nebude škoda, kdyby byl náhodou poškozen nožem. Hlavní věc je, že je extrémně plochý a hladký..

21

Vytvoření šablony na zeď

Než začnete kreslit na zeď, musíte ji na to připravit, proto potřebujete, aby byl povrch suchý a extrémně čistý. Poté jednoduchou tužkou musíte udělat značky, abyste určili místo a okraje výkresu. Poté pomocí pásky musíte připevnit šablonu na zeď, alternativně můžete použít speciální aerosolové lepidlo, je to mnohem lepší.

3Po přípravě webu můžete začít malovat, štětec by neměl být příliš mokrý a je lepší nanášet barvu v pravém úhlu. Po dokončení práce můžete opatrně odebrat šablonu, abyste nepoškodili provedenou práci.

4

Nyní si můžete užívat svou práci a začít přemýšlet o implementaci nových nápadů..

5

Obecně platí, že použití šablon je příležitostí k vytvoření originálního interiéru, k oživení originálních nápadů a nápadů, a co je nejdůležitější, to vše můžete udělat vlastníma rukama..

černobílá nástěnná grafikajasné akcenty ve výzdobě stěn světlé kruhy na zdi světlé tisky na stěnách černé větve na zdisvětlé květiny na zdirodokmen vzorník nástěnná výzdobavzor šablony v rohu místnosti eben s ptáky černé kočky na světlém pozadí barevné kruhy na zdi neobvyklý vzor pro návrh stěny originální dekorace na zeď v ložnici hnědé květiny na zdi obývacího pokoje hvězdy na zdi obraz slonů na zdisymetrický vzor na světlé zdi