Dokončovací práce

Chci provést renovaci! Plánování a příprava koupelny (část 1)

Koupelna v moderním domě není jen místo k mytí. Tady náš den začíná a končí. Spěcháme sem odpočívat a relaxovat po tvrdé práci. Proto by koupelna měla svým vzhledem přinášet radost. Instalatérské a kanalizační systémy, osvětlení a topení musí správně fungovat. Pak každá návštěva koupelny dá majitelům náboj živosti a dobré nálady..

Krásný design koupelny

Poplatek za živost na celý den.

«Chci zrekonstruovat koupelnu»- říká osoba, ale neví, jak přistoupit k opravě. Tento článek pomůže zodpovědět některé otázky týkající se počátečních fází práce – plánování a přípravy.

 • Proveďte opravy svépomocí nebo pozvěte profesionály?
 • Jak připravit koupelnu na rekonstrukci?
 • Jaké materiály lze použít v koupelně?
 • V jakém pořadí provádět opravy?

Série článků pod obecným názvem «Chci provést opravu. Koupelna» pomůže zodpovědět tyto a mnoho dalších otázek. Podrobný návod na různé druhy stavebních prací ukáže, že je možné provádět opravy v koupelně svépomocí..

Kdy hledat specialisty?

V jakém případě lze opravu koupelny provést vlastními rukama a v takovém případě se neobejdete bez profesionálů? Generální oprava koupelny není vtip. Demontáž starých obkladů stěn a podlah, betonový potěr, výměna vany a umyvadla, to vše vyžaduje hodně fyzické síly. Tyto druhy práce nepřidávají domu pořádek a zabírají spoustu času. Dobří specialisté to dělají rychleji..

Bílá koupelna

Některé práce vyžadují speciální dovednosti. Ale všechno se dá naučit.

Některé kroky opravy vyžadují profesionální dovednosti. Jak zarovnat stěny? Jak vyměnit potrubí a připojit vanu k kanalizaci? Jak získám elektřinu a nainstaluji zásuvku? Přinejmenším některé z těchto otázek mohou pronajímateli připadat skličující. Pokud neexistují žádné speciální dovednosti, musíte být připraveni zkoušet, experimentovat a někdy i opakovat. Shrnout. V jakých případech můžete začít s opravou koupelny sami??

 • Pokud máte dostatek času a energie.
 • Pokud chcete ušetřit peníze.
 • Pokud máte speciální dovednosti a schopnosti.
 • Pokud existuje ochota naučit se něco nového.

V jakých případech je však lepší pozvat tým specialistů.

 • Pokud je více volných peněz než volného času.
 • Pokud je špína z oprav v domě velmi nepříjemná.
 • Pokud nemáte technické dovednosti a chuť se také učit.

Je možná i třetí kompromisní možnost. Část práce se provádí ručně a část je svěřena profesionálům. Například dekorace na stěnu se zdá majiteli jako práce, se kterou se dokáže vyrovnat, ale instalatérství a elektrikář se zdají být obtížné. Pokud pozvete specialisty pouze na určitá zaměstnání, vše půjde rychleji a budete moci hodně ušetřit.

 Renovace v koupelně

Koupelna by měla být příjemná na pohled a pohodlná.

Rozhodněte se pro design a vyberte materiál

Chtěl bych, aby renovace v koupelně potěšila obyvatele na delší dobu. Chcete -li to provést, v přípravné fázi musíte naplánovat nejen krásu, ale i pohodlí. Představte si koupelnu svých snů. Co potřebujete, abyste se v něm cítili pohodlně? Je důležité představit každou maličkost. Kde budou hygienické výrobky skladovány? Kde bude zrcadlo umístěno? Potřebuji zásuvku pro vysoušeč vlasů nebo elektrický holicí strojek? Jak dopadne světlo? Čím podrobnější je plánování, tím pohodlnější bude výsledek pro majitele..

Při výběru materiálu pro ztělesnění osobních návrhových nápadů byste neměli zapomenout na specifika místnosti. Koupelna je místnost s vysokou vlhkostí, a to by mělo být výchozím bodem. Materiály, které absorbují vlhkost a poskytují útočiště plísním, mohou v příštích letech vytvářet velké problémy..

V koupelně byste proto neměli používat dřevěné konstrukce. Například zavěšený plastový nebo zrcadlový stropní stojan musí být připevněn nikoli k dřevěnému latování, ale ke konstrukci z pozinkovaného železného profilu. Rozhodli jste se vyrovnat stěny sádrokartonem? Nechte to být vysoce kvalitní a odolné proti vlhkosti. Plánujete zásuvku? Musíte si vybrat ten, který má ochranu proti vlhkosti.

Nástěnná dekorace s plastovými panely

Plastové panely jsou docela vhodným materiálem pro koupelnu.

Veškerý materiál použitý k dekoraci koupelny by měl být snadno čistitelný. Samotné místo pro čistotu musí být bez poskvrny čisté..

Moderní dokončovací materiály se vyznačují bezprecedentní rozmanitostí. Mnoho z nich je speciálně navrženo pro mokré místnosti. Takže pro podlahu je snadné vybrat dlaždice nebo porcelánové kameniny. Široký výběr obkladů také poskytne prostor pro nápady. Někdy se pro dekoraci stěn používají plastové panely. Tento materiál má mnoho pozitivních vlastností. Je docela vhodný pro rekonstrukci koupelny. Plastové stropy si zaslouží konkurenci s kovovými lamelovými stropy. Mají zrcadlový povrch a vypadají stylově.

Je nutné vše promyslet do nejmenších detailů, sestavit plán a seznamy potřebných materiálů, abyste mohli nadále jednat bez rušivých vlivů. To je zvláště důležité, pokud jsou během renovace v koupelně majitelé nuceni žít v bytě. Pokud je plán určen, můžete začít s demontáží.

Dobrý nástroj usnadní demontáž.

Demontáž starých povrchových úprav a vybavení

Připravit koupelnu na generální opravu znamená osvobodit ji od všeho, co v ní je. Pokud plánujete vyměnit všechny instalatérské práce, bude vhodné opravit podlahu a stěny. Situace se komplikuje, pokud se rozhodne neměnit například koupel. V tomto případě musí být demontáž starých dlaždic na stěnách provedena opatrně, protože předtím byla vana pokryta filmem. A práce na opravě podlahy bude vyžadovat zvláštní úsilí a technologické triky..

Místnost je zbavena nábytku. Odnímatelná zrcátka, lampy a další příslušenství. Vana a umyvadlo jsou rozebrané. Aby se zabránilo nepříjemnému zápachu, musí být kanalizační potrubí uzavřeno. Plastová trubka se speciální zátkou a stará litinová trubka s hadrem.

Povlak je odstraněn z podlahy na betonovou desku. Je také nutné odstranit staré obklady. Je vhodné to udělat pomocí kladiva a dláta nebo příklepové vrtačky. Starý nátěr (v případě, že stěny byly natřeny) musí být odstraněn. To nemůžete udělat, pouze pokud je rozhodnuto dýhovat stěny plastem. Totéž lze říci o stropu. Pod zavěšenou konstrukcí není třeba odstraňovat křídu a barvu. Stačí odstranit to, co se loupe.

Demontáž je pracná práce. Když je vše hotové a odpadky byly odstraněny, můžete vytvořit novou koupelnu. Nyní je to jasné – není cesty zpět. V této sérii článků se pokusíme popsat každý typ práce na vytvoření krásy od podlahy ke stropu. Spojuje je název «Chci provést opravu. Koupelna».