Dokončovací práce

Dekorativní panely do kuchyně – alternativní možnost pro krásnou výzdobu funkční místnosti

Moderní a stylová kuchyně je snem mnoha rodin. Koneckonců, tady se můžete sejít na večerní čaj a prodiskutovat všechny důležité záležitosti. Opravy v této místnosti jsou však často časově náročné a pracné. S ohledem na širokou škálu stavebních materiálů lze však tento proces urychlit, aniž by došlo ke ztrátě kvality návrhu. Mluvíme o dekorativních panelech, které se stále častěji používají místo tapet a dlaždic na stěnách, stejně jako o zdobení backsplash podél náhlavní soupravy. Tato možnost je poměrně rozpočtová, funkční a snadno se instaluje..

Dekorativní panely do kuchyně: výhody a nevýhody

Před zakoupením dekorativních panelů doporučujeme prostudovat jejich hlavní vlastnosti, výhody a nevýhody. To vám umožní vzít v úvahu všechny nuance a provést opravu co nejefektivněji. To platí zejména pro byty ve starých budovách, kde nejčastěji již existuje určitá krytina na zdech. Jednou z hlavních výhod dekorativních panelů je, že není nutné demontovat předchozí nátěr a vyrovnat povrchy. Protože mohou být připevněny ke stěnám nebo speciálnímu rámu. Pokud je to žádoucí, panely mohou skrývat elektrickou komunikaci, takže kuchyň bude vypadat úhledněji. To lze provést kdykoli během roku bez zbytečných odpadků a hluku. Postup je velmi jednoduchý a rychlý. Je třeba poznamenat, že mnoho panelů je odolných vůči vlhkosti. To znamená, že i když je místnost zaplavena sousedy, nedeformují se. Další vlastností takové povrchové úpravy je zlepšení zvukové izolace. A samozřejmě, v každodenním životě takový design nevyžaduje zvláštní péči..

Samozřejmě, dekorativní panely pro kuchyň mají řadu nevýhod, které je třeba také vzít v úvahu. Nejprve je třeba poznamenat, že některé jejich typy nejsou trvanlivé a mohou se při vystavení deformovat. Navzdory skutečnosti, že panely nemění svůj vzhled při působení vody, mnoho dřevotřískových nebo MDF výrobků to špatně snáší. Pokud jde o plastové struktury, může se pod nimi vyvinout plíseň. Nedoporučujeme také instalovat některé typy na kamna, protože často nevydrží přehřátí. A samozřejmě je nesmírně důležité vzít v úvahu hmotnost panelů, aby bylo nalezeno optimální upevnění. V každém případě stojí za to zaměřit se nikoli na cenu panelů, ale na jeho kvalitu. Zvláště pokud je plánujete instalovat delší dobu..

Oblíbené typy a typy dekorativních panelů

Chcete -li vytvořit dobrý design kuchyně, je důležité vzít v úvahu mnoho nuancí. Koneckonců, i dekorativní panely mají několik typů a typů s vlastními vlastnostmi. Nejoblíbenější jsou plastové panely. Jsou prezentovány v široké škále barev, takže si můžete vždy vybrat tu správnou volbu pro interiér vaší kuchyně. Toto řešení je navíc považováno za rozpočtové a snadno se instaluje. Mezi výhody lze poznamenat, že panely neabsorbují vůni jídla a mají také vodoodpudivé vlastnosti..

Mezi možnostmi rozpočtu na dokončení kuchyně stojí za zmínku panely MDF a Dřevotříska. Odborníci tvrdí, že MDF struktury jsou odolnější. Nemění svůj vzhled v důsledku teplotních změn a zvýšené vlhkosti. Panely navíc vizuálně vypadají velmi dobře vizuálně připomínají přírodní dřevo. Dřevotříska na zdobení kuchyňské zástěry se často nepoužívá. Důvodem je, že takové panely jsou poměrně silně ovlivněny teplotními extrémy a vlhkostí. Z vody úplně nabobtnají a ztratí svůj původní vzhled. Aby se tomu zabránilo, musí být povrch pravidelně zpracováván..

Získávají stále větší popularitu bambusové panely  je to přírodní materiál, který má neuvěřitelně krásnou texturu. Jeho hlavní výhody: odolnost proti vlhkosti, teplotě a slunečnímu záření. Takové panely jsou navíc lehké, ale trvanlivé a nevyžadují žádné další zpracování. Pokud jde o možnosti, bambusové materiály mají několik odstínů, vazeb a mohou být také jednovrstvé nebo dvouvrstvé.

Fanoušci nádherného designu kuchyně by se měli blíže podívat na dekorativní panely z masivního dřeva. Tento materiál dobře udržuje teplo, má vlastní zvukovou izolaci a vypadá dobře s jinými materiály. Odborníci poukazují na to, že nejprestižnější možností je dub nebo buk. Popel, borovice a třešně mají o něco nižší náklady. Tyto materiály odolávají vlhkosti a vysokým teplotám. Aby se prodloužila životnost dřevěných panelů, jsou voskované. Tím se zabrání vniknutí pachů z jídla do nich. A samozřejmě takový design kuchyně vždy vypadá krásně a dodává pocit útulnosti..

Další možností je sádrokartonové desky, které vypadají docela neobvykle. S jejich pomocí můžete prostor zonovat, zvýraznit část místnosti nebo vizuálně rozšířit. Kromě toho se často používají k simulaci kamenných, mramorových nebo dřevěných podlah. Tento typ panelu je bezpečný, snadno se instaluje, ale zároveň nemá odolnost proti vlhkosti..

A samozřejmě, skleněné dekorativní panely také zůstávají relevantní. S jejich pomocí můžete implementovat neomezený počet nápadů do designu kuchyně. Tato možnost je mnohem dražší, ale je oprávněná. Koneckonců, materiál je bezpečný a má také vysokou tepelnou odolnost a odolnost proti vlhkosti..

Typy panelů

Ve svém tvaru může být tento dokončovací materiál laťový, obkladový a listový. Regálové panely se skládají z pásů, které jsou navzájem spojeny drážkovými spoji. Panely dlaždic mají naopak převážně čtvercový tvar a téměř vždy se používají místo dlaždic. Nejpohodlnější v instalaci a atraktivní vzhled je listový materiál. Má poměrně velkou velikost, takže se často používá k ozdobení velké plochy stěn. Pokud jde o proces instalace, takové panely jsou připevněny lepidlem nebo na kovovou bednu.

Dekorativní panely do kuchyně: nápady pro návrh fotografií

Dekorace na zeď je jedním z nejdůležitějších kroků při dekoraci kuchyně. Proto před rozhodnutím o materiálu je nutné pečlivě zvážit obecný styl místnosti..