Dokončovací práce

Kombinace tapet v designu místnosti

Ve skutečnosti téměř v každém obytném nebo pracovním objemu mají stěny největší plochu. Díky této topologické vlastnosti potřebuje každá místnost obzvláště pečlivý výběr dekorace na zeď. Abyste dosáhli jedinečného a působivého výsledku, není třeba vyčerpávající hledání drahých tapet v omezené edici. Koneckonců existuje možnost obrovského množství kombinací zcela obyčejných roletových obkladů stěn. V dnešní době se stává módou sestavovat na stěny plátna různých vzorů, textur a barev..

Kombinace tapet

Zákony vizuálního vnímání a praxe návrhových řešení umožňují poměrně jasně definovat několik typů takových kombinací..

Svislé vymezení

Při této metodě se na zdobení stěn používají role s různými barvami a typy vzorů, ale tloušťka listu a jeho texturované vlastnosti by měly být pro všechny fragmenty stejné. Nejvíce jsou zde zastoupeny sloučeniny různých saturačních výkonů stejné barvy (jednobarevná verze). Nebo naopak konstrukce obrazu stěny vychází ze střídání výrazně odlišných barev (kontrastní metoda). Navíc jsou kombinovány různé typy samotného vzoru. V jedné nebo druhé kombinaci mohou koexistovat čistě geometrické a floristické motivy..

Barevná kombinace tapety Kombinace barevných fototapet Ohraničení fotografií Fotografické tapety ohraničení

Oko může rozhodně upoutat střídání kontrastních pruhů s velkými a jasně vysledovanými květy. Tak se přelepí stěny, pokud hodlají dát interiéru styl jistého nostalgického retra. Svislé dělení mimo jiné dává dobrou šanci na označení jednotlivých zón v místnosti, které mohou mít různé utilitární účely..

 Horizontální diferenciace

Tato technika je založena na střídání vodorovných pruhů a čar. Můžete tedy se ziskem započítat pozitivní vlastnosti všech ostatních návrhů, v jakémkoli stylu, ve kterém jsou vytvořeny. Zde jsou také povoleny odstíny nebo kontrastní střídání různých barev. Šířka pruhů by zde měla být udržována v přímé úměrné závislosti na výšce stropu. V tomto případě bude také vhodné míchání různých textur dokončovacího materiálu. Vinylové tapety lze například oddělit barevnými plochami a korkovým krytem.

Horizontální rozlišení fotografií Horizontální kombinace tapety Možnosti kombinace tapet Kombinovaná fotka tapety

Kombinace horizontálních pruhů ze stejného vinylu a textilu nebo sítotisku je dobře vnímána. Hloubka reliéfu nejprve dává zdi účinek umělecké omítky. Ty mají na povrchu řídnoucí měkkou a jemnou texturu. Komplex tvoří jakousi imitaci povrchové úpravy přírodními materiály. Přidání tekutých tapet do tohoto variačního rozsahu dále rozšiřuje řadu možností designu stěn.

 Vložky a patchwork

Pro ztělesnění takového konstrukčního řešení musí být zeď již přelepena. K vytvoření vložek se používají silné a husté kusy tapet na netkané bázi. Tvar a velikost takovýchto inkluzí jsou brány v souladu se zvoleným obecným stylem designu a geometrií místnosti. Klasická výzdoba předpokládá pravidelné obdélníkové detaily z přírodních tkanin, obklopené rámem z tenkých proužků nějaké třetí barvy. Neoklasické a moderní trendy znatelně rozšiřují sektor volitelných tvarů a konfigurací..

Vložky pro fotografické tapety

Vkládání pomocí záplat na tapety

Pravděpodobně nejnáročnější je přilepit přes zeď výhradně záplaty na tapety, které jsou pečlivě spojeny ve spojích a vytvářejí dojem jediného pestrého plátna. Tato technika je však docela schopná uspokojit nejvíce osvobozenou představivost a náladový vkus. S náležitou péčí a přesností lze z jednotlivých kusů znovu vytvořit jakýkoli makro snímek, ať už jde o krajinu, portrét, kopii obrazu nebo rozpoznatelnou architektonickou památku..

Vkládání pomocí záplat na tapety

V každém případě může kombinace různých fragmentů tapet tak či onak přeměnit nejběžnější zeď na poutavou kreativní práci..

Kombinovaná fotka tapety Kombinace tapet Kombinace fototapet Příklady kombinací tapet Tmavá tapeta Krásná tapeta Kombinace různých tapet Příklady kombinací Okraje tapety

Nuance lepení s horizontální výzdobou stěn

Při výběru horizontální metody dekorace na zeď musí být člověk připraven na některé potíže s její implementací. Zde nemůžete porušit určitý algoritmus lepení. Pásy musí být lepeny shora dolů. Dolní plátno by mělo klouzat po horním s určitým překrytím, které nelze okamžitě potáhnout lepidlem. Sousední pruhy jsou přesně nařezány na tupo a přilepeny podél této linie až poté, co hlavní lepený list zaschne. Pokud tyto zásady nebudou dodržovány, pak se v důsledku nerovnoměrného zúžení během sušení fragmentů z různých materiálů mohou mezi nimi objevit mezery..