Dokončovací práce

Kouzelná podlaha – 3D

Krásně vyrobená podlaha vždy zaujme. A touha udělat z toho umělecké dílo je nemyslitelná bez pečlivě promyšleného přístupu. Stavební technologie dnes umožňují vyrobit obtížně spolehlivou a funkční podlahu a originální nátěr podle jakéhokoli vkusu. Tento článek navrhuje vytvořit samonivelační 3D podlahu. A podrobné informace o postupu při uspořádání trojrozměrného povrchu vám to usnadní..

3D podlahová technologie

3D podlaha vypadá efektně nejen v bytě, ale také v kanceláři a prodejní ploše. Barevné schéma a vzor volumetrické podlahy může být libovolný a jaký druh fantazie, kterou chcete realizovat, závisí na vás. Technologie 3D podlah závisí na vytvoření trojrozměrného efektu v obraze. Hloubka kresby přímo závisí na výšce v poslední vrstvě. Pro pokládku speciálních materiálů tato technologie poskytuje:

  • Dekorativní předměty (fotografie, kresby, umělé a přírodní materiály);
  • Dvousložková polymerní směs (průhledná základna a tužidlo).

Přípravné práce

Pro ty, kteří si chtějí sami nainstalovat objemné podlahy, pamatujte, že to bude vyžadovat hodně trpělivosti, vytrvalosti a touhy po dobrodružství. Od prvního okamžiku nemusí taková podlaha fungovat. Před nalitím volumetrické podlahy musíte provést nucené větrání. Protože jsou polymerní látky v podlaze příliš toxické a respirátor zde nepomůže. Kromě toho musí být teplota v místnosti nejméně +10 stupňů..

Příprava kresby pro samonivelační podlahu

Nejprve se musíte rozhodnout pro vzor, ​​který chcete vidět na podlaze. Je nutné předem vybrat a promyslet všechny maličkosti – sklo, mušle a oblázky. Poté přejděte k reklamní společnosti, která vyrábí venkovní reklamu, a objednejte si plátno (banner) s vybranou fotografií. Při objednávce se zeptejte, jakou kvalitu tiskárna při tisku poskytuje. Rozlišení obrázku musí být od 1440 dpi a obrázek je vytištěn na matném saténu. Vytvoření obrázku pro 3D podlahu zabere více peněz než jiné materiály.

Příprava základny

Nejprve je třeba povrch očistit od všech nečistot. Povrch musí být dokonale suchý, vlhkost nesmí přesáhnout 4%. Pokud je samonivelační podlaha položena na kovovém povrchu, musí být odmastěna. Všechny trhliny jsou vyplněny tmelem nebo epoxidem. A jámy je třeba utěsnit rychleschnoucími směsmi, které obsahují křemen-epoxidový základ. Metoda tryskání se používá k ošetření tvrdého povrchu a měkké povrchy se zpracovávají broušením. Současně musíte udělat filé a poté odprášit průmyslovým vysavačem.

Pro zlepšení absorpce a přilnavosti povrchu doporučujeme penetraci speciálním základním nátěrem. Vyplní všechny malé póry a pronikne hluboko do betonu. Tento proces dobře spojuje betonový podklad se základní vrstvou samonivelační podlahy. Mnoho lidí si myslí, že taková podlaha bude studená, ale to je klam. Trojrozměrné podlahy lze kombinovat s podlahovým vytápěním a stane se hlavním zdrojem tepla v domě. Ovládání 3D podlahového vytápění je ale náročnější..

Základní vrstva

Na fázi této práce musíte jít pouze 4 hodiny po základním nátěru povrchu. Základní vrstvou může být potěr nebo polymerová podlaha. Nejvíce se doporučuje druhá možnost, protože je považována za vynikající základ pro použití obrázku. Pokud chcete místo obrázku ozdobit povlak přírodními nebo umělými materiály, pak se hlavní vrstva stane pozadím. Polymerová vrstva se nanáší na hrubý podklad tak, aby byl povrch dokonale rovný. V tloušťce podlahy by neměla být bublina, ale to lze zkontrolovat na úrovni budovy.

První vrstvaObrazová aplikace

Po nanesení základního nátěru můžete pokračovat v nanášení vzoru nebo dekoru. Obraz pro 3D podlahu se aplikuje dvěma způsoby:

Nejúčinnější bude samozřejmě druhá možnost, ale je příliš drahá. Vzhledem k tomu, že akrylové a polymerové barvy pro podlahové obrázky nejsou levné. Většina nákladů půjde na umělcovo dílo. Pokud se rozhodnete pro tuto metodu, nemusíte ukládat. Kvalita obrazu závisí na dojmu objemové podlahy. Vložení obrázku je považováno za nejběžnější metodu. Jako kresba se používá bannerová tkanina nebo vinylové dlaždice. Před použitím obrázku musíte použít transparentní polymerní základní nátěr. Kresba, vyrobená na vinylu, je velmi pečlivě slepena, aby nezůstaly žádné bubliny. Kresba vytvořená na bannerové tkanině je lepena tenkou vrstvou lepidla.

Kreslení obrázkuNanášení poslední vrstvy

Před nanesením poslední vrstvy je nutné vypočítat objem materiálu. Spotřeba bude záviset na tloušťce vrstvy, obvykle 3 mm. Pro zpracování 1 m2 vyžaduje až 4 kg transparentního polymerního materiálu. Poslední vrstva se aplikuje tímto způsobem:

Když je válcování a vyrovnání dokončeno, měli byste být schopni chodit po podlaze pouze s boty s hroty na podrážkách. Aby byla podlaha velmi odolná, zakryjte ji na tři dny fólií nebo igelitem..

Poslední vrstva

Po vytvrzení průhledné vrstvy je třeba nanést ochranný lak. Ochrání před chemickým a mechanickým poškozením, a to výrazně prodlouží životnost podlahy. Abyste na něm neklouzali, můžete jej pokrýt speciálními laky s protiskluzovými vlastnostmi..