Interiér

Barevná kombinace laminátu a dveří

Práce s barevnými kombinacemi vždy zahrnuje nuance. Mezi harmonií a je tenká hranice «nedbalost». Proto je při renovaci důležité již v počátečních fázích důsledně a důkladně promyslet všechny detaily: textura a barva stěn ovlivní nábytek, strop a podlahu. Výzdoba a doplňky budou záviset na nábytku a interiérových dveřích na podlaze. Modelování jedné části tedy znamená projekci druhé atd. Mnohým to dokonce pomáhá snáze vybudovat obecný design interiéru. Ale teď o to nejde. Dveře a podlahy samozřejmě vytvářejí pozadí místnosti po stěnách a nábytku. A dojem z tohoto úplně druhého pozadí je stejně důležitý jako z prvního (stěny a nábytek). Proto je důležité postavit kompetentní kombinaci interiérových dveří a podlahy..

Budeme tedy hovořit o kombinaci barvy dveří a laminátu. Proč laminátová podlaha? Protože toto je nejoblíbenější možnost designu podlahy. Dokonale napodobuje dřevo, i když není tak rozmarný v péči. Laminát se také vyznačuje snadnou instalací, vysokou odolností proti opotřebení, trvanlivostí a dostupnými cenami..

Pokud mluvíme o vysoce kvalitní podlaze, pak jednou z nich je laminát

Laminát

Ačkoli odborníci nedoporučují používat tento povlak tam, kde je provoz nejintenzivnější. Faktem je, že laminát se skládá z desky a horního dekorativního filmu, který není tak stabilní. Ale je to ona, kdo určuje celý vzhled podlahy a její kompatibilitu. A existuje několik možností pro vzor na dekorativní fólii laminátu.

A nyní, na základě toho, jaký druh laminátu jste si vybrali (vzor, ​​barva, textura), budou dveře vybrány. Všechny vnitřní dveře by zpravidla měly mít společné barevné schéma a texturu (dveře na chodbu, toaletu a koupelnu jsou výjimkou). Barva laminátu se tedy může radikálně lišit od barvy dveří, může být o tón světlejší, nebo dojde k úplné shodě barev.

Zásadní rozdíl mezi barvou laminátu a dvířky Laminujte o jeden tón lehčí Odpovídající barva dveří a laminátu

Jak ale vybrat správnou možnost kombinace barev? A v jaké místnosti bude ten a ten svaz vhodný? Profesionálové mají několik tipů.

Plné barevné sladění dveří a laminátu je vhodné pro:

Kombinace podlahy a dveří Zlatá barva pro malý prostor

Pokud kupujete drahý a kvalitní laminát, který vydrží mnoho let, pak je lepší, když je jeho barva univerzální. Tím se vyhnete problémům, pokud chcete změnit design a laminát je stále v dobrém stavu..

Univerzální barvy:

Nebude obtížné sladit tyto barvy s barvou stěn, nábytku a podle toho i dveří..

Univerzální podlahová krytina

Barva laminátu a dveří, jak je uvedeno výše, vytváří druhé pozadí, které má důležitý vliv na atmosféru místnosti, proto:

Laminát s matným povrchem s výraznou strukturou vytvoří teplou a útulnou atmosféru;

Matný laminátový povrch

Lesklý povlak laminátu dodá místnosti eleganci, ale zbaví ji pohodlí;

Lesklý laminátový povrch

Načervenalý odstín laminátu vypadá nudně. Za tímto účelem je do interiéru přidáno několik jasných míst;

Načervenalý odstín laminátu

Pro tmavý nebo čistě černý laminát jsou vhodná převážně dvířka stejné barvy nebo světlá (bílá)..

Tmavé lamino a bílé dveře

Při výběru barvy podlahové lišty musíte také znát několik jemností..

Zásady pro kombinaci barvy dveří a laminátu

Kontrast

Jedná se o kombinaci radikálně odlišných barev: světlý laminát a tmavé dveře a naopak. Aby tato unie vypadala krásně a efektivně, musíte zvolit společnou teplotní příslušnost květin a laminátu a dveří. To znamená, že buď patří do chladného pásma, nebo do teplého. V tomto ohledu se můžete poradit se specialisty..

Kombinace laminátu a dveří podle principu kontrastu Kontrastní princip

Kombinace

Toto je možnost, pokud je laminát o jeden tón lehčí než dveře. Současně to bude vypadat zajímavě, když část obrázku dveří i podlahy bude mít stejnou barvu. Také by zde měla být obecná teplota barev. I když ve stínu povolíte mírnou shodu okolností, pak kombinace teplých a studených barev a naopak bude vypadat nedbale..

Kombinovaná podlaha a dveře Princip kombinace

Náhoda

Měla by existovat maximální shoda barev a nejlépe textury podlahy i dveří. Chcete -li to provést, můžete si při výběru laminátu ověřit u prodejce nebo v pokynech, který dřevěný povrch tento laminát napodobuje, a vybrat dveře ze stejného druhu nebo jeho imitace. Není nutné dosáhnout úplné náhody, stačí, že gamut, tón a dřevitý vzor jsou stejné.

Laminát a dveře shodou okolností

Už jsme se tedy rozhodli, že barva dveří bude záviset na barvě laminátu. A každý odstín má své vlastní vlastnosti. Zvažte barevné kombinace navržené designéry.

Kombinace laminátu a dveří podle barvy

Světle béžová

Jedná se o neutrální odstín, který není příliš vybíravý na výběr tónu dveří. To znamená, že pro tento laminát jsou vhodné dveře téměř jakéhokoli světlého odstínu – akácie, světlý dub, medová bříza, jasan atd. Ale načervenalé tóny zde nejsou vhodné..

Světle béžový laminát

Šedá

Jsou zde povoleny odstíny šedé od mléčné po kouřovou. U laminátu této barvy musíte vybrat barvu dveří co nejblíže tonalitě. Navzdory skutečnosti, že šedá je univerzální barvou (protože je směsí bílé a černé) a hodí se ke každému studenému odstínu, její přítomnost v interiéru v několika variantách znemožňuje snadné zavedení dalších barev. Aby to bylo srozumitelnější, v interiéru by neměly být více než tři odstíny šedé. Proto je lepší, když barva dveří zcela odpovídá laminátu..

Šedý laminát

Červenohnědá

Takový laminát navzdory svému jasu vytváří pocit tepla a pohodlí. Ale sladit barvu dveří k tomu není tak snadné. Hodí se k takovým laminátovým dveřím v teplých barvách: terakota, nazelenalá, oranžová atd. Není vyloučena možnost kontrastu, například červenohnědé dveřní rolety.

Červenohnědý laminát

Bílý

U bílého laminátu jsou dveře také bílé. Musí ale dojít ke shodě teplotních směrů. Je známo, že bílá může být vyjádřena jak ve studených odstínech, tak v teplých, a pokud je laminát vyroben ve studených tónech bílé, pak by dveře měly být ve stejných studených tónech a naopak. Další nuance: pokud zde nejsou okenní rámy prezentovány v bílé barvě, pak můžete použít kombinaci s dveřmi světle zlaté béžové a mléčně šedé. Pokud jsou však okna bílá, nejsou vhodné žádné jiné možnosti než bílá.

Tmavé barvy

Pro tmavý laminát není nic vhodnějšího než stejné tmavé dveře. Je žádoucí sladit strukturu a vzor..

Tmavý laminát

Kombinovaný laminát

Tento typ podlahy má kombinaci několika odstínů a vzorů. U tohoto laminátu si můžete vybrat dveře, jejichž barva bude odpovídat alespoň jednomu z odstínů laminátu. Pro lepší vyvážení můžete zvolit podlahovou lištu, která bude odpovídat barvě dveří.

Kombinovaný laminát

O barevných kombinacích a používání těchto kombinací existuje mnoho tipů, názorů a úsudků. Ale hodně stále závisí na vizi samotných majitelů, pokud se vám něco nelíbí, ale toto je něco trendového, neměli byste běhat po módě, obklopit se pouze tím, co vás potěší. Každý má svůj vlastní život a svůj vlastní postoj k němu.