Interiér

Barva interiéru 2021: stylové nápady pro použití odstínů v uspořádání ložnice, obývacího pokoje a kuchyně

Pro většinu z nás koncept «Dům» spojené s nejpohodlnějším místem na Zemi, ve kterém je každý detail nebo předmět naplněn teplem a pohodlím. Zde relaxujeme po náročném pracovním dni a nabereme sílu řešit důležité problémy. Proto při zahájení oprav a vytváření interiéru v konkrétní místnosti je nutné vzít v úvahu všechny nuance, od výběru stylového řešení až po barevnou paletu a další nuance, protože každá místnost má určité funkční zatížení, což je jeho vlastnost. A zde je důležité dělat vše správně. Současně zvláštní pozornost «guru» design se doporučuje čerpat konkrétně z barvy interiéru, na které závisí nejen naše pohoda, ale také psychické zdraví.

Pomocí hry barev a odstínů můžete rozšířit nebo naopak zmenšit prostor, napravit tvar místnosti nebo zvýraznit dominantní předmět a kompetentně odvést pozornost od některých nedostatků v rozvržení. Barva navozuje náladu a zdůrazňuje stylistický směr.

Dále navrhujeme seznámit se s módními interiérovými barvami roku 2021, ze kterých odborníci navrhují stavět při implementaci konkrétní designové myšlenky..

Interiérový design 2021 – módní trendy

Základem jakékoli designérské myšlenky související s interiérovým designem v roce 2021 je vytvoření nejpohodlnějšího prostředí pro lidský život. Ostatně situace s karanténou způsobenou pandemií COVID-19 každému z nás objasnila, jak důležité je mít útulné, pohodlné a zároveň dostatečně funkční bydlení. A to znamená, že všechny návrhy na toto téma budou zaměřeny na používání přírodních materiálů, a tedy na odstíny a barvy, které se vyskytují v přírodě..

Je třeba také poznamenat, že nápady na design, udržované v nějakém jednom stylu, ustoupily do pozadí. Personalizace nebo jinými slovy domácí dekorace v souladu s potřebami, životním stylem a chuťovými preferencemi konkrétního člověka je dnes v módě..

Barva interiéru 2021 – módní trendy

Jak jsme řekli více než jednou, barevné schéma interiéru vám umožňuje vytvářet «opravit» vnímání jakéhokoli interiéru a v roce 2021 bude relevantní celá řada odstínů, jejichž výběr je způsoben touhou posílit vztah mezi člověkem a přírodou, lesem a oceánem.

Béžová a hnědá

Použití takových diskrétních a neutrálních barev bude vypadat skvěle v interiéru každé místnosti. Pokud se vám navrhované nápady zdají příliš klidné a nenápadné, můžete interiér vždy zředit hořčicí, pískem nebo žlutou barvou.

Okr

Tato barva bude vynikajícím řešením pro základ interiéru. Zvláště pokud ve svém designu používáte všechny druhy kombinací s béžovou barvou. Takový návrh má uklidňující účinek na lidskou psychiku a obecně má blahodárný vliv na pohodu..

Modrý

Modrá paleta je poměrně všestranná a letos se designérům doporučuje věnovat pozornost komplikovanějším kompozicím, například kabaltu, azurově modré, safíru, šedomodré, «Čínský porcelán» a další. Vypadají neméně působivě a originálně «čistý» tmavě modrý nebo tmavě modrý odstín v různých kombinacích s jinými tóny.

Zelená

Stejně jako v modrém příkladu je trendová zelená v interiéru působivou paletou smíšených odstínů, které vyvolávají pocit blízkosti k přírodě, jako je světle zelená, mátově zelená, lahvově zelená nebo jarní zeleň. Současně, aby se vytvořila nejharmoničtější atmosféra, nestojí za to zastavit výběr na jednom tónu. Kombinujte odstíny zelené mezi sebou a paletu můžete kombinovat s jinými barvami.

Šedá

Tento lakonický a klidný odstín bude vynikajícím základem pro vytvoření interiéru. A v tomto případě se mohou stát nejen světlými, ale také poměrně hlubokými a tmavými tóny. Jasné detaily vypadají na šedém pozadí velmi expresivně a samotná šedá v závislosti na úrovni osvětlení v místnosti a na řadě dalších faktorů může místnost naplnit chladem nebo teplem.

Červená, růžová, vínová, broskvová, šarlatová

Jsi překvapený? Bez ohledu na to, jak mohou takové návrhy vypadat jasně a expresivně, v roce 2021 návrháři navrhli odvážně kombinovat takové jasné možnosti s jinými odstíny. Pomohou vyhnout se pocitu obyčejnosti a osvěží jakýkoli design. Neméně působivým příkladem je použití barev dýně, rakytníku nebo manga. Stejně jako hluboký odstín černého rybízu, jasný akvamarín a mnoho dalších návrhů.

Trendy barvy roku 2021 v interiéru kuchyně

Interiér kuchyně je vždy něco zvláštního a nepředvídatelného, ​​protože ve většině bytů se tyto místnosti neliší na velké ploše nebo mají nestandardní tvar. Proto to bude vyžadovat určité zkušenosti a znalosti při výběru barevné palety. Pokud je fyzicky nemožné rozšířit nebo změnit rozložení, můžete vždy více či méně napravit situaci pomocí barvy, konkrétně rozdělit kuchyň na zóny, vizuálně zvýšit strop nebo zvětšit prostor.

Interiér kuchyně 2021 by měl být přírodě co nejblíže, proto při výběru vhodné palety barev dejte přednost modré, zelené, béžové, hnědé, šedé, pískově žluté a dalším neutrálním barvám. Může být klasický bílý, slonovinový, černý nebo mléčný..

V závislosti na stylu interiéru je do kuchyně přijatelná přítomnost textilií vyrobených z přírodních materiálů, dřeva a kamene, stejně jako kombinace lesklých a matných povrchů..

Výběr barvy interiéru pro obývací pokoj

Všechny důležité události našeho života se odehrávají v obývacím pokoji. Zde přijímáme hosty, relaxujeme a trávíme čas s rodinou. Při výběru vhodného interiéru byste se proto měli zaměřit především na všestrannost a pohodlí. Současně spíše hluboké tóny a jasné barvy nahradily klidné neutrální odstíny. Takový návrh však vůbec neznamená, že byste naléhavě potřebovali vymalovat stěny v jedné z nově upravených barev..

Všechny detaily a barvy by se měly navzájem harmonicky doplňovat. Seznam trendových nápadů zahrnuje modrou, zelenou a fialovou. Okrová barva, zlatá a písečná. A také všechny druhy variací oranžové, červené a růžové. Skvělý základ pro vytváření neuvěřitelných nápadů!

Trendy barvy ložnice 2021

Pokud je veškerá energie domu soustředěna v kuchyni a obývací pokoj by měl být vždy pohodlný a útulný, pak je ložnice určena pro relaxaci a samotu, kde každý člen rodiny najde dlouho očekávaný klid a relaxaci pro sebe. Proto jsou v hlavní paletě barev, které jsou relevantní pro výzdobu interiéru v této místnosti, přední pozice dány tmavě modrým, mátovým, švestkovým, béžovým a hnědým odstínem..

Takové návrhy jsou ideální pro různé styly a přiblíží atmosféru prostor co nejvíce přírodě. Současně jsou možné variace v kombinaci navrhovaných možností s jinými lakonickými nebo blízkými odstíny barevných koleček a barevné variace od nejsvětlejší po nejtmavší..

Hlavní barva interiéru 2021 – co to je? Dnes na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. V některých případech máme omezené a neutrální odstíny, které by měly být použity jako základ. V jiných může interiér obsahovat nejneobyčejnější nápady jasných a chytlavých kombinací. Z toho můžeme usoudit, že módní interiér roku 2021 je skvělou příležitostí k vybavení bydlení v souladu s vaším vkusem a životním stylem..

Hlavní trend interiéru 2021 – personalizace!