Interiér

Chlapecký pokoj – design 2019

Vytvoření designu pro dětský pokoj je řada nekonečných dilemat a řešení obtížných problémů – je nutné dát do souvislosti schopnosti místnosti (její velikost a tvar, uspořádání) s věkem, potřebami a zájmy dítěte, vybírat bezpečně a ekologicky přátelské materiály a zařízení, ale vezměte v úvahu, že nová renovace není hned za rohem, protože závislosti vašeho dítěte se mění. Jak zároveň můžete nejen zůstat v rámci finančního odhadu drobných rekonstrukcí nebo globálních oprav, ale také potěšit přání dítěte, nebránit se jeho názorům a požadavkům? V této publikaci se pokusíme najít odpovědi na všechny tyto otázky ve vztahu k chlapcovu pokoji. Doufáme, že 100 nejlepších fotografických návrhů dětských pokojů pro chlapce různých věkových kategorií vám pomůže inspirovat se pro vlastní úspěchy a vytvořit vysněný interiér..

Dekorace pokoje pro chlapce

Kritéria pro výběr designu školky pro chlapce

Hlavním faktorem ovlivňujícím design dětského pokoje je samozřejmě věk a výška dítěte. Věk dítěte zjevně určuje nejen složení interiérových předmětů, ale také samotný koncept designu. Samozřejmě existují věci, které každé dítě potřebuje, bez ohledu na věk, například místo na spaní, které odpovídá jeho výšce. Ale jinak se výzdoba dětského pokoje může velmi lišit..

Hrací plocha ve školce

Světlé detaily v designu školky

Moderní design školky

Originální provedení

Kromě věku je koncept zdobení školky ovlivněn tak důležitými faktory, jako jsou:

 • velikost místnosti – v malé místnosti je obtížné umístit i minimální sadu interiérových předmětů a v prostorné školce můžete doslova uspořádat centrum pro rozvoj, sport a kreativitu;
 • umístění místnosti vzhledem k ostatním prostorám obydlí, počet dveřních a okenních otvorů – váha těchto faktorů ovlivňuje uspořádání interiéru;
 • umístění školky vzhledem ke světovým stranám, úroveň přirozeného osvětlení – ovlivňuje výběr barevné palety a počet svítidel;
 • temperament dítěte, úroveň vývoje, koníčky a zájmy – ovlivňují barvy, sestavu nábytku, sportovní vybavení (pokud je pro ně místo) a další prvky interiéru;
 • finanční možnosti rodičů – sortiment dokončovacích materiálů, nábytku a dekorů v moderních obchodech je prezentován v neuvěřitelně široké škále cen, je zřejmé, že pro každou rodinu je důležité najít nejlepší možnost nákladů na opravy a dodržovat požadavky na bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí, estetiku konečného výsledku.

Světlá dekorace na zeď

Vestavěné police

Originální tisk tapety

Akcentovaná zeď s mapou

Návrh pokoje pro chlapce od narození do 2-3 let

Většina designových projektů pokojů pro novorozence, které vidíme na zahraničních (a ruských) stránkách, je nejčastěji prezentována v pastelových barvách. Jemné světlé odstíny doslova obklopují všechny povrchy – od dekorace na zeď až po textilní dekoraci místa na spaní. A existuje pro to mnoho důvodů. Dítěti je nejprve jedno, z jakého materiálu je koberec vyroben, v jaké kvalitě jsou stěny pokryty tapetami, nebo zda je možné lustr rozbít namířením míče na něj. Hlavní věcí pro dítě je příznivá atmosféra v místnosti, kde je – dostatečná teplota, vlhkost a světlo. Rodiče dělají první opravy většinou sami.

Pokoj pro novorozence

Školka v šedých tónech

Pokoj pro dva novorozence

Netriviální barevná schémata

Kobercový přízvuk

Když dítě vyroste, začne prozkoumávat svět za postelemi a pažemi rodičů. A v tomto případě je již nutné zajistit, aby nábytek neměl ostré rohy, police byly přišroubovány ke stěnám a vnitřní prvky neměly dekor, který by dítě mohlo odtrhnout a pokusit se spolknout. Hlavní požadavky na interiér ve věku, kdy se dítě začíná pohybovat samostatně, lze bezpečně nazvat bezpečnostními faktory. Jako úložné systémy je nejlepší použít otevřené regály. Čím méně fasád dveří na skříňkách, tím méně důvodů musí být dítě zraněno. Určitě se nedoporučuje používat úložné systémy se skleněnými vložkami ve dveřích. Pokud model úložného systému obsahuje zásuvky, je nutné je vybavit zarážkami..

Bezpečné regály

Šedá povrchová úprava

Světlý koberec

Kontrastní design

Neobvyklý design

Předškolní pokoj

Hlavním požadavkem na pokoj předškoláka je maximální zajištění volného času dítěte. Podle temperamentu chlapce a jeho koníčků to mohou být sportovní aktivity, kreativita v různých směrech nebo jen aktivní hry. Je zřejmé, že k tomu musíte uvolnit co nejvíce volného místa. Vestavěný nábytek modelu loftového lůžka přijde na záchranu, což vám umožní ušetřit použitelnou plochu místnosti. Pokud to velikost školky dovolí, určitě ji vybavte sportovním vybavením – nástěnné tyče, malá hrazda, boxovací pytel nebo celý sportovně -herní komplex budou velkou pomocí při fyzickém vývoji chlapce.

Sportovní komplex

Domácí lezecká stěna

Různorodé kresby

Dětský pokoj s kulatým arkýřem

Právě v pokojích pro předškolní chlapce nebo studenty základních škol se nejčastěji používají možnosti tematického návrhu. Záliby pro jakékoli postavy z karikatur, pohádek, komiksů nebo jen jednoho z témat umožňují rodičům ukázat své designérské schopnosti a není jednoduché standardně vyzdobit dětský pokoj a v rámci toho vytvořit skutečně jedinečný malý svět místnosti na spaní, relaxaci, kreativitu, sport a získávání nových dovedností.

Námořní téma

Design podobný kabině

Úspora užitečného místa

Například námořní téma a motivy dobrodružné romantiky, duch cestování, jsou blízké mnoha chlapcům. Pro rodiče spočívá pohodlí také v tom, že můžete použít celou paletu mnoha oblíbených odstínů modré …

Školka v mořském stylu

Vestavěná lůžka

Všechny odstíny modré

Mořský interiér školky

Dětský pokoj pro školáka

Váš chlapec už má plnohodnotné pracoviště (psaní a s největší pravděpodobností počítačový stůl 2 v 1) i ve fázi přípravy do školy. To ale neznamená, že hračky zcela zmizí z jeho života, potažmo z dětského pokoje. Úložné systémy musí stále brát v úvahu dostupnost hraček, knih, papírnictví, sportovních potřeb a samozřejmě oblečení a obuvi..

Neobvyklý interiér

Jasný design školky

Vestavěný komplex

Místnost pro školáka

Odborníci doporučují použít výškově nastavitelný nábytek k vytvoření nepohodlného, ​​pohodlného a praktického, ale ergonomického pracoviště. V prodeji je spousta stolů, výška desky stolu je nastavitelná. Židle nebo počítačové židle jsou vybaveny podobnými systémy. Je důležité, aby záda dítěte měla správnou oporu – moderní dítě musí trávit spoustu času domácími úkoly.

Neobvyklý nábytek do školky

Lego pokoj

Originální výběr barev

Zařízení v šedých tónech

Pro školáka může být těžké vyjádřit svůj názor při navrhování designu svého pokoje, ale také se aktivně podílet na výběru všech interiérových komponent. Možná, že vaše dítě nebude mít zájem o obchod s dokončovacími materiály, ale pravděpodobně bude chtít vyjádřit své preference při výběru palety barev, interiérových témat, výběru nábytku, textilu pro zdobení mastného místa a oken, výběru koberce.

Současný styl

Na pozadí tmavých stěn

Světlé prvky

Originální barevné kombinace

Návrh pokoje pro dospívajícího chlapce

Zdobení pokoje dospívajícího chlapce je společným projektem rodičů a dítěte. Při výběru barevných schémat, obecné koncepce designu, kusů nábytku a dekorativních prvků je důležité vzít v úvahu přání syna. Koneckonců, právě dětský pokoj se nejčastěji stává útočištěm klidu, odpočinku a relaxace pro teenagera s obtížným životním rytmem. Samozřejmě, že možnosti místnosti samotné (její velikost a uspořádání) a finanční rozpočet rodiny na obnovu školky budou do značné míry určovat její vzhled, ale je důležité pokusit se najít kompromis mezi touhami syna a prostředky rodičů..

Pomocí nástěnných panelů

Pokoj pro teenagera

americký styl

Sněhově bílé povrchy

V dospívání se u chlapců často objevují růstové proudy, kdy doslova za jedno léto dítě naroste do několika velikostí oblečení. V tomto ohledu odborníci doporučují nákup nábytku, který je povolán k růstu. Plně dlouhá postel, stůl, židle nebo křeslo s maximálním nastavením výšky, snadno použitelné úložné systémy.

Jasné akcenty

Zeď pro nápisy

Proti modrým zdem

Zdůrazněný povrch

Aktuální nápady na design pro chlapecký pokoj v roce 2018

Design dětského pokoje má samozřejmě svá specifika. Odolávejte tomu, čemu se říká «čistota» mnoho stylistických směrů je docela obtížných. A některé styly interiéru nejsou pro návrh dětského pokoje vůbec vhodné. Například je obtížné si představit pokoj pro chlapce ve stylu minimalismu, protože touha dítěte obklopit se mnoha zajímavými předměty a samotný koncept tohoto stylu nejsou kompatibilní. Mnoho trendů v designu obytných prostor je však stále možné použít při vytváření designových projektů pro dětské pokoje..

Bílé a modré provedení

Jasný design míst na spaní

Pokoj pro dva kluky

Herní segment ve školce

Moderní styl dekorace interiéru usiluje o maximální možné využití materiálů šetrných k životnímu prostředí. Používání materiálů, které jsou bezpečné pro člověka a životní prostředí, bylo vždy relevantní, ale v poslední době získalo skutečně celkový charakter. Pro výzdobu dětského pokoje je tento trend stejně důležitý jako pro všechny ostatní, protože žádný rodič by dobrovolně nepoužíval toxické, škodlivé materiály pro povrchové úpravy povrchů nebo jako suroviny pro výrobu nábytku v pokoji svého dítěte..

Světlé pruhy

Okázalý

Fox téma ve školce

Umělecký obraz na stěnách

Použití bezpečných a udržitelných materiálů často slouží jako základ pro koncepci celého designu místnosti a často zanechává otázky estetiky, praktičnosti a dokonce i nákladů. Například korkové podlahy nebo stěnové panely nevypadají luxusně, ale jsou vynikajícím tepelně a zvukově izolačním nátěrem pro povrchy s nejvyšší úrovní šetrnosti k životnímu prostředí..

Skandinávské motivy

Světlé textilie

Přírodní materiály

Magnetická psací stěna

Použití přírodních materiálů je neodmyslitelně spojeno se zvýšením nákladů na projekt globální rekonstrukce nebo malou změnu dětského pokoje. Ale ve většině případů můžete najít hodnotný kompromis v interiérovém designu s jakýmkoli odhadem velikosti. Například použití přírodních tkanin pro zdobení lůžka a zakrytí okenních otvorů je k dispozici téměř každému..

Neobvyklý design

Minimalistické motivy

Prostorná a světlá místnost

Školka s podkrovím

Dalším opakujícím se trendem ve světě interiérového designu na několik sezón je používání skandinávských motivů. Použití udržitelných materiálů, množství bílých, dřevěných povrchů a použití kontrastů k vytvoření určitého vizuálního impulsu – všechny tyto designové techniky lze úspěšně použít při vytváření interiéru dětského pokoje pro chlapce. Ukázalo se, že design je lehký, ale zároveň útulný, praktický, ale vzhledově atraktivní, není levný, ale bezpečný a šetrný k životnímu prostředí.

Světelný obraz místnosti

Neobvyklé místo na spaní

Kontrastní interiér

Skandinávský styl

Dětský pokoj pro několik dětí

Jak již bylo uvedeno výše, dalším trendem v designu dětských pokojů je použití tzv «rostoucí nábytek». Koneckonců, nábytek v dětském pokoji nepodléhá pouze požadavkům na praktičnost, šetrnost k životnímu prostředí a snadné použití, ale také na ergonomii. Je důležité, aby místo na spaní a práci dítěte (psací stůl, počítačový stůl nebo kreativní koutek) odpovídalo věku a výšce dítěte..

Vesmírné téma

Pracoviště

Kreativní design

Zóna pro kreativitu a praxi

Barevné trendy do chlapeckého pokoje

Pokud mluvíme o nejoblíbenějších barevných schématech pro zdobení chlapeckého pokoje, pak jsou to neutrální barvy. Bílá barva a všechny její odstíny jsou ideální pro dokončení malých prostor. Světlý a svěží obraz lze vytvořit i bez zkušeností v oblasti interiérového designu, v malé místnosti a s minimálními dovednostmi v kombinatorice, protože bílou lze snadno kombinovat s jakýmkoli barevným schématem. Ale v počasí pro čistý, beztížný obraz je důležité nenechat se unést bílou barvou, zředit ji jasnými akcenty a teplými tóny, jinak hrozí, že se místnost stane jako nemocniční oddělení.

Vestavěný spací komplex

Sněhobílý obrázek

Sněhově bílé povrchy školky

Na pozadí bílých stěn

Světlo a světelný obraz

Šedá je v trendu již několik sezón. Jeho neutralita a všestrannost přitahuje designéry a jejich klienty po celém světě. Na první pohled se odstíny šedé mohou zdát nudné při navrhování dětského pokoje. Například v chlapeckém pokoji můžete dosáhnout velmi krásných kombinací šedé s odstíny:

 • modrá a světle modrá (tyrkysová);
 • máta;
 • pistácie;
 • olivový (hořčičný);
 • žlutá;
 • oranžový.

Originální barvy

Všechny odstíny šedé

Ve školce s velkými okny

Dokončete šedě

Modrá barva je velmi často spojována s designem chlapeckého pokoje. Mnoho odstínů této barvy dokáže vytvořit zajímavé obrazy prostor – od světla, světla a chladu po kontrastní, dynamické a energeticky nabité. Bohaté spektrum odstínů modré nám dává možnost zvolit kombinace pro vytvoření optimálního obrazu interiéru v závislosti na požadovaném konečném výsledku (temperament dítěte, jeho povaha, úroveň aktivity).

Jasně modrá pro školku

Důraz na světlý nábytek

Ušlechtilý odstín modré

Dětský pokoj pro dva chlapce

Uspořádat několik plnohodnotných funkčních oblastí v rámci jedné malé místnosti pro dva chlapce najednou není snadné. Ale vzhledem k tomu, že problém organizace spacích a pracovních míst, sektorů pro volný čas a kreativitu v rámci malých prostorů po mnoho let, designéři nahromadili určité zavazadlo technik a metod k optimalizaci využitelné plochy místností různých velikostí. Použití palandových struktur je jedním z nejběžnějších způsobů, jak ušetřit místo. Přitom nejde vždy o uspořádání dvou kotvišť. V některých případech (obvykle když chlapci s velkým věkovým rozdílem žijí ve stejné místnosti) je to účelnější «ke zvýšení» jedno z míst na spaní v horní vrstvě a pod ním uspořádejte pracoviště nebo prostorný úložný systém.

Pokoj pro chlapce různého věku

Sněhově bílý design

Tematický design

Organizace míst na spaní ve školce

V prostorné školce pro dva

Pokud oblast dětského pokoje umožňuje instalovat dvě postele paralelně k sobě, je to ideální možnost pro uspořádání míst na spaní, protože budou přístupné téměř ze všech stran. V úzké místnosti mohou být postele instalovány rovnoběžně podél stěn a omezeny na jeden obrubník nebo komodu mezi nimi. V místnosti, která je čtvercová nebo blízko ní, můžete postele nastavit kolmo, přičemž vezmete jeden z rohů.

Paralelní povlečení

Neobvyklé rozložení

Dětský pokoj se světlými stěnami

Kolmá instalace kotvišť

Kromě obtížnosti organizace míst na spaní pro dva chlapce ve střední a malé místnosti vznikají problémy také při instalaci pracovišť – psacích stolů nebo počítačových stolů. V závislosti na rozdílu věku dětí budete možná potřebovat buď dvě plnohodnotná pracoviště, nebo jeden psací stůl pro starší dítě a malý koutek pro kreativitu a aktivity pro mladší. Nejmenší množství volného místa bude vyžadovat jednoduchá konzola, kterou lze připevnit ke zdi nebo opřít o jednu podpěru.

Pracoviště pro dva chlapce

Pracovní plocha ve školce

Důraz na textilní design

Původní pracoviště