Interiér

Design bytu – co nás čeká v roce 2016

Móda nestojí na místě. Všechny sféry našeho života podléhají změnám a způsoby zdobení domů nejsou výjimkou. S novou sezónou existují také moderní způsoby vytváření praktických, pohodlných, pohodlných a estetických prostor. Aktuální paleta barev, novinky v designu nábytku, způsoby uspořádání funkčních oblastí v prostoru, mnoho možností dekorace – to vše a mnohem více v rozsáhlém výběru nejrelevantnějších projektů bytového designu.

Moderní design interiéru

Eklektický design obývacího pokoje

Bez ohledu na to, jak moc se mění móda pro design obytných prostor, bez ohledu na to, jaké nové designové nápady nabízejí výrobci stavebních a dokončovacích materiálů, nábytku, domácích spotřebičů a dekorativních prvků interiéru, ale majitelé bytů vždy očekávají od jejich domovy:

  • pohodlí;
  • vnější přitažlivost;
  • funkčnost;
  • ergonomie;
  • snadná péče;
  • soulad s moderními trendy v interiérovém designu.

Interiér dětského pokoje

Bílý a černý design obývacího pokoje

Otevřený plán – efektivní kombinace funkčních oblastí

Kombinace kuchyně, jídelny a obývacího prostoru v jedné prostorné místnosti je častou designovou technikou moderních bytů. Stává se, že prostory, ve kterých bude umístěna tak rozmanitá společnost funkčních segmentů, se nemohou pochlubit velkým počtem metrů čtverečních. Nejlepší «asistenti» v tomto případě dojde ke světlému dokončení stropu a stěn v kombinaci s tmavou podlahovou krytinou, vestavěnými úložnými systémy, modely lehkého nábytku pro uspořádání jídelní skupiny a použitím převážně dekorů stěn.

Sněhobílá kuchyň-jídelna-obývací pokoj

Eklektický mix funkčních oblastí

Při vytváření místnosti s několika zónami se zpravidla používají obecná dokončovací řešení. Nejjednodušší a nejvšestrannější dokončovací metodou by bylo použití sněhově bílé barvy na stěny a lehké laminátové podlahy. Současně by bylo logické použít keramické obklady v kuchyňské části k dokončení kuchyňské zástěry. Stejný typ obkladu, ale s pomocí porcelánové kameniny, lze jej použít k obložení podlah v oblasti pracovních ploch kuchyňského segmentu.

Prostorný otevřený prostor

Kuchyně-jídelna-obývací pokoj v bílých tónech

Zde je příklad designového projektu pro byt, ve kterém je obývací pokoj kombinován s eklektickou kuchyní a jídelnou. Kuchyňský segment se stal přízvukem a ústředním bodem místnosti, a to navzdory použití barevných dekorů v jiných funkčních oblastech. Rozmanité keramické dlaždice jsou vhodné pro dokončení kuchyňského prostoru mnohem více než dekorace přijatá v hlavní místnosti, ale zároveň design pracovního prostoru nevypadá cizí, oddělený, harmonicky tkaný do celkového plátna interiéru.

Kontrastní design kombinované místnosti

Eklektický interiér moderního obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou

Kombinace několika funkčních segmentů je možná nejen v obývacím pokoji. Například v ložnici můžete umístit mini-kancelář nebo šatnu. Pracovní stanici domácí kanceláře lze použít také jako toaletní stolek. Někteří majitelé bytů dávají přednost vybavení koupelny přímo v ložnici, oddělení segmentu průsvitnými příčkami nebo dokonce pomocí otevřeného plánu.

Kombinace ložnice a pracovny

Paleta barev – současné uctívání tradice

V barevné paletě moderních designových projektů lze jasně odlišit tři vůdce – bílou, černou a šedou. Je logické, že jako hlavní barva pozadí je vybrána sněhově bílá povrchová úprava a v kombinaci s ní tmavé interiérové ​​položky často působí jako kontrastní kombinace. Šedá barva se stále více objevuje v různých odstínech jako hlavní a jediné barevné řešení pro design místnosti. Efektivní způsob «ředění» Výsledná velmi chladná paleta je představení interiérových předmětů a povrchů ze dřeva nebo jejich imitace.

Černobílý design

Interiér kuchyně

Bílá s černou – «svaz», relevantní za všech okolností

Použití bílé na pozadí a černé na akcenty je jedním z nejpopulárnějších způsobů řešení barevného dilematu. Sněhově bílá povrchová úprava díky své univerzálnosti nikdy nevyjde z módy – světlé povrchy vizuálně rozšiřují prostor a skvěle ladí s jakýmikoli odstíny nábytku a dekorů. Bílá barva nejen dokonale maskuje nedostatky ve výzdobě a dokonce i v designových prvcích místnosti, ale také vytváří lehký a čistý obraz prostoru. Ale bylo by nemožné žít ve zcela bílém bytě – naše oči potřebují jasné linie a tvary, barevné akcenty. Právě pro tyto účely se používají tmavé, kontrastní odstíny..

Sněhově bílá povrchová úprava s černými akcenty

Originální bílé a černé provedení

Kombinace bílé a černé místnosti

Obzvláště výrazný a stylový vypadá černý nábytek na bílém pozadí. Samozřejmě, v kuchyni a jídelně bude ponechání černých povrchů vyžadovat hodně úsilí, ale efekt vytvořený z takové kontrastní kombinace stojí za to..

Černý nábytek na bílém pozadí

Černá jídelní skupina

Bílé a černé kombinace jsou také relevantní v obývacím pokoji. Vzhledem k tomu, že většina rodinných pokojů má video oblast s černou televizní obrazovkou. Zbývá ho jen vyzvednout «vedlejší» elementy. Může to být tmavá podlaha, nábytek v barvě wenge nebo designová svítidla s černými odstíny nebo podstavci..

Černobílý obývací pokoj

Kontrastní kombinace

Bílý interiér s černými prvky

Dřevěné povrchy a prvky interiéru jsou skvělé pro kombinatorické černobílé interiéry. Přirozená barva a vzor vám umožní vnést teplo do docela chladné palety místností. Dokonce i umělé materiály, které úspěšně napodobují přírodní suroviny, jsou schopny zvýšit stupeň barevné teploty moderního prostoru..

Černá a bílá paleta s dřevěnými prvky

Bílé, černé a dřevité

Moderní interiér jídelny

Černobílý interiér obývacího pokoje lze efektivně zředit jedním jasným prvkem – může to být barevné čalounění pohovky nebo křesla, svítidla nebo koberce. Žlutá vypadá stylově a moderně ve společnosti designu bílé a černé místnosti.

Černobílý design se žlutou pohovkou

Šedá je nejvšestrannější a neutrální barva

V závislosti na odstínu může šedá vytvořit luxusní, elegantní nebo klidně neutrální dekor místnosti. Všestrannost odstínů šedé spočívá v tom, že je vhodný pro zdobení jakékoli místnosti – od chodby po ložnici. Možná jen pro představení dětského pokoje byste se neměli nechat unést šedou barvou, ale i v tomto případě můžete použít jasné akcenty, barevný dekor s tématem vašich oblíbených kreslených postaviček nebo pohádek.

Obývací pokoj v šedých tónech

Šedá je hlavním proudem naší doby

Šedý nábytek je hlavním proudem naší doby. Na pozadí sněhově bílých stěn skvěle vypadají nejen úložné systémy, ale také čalouněný nábytek s čalouněním v jednom z odstínů šedé. Toto univerzální barevné schéma osloví jak domácnosti, tak hosty bytu. Šedá pomáhá vytvářet klidnou a relaxační atmosféru, která se dokáže přizpůsobit každému s jakýmkoli temperamentem.

Šedý nábytek - trendové řešení

Šedý nábytek do ložnice

Jeden jasný designový prvek vypadá obzvláště působivě v interiéru s použitím pouze různých odstínů šedé. V ložnici to může být přehoz nebo závěsy, křeslo nebo noční stolek, stojan na stůl nebo banket u paty postele..

Jasný přízvuk v šedé ložnici

Jasné akcenty na bílém pozadí

Bílá nikdy nevyjde z módy. Pouze na první pohled je sněhobílá výzdoba a zařízení nepraktickou možností z hlediska péče o uspořádání obytného prostoru. Kromě svých vizuálních kvalit se většina dokončovacích materiálů v bílé barvě nejsnadněji čistí. Ale bílý nábytek každé místnosti potřebuje barevné akcenty. Mohou to být živé rostliny, domácí spotřebiče, čalounění nábytku, koberce a další textilní řešení. S pomocí dekorace na zeď snadno změníte vybavení bytu, dokončené v bílé barvě.

V bílé

Bílé a jasné akcenty

Nejjednodušší a nejsnadněji vyměnitelný způsob, jak integrovat jasné akcenty do sněhově bílé dekorace interiéru, je textilní dekorace. Například v ložnici můžete použít barevné odstíny pro zakrytí oken a postele – přehoz, dekorativní polštáře a dokonce i ložní prádlo mohou působit jako akcent, ohnisko.

Bílá ložnice se světlými textiliemi

V interiéru obývacího pokoje můžete použít textilie polštářů na pohovku, výzdobu stěn a svítidla jako jasné akcenty sněhově bílého designu. Chcete -li změnit výzdobu rodinného pokoje, stačí vyměnit povlaky na polštáře a zakoupit nový koberec..

Barevný dekor v bílém obývacím pokoji

Moderní design na bílém pozadí

Moderní nábytek – mnoho nápadů pro pohodlný život

I v bytech s vylepšeným uspořádáním je otázka úspory použitelného prostoru velmi akutní. Použití vestavěného nábytku vám umožňuje umístit maximální počet úložných systémů a pracovních ploch na minimální počet metrů čtverečních. Například v kuchyni vám umístění vestavěných skříní od stropu k podlaze umožňuje vytvořit prostorný úložný systém, který bude přerušen pouze integrací domácích spotřebičů a pracovních ploch..

Interiér kuchyně bílé a šedé

Myšlenku vestavěných úložných systémů lze efektivně využít i v obývacím pokoji. Kolem video zóny můžete úspěšně postavit velkou skříň, skládající se ze samostatných modulů, v jejichž prostoru budou úspěšně skryty nejen všechny dráty a část zařízení, ale také mnoho užitečných věcí v domácnosti, které byt majitelé by se neradi chlubili.

Vestavěné úložné systémy

Při plánování rekreační oblasti v obývacím pokoji se neobejdete bez čalouněného nábytku. V projektech moderního designu stále častěji najdete použití pouze jedné, ale velké sedačky. Pokud je v prostoru obývacího pokoje také čalouněný nábytek, pak je obvykle vybrán v eklektickém stylu – různé modely, s čalouněním z různých materiálů. Největší počet sedadel může poskytnout rohová pohovka, pokud je model posuvným mechanismem, pak se taková měkká oblast může stát místem na spaní hostů, kteří zůstanou přes noc.

Čalouněný nábytek do obývacího pokoje

Tmavá rohová sedací souprava do obývacího pokoje

Originální model pohovky

Jednoduchost a stručnost je mottem moderního stylu. Přísné formy a jednoduchá konstruktivní řešení se přijímají také při zařizování bytů. Ve světlé a prostorné místnosti vypadají přísné linie nábytku obzvláště expresivně – nic nadbytečného, ​​ale zároveň je místnost pohodlná, funkční a vizuálně atraktivní.

Jednoduchá a stručná řešení

Originální a praktické vybavení obývacího pokoje

Nábytek ze skla a průhledného plastu se stává efektivním doplňkem moderního interiéru. Lehké, téměř beztížné struktury se doslova rozpouštějí na pozadí lehkého dokončení prostor, ale současně dokonale plní své hlavní funkce, jsou to trvanlivé a spolehlivé položky dalšího nábytku.

Skleněný nábytek v bílé místnosti

Zrcadlový konferenční stolek

Moderní nábytek do obývacího pokoje s jídelnou

Lehký nábytek do moderního interiéru

Bílý nábytek bude vždy relevantní. Kromě toho, že i ty nejmonumentálnější bílé struktury budou méně objemné, vytváří bílá neuvěřitelně čistý a lehký obraz celé místnosti. Úložné systémy pro obývací pokoj a ložnici, kuchyňskou soupravu a dokonce i uspořádání pracoviště v kanceláři – bílá barva je relevantní vždy a všude.

Sněhově bílý nábytek

Bílý skříňový nábytek

Zařízení v bílé barvě

Vestavěné bílé úložné systémy

Aktuální nápady pro design malých bytů

V městských bytech s konvenčním uspořádáním není neobvyklé, že se majitelé domů musí zbavit vnitřních stěn, aby dosáhli pocitu prostornosti. V tomto případě však majitelé čelí otázce umístění několika funkčních segmentů v jedné místnosti. Často je dokonce část na spaní součástí společného prostoru. Sjednocení ale nejčastěji podléhá kuchyně, jídelna, obývací pokoj, pracoviště, knihovna a někdy i chodba..

Konsolidace funkčních segmentů

Ložnice-obývací pokoj-studovna-kuchyň

Zde je příklad kombinace obývacího pokoje, kuchyně a jídelny v jednom malém prostoru. Díky sněhově bílé povrchové úpravě a provedení většiny nábytku a správnému umístění barevných akcentů se prostor zdá větší, než ve skutečnosti je, při zachování funkčnosti, pohodlí a estetické přitažlivosti.

Sněhově bílé nastavení s jasnými akcenty

Pokud musíte kombinovat obývací pokoj a ložnici, sněhově bílá povrchová úprava se také stane trumfem malých prostor. Dovedně umístěné barevné akcenty se vyhýbají asociacím se sterilními operačními sály a vytvářejí útulnou a příjemnou atmosféru.

Kombinace ložnice a obývacího pokoje

Zde je další příklad malého ateliéru, kde jsou v jedné místnosti odpočinkové a spánkové prostory, pracoviště, obývací pokoj, kuchyň a vstupní hala. Izolován je pouze prostor koupelny.

Studiový design bytu

Kromě použití lehkých povrchových úprav lze pro vizuální zvětšení prostoru použít sklo, zrcadlo a lesklé povrchy. Například lesklé napínací stropy lze použít ke zvýšení výšky místností. K vizuálnímu rozšíření prostor ložnic a obývacích pokojů je efektivní použít celé zrcadlové segmenty od stropu k podlaze.

Velká zrcadla v ložnici

Zrcadlové povrchy do obývacího pokoje

Dalším způsobem, jak ušetřit místo, je použít palandové struktury. Například podkrovní postel vám umožňuje vytvořit místo na spaní na horní úrovni a pod ním může být pracovní stanice, pohovka pro posezení nebo prostorné úložné systémy..

Podkrovní postel pro úsporu místa

V malých standardních bytech se počítá každý metr čtvereční. A prostor u okna se jen zřídka používá racionálně. Zde je příklad, jak můžete využít užitnou plochu místnosti, která kombinuje obývací pokoj, kuchyň a jídelnu. Pohodlné a útulné posezení s úložnými systémy je nejen praktickým designovým nápadem, ale také vrcholem interiéru malého bytu.

Racionální využití metrů čtverečních

Jedním ze způsobů, jak umístit lůžko ve studiovém bytě, je zónování funkčního segmentu pomocí vnitřních příček nebo jen záclon. Tímto přístupem je narušen koncept otevřeného plánu, místnost ztrácí část svého volného prostoru. Ale pro mnoho majitelů malých bytů je izolace postele nepostradatelnou podmínkou..

Zónování kotviště pomocí závěsů