Interiér

Design kuchyně 2020: trendy interiéry v praktických a odvážných řešeních

Kuchyňský design 2020 splňuje všechny potřeby moderních lidí. Interiéry jsou tedy navrženy tak, aby nejen dobře vypadaly, ale také skutečně přispěly ke společnému trávení času. Jaká řešení nabízejí návrháři pro rok 2020? Čtyřstěnné kuchyně jsou minulostí, kde dominují otevřené prostory a nábytek a podlahy, které ladí s uspořádáním obývacího pokoje a jídelny. Mezi kuchyňskými trendy roku 2020 můžete použít také zářivé barvy, luxusní materiály, neobvyklé tvary a textury. Podívejte se tedy na nejdůležitější a nejnovější trendy designu kuchyně v roce 2020.

Kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem – moderní design 2020

V moderní kuchyni 2020 by měly být estetické a funkční parametry harmonicky kombinovány, aby vytvářely atmosféru nejen luxusu, ale především pohodlí. Pohodlí, které je nyní žádané, by měly zajistit otevřené prostory, ve kterých kuchyně, obývací pokoj a jídelna nejsou samostatné místnosti nebo přístavby (jako tomu bylo doposud), ale plynule do sebe přecházejí. Celá místnost, která kombinuje několik funkcí, by měla být vyzdobena ve stejném stylu a vhodných barvách. Díky tomu, i když vaříte a jíte, můžete volně komunikovat s ostatními členy rodiny. Jak získáte tento efekt v otevřené kuchyni? Designéři především doporučují používat v celém prostoru stejný typ podlahy, například stejná prkna nebo dlaždice jak v kuchyni, tak v rekreační oblasti..

Materiály a barvy, které budete v kuchyni používat, se musí shodovat nebo být shodné s obývacím pokojem. Místo standardních obkladů nad deskou se používá stále větší počet povrchových úprav, které nejsou kuchyňské, jako je mramor, plech (například měď), keramické barvy nebo beton. Nedostatek jasných výřezů na podlaze mezi částmi místnosti a konzistentní dekorace stěn způsobí, že místnost bude nejen opticky větší, ale také co nejstylovější. A co nábytek? Zde je také třeba poznamenat, že má styl, barvu a typ povrchové úpravy, která odpovídá celému interiéru..

Minimalistická kuchyně: design 2020 – aktuální novinky

Lidé, kteří se rozhodnou pro moderní kuchyň ve stylu roku 2020, by se měli rozloučit s ukládáním předmětů nebo potravin na kuchyňské desky. Proč? K dosažení efektu pořádku a ladného minimalismu v otevřených prostorech je nutné zbavit rozložení zbytečných doplňků nebo dekorací..

Designéři kuchyňského nábytku v modelech pro rok 2020 se zaměřují hlavně na velké plochy fasád, opouštějí otevřené police. Trendy jsou také spížové skříně ukryté za posuvnými dveřmi a skryté úložné přihrádky v podobě kuchyňských ostrůvků. Díky možnosti ukládat hrnce, talíře, šálky, kuchařky atd. Do skříní je kuchyňský prostor v souladu se zbytkem místnosti..

Pokud chcete ukázat určitou sbírku, například nádobí, měli byste si trochu vybrat «salon» řešení, tedy osvětlené vitríny za sklem.

Pravidlo «méně je lepší» rozšiřuje se také na kuchyňské úchytky. V kuchyni 2020 nebudou vůbec přítomni nebo budou mít minimalistický a nenápadný vzhled. Systémy otevírání kuchyňských skříněk bez úchytů, ale lisováním na správném místě, jsou stále oblíbené. Výrobci však stále více dbají na podélné nebo kruhové výřezy na přední ploše. Ty se používají hlavně na fasádách ze dřeva nebo překližky. Pokud jsou v designu úchytky, jsou skromné ​​a malé a stylově a barevně ladí s nábytkem, aby nebyly nápadné. Obvykle jsou vyrobeny z kovu, který je potažen práškovou barvou v tmavé barvě a má matný povrch..

Módní design kuchyně 2020: výběr fasád

Které kuchyňské fronty budou v roce 2020 nejmódnější? Pokud jde o letošní trendy kuchyňské barvy, můžeme se samozřejmě rozloučit s lesklou bílou. V dnešní době je většina kuchyňských řešení odvážnější. Jaká barva kuchyňského nábytku je módní?

Obzvláště populární jsou designy kuchyní v tmavých barvách převzatých z přírody: od stále aktuální matné černé a grafitové přes neobvyklé odstíny zelené (například safírová, šedá, šalvějová nebo mátově hnědá) až po vínovou, terakotovou, matně červenou a hnědou v kombinaci s béžovou , káva s mlékem, ale také tmavé ořechy nebo čokoláda. Námořní téma v kuchyni je také stále populární..

Velkým hitem roku 2020, který má šanci zůstat několik sezón, je kuchyňský nábytek v metalických odstínech zlaté, měděné a mosazné, stejně jako nerezové a rezavé plechy..

Čela kuchyně 2020 by měla být elegantně jednoduchá. V praxi to znamená, že fasádní dveře v klasickém nebo rustikálním stylu s obložením nebo frézami nebudou v módě. Je také načase dát sbohem kuchyním s vysokým leskem, protože v dnešní době dominuje saténový, matný, texturovaný nebo kovový lesk. Letošní přehlídka interiérového designu v Miláně představila nejen elegantní kuchyňská dvířka s matným povrchem, ale také neobvyklé návrhy pro odvážné investory. Mezi novými produkty jsou další fasády pokryté ocelovým plechem, dveře napodobující texturu a vzhled přírodního kamene (ne nutně hladké) nebo dřevěné fasády s konvexní, ale opakující se strukturou s geometrickými vzory..

Luxusní kuchyňské materiály 2020: nové designové trendy

Fashion Kitchen 2020 bude vycházet z používání luxusních, odolných a originálních materiálů. Díky tomu se kuchyňská část otevřeného prostoru domu nebude stylově lišit od jídelny nebo obývacího pokoje. Jaké materiály je žádoucí zvolit do kuchyně roku 2020? Již několik let je velmi oblíbený mramor, ze kterého vznikají nejen módní kuchyňské desky roku 2020. V nadcházející sezóně budou obzvláště často vybírány její bohatě zdobené a exkluzivní verze, jako je mramor Calacatta nebo Carrara. Levnější variantou by byly zajímavé žuly nebo imitace mramoru a jiných dekorativních kamenů s kvalitním digitálním tiskem. Obzvláště módní se stane obklad v barvách ultramarínového lapis lazuli, purpurového ametystu, zeleného labradoritu nebo amazonitu..

V kuchyňském designu roku 2020 existují kromě mramoru nebo žuly také luxusní druhy dřeva, například ořech, evropský jasan. Používají se nejen k vytváření kuchyňských fasád, ale také k dekorativním vložkám na kamenných kuchyňských ostrůvcích. Mezi další přírodní, ale trvanlivé a elegantní materiály, které se v nejnovějších kuchyňských řešeních určitě objeví, patří sklo, kovy (například měď, mosaz, nerez, bronz). Kovový povrch, podobně jako dřevo, lze použít k vytvoření velkých, atraktivních ploch fasád, stejně jako k detailům na monolitickém kamenném kuchyňském ostrůvku nebo obložení stěn nad kuchyňskou linkou. Chcete -li získat luxusní vzhled, měli byste si také koupit trendy kuchyňské obklady 2020.

Kitchen Island – Trendy v nábytku v roce 2020

Kuchyně, které by měly být srdcem domova, lze nejsnadněji propojit se zbytkem obytného prostoru pomocí takzvaného ostrůvku. Kuchyňské ostrůvky 2020 by měly mít jednoduchý tvar, bez úchytů, ale v zajímavé barvě a vyrobené z drahých materiálů (nebo kvalitní imitace). V projektech na rok 2020 se objevují ve formě, která napodobuje hlavně kamenné bloky rozřezané na kvádry. Mohou být vyrobeny z přírodního mramoru nebo žuly v kombinaci s luxusním dřevem a kovem. Levnější variantou se však stávají oblíbené nábytkové desky a kuchyňské desky s dýhou imitující speciální druh mramoru..

Moderní kuchyně budou mít také kulaté kuchyňské ostrůvky. Vypadají jako příborníky z poloviny století, moduly s oválnou základnou a zaoblenými hranami. Mohou být ozdobeny odpovídajícími dřevěnými skládacími dveřmi nebo dřevěnými prkny. Při výběru otevřené kuchyně se můžete také rozhodnout pro modulární kuchyňský ostrůvek se stejnými prvky jako nábytek, tedy styl a barva čel a desek, které jim ladí. Je důležité si uvědomit, že barva barevného ostrova by měla splynout se zbytkem místnosti..

Spotřebiče na úrovni očí, ve výklenku nebo skryté – trendy kuchyně v roce 2020

Kuchyňské projekty pro rok 2020 zahrnují vytvoření nábytku buď se spodními skříňkami a kuchyňským ostrůvkem, nebo naopak – s pevnou stěnou a kuchyňským ostrůvkem před ním. V druhém případě jsou vybrány kuchyňské výklenky. Co se objeví mezi skříněmi v kuchyni 2020? V současné době je ve skříních zabudována celá stěna a ve středu je vyřezán pouze čtverec nebo obdélník, ve kterém je umístěna malá část desky s umyvadlem a kamny. To je nejméně elegantní část kuchyně «skrývá» ve výklenku z očí lidí v obývacím pokoji nebo jídelně.

Je také módní umístit domácí spotřebiče do úrovně očí. Jaké kuchyňské spotřebiče si vybrat v roce 2020? Především s jednoduchou formou, tmavými barvami a nevtíravými dekorativními prvky. V případě kuchyňského uspořádání 2020 s plnou stěnou skříněk, bez výklenku pod dřezem, se obvykle nacházejí na centrálním místě přímo za kuchyňským ostrůvkem. V situaci, kdy je v kuchyni plánováno vybrání, jsou spotřebiče umístěny na boku, vpravo nebo vlevo. Minimalisté a uklizení lidé mohou kuchyňské spotřebiče, jako je lednička nebo trouba, schovat do skříňky za dveře nebo do skříně za posuvné dveře..

Které kuchyně budou trendy v roce 2020 a dále? Otevřené prostory kombinující funkce kuchyně, jídelny a obývacího pokoje budou určitě dominovat. Lesklé bílé kuchyně jsou minulostí, nahrazeny barevným kuchyňským nábytkem s matnými povrchovými úpravami. Mramor, kovová nádhera a ušlechtilá dřeva dodají moderní kuchyni roku 2020 také eleganci.