Interiér

Dokončení domu uvnitř: fotografie návrhových řešení

Dokončení soukromého domu uvnitř je poslední fází stavby. Předem musíte zvolit směr stylu, abyste mohli vybrat potřebné materiály a provádět přípravné práce. Při interiérových pracích je nutné vzít v úvahu vlastnosti materiálu, který byl při stavbě použit..

Dokončení interiéru je možné provést pouze po vytvoření podlahy, instalovaného elektrického vedení, uspořádání vodovodního systému a topného systému. Seznam dokončovacích prací na výzdobě interiéru zahrnuje: tmel a omítky, malování a tapetování domu, obklady a podlahy.

bílá domácí dekorace

výzdoba interiéru světlým dřevem

Dekorace na strop

Nejlepší je zahájit opravy ze stropu, protože během práce můžete zničit podlahu nebo obarvit stěny. Stropní dekorace je považována za nejtěžší kvůli nepohodlí při nanášení materiálů, ale i začátečník se s ní dokáže vyrovnat.

Volba majitele soukromého domu nabízí širokou škálu dokončovacích materiálů, navíc návrháři vždy přicházejí s něčím novým a originálním. Oblíbené povrchové úpravy: zavěšené nebo zavěšené podhledy, malba nebo obílení, tapetování stropu. Zpočátku musíte vyrovnat povrch omítkou a tmelem, impregnovat strop základním nátěrem, po kterém můžete použít konečný nátěr.

dům s vnitřním dřevěným obkladem

Snížené stropy

Zpočátku musíte vytvořit strukturu, opravit ji připevněním k podlaze. S pomocí takových stropů můžete vytvořit komplexní osvětlovací strukturu a také vytvořit víceúrovňový strop. Základna ve formě struktury by měla být tmelená a natřená nebo přelepená tapetou. Nevýhodou tohoto typu stropu je to, že snižuje výšku místnosti, což znamená, že se prostor zmenší..

dřevěné obloženívýzdoba domu dřevem

Stretch strop

Konstrukce takového stropu je také schopna skrýt překrytí a umožňuje přístup k různým možnostem osvětlení. Konstrukce musí být připevněna přímo ke stěnám. Pomocí napínacích stropů můžete vytvořit jedinečný design, protože mají široký výběr, můžete stropy diverzifikovat potiskem nebo vzorem. Můžete také použít kombinaci napínacích a falešných stropů.

Provedení je profil se speciálním zaklapávacím mechanismem, který je připevněn po obvodu místnosti. Je lepší svěřit instalaci napínacích stropů odborníkům.

napínané stropy v dřevěném domě

Tapetování

Vložení stropu tapetou je možnost rozpočtu, která vám umožní vytvořit zajímavý design. Dokončení je považováno za obtížné, protože budou vyžadovány dovednosti a vybavení, navíc to není možné udělat sami. K dekoraci lze použít pouze tekuté nebo speciální stropní tapety. Vinylové tapety je přísně zakázáno používat a výběr tapety podle barvy příjemně překvapí každého náročného majitele soukromého domu..

sádrová úprava

Bělení a malování

Tato možnost dokončení stropu je každému známá již dlouhou dobu, je nejjednodušší ji implementovat. Pro dokončovací práce nepotřebujete znalosti ani speciální dovednosti, můžete se bílit nebo malovat. Výhoda spočívá v nízkých nákladech na práci a jejich jednoduchosti. Pro bělení se používá pálené vápno a pro malování si můžete vybrat jakýkoli vhodný nátěr, barevná škála není ničím omezena.

sněhobílá domácí dekorace

Nástěnná dekorace

Po dokončení stropů můžete přejít k další fázi – dokončení stěn uvnitř domu. Zde je sortiment staveb pozoruhodný, protože jako materiály se nabízí mnoho možností. Výběr materiálů přímo závisí na směru stylu místnosti, designovém projektu, který byl vyvinut dříve. Mezi oblíbené možnosti patří tapety, keramické obklady, kámen (přírodní i umělý), dekorativní omítka, sádrokarton nebo jednoduché malování..

krásná dekorativní domácí dekorace

Obecně lze říci, že dokončení stěn je o něco jednodušší než dokončení stropů, ale i zde mohou být vyžadovány speciální dovednosti při práci s nástrojem. Obecně platí, že pro všechny materiály existuje jedna hlavní podmínka – před nanesením testamentové vrstvy je třeba dbát na to, aby stěny byly dokonale hladké a veškerá drsnost byla odstraněna tmelem a omítkou.

Při výběru materiálu je důležité vzít v úvahu styl místnosti a také to, z jakého materiálu je samotný dům vyroben. Například v koupelně je lepší dát přednost keramickým obkladům, které se snadno udržují, jsou odolné vůči extrémům vlhkosti a teploty. Pro ložnici bude nejlepší volbou tapeta, dekorativní omítka nebo sádrokarton. Hlavní věc je, že použité materiály jsou navzájem kombinovány, vytvářejí jeden obrázek a mohou sloužit dlouhou dobu. Obecně lze poznamenat, že ke zdobení stěn a stropů lze použít identické materiály. Výjimkou budou keramické dlaždice a kámen (přírodní nebo umělý), které se pro svou působivou hmotnost nepoužívají k dokončování stropů..

originální výzdoba venkovského domu originální povrchová úprava dokončení srubu

Povrchová úprava podlah

Hlavní práce na podlaze byly provedeny při vytváření nadace, konečné vnitřní práce se nejlépe provádějí na konci vnitřního uspořádání. Volba podlahy závisí na typu budovy. Například v cihlovém domě s betonovými podlahami neexistují žádná omezení výběru materiálu, zde můžete použít jak keramické dlaždice, tak parkety nebo jiné materiály..

Pokud je dům a podlahy vyrobeny ze dřeva, pak je nejlepší použít desky, laminát, parkety nebo linoleum. Je lepší nepoužívat keramické dlaždice, kámen a podobné materiály. Omezení je dáno skutečností, že konstrukce dřevěné podlahy má své vlastní vlastnosti. Pokud je to žádoucí, lze na dřevěnou podlahu instalovat také keramické dlaždice s teplým podlahovým systémem, ale neexistují žádné záruky, že se podlaha nezkroutí, navíc spolehlivost a životnost takové podlahy bude velkou otázkou..

domácí dekorace ve světlých barvách domácí dekorace semi-starožitnost dokončení venkovského domu

Dokončovací funkce

Zdobení koupelny, kuchyně nebo toalety vyžaduje pečlivou pozornost výběru materiálů. K výzdobě těchto prostor je nutné použít materiály, které jsou odolné vůči extrémním teplotám a vysoké vlhkosti. Z tohoto důvodu se doporučuje použít na stropy akrylové barvy; na stěny je nejlepší použít keramické dlaždice, podšívku nebo běžnou malbu. Podlahu je nejlepší vyrobit z dlaždic, kamene nebo linolea.

Materiály pro dokončení obývacího pokoje nebo ložnice nejsou nijak omezeny, ale zde člověk tráví většinu času, takže je lepší použít přírodní materiály.

modrý lemvnitřní dekorace rámového domu

Dekorace chodby je speciální téma, jehož přístup by měl být co nejopatrnější. Tato místnost se nachází v těsné blízkosti ulice, což znamená, že s tím musíte při výběru materiálů počítat. Nejlepší je upřednostnit materiály se zvýšenou odolností proti vlhkosti, musí být odolné vůči náhlým změnám teploty, snadno očistitelné od kontaminace. Také na chodbě musíte věnovat pozornost tepelné izolaci, která by měla být vysoce kvalitní.

moderní dům stylový domov bílá povrchová úprava bílý dřevěný dům