Interiér

Gotický styl: starožitná elegance v interiéru

Pokud chcete člověka lépe poznat, pak věnujte pozornost jeho bydlení, jehož styl je formován v souladu s jeho světonázorem. Na pozadí jakéhokoli designu se gotický styl vyznačuje svou jedinečností, originalitou a preferencí tmavých tónů, mezi nimiž dominuje černá, ale používá se také vínová a fialová. Méně časté jsou salátové, růžové a bílé barvy, ale nepřidávají se pro potěchu oka. Pouze ten, kdo má opravdu rád okouzlující atmosféru gotické kultury, pro ni bude chtít přestavět interiér svého domova. Musí v tom být nutně něco jedinečného a trochu ponurého, protože podle Gótů i ve smrti existuje romantismus..

Gotický styl nelze provést v malém bytě nebo malém venkovském domě, protože k vytvoření takového designu potřebujete prostor venkovského domu nebo elitního bytu.

Přítomnost krbu v gotice Použití čokolády v gotice

Ačkoli tento styl znamená vysokou výšku místnosti, je stále možné jej použít s velmi vysokými stropy..

Originální stůl

Materiály potřebné k vytvoření stylu

Pojem «Gotický styl» relativně nový, přestože se začal vyvíjet ve století XII., proto k jeho vytvoření budete potřebovat materiály, které Gothové používali najednou. Je to dřevo a nahrubo broušený kámen. Málokdo samozřejmě použije originální materiály. Protože k tomu musíte udělat hrad ve středověkém stylu, a to není nutné pro každého, ale použití takových materiálů pro zdobení místnosti pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

Suterén

Gotické lampy

Vzhledem k tomu, že gotický styl neztratil svůj význam, jsou lampy vytvořené v tomto stylu ideální pro vytvoření středověké atmosféry s jejich pomocí. Vzhledem k nízké poptávce se jich vyrábí relativně málo a často v jednotlivých kopiích, takže je možné vytvořit originální interiér, který zdůrazňuje individualitu. I když je lampa navržena čistě pro gotický styl, vůbec to neznamená, že je vhodná pro jakýkoli design. Každý případ vyžaduje individuální přístup.

Pozornost je věnována nejen osvětlení, ale také osvětlení a světelným efektům, pomocí kterých vzniká zvláštní tajemství vlastní gotice. Svítidla v gotickém stylu navíc přispívají k vytvoření originálních interiérů plných harmonie a pohodlí..

  • Lampy v gotickém stylu
  • Romantický vztah se smrtí
  • Recepce v gotickém stylu
  • Gotický nábytek
  • Fragmenty gotiky

PředchozíDalší12345

Okna a oblouky

Charakteristickým rysem gotického stylu je použití oken směřujících nahoru a podobných oblouků. Jako dekor lze použít prolamované věže a ozdoby, jejichž použití je velmi charakteristické pro určitý druh gotického stylu, takže jej nelze zaměňovat s jinými styly. Atmosféra místnosti je plná vznešenosti a milosti. Okna mohou být ozdobena ozdobami nebo vitrážemi. Moderní gotický styl bývá podobný středověkým hradům, a protože se vždy více pozornosti věnuje oknům a obloukům, hrají tyto prvky při vytváření stylu důležitou roli. Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že úkolem není předělat bydlení na středověký hrad nebo chrám, ale co nejvíce přiblížit středověký styl vytvořením elegantního rozvržení moderních materiálů..

Originální žárovky do koupelny Gotické sloupy

Nábytek

Je také důležité věnovat nábytku pozornost, abyste získali harmonický obraz..

Gotické zařízení zahrnuje vysokonohé příborníky, šestipanelové dvojité skříně, postele a židle s vysokými opěradly. Přijatelný je pouze dřevěný nábytek a musí být ozdoben řezbami. Kromě toho je vybrán masivní nábytek. Takový interiér se ukáže být těžký, se spoustou nádherných detailů a je vnímán jako hrubý. Pokud je to možné, pak nejen okna, ale i dveře by měly být vyrobeny v gotickém stylu..

Gotický trůnní sál Kulečníková místnost v gotickém stylu

Strop

Charakteristickým znakem gotiky při aplikaci na strop je přitažlivost vzhůru. Samozřejmě je dobré, když na to myslíte i při navrhování budovy, ale pokud strop není příliš vysoký, pak ho dejte «gotický» pohled pomůže použití štukové lišty, vytvoření efektu klenby, stejně jako zařízení s otevřenými zdobenými krokvemi.

Vysoký strop Původní strop v gotickém slohu Originální dekorace na strop

Příslušenství

Jako doplňky mohou sloužit sochy různých mýtických tvorů, lvů, závěsů, obrazů nebo rytířského brnění.

Vinný sklep Design středověkého hradu

Ačkoli gotický styl je mnohými vnímán jako «retro», protože se s ním ponoříte do starověku, přesto je to moderní styl, protože nyní nestaví monumentální a majestátní gotické budovy. Pomáhá pouze navodit pocit starověku, a když je dosaženo maximálního účinku, umožňuje obdivovat dosažený výsledek, jako bychom byli přeneseni do starověku. Se vší touhou vyzdobit interiér v gotickém stylu, s přihlédnutím ke všem kánonům, je to však téměř nereálné, protože gotika je skutečný styl hradů, který vyžaduje hodně prostoru, ale ve většině případů tomu tak není. . Proto musí fanoušci gotiky použít stylové techniky, aby dodali interiéru gotický nádech..