Interiér

Interiér chodby s cihlovým vzhledem: stylové nápady a tipy pro výběr materiálů

Zdobení interiéru chodby zdivem nebo materiály napodobujícími ho je v poslední době stále oblíbenější. Toto řešení vytváří úžasnou atmosféru a navozuje náladu v celé místnosti. Kromě toho velký sortiment palety barev, různé textury a způsoby instalace vám umožňují použít cihly k vytvoření mnoha stylů. Dále v materiálu navrhujeme podívat se blíže na druhy tohoto úžasného materiálu. Řekneme vám také o možných způsobech, jak ji použít k vytvoření stylového interiéru na chodbě..

Dekorativní cihla na chodbě – výhody a nevýhody

Jak víte, chodba je první místností, která splňuje ty, kteří vstupují do domu nebo bytu, proto návrháři doporučují věnovat zvláštní pozornost interiérovému designu této místnosti a používat různé druhy materiálů. Koneckonců, jak víte, z této místnosti začíná první dojem z majitelů bydlení, jejich chuťových preferencí a způsobu života obecně. Dnes diskutujeme o výzdobě stěn na chodbě zdivem a dekorativní cihla je v tomto případě nejběžnější a cenově dostupnou možností. Stejně jako mnoho jiných typů materiálů má však pozitivní i negativní vlastnosti současně..

Výhody použití dekorativních cihel

Za prvé, použití dekorativních cihel v interiéru je skvělou příležitostí k vytvoření jedinečného designu interiéru a také k zajištění dodatečné izolace stěn a zvukové izolace, která je pro obyvatele bytových domů tak nezbytná. Takový povlak patří do kategorie trvanlivých a při správné péči může trvat několik desetiletí. V případě potřeby lze poškozené díly snadno vyměnit za nové, aniž by bylo nutné rozebrat celé zdivo jako celek. Kromě toho se dekorativní cihly na stěnách snadno starají. Několik tahů vlhkým hadrem a obložení stěn je zbaveno nečistot.

Nevýhody dekorativních cihel

Pokud jde o nevýhody používání zdiva imitujícího cihlu v interiéru, pak v tomto případě musíte být připraveni na určité náklady. Obložení stěn takového plánu je mnohem dražší než tapety, omítky nebo hotové panely, které se často používají v interiérovém designu. A samozřejmě byste neměli očekávat, že dekorativní cihly zcela nahradí přírodní kámen. Jedná se o kvalitnější a dostupnější analog..

Druhy dekorativních cihel

Na moderním trhu existuje několik typů dekorativních cihel. V případě potřeby bude proto velmi jednoduché vybrat si ideální možnost pro sebe..

Klinkerová cihla

Tento typ dekorativních cihel se velmi často nazývá keramika, protože jíl, ze kterého je vyroben, je dvakrát tvrzený, což umožňuje povlaku odolávat extrémním teplotám, vystavení různým druhům znečištění, mechanickému poškození a vlhkosti. Vyrobeno «slínkové dlaždice» na principu cihly, ale liší se menšími rozměry, jmenovitě tloušťkou. Tato nástěnná krytina je nabízena v různých strukturách a barvách, ideální pro dekoraci interiéru v ekologickém stylu..

Sádrová cihla

Výroba dekorativních cihel ze sádry nevyžaduje velké investice, proto se tento typ obkladů vyznačuje atraktivní cenou, má mnoho pozitivních vlastností, ale bohužel je křehký a citlivý na vlhkost. Sádrové cihly se používají k dekoraci zdí, jednotlivých sekcí nebo dveří. Lze natřít nebo použít tak, jak jsou.

Sklolaminátová cihla

Dekorativní cihla s tímto složitým názvem je směsí cementu s vlákny z křemenného skla, které se používají jako spojovací vlákna. Materiál má úžasnou barvu, vyznačuje se vysokou pevností a odolností vůči třískám. Ve srovnání s přírodním kamenem má menší hmotnost a kompaktní rozměry.

Flexibilní cihla

Obkladový materiál tohoto druhu se objevil na trhu stavebních materiálů poměrně nedávno a je zdáním obyčejných dekorativních dlaždic, náchylných k deformaci. I při mírném zahřátí se tvar takové cihly začne měnit, takže pokud se rozhodnete vyzdobit stěny na chodbě «flexibilní» kryt, umístěte jej co nejdále od svítidel nebo nástěnných svícnů. Všechny druhy mozaikového zdiva jako dekor v tomto případě lze nazvat nejúspěšnější možností..

Bílé cihly na chodbě

Bílá barva je lidmi snadno vnímána, dává pocit čistoty, světla, vzdušnosti a při šikovném použití v interiéru vizuálně zvětšuje plochu místnosti. Proto lze dekorativní bílé cihly nazvat možností win-win pro zdobení stěn na chodbě. Za prvé, takové místnosti vždy potřebují další osvětlení. Za druhé, bílá cihla se dobře hodí k jiným odstínům v designu místnosti, vypadá stylově a elegantně.

Metody dokončování s dekorativními cihlami

Než začnete pokládat dekorativní cihlu, kterou jste si vybrali, měli byste nejprve připravit oblast, která bude použita jako základ. Všechny povrchy musí být rovné. V tomto případě by měly být stěny předem ošetřeny tmelem, omítkou a zeminou..

Dále byste se měli rozhodnout pro výběr lepidla na dlaždice. U čelních rohů odborníci doporučují upřednostnit hotové panely a začít s hlavním zdivem z této části chodby, shora dolů. Nedoporučuje se příliš velká mezera mezi částmi. V některých případech však takový jev vypadá velmi stylově a dokonale zapadá do myšlenky interiéru..

Pokud jde o technologii a způsoby pokládky dekorativních cihel, lze zde rozlišit tři hlavní možnosti – řetěz, rybí kost a knižní vazba. Řetězovou pokládkou se rozumí uspořádání cihel tak, aby každá nová řada byla umístěna na stěně s mírným přesahem o třetinu těla. Ukotvení fragmentů ve stylu knižní vazby se provádí střídáním cihel svisle a vodorovně. Pro vytvoření zdiva rybího ocasu je každý kus plátna rozložen kolmo.

Zdivo v interiéru chodby je skvělý způsob, jak zdůraznit individualitu místnosti a příležitost vytvořit něco exkluzivního a stylového. Podobným způsobem můžete ozdobit všechny stěny, zvýraznit jednu z nich nebo použít cihlu jako výzdobu podobnou mozaice.