Interiér

Jak udělat interiér bytu krásný a jedinečný

Moderní móda je velmi demokratická: neexistují žádné přísné a jasné koncepty, že je určitý styl nebo barva v módě. Originalita a kreativita jsou dnes v módě. Některé designové techniky pomohou zdůraznit individualitu majitelů domu a vytvořit nepřekonatelný interiér. Při hledání řešení pro mimořádný design vašeho bytu musíte vzít v úvahu takové nuance, jako jsou:

Bílá římská roleta

Je třeba poznamenat, že každý člověk definuje pojem krásy svým vlastním způsobem. Hlavní věcí, které by mělo být při realizaci projektu původního návrhu domu dosaženo, je pohodlí. Pomocí různých metod můžete vytvořit krásný a pohodlný interiér současně..

Zónování prostoru je jedním ze současných trendů v interiéru

V poslední době jsou velmi populární takové projekty, kde je několik místností spojeno do jednoho celku. V důsledku toho vzniká problém územního zónování, protože je nutné vymezit jednu velkou místnost na oddělené obytné oblasti. Díky šikovnému kreativnímu přístupu to vypadá velmi atraktivně:

Světlý obraz vpravo na zdi

Jídelnu, kancelář, obývací pokoj můžete určit pomocí sloupů a stacionárních příček, které fungují jako knihovna:

Černé křeslo

Víceúrovňové stropy

Jednou z nestandardních metod transformace obytného prostoru mohou být víceúrovňové stropy, které pomohou symbolicky ohraničit místnost: stoupající nebo klesající, označují podmíněnou čáru mezi konkrétní zónou v bytě. K oddělení kuchyně a obývacího pokoje se nejčastěji používají víceúrovňové stropy:

Černá pohovka, pruhované polštáře

Současně je vhodné vyzdobit část stropu, která slouží jako okraj zóny pro jiný účel, jinou barvou, odlišnou od hlavní barevné palety místnosti. To dodá místnosti neobvyklou chuť:

Oválný stůl uprostřed

Víceúrovňové osvětlení

Je vhodné porovnat osvětlení interiéru bytu s divadelním uměním: pomocí lamp můžete vytvářet světelné scény, ohraničovat obytný prostor do samostatných zón, speciální osvětlení umístit do interiéru potřebné akcenty. Toho lze dosáhnout použitím různých svítidel a jejich správným umístěním do místnosti. Pečlivě promyšlená instalace světelných zdrojů zdůrazní stylistickou představu interiéru. Svítidla můžete uspořádat do úrovní: zapuštěný strop, lustry, svícny, stojací lampy. Každý z nich vytváří svou vlastní atmosféru a zdůrazňuje rysy interiéru:

Dva oranžové pufy Vlevo dvě šedá křesla

Volba jasných akcentů v interiéru

Pokud je design bytu vyroben v černobílých nebo jiných dvoubarevných barvách nebo v minimalistickém stylu, jasné akcenty pomohou uvolnit atmosféru nebo vytvořit dobrou náladu.

Barevné akcenty

Pro mnohé jsou atraktivní jemné pastelové barvy – krémová, světle béžová, karamelová, krémová, mléčná – nebolí oči a nedráždí, mají na člověka uklidňující účinek. Aby takové interiéry nebyly nudné a monotónní, můžete je zředit jasnými barevnými akcenty. K tomu jsou vhodné textilní doplňky nebo malé kusy nábytku:

Zrcadlová přepážka v ložnici Dva žluté polštáře na bílé pohovce Oranžový stůl mezi židlemi

Někteří lidé dávají přednost monochromatickým nebo dvoubarevným barevným schématům v místnosti. Velmi malé, ale jasné nebo neobvyklé detaily pomohou vyhnout se monotónnosti v takovém interiéru. Mohou to být polštáře a přehozy v kontrastních nebo sytějších odstínech:

Šedá rohová sedací souprava Kulatý stín v ložnici

Akcenty-příslušenství

Extravagantní lustry a svítidla mohou také vytvořit jedinečný vzhled místnosti. Současně je důležité vzít v úvahu, že takové lampy se nedostanou z obecné organizace interiéru a mohou zdůraznit jeho důstojnost:

Vpravo žlutá skříň Vlevo bílá plastová židle Kulatý lustr nad stolem

K vytvoření jasných akcentů se doporučuje použít obrazy nebo nástěnné panely. Příslušenství stejného typu lze umístit svisle na sebe:

Bílá postel v ložnici

Velká plátna ve stejném barevném schématu velmi harmonicky zapadnou do černobílého interiéru. Tím se vytvoří konzistence stylu:

Uprostřed černý velký stůl

Eklektické akcenty

Eklekticismus v interiéru je uměleckou kombinací různých stylových předmětů, odstínů, textur a forem. Je to právě tato kombinace, díky které bude výzdoba místnosti opravdu mimořádná:

Koberec s geometrickým vzorem

Kombinace kusů nábytku a doplňků zcela odlišných stylů se může stát skutečně nestandardním řešením designu obytného prostoru. Například křeslo v empírovém stylu a měkké splývavé závěsy vyhladí chlad high-tech kovového a skleněného regálu a současně vytvoří auru neobvyklé krásy:

Křeslo v rohu

Pomocí starožitných nebo jednoduše stárnutých předmětů můžete vytvořit vintage efekt, který je dnes neuvěřitelně populární. Tuto roli mohou hrát starožitné rámy, truhla nebo hrubá neošetřená deska stolu. Tyto položky ve venkovském stylu přinášejí do interiéru vlastní chuť:

Kulatý stůl uprostřed se židlemi Hrubá dřevěná deska na stůl

Cihlová zeď nebo její imitace na pozadí hladkých malovaných stěn bude vypadat neméně exoticky. Takový interiér je schopen vytvořit atmosféru starověku, tepla a tajemství a současně zdůraznit luxus designu:

Dřevěná pódia jsou dnes velmi relevantní. Výrazně šetří životní prostor. Různorodost jejich designů a konfigurací ozdobí váš domov. Kromě toho jsou praktické: schody na stupních vítězů mohou sloužit jako úložné boxy.

Dřevěný žebřík Dřevěné rolety

Krásný interiér bytu není jen dobře zvolenými dekoracemi a odstíny. Je důležité umět kombinovat jednotlivé kusy nábytku, texturu a barvu dokončovacích materiálů, znát pravidla pro kombinování různých tónů a odstínů. Krásný interiér bytu nemusí být elitní a drahý, hlavní je, že nese náboj pozitivní energie a je pohodlný pro bydlení.