Interiér

Jak vyzdobit svůj domov? 100 úžasných nápadů pro zábavnou kreativitu

Každá žena v domácnosti, které není uspořádání domova lhostejné, chce do svého domova vždy přinést něco nového, zajímavého a neobvyklého. Ale v obchodech není vždy možné najít něco, co je opravdu originální, opravdu se to líbí nebo se ideálně hodí do domácího interiéru. Možná v našem výběru nápadných příkladů a neobvyklých nápadů najdete něco exkluzivního, individuálního a lahodícího oku..

rukodeliya_dlya_doma_054

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_13

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_54

Malované kameny pro sukulenty

rukodeliya_dlya_doma_076-650x799

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_08-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_14kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_29-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_39 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_40 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_62

Při výzdobě interiéru hrají důležitou roli všechny druhy doplňků: figurky, vázy, dekorativní polštáře, svícny, obrazy a další zajímavé detaily. Aby harmonicky zapadaly do celkového obrazu interiéru a nezměnily se “sběrače prachu”, Nemusíte žádat designéra o pomoc. Pokud si přejete, můžete v domě vytvořit skutečnou krásu sami. Hlavní věcí zde je udržet všechny dekorativní předměty v jednom stylistickém směru, který bude v souladu s celkovým interiérem místnosti a celého domu..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_36

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_01-650x974 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_09kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_21

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_12

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_48 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_63 rukodeliya_dlya_doma_062-650x3345

Každý pokoj navíc potřebuje individuální přístup. Například v obývacím pokoji a hale budou takové dekorace, jako jsou proutěné koše, ovoce a malované nádobí, irelevantní. Tyto věci jsou vhodnější pro kuchyňské dekorace..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_53 rukodeliya_dlya_doma_080-650x1516

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_02

Dekorativní polštáře do obývacího pokoje

Snad nejfunkčnější dekorací obývacího pokoje jsou roztomilé polštářky. Mohou být buď kontrastní, nebo ladit se základním tónem interiéru. Dekorativní polštáře se snadno šijí vlastními rukama. Tento úkol je v silách i začínajících jehelnic..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_51 rukodeliya_dlya_doma_059-650x975 rukodeliya_dlya_doma_051-650x975

Takové polštáře mohou být vyrobeny z téměř jakéhokoli materiálu, který se vám líbí, ale musí splňovat následující kritéria:

  • být absolutně hypoalergenní;
  • dobře se udržujte ve formě;
  • být odolný vůči praní.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_04-650x650

Dalším úkolem je vybrat správný materiál pro vyplnění polštáře. Nejlepší možností by byl silikon a pěnová guma. Také tkanina na polštář by měla být hustá, lehká a pevná. Zde je lepší dát přednost bavlně. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_47

Ve tvaru mohou být podložky čtvercové, kulaté, obdélníkové. Toto jsou nejběžnější typy. Pro tematickou výzdobu místnosti nebo dětských pokojů vypadají polštáře ve tvaru květiny, srdce nebo nějakého zvířete velmi neobvykle.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_27

Když jsme se rozhodli pro design a tvar, přejdeme k šití. Nejúspěšnějším švem pro šití povlaků na polštáře a potahů je prádlo. Spojíme detaily a přišijeme je k předním stranám. Žehlíme to, a pak to sešijeme. Odlupující se okraje materiálu skončí uvnitř švu.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_49

Dekorace soukromého domu

Soukromý dům nabízí ještě více příležitostí k realizaci zajímavých nápadů na výzdobu. Opravdu, na velké ploše luxusní chaty je prostor pro toulání tvůrčí představivosti. Další pole pro realizaci představivosti – exteriér domu: nádvoří, střecha, plot, vchodové dveře, veranda atd.. 

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_16 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_26-650x991 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_57-650x963 dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_76-650x937 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_18-650x882

Pomocí fasádních a chodníkových dlaždic můžete přijít s různými možnostmi dekorace. Velmi oblíbené jsou také betonové ozdoby. Jejich částečné zlaté zbarvení často používají skandinávští návrháři..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_24

Krásná narozeninová výzdoba

Narozeniny jsou skvělou příležitostí, jak maximálně ukázat svou představivost a kreativitu. Během slavnostní výzdoby není nutné dodržovat pravidla souladu s interiérem, protože po události jsou dekorace obvykle odstraněny.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_37

Balónky jsou možná nejoblíbenější možností dekorace narozenin. Obyčejné míče již nejsou módní a nepodstatné. Buďte originální, naplňte je heliem.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_16

K tomu budete potřebovat: květinovou pěnu ve formě koulí, velkou jehlu, barvu a houbu pro její aplikaci. Délka jehly musí být větší než průměr největší pěnové květinové koule.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_15

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_48 dekor-butylok-svoimi-rukou_35-650x2166 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_11-650x851

Útulné ruční práce na výzdobu

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_42_1 rukodeliya_dlya_doma_020

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_23

rukodeliya_dlya_doma_060-650x1043

rukodeliya_dlya_doma_073-650x812 rukodeliya_dlya_doma_089-1-650x628 rukodeliya_dlya_doma_108-650x742

rukodeliya_dlya_doma_025

V domě vytváříme novoroční pohádku

Na novoroční výzdobu potřebujete jen minimum novoročních atributů v podobě vánočního stromku, borovicových větví, šišek, girland, tématických hraček a míčků. A samozřejmě nálada, inspirace a trocha kreativní originality k vytvoření jedinečné sváteční atmosféry..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_03 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_05 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_43 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_44

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_41

Papírové šperky

Chcete -li vytvořit ohromující vintage kompozici jako na následující fotografii, připravte si následující:

  • dekorativní papír;
  • krajka;
  • pásky;
  • Fotografie;
  • textilie pro dekoraci papíru;
  • potřebný materiál po ruce. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_25

Pomocí těchto jednoduchých materiálů můžete ozdobit jakýkoli předmět. V našem případě se jedná o starý kufr. Taková dekorace se stane vrcholem v interiéru ložnice, obývacího pokoje nebo kuchyně. A co víc, vintage kufr může také ukládat různé předměty. Stačí jej opatrně vložit látkou a papírem. Můžete také slepit staré fotografie a okraje ozdobit krajkou, stužkami nebo copem.. 

Neméně zajímavou možností je panel s přáním, zprávami a poznámkami. Připravte si pěknou hustou látku nebo tmavý barevný papír. Připevněte jej na zeď a nalepte samolepky v zajímavých tvarech (například květiny nebo listy). Pokaždé, když potkáte hosty, pozvěte je, aby na samolepky zanechali poznámku ve formě přání, citátů, cílů atd.. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_19-650x749

Další skvělý nápad na domácí dekoraci je zábavné řemeslo v podobě papírových pomlátek. Z materiálů, které budete potřebovat: hedvábný barevný papír, nitě, nůžky.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_57

Skládáme několik listů papíru s harmonikou v několika vrstvách na sebe. Uprostřed listu spojte nit, bez utahování. Konce niti nechte dlouhé, abyste mohli pomlázky později snadno zavěsit. Okraje harmoniky ustřihněte ve tvaru půlkruhu nebo trojúhelníku. Rozložte všechny listy harmoniky a poté roztáhněte a narovnejte každou vrstvu. V důsledku toho byste měli mít stejnou okouzlující bambulku jako na této fotografii..

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_26-650x650

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_06-650x975 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_10

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_35-650x983

DIY kreativní plafondy

plafony_dlya_liustr_ plafony_dlya_liustr_004-650x1151 plafony_dlya_liustr-650x813

Více estetiky ve školce

Elegantní interiér ve školce je dobrý. Pokud je ale vyrobeno podle obvyklých standardů a postrádá individualitu, pak je třeba něco naléhavě udělat. Zajímavé roztomilé věci v dětském pokoji nejen vytvářejí útulnost, naplňují interiér zvláštní náladou a hřejivou atmosférou, ale také rozvíjejí kreativní představivost u rostoucího dítěte, pocit jeho vlastního stylu a vkusu. 

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_52 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_64 rukodeliya_dlya_doma_071-650x1939 rukodeliya_dlya_doma_097-1-650x833

dekor_dveri_svoimi_rukami_sovety_i_master_klassy_84

Jak vidíte, existuje obrovské množství možností pro zdobení interiéru vašeho domova. Vyberte si ty, které se vám líbí, z těch, které nabízíme, a pokud máte své vlastní originální nápady, nezapomeňte se podělit v komentářích.

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_20 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_22 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_38 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_45

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_07

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_58

kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_46 kak_ukrasit_dom_svoimi_rukami_50