Interiér

Japonský styl v interiéru kuchyně: nejlepší příklady designu na fotografii

Japonský styl se výrazně liší od většiny moderních řešení v designu kuchyně. Je založen na neutrálních barvách, stručnosti a jednoduchosti. To z něj činí univerzální řešení pro malé i prostorné místnosti. V takovém designu je vždy dodržena rovnováha a každý kus nábytku má svůj vlastní význam..

Vlastnosti japonského stylu

Japonský styl je často spojován s moderním minimalismem. To je odůvodněné, protože jsou si v mnoha ohledech podobní. Japonský styl má však i další funkce. Mezi nimi jsou následující:

  • převládající použití přírodních materiálů ve výzdobě, jako je dřevo, mramor, bambus, sklo atd .;
  • minimální množství nábytku a dekorů;
  • neutrální barvy bez jasných akcentů. Používá se hlavně v bílé, béžové, hnědé, černé, zelené a červené;
  • symetrie v designu;
  • vysoce kvalitní osvětlení, přírodní i umělé;
  • funkčnost nábytku a spotřebičů;
  • etnické dekorační předměty.

Japonský styl v interiéru kuchyně: dekorace

Vzhledem k tomu, že japonský styl má mnoho společného s minimalismem, nemusí být dokončování příliš komplikované a drahé. Hlavní věcí je dodržet návrh projektu a dokončit vše po etapách..

Strop

Pro vytvoření výrazného japonského stylu je strop rozdělen dřevěnými trámy na čtverce. V tomto případě je vnitřní část natřena bíle nebo zdobena strečovou tkaninou. Tato možnost vypadá důstojně a nikdy nezůstane bez pozornosti hostů. Pokud je však požadováno rozpočtové řešení, můžete povrch stropu vybělit nebo natřít. To je vhodné v japonském stylu a v jistém smyslu je to univerzálnější možnost..

Zdi

Pokud jde o design stěn, japonský styl neznamená příliš jasná řešení. Věnujte pozornost dekorativní omítce, kterou lze použít k vytvoření úžasně krásné textury. Alternativní možností by mohla být obyčejná neutrální tapeta. Pokud si přejete, můžete vytvořit jednu přízvučnou zeď pomocí fototapety s tematickým etnickým vzorem..

Zástěra

Je zajímavé, že právě zástěra je často hlavním dekorativním prvkem v kuchyni. Je vyzdoben dekorativním kamenem, mozaikami a dlaždicemi s krásnými ornamenty. Tato možnost je vhodná zejména pro obyčejný interiér..

Podlaha

V japonském stylu jsou prkna z tmavého dřeva tradiční volbou pro podlahy. Tento povlak je samozřejmě drahý a vyžaduje dobrou údržbu. V zásadě je toto řešení zvoleno hlavně pro kuchyň v soukromém domě. Pro byt může být alternativou laminát, parkety nebo dokonce linoleum. Hlavní věc je, že barevné schéma je vhodné. Skvěle vypadá také povrchová úprava porcelánovou kameninou s imitací dřeva nebo kamene.

Kuchyňský nábytek a spotřebiče v japonském stylu

Jak již bylo zmíněno, japonský styl předpokládá omezené geometrické tvary a také přírodní materiály. Náhlavní souprava proto musí nezbytně splňovat tyto parametry. Dávejte si také pozor na lesklý nábytek bez rukojetí. Vypadá to lakonicky, zdrženlivě a dokonale vyhovuje interiéru ve zvoleném stylu. Jídelní stůl může být docela masivní, vyrobený ze dřeva nebo kamene, s kovovým rámem. Tato možnost je ideální pro prostornou kuchyň. Pokud ale místnost není příliš velká, je lepší dát přednost lehčím strukturám z kovu, skla nebo dřeva..

Pokud jde o technologii, je integrována hlavně do náhlavní soupravy. Díky tomu je prakticky neviditelný. To zachovává přitažlivost japonského stylu. Malé domácí spotřebiče jsou uloženy ve speciálních krabicích a přihrádkách. Protože pracovní plocha by měla být co nejvíce volná a vždy čistá.

Japonské minimalistické kuchyňské doplňky a osvětlení

Navzdory skutečnosti, že japonský styl nezahrnuje spoustu příslušenství, je jim věnována velká pozornost. Je to proto, že by se v ideálním případě měly hodit do celkového interiéru a nést určitý význam. Proto není neobvyklé vidět v kuchyni japonské tisky, svitky s kaligrafickými citáty nebo vázu s ikebanou. Živé rostliny, držáky nožů, šálky, desky a mnoho dalšího mohou být také skvělým řešením dekorace..

Pro kuchyň jsou nejvhodnější klasické japonské panelové závěsy, stejně jako rolovací verze z bambusu. Není však vůbec nutné striktně dodržovat pravidlo výběru. V moderních interiérech je stále běžnější vidět jednoduché rolety, stejně jako římské rolety nebo žaluzie. Jediná výhrada – věnujte pozornost lehkým možnostem bez aktivního tisku.

Na druhé straně osvětlení v kuchyni musí mít vysokou kvalitu. Kromě hlavního lustru se proto často používá několik dalších světelných zdrojů. Tento přístup vám umožňuje experimentovat s osvětlením a také jej použít k zónování prostoru a vytvoření útulné atmosféry. Současně by měl být design lamp omezen, zejména v ekologickém stylu nebo minimalismu..

Obývací pokoj v japonském stylu

V malých bytech se často kombinuje kuchyně a obývací pokoj, aby se vytvořil více volného prostoru. Toto rozhodnutí je relevantní i pro japonský styl. Pokud je to žádoucí, můžete použít zrcadla, aby byla místnost ještě větší..

Současně je důležité správně zonovat prostor. V zásadě k tomu slouží japonské obrazovky. Nejčastěji jsou vyráběny z rýžového papíru, který propouští světlo. Navíc jsou mobilní, což vám umožňuje čas od času změnit jejich polohu. Během několika minut se tedy změní obecná konfigurace místnosti..

Navzdory skutečnosti, že japonský styl existuje již dlouhou dobu, každý rok posiluje svou pozici. Díky neutrálnímu designu a decentním odstínům nikdy nenudí..