Interiér

Korálová kuchyně: 100 nápadů na krásný a módní pokoj

Coral je vynikající směsí růžové, červené a oranžové. Extrémně teplá energie, má schopnost stimulovat chuť k jídlu, takže je skvělou volbou v místnosti, jako je kuchyně.

Korálová barva stěn v kuchyni

S korálem je spojena šťavnatá zralá broskev, ale nejen to. Také připomíná plné léto a jedinečné ovocné vůně, exotická jídla a orientální koření. Proto je korál ideální pro místnosti, jako jsou kuchyně nebo jídelny. Korálová barva na zdi určitě rozbije monotónnost monochromatické kuchyňské kompozice. Vytvoří uvnitř přátelskou, hřejivou atmosféru a rozhodně oživí celý prostor..

Korálová kuchyně: co k tomu patří?

Barvu korálů je obtížné jasně definovat. Nejblíže k ní je vybílená červená nebo oranžová s růžovým nádechem. Je hřejivý a účinný a ladí s mnoha dalšími barvami. Korálové barvy jsou:

 • korálová bílá;
 • světlý korál;
 • pravý korál;
 • žlutý korál;
 • oranžovo-korálový;
 • oranžový korál;
 • živé korály;
 • střední korál;
 • korálová červená;
 • korálová růžová;
 • jasný korál;
 • tmavý korál;
 • světle červený korál;
 • karmínový korál;
 • korálově červená.

Podívejte se, jak je používat a s čím kombinovat?

Coral se skvěle hodí k pastelům. Přírodní barvy země, jako je béžová, hnědá nebo zelená, jsou pro něj ideální společností. Coral také miluje vše, co se třpytí a třpytí, tedy zlato, stříbro, měď a chrom. Díky tomu je elegantnější a propracovanější. Coral je silná barva, takže byste ji měli používat opatrně.

Korál se žlutou

Korál se žlutou je kombinací teplé a velmi energické barvy, ideální do kuchyně, obývacího pokoje, jídelny. V této kombinaci byste měli zvolit dominantní barvu a neutrální základnu. Kombinace těchto dvou možností je ideální pro lehké moderní, minimalistické, boho a loftové úpravy.

Korál s růžovou

Pudrový růžový korál je kombinací dvou trendových možností, které se navzájem doplňují. Blush vedle korálů ztrácí svůj sladký charakter a korál změkne. Jsou dokonalým duem pro interiéry ve stylu budoáru. Kuchyně v takto barevném duetu bude krásná, ale jen málokdo se v této lokalitě ocitne..

Korál se zelenou

Korál s bujnou zelení vytvoří energický, jarní interiér. Aranžmá v těchto barvách je radostné, velmi optimistické a nesmírně krásné. Jedná se o barevnou kombinaci, do které je těžké se nezamilovat. Živé korály jsou kombinovány s futuristickými bloky minimalistického nábytku a vytvářejí jedinečný, dynamický a moderní interiér. Tato barevná kombinace se nedoporučuje lidem s hyperaktivitou, nervozitou, problémy s koncentrací nebo s uklidňujícími problémy. Ideální pro jednotlivce trpící nedostatkem energie, neschopné motivovat se k akci. Zelená a korálová se dokonale mísí s moderními a půdními styly.

Mimořádně účinná kombinace s mátovou zelení – tyto dva tóny jsou pro sebe jako stvořené. Takový roztomilý duet bude vyhovovat zejména stylizovaným, rustikálním a provensálským interiérům..

Korál s bílou

Hodí se k bílé, jelikož korál trochu zjemní, ale zároveň zvýrazní a zvýrazní. V takovém páru je korál dominantní barvou, proto pečlivě naplánujte proporce těchto dvou barev v prostoru. Namalujte jednu ze stěn a vyberte nábytek v podobném odstínu pro ohromující, svěží efekt spárovaný s bílou.

Korál s bílou je kontrastní barevná kombinace, ve které se oba navzájem doplňují. Bílá v duetu s korály se stává luxusním, velmi elegantním a mimořádně krásným. Korál v kombinaci s bílou je jemný, hluboký a romantický a získává sofistikovanost. Bílá a korálová jsou barvy, které budou fungovat v jídelně. Tato kombinace je ideální pro interiéry v klasickém, okouzlujícím (s trochou stříbra nebo zlata) a minimalistickém stylu..

Korál se šedou

Coral with grey je duo, které přináší mír, harmonii a eleganci. Nejlepší je, když je základní barva šedá, protože ji můžete použít v několika odstínech od světla po téměř grafit. Coral je dobrý ve formě doplňků, tkanin, knickknacks, dokonce i nábytku. Šedá a korálová se prolíná do klasického a moderního interiéru. V závislosti na stylu může mít vybavení v místnosti jiný charakter..

Korál s tmavě modrou

Coral miluje výrazné, kontrastní barvy, které jí dodávají hloubku a eleganci. Dvě zářivé barvy, jako je modrá a korálová, však vyžadují neutrální základnu. V tomto případě je nejlepší bílá, která korál změkčí a zvýší estetickou hodnotu námořnické modři. Tato barevná kombinace se nejlépe hodí do moderních, klasických, art deco a retro interiérů..

Korálová barva kuchyně: fotografie nejmódnějších interiérů

Coral je ideální pro moderní, minimalistické designy kuchyní. Duo korálů a bílých je v dnešní době velmi trendy. Bílá opticky zvýrazňuje a rozjasňuje kuchyň, zatímco korál povzbuzuje chuť k jídlu a prohřívá interiér a vytváří přátelskou atmosféru. Pro diverzifikaci dekoru stojí za to představit malé kontrastní černé akcenty, světlé dřevo a zelené rostliny..

Při zařizování kuchyně si můžete vybrat ze široké škály korálových odstínů, od hlubokých a intenzivních po matné. Bez ohledu na to, jaký tón zvolíte, každá preference povede k vytvoření pozitivní energie v místnosti..

Korál je měkčí než červená nebo oranžová, méně nápadný než růžový. Skvělá alternativa k odhodlanější a pevnější červené, protože barvy jsou stejně energické, ale korál je jemnější. Funguje stejně dobře na velkých plochách, jako jsou stěny, a jako akcentní barva. Coral ovlivňuje náladu a emoce. Kde a jak by měl být použit?

Korálové barvy interiéru – různé nápady

Nemůžete jít přes korálovou barvu. Je čistý a energický, ale není tak agresivní jako červená, takže skvěle funguje při návrhu interiéru kuchyně. Měl by být používán v místnostech s omezeným přístupem denního světla – rozzáří a oživí interiér. Stejně jako ostatní barvy, se kterými je spojen, je korál teplou barvou, která stimuluje energii a akci a zvyšuje chuť k jídlu. Je ideální do kuchyně a jídelny, stejně jako do obývacího pokoje nebo dětského pokoje. V ložnici je lepší se vyhnout velkým plochám této barvy, protože se jedná o místnost, ve které byste se měli uklidnit a relaxovat. Stejně tak v kanceláři.

Vlastnosti korálových barev

Korálová barva rozjasní a opticky zvětší místnost, dodá interiéru mimořádnou magii a učiní obvyklé uspořádání extrémně atmosférickým a okouzlujícím. Coral dodává energii, inspiruje, zvyšuje chuť k jídlu, stimuluje akci, dodává sebevědomí. Je to skvělá barva pro kuchyň a jídelnu, protože každé jídlo chutná lépe a členové rodiny cítí častěji hlad. Coral je ideální pro lidi, kteří po velmi aktivním dni v práci nemají dostatečnou motivaci k akci. V korálové místnosti můžete rychle relaxovat a omladit. Tato barva je často doporučována jako akcent, což znamená, že budete nabití pozitivní energií po celý den. Kuchyně bude atmosférickou místností, která osloví všechny členy rodiny..

Korálová barva je často volena hlavně ve formě přísad, které dodávají aranžmá určitou svěžest. V současné době je sledováno, jak se komplementární barva mění v hlavní. Interiéroví dekoratéři stále odvážněji kombinují korály s jinými barvami a vytvářejí jedinečné, okouzlující a atmosférické interiéry. Nabídka odstínů je tak široká, že si určitě najdete své oblíbené..