Interiér

Krásné koupelny: moderní, praktické a estetické interiéry

Význam utilitárních prostor by neměl být podceňován. Například ráno každého z nás začíná v koupelně a tam končí období bdění, probíhá příprava na spánek. Je zřejmé, že taková místnost by měla nejen splňovat všechny požadavky na funkčnost, praktičnost a ergonomii, ale také potěšit oko, ponořit nás do atmosféry odpočinku a relaxace. S ohledem na specifické mikroklima v koupelně se vytvoření designu pro tento multifunkční prostor stává skličujícím úkolem. Je důležité vybrat povrchovou úpravu místnosti, která spolehlivě ochrání povrchy před vysokou vlhkostí a neustálými změnami teploty, kupte si pohodlné, ale krásné instalatérské práce, nezapomeňte na praktické, ale originální příslušenství a zafixujte design harmonickými barevnými řešeními. Mise není snadná, ale neuvěřitelně zajímavá. Doufáme, že rozsáhlý výběr 100 projektů moderního designu koupelny různých tvarů a velikostí, stylistických trendů a barev vám pomůže inspirovat se při vytváření interiéru vašich snů..

Interiér koupelny

Moderní koupelna

Krásný interiér koupelny – aktuální nápady

Je těžké přeceňovat správnost a gramotnost vypracování praktického a funkčního designu koupelny. Prostory by měly být nejen pohodlné, ale také stylové a krásné. Vzhledem k tomu, že většina koupelen ve standardních apartmánech Rusů je velmi skromná z hlediska plochy, je také použit celý arzenál designových technik pro vizuální rozšíření prostoru..

Prostorná koupelna

Neobvyklé provedení

Zaměřte se na podlahy

Osvětlená zrcátka

Při vytváření moderního interiéru místnosti pro vodu a hygienické postupy je také důležité seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti interiérového designu. A móda pro design užitkových prostor nezůstává stát – objevují se nové dokončovací materiály (moderní kolekce jsou prezentovány v možnostech, které jsou bezpečné z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí, všechny se snadněji montují a ošetřují během provozu), krásné a originální instalatérské předměty, praktické, ale s tímto neobvyklým externě koupelnovým příslušenstvím, které se může stát vrcholem interiéru.

Ošumělý šik

Kombinace stylistiky

Království symetrie

Světlá a prostorná koupelna

Koupelna s okny na stropě

Mnoho moderních trendů v oblasti vytváření designu pomocných místností je relevantních více než první sezónu a s největší pravděpodobností to tak bude ještě dlouho. Koneckonců, praktičnost interiérových předmětů, bezpečnost pro lidi a životní prostředí, snadné použití a všestrannost jsou vždy v módě. Existují však také trendy, které jsou vlastní pouze způsobům navrhování užitkových prostor, s jejich zvláštní atmosférou a sadou funkčních segmentů..

Texturované dlaždice

Neobvyklé příslušenství

Standardní umístění

Neutrální dekorace

Prostorný pokoj

V koupelně bychom tedy všichni chtěli vytvořit atmosféru, která pomůže relaxovat a odpočinout si na konci pracovního dne a přispěje k rannímu probuzení a tonizaci těla. Mezi trendy v designu koupelen poukazují designéři na následující:

  • odraz blízkosti přírody (počínaje materiály a konče barevnými řešeními);
  • rovnováha vyrobitelnosti a přirozenosti;
  • vysoká funkčnost spojená se snadnou údržbou;
  • snaha o maximální úsporu zdrojů prostřednictvím moderních inovací;
  • schopnost kombinovat funkčnost, estetiku a technologii na několika metrech čtverečních.

Skvělá paleta

Koupelna se dvěma umyvadly

Originální řešení

V malé koupelně

Originální sprcha

Snad jen kuchyňský prostor může předstihnout koupelnu, pokud jde o úroveň návštěvnosti moderního domova. Pokud je v bytě nebo soukromém domě kombinovaná koupelna, pak se tento utilitární pokoj stane jedním z nejoblíbenějších. Právě zde dochází k nejvyšší spotřebě vody. Proto není divu, že designéři věnují tak velkou pozornost ergonomickému uspořádání instalatérských prací a využívání nejnovějších trendů v úsporách energie..

Zdivo

Pestrá podlaha

Víceúrovňové osvětlení

Světlo a prostor

Dokončení koupelny

Jedním z trendů v koupelnové dekoraci je použití imitace přírodních povrchů. Obkladové dlaždice imitující dřevo, kámen, cihly a dokonce i kůži jsou trendem naší doby. S pomocí imitace keramické dlažby můžete získat nejen spolehlivou ochranu povrchů koupelny, ale také původní interiér místnosti, naplněný přírodními odstíny a zvláštní atmosférou..

Dlaždice

Neobvyklé povrchy

Imitace kamene

Přírodní motivy

Tmavé úložné systémy

Kombinace dokončovacích materiálů je dalším nesporným trendem moderního designu užitkových prostor. A v této záležitosti můžete jít mnohem dál, než je tradiční kombinace keramických dlaždic s mozaikami. Kombinuje se dekorativní omítka odolná proti vlhkosti, skleněné dlaždice, lesklá a matná keramika, texturované a hladké výrobky, dřevo a kámen (dokonce i v imitaci). Takové kombinace umožňují rozšířit rámec v designu tak obtížné místnosti z hlediska mikroklimatu jako je koupelna. Použití různých dokončovacích materiálů vám navíc umožňuje vybrat nejlepší možnost ochrany povrchů v každé funkční oblasti místnosti pro vodní a hygienicko-hygienické postupy..

Koupelna v modrých tónech

Kombinovaná povrchová úprava

Nástěnná dekorace se zástěrou

Pastelové odstíny

Kombinace dokončovacích materiálů

Originální instalatérské práce

Moderní výrobci instalatérů neúnavně hledají nejen nové trvanlivé materiály odolné proti opotřebení a snadno použitelné, ale také nové modely samotné. Originální design, neobvyklý (ale zároveň ergonomický) tvar, kreativní výběr barevných řešení – používají se různé designové nápady. Aby byl interiér koupelny, a to i při nejběžnějším provedení, netriviální a přitahoval pozornost, stačí zakoupit originální instalatérské práce.

Současný styl

Originální koupel

Světlé povrchy

Důraz na instalatérství

Originální výběr povrchových úprav

Jeden z trendů naší doby v designu koupelen a kombinovaných toalet je spojen s umístěním potrubí v netriviálním uspořádání. Samozřejmě, že pouze majitel s prostornou koupelnou si může dovolit nainstalovat vanu nebo hydrobox uprostřed místnosti. Dvojité umyvadlo se však vejde téměř do každé technické místnosti pro úpravu vody. Tento zdánlivý luxus se již dlouho stal běžnou součástí zahraničních projektů designu koupelen. Stále více Rusů již dokáže ocenit praktičnost této konstrukční techniky..

Velkolepý pár

Dvě umyvadla do koupelny

Sněhobílý obrázek

Neobvyklé rozložení

Paralelní rozložení

Neobvyklé instalatérské doplňky a dekorace

Moderní stylistika se snaží odmítnout nadměrné dekorace a různé ozdoby, detaily. Jednoduchost a pohodlí jsou v popředí. V tomto ohledu není divu, že roli dekorativních prvků stále více přebírají zcela funkční interiérové ​​předměty. Například v koupelnovém designu jsou takovými prvky instalatérské doplňky – různé baterie, sprchové hlavice, vyhřívané věšáky na ručníky, věšáky a držáky. Originální provedení těchto bezpochyby nezbytných detailů může přinést zcela obyčejný, nevšední interiér koupelny na novou úroveň. Například tmavé, kontrastní koupelnové doplňky jednoduše vypadají luxusně na světlém pozadí dekorace, vytvářejí nejen kontrast v paletě barev, ale také přinášejí chuť do obrazu místnosti..

Tmavé doplňky

Tmavé detaily

Extra v tmavé barvě

Minimalistický design

Neméně efektu lze dosáhnout použitím příslušenství s neobvyklým kovovým povlakem, stříkáním – detaily mědi, zlata nebo uměle stárnuté koupelny mohou zvýšit úroveň kreativity a naznačit určité stylistické rysy interiéru.

Světlý interiér

Průmyslové motivy

Zlaté povrchy

Důraz na příslušenství

Dřezy u okna

Neobvyklé instalatérské doplňky

Moderní instalatérské doplňky ale nejsou jen o kráse a praktičnosti při používání. Jde také o inovace v oblasti úspory vody, všestrannosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Mixéry, různé konve a trysky jsou schopné rozprašovat vodu na nejmenší kapičky, což vytváří efekt tropické bouře, a tím zajišťuje kompletní mytí těla s minimální spotřebou vody. Různá zařízení jsou vybavena osvětlovacími zařízeními, která vám umožňují přijímat zasedání barevné terapie přímo v koupelně, což zvyšuje výhody vodních procedur.

Moderní instalatérské práce

Tmavé dno, světlé top

Úspora zdrojů

Inovace instalatérských prací

Aktuální trendy

Světlo, barva a tvar

Osvětlovací zařízení v moderních koupelnách mohou také působit jako dekorativní prvky. Nejenže plní svou hlavní funkci poskytnutí prostoru s potřebnou úrovní osvětlení, ale také se stávají akcentními prvky (pokud jsou prezentovány v jasných barvách) nebo vrcholem interiéru (vesnice mají originální design, kreativní provedení).

Neobvyklé lampy

Tradiční motivy

Imitace mramoru

Systém osvětlení

Lustr do koupelny

Vliv skandinávského stylu na formování moderního stylu přinesl ovoce do designu koupelen. Přestože není vždy možné z pohledu původního mikroklimatu jako koupelny posoudit výhodu použití živých rostlin jako dekoru v tak složité místnosti, výsledek stojí za to. Mnoho rostlin snadno snáší vysokou vlhkost a změnu teplotních režimů a účinek šťavnaté zeleně mezi sněhově bílými je velmi «Studený» povrchy koupelen převažují nad jakýmkoli narušením stereotypního myšlení.

Rostliny v koupelně

Neobvyklý design koupelny

Skandinávský styl

Živé rostliny do koupelny

Paleta barev pro jedinečný design koupelny

Bílá, ve své rozmanitosti projevů, bude vždy jedním z oblíbených na seznamu nejčastěji používaných možností designu povrchů koupelen. A existuje mnoho důvodů:

  • bílá barva je spojena s čistotou, svěžestí a dokonce i sterilitou, a to je přesně výsledek, který očekáváme od místnosti pro vodní procedury;
  • všechny odstíny bílé přispívají k vizuálnímu rozšíření prostoru a jsou vhodné pro zdobení i malých prostor;
  • pomocí bílého tónu můžete skrýt nedostatky v architektuře místnosti, dekoraci a «vyrovnat» nedokonalosti designu;
  • bílá je nejsnadněji kombinovatelná s jinými barevnými schématy; na takovém pozadí vypadá i obyčejný ručník jako jasný přízvuk.

Na bílém pozadí

Sněhově bílá povrchová úprava

Bílé dlaždice

Lakonický design

Sněhově bílý interiér koupelny

Ale absolutně bílá koupelna (vzhledem k tomu, že instalatérství je nejčastěji prezentováno ve sněhově bílé verzi) sotva potěší oči majitelů. Asociace s nemocničním oddělením, sterilním operačním sálem jsou nevyhnutelné a naše oči potřebují předměty, které by soustředily naši pozornost. Pravděpodobně kvůli tomu se kontrastní interiér stal jednou z nejoblíbenějších a zároveň snadno proveditelných možností designu koupelny. Jednoduché střídání světlých a tmavých ploch vede k vytvoření originálních a zároveň dynamických obrazů užitkové místnosti.

Kontrastní lemování

Střídání světla a stínu

Černobílý design

Provedení v černé a bílé

Na tmavém pozadí

Pomocí kontrastních kombinací ve výzdobě, vybavení koupelen instalatérskými výrobky a doplňky, úložných systémech a svítidlech je možné zdůraznit jak jednotlivé položky interiéru, tak celé funkční segmenty. Současně není nutné používat tradiční kombinace bílé a černé, jakékoli tmavé, hluboké tóny budou vypadat skvěle v blízkosti světlých, pastelových povrchů.

Klasické motivy

Tmavá zástěra do koupelny

Tmavá mozaika

Hra kontrastů

Kontrastní úložné systémy

Šedá barva a rozmanitost jejích ušlechtilých odstínů jsou vždy relevantní. Všestrannost, praktičnost a neutralita této barvy tlačí designéry a jejich zákazníky k aktivnímu používání široké palety odstínů šedi v povrchových úpravách koupelen. Matné nebo lesklé, s jemným kovovým (stříbrným) leskem nebo dokonce zrcadlovými povrchy slouží jako vynikající pozadí pro sněhově bílé instalatérské práce. Můžete si být jisti, že se koupelna v šedobílých tónech stane všestranným interiérem, ve kterém se každý bude cítit příjemně..

Světle šedé stěny

Koupelna v šedé barvě

Okrasné dlaždice

Šedé fasády

Blízko k přírodě

Přírodní odstíny nevycházejí z módy pro návrh pomocných prostor v moderních domácnostech. Zvláštní výklenek v široké škále přírodních tónů zaujímají béžové a hnědé palety. Teplé barvy vždy vytvářejí útulnou a relaxační atmosféru. Navíc většina z nás by chtěla «odstín» chlad lesklých, chromovaných koupelnových svítidel v teplých, přírodních tónech.

Povrchová úprava imitace kamene

Koupelna v béžových tónech

Dokončování

Zavěšené úložné systémy

Harmonický obraz

Ale všechny tyto možnosti designu koupelny jsou vhodnější pro konzervativce. Pro ty, kteří se chtějí vydat na cestu experimentování a vytváření kreativního interiéru koupelny, nabízíme následující možnosti návrhu povrchu. Jasné, výrazné barvy jsou vhodné pro střední až velké koupelny. Sněhově bílá instalatérská zařízení vypadají obzvláště působivě na barevném pozadí povrchové úpravy. V tomto případě může kombinace konečných materiálů také poskytnout příznivý výsledek..

Jasný design

Barevné úpravy koupelny

Originální barevné schéma