Interiér

Kuchyňská deska z umělého kamene: druhy výrobků, výhody a nevýhody

Jak víte, hlavní ozdobou každé kuchyně je sada, která je nejen hlavní součástí interiéru, ale také udává tón celé místnosti. Současně by mělo být zřejmé, že struktura struktur rámů stolů, závěsných skříní, podlahových podstavců a dalších položek nemá žádný vliv na celkový styl interiéru místnosti. Fasády ale naopak v této záležitosti hrají důležitou roli. Proto pokud jde o výběr této části kuchyňské soupravy, je obvyklé vzít v úvahu mnoho faktorů, od materiálu výroby až po texturu a barevný výkon..

Nezapomeňte také na desku – neměnný společník každého kuchyňského interiéru, protože právě toto příslušenství se stará o vše «špinavá práce» a chrání láskyplně vybrané fasády a jiné povrchy před vniknutím různých druhů nečistot a vody. A nejběžnější možností je v tomto případě deska z umělého kamene, která vždy vypadá atraktivně a ve většině příkladů přichází s umyvadlem, což umožňuje výrazné úspory. Chcete -li získat další podrobnosti o tomto příslušenství, navrhujeme hovořit dále..

Deska z umělého kamene – výhody a nevýhody

Každý materiál použitý k výrobě desek má určitý soubor vlastností, které kupujícímu umožňují vytvořit si vlastní názor na relevanci této nebo té volby. Umělý kámen má také řadu výhod a nevýhod..

Hlavní výhody

Vysoká síla

Protože je umělý kámen odolný i vůči nejnáročnějším mechanickým poškozením, lze jej bezpečně použít k vybavení kuchyně. Taková deska stolu se nebojí poškrábání a snadno přenáší různé zátěže ve formě nárazů..

Hygiena

Na rozdíl od přírodního kamene nejsou ve struktuře jeho vysoce kvalitní imitace žádné mikropóry, takže povrch pracovní desky neabsorbuje vodu a různé druhy nečistot. Tato funkce má příznivý vliv na vnější přitažlivost povrchu desky a zabraňuje šíření mikrobů..

Udržitelnost

Navzdory skutečnosti, že umělý kámen je vysoce odolný, někdy se mohou stát různé problémy. S tím byste si ale neměli příliš lámat hlavu. Desky z umělého kamene lze obnovit s minimálními náklady, zejména proto, že sami výrobci často nabízejí takové služby..

Plastický

Ve fázi výroby kuchyňských desek z umělého kamene jsou použité materiály vystaveny vysokým teplotám, v důsledku čehož se stávají velmi plastickými, což vám umožňuje dát mu požadovaný tvar. Vaše kuchyňská deska proto může mít jakýkoli design..

Bezproblémové připojení

A konečně stojí za zmínku celistvost plátna. Díky individuálním vlastnostem umělého materiálu a tvarování za tepla je snadné zpracovávat a vytvářet desky jakékoli velikosti bez jediného náznaku švu. Pokud je však potřeba vybavit pracovní plochu několika částmi, po vysoce kvalitním broušení bude spoj neviditelný..

nevýhody

Pokud jde o nevýhody desek z umělého kamene, lze zde zaznamenat pouze dvě polohy. Prvním je menší trvanlivost při srovnání výrobku s jeho přirozeným protějškem. To druhé je otázkou prestiže. Pro některé vlastníky je otázka dodržování určité úrovně velmi důležitá. Deska z umělého kamene v tomto případě patří k ekologické, praktické, ale levnější variantě..

Kamenné desky – odrůdy

Už jsme hovořili o tom, že desky z umělého kamene mohou mít mnoho designových variací. Podle odborníků se ale takové výrobky mohou lišit také typem kamene, ze kterého jsou skutečně vyrobeny..

Akrylové desky

K výrobě desek z akrylového kamene se používá hydroxid hlinitý, minerální štěpky a akrylová pryskyřice. Tato plátna mají bezešvou strukturu, mají vysokou odolnost proti nárazu, snadno se čistí, ale jsou náchylná k vysokým teplotám a poškrábání..

Desky z aglomerátu křemene

Navzdory skutečnosti, že se tyto modely desek navenek téměř neliší od výrobků z přírodního kamene, překonávají přirozený protějšek ve fyzických parametrech. K výrobě takových pláten se používá drcený přírodní křemen, mramor nebo žula, jejichž pojivem jsou polyesterové pryskyřice. Takový pracovní povrch kuchyňské soupravy je velmi odolný vůči teplotním extrémům, odolný proti vlhkosti a nebojí se mechanického namáhání. Jedinou nevýhodou je, že takový výrobek nelze obnovit a může být bezešvý pouze tehdy, je -li tkanina vyrobena až do délky 3 metrů..

Kuchyňské povrchy z polyesterového kamene

Tyto možnosti desky se výrazně liší cenou od předchozích návrhů, protože při výrobě produktů se používají pouze minerální štěpky a polyesterové pryskyřice. Tyto modely jsou vysoce voděodolné, snadno se čistí a jsou vysoce odolné. Nevýhody desek vyrobených z polyesterového kamene zahrnují nemožnost vytvořit zakřivené plátno a charakteristický specifický zápach, který po nějaké době zmizí..

Litá mramorová plátna

Tato nabídka zahrnuje asi 80% mramorových štěpků. Zbývajících 20% tvoří barviva a polyesterové pryskyřice. Takové desky se snadno obnovují, mají vysokou pevnost, nedrolí se ani nedeformují, dokonale snášejí účinky chemikálií, ale jsou citlivé na teplotní extrémy.

Tipy na péči o desky z umělého kamene

Každý povrch v kuchyni by měl být pečlivě ošetřen. Zvláště pokud jde o pracovní povrch desky, kde se hromadí největší množství různých nečistot, které vznikají po přípravě kulinářských mistrovských děl. Současně je důležité, abyste se o tuto část náhlavní soupravy mohli řádně starat, i když je plátno vyrobeno ze super odolného umělého materiálu..

Aby vaše deska dlouho neztratila svou vizuální přitažlivost a funkčnost, měli byste k odstranění nečistot používat jemné čisticí prostředky, které neobsahují kyseliny a zásady. Po vyčištění desku otřete suchým ručníkem.

Měli byste také zabránit vniknutí látek obsahujících aceton na povrch pláten, nepokládat na desku hrnce nebo pánve, které byly právě odstraněny ze sporáku, a po každém vaření okamžitě odstranit vlhkost a stopy oleje..

Pultová deska v kuchyni je velmi nezbytným a, jak vidíte, velmi důležitým detailem náhlavní soupravy. Nejen, že se dokonale vyrovnává s povinnostmi pracovní plochy, ale také zachovává integritu nábytkových fasád. A správná volba materiálu a správná péče o plátno vám pomůže nemyslet na aktualizaci interiéru po dlouhou dobu..