Interiér

Kuchyňský design v Chruščově

Obytné byty-Chruščov v pětipodlažních budovách, které byly postaveny početně v minulém století, v době Chruščova, proto dostaly takové jméno, se neliší v pohodlí a velké ploše. Kuchyně jsou také velmi malé a rozhodně se nelíbí těm velkým postaveným v moderních obytných místnostech, mají pouze dostatek prostoru pro přípravu jídla. Naším úkolem je udělat tuto kuchyň stylovou, dobře odrážející vkus majitelů a vhodnou pro design ostatních místností..

Každý majitel tak malého bytu ví, jak těžké je v Chruščově šetřit místo, profesionální designéři dokonce vymysleli termín jako optimalizace, který se používá při návrhu malých kuchyní a je skutečným uměním. Když se seznámíte se způsoby správného návrhu kuchyně v Chruščově, můžete ji pohodlně a jednoduše vybavit: pomocí speciálního uspořádání nábytku, světla a dalších důležitých faktorů.

Designové nápady Fotografie kuchyně v Chruščově Kuchyňský design v Chruščově Kuchyně pro Chruščova Kuchyně v Chruščovově fotografickém designu Renovace kuchyně v Chruščově Malé kuchyně v Chruščově Malé kuchyně na fotografii Chruščova Malá kuchyně na fotografii Chruščova Renovace kuchyně na fotografii Chruščova Interiér kuchyně v Chruščově Rohová kuchyň Design rohové kuchyně Interiér rohové kuchyně Rohová kuchyně v Chruščově Nápady na design rohové kuchyně Světlá rohová kuchyně Krásná rohová kuchyně Malá rohová kuchyně Jak zařídit rohovou kuchyň Možnosti designu rohové kuchyně Kombinace Kombinace kuchyně Kombinace kuchyně v Chruščově Obývací pokoj kuchyně Kuchyňský obývací pokoj v Chruščově Kuchyňský obývací pokoj v interiéru Chruščova Jak zvětšit plochu kuchyně Jak kombinovat kuchyň Jak kombinovat kuchyň v Chruščově Jak kombinovat kuchyň na fotografii Chruščova Kuchyně na pokoji Osvětlení Foto osvětlení v kuchyni Stropní osvětlení v kuchyni Možnosti osvětlení kuchyně Osvětlení kuchyně v Chruščově Návrh osvětlení kuchyně Kuchyňské osvětlení obývacího pokoje Jaké osvětlení vytvořit v kuchyni Osvětlení kuchyně v jídelně Osvětlení malé kuchyně Míchačky Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet Kuchyňský faucet

Sanace

Po obdržení povolení od správy domu v zákonných orgánech je možné navrhnout kuchyň kombinovanou s obývacím pokojem – v důsledku toho získáte velkou místnost rozdělenou na dvě funkční zóny.

Ale můžete udělat malou ideální kuchyň bez přestavby: s vestavěnými spotřebiči a dobře stylově vybranou nábytkovou sadou.

Dříve se nedostatek volného prostoru necítil tolik jako nyní, během mnoha technických vynálezů, které nám usnadňují vaření jídla a vlastně života obecně. Takové bohatství je velmi obtížné vměstnat do malých chruščovských kuchyní zděděných prarodiči. Stále můžete najít cestu ven, ale k řešení takového problému musíte přistupovat se vší vážností, aniž by vám chyběly i ty zdánlivě nepodstatné detaily..

Interiérový design kuchyně v Chruščově

Kuchyňský designér v Chruščově je povinen distribuovat nábytek, materiály, světlo a další součásti kuchyně tak, aby byla co nejpohodlnější a nejpohodlnější. Obvykle je design poháněn touhou ušetřit co nejvíce místa a vizuálně zvětšit plochu kuchyně..

Tipy pro profesionální design:

 • Zvětšujeme plochu?

  Například kombinace propojení prostor, obývacího pokoje a kuchyně, která se pomocí kompetentní obecné dekorace a designu stane jednotným celkem, se velmi často dokonale odráží v krásném designu.

  Kuchyň-obývací pokoj

 • Malý dekor

  Asymetricky umístěné, chytlavé drobné doplňky dokonale odvádějí pozornost od velikosti místnosti. Velký dekor, velké nepohodlné vázy nebo kytice kazí dojem.

  Malý dekor do kuchyně

 • Textil a potisky

  Textilie a tisky používané v kuchyni v Chruščově, zejména v pastelových barvách, vytvářejí měkké a příjemné obrysy pro oči, hladkost.

  Malý dekor v kuchyni

 • Barevné kombinace stěn a nábytku

  Světlý nábytek by měl mít stejnou barvu jako stěny. Je to v pořádku, pokud to splývá s jejich povrchovou úpravou, je to také skvělý designový trik. Nejlehčí a vizuálně zabírající nejméně místa je průhledný nábytek. Při výběru je důležitá také jeho velikost. Koneckonců, několik velkých objektů vypadá kompaktněji a hlavně úhledněji než mnoho malých, které vytvářejí chaos..

  Světlé stěny v kuchyni

 • Nejlepší světlo je denní světlo

  Malá místnost potřebuje dostatečné množství denního světla, což pomůže dosáhnout světelných závěsů, mírně ji rozptýlit a učinit design výraznějším, například žaluziemi nebo římskými odstíny. Důležitou pozitivní roli bude hrát také krásný lesklý odraz na povrchu fasád..

  Denní světlo v kuchyni

 • Vysoká římsa

  Také záclonová tyč umístěná tak vysoko, jak je to možné, pomůže vizuálně zvýšit místnost..

  Záclony v kuchyni

 • Šetříme místo

  Velké, ale nezbytné předměty pro domácnost, je lepší se schovat za nábytek nebo do spíže.

  Velký příborník v kuchyni

 • Žádné hrubé přechody!

  V interiéru malé kuchyně je nežádoucí používat jasné barvy a drsné přechody – to může oblast vizuálně zúžit. Vizuální jednoduchost naopak pomůže rozšířit prostor..

  Hrubý přechod v kuchyni

 • Kulatý stůl je lepší

  Je lepší zvolit oválný nebo kulatý skládací stůl..

  Kuchyňský stůl

 • Správné osvětlení

  Lustr na oslnění a oslnění také dobře funguje pro daný úkol..

  Osvětlení v kuchyni

 • Dveře?

  U dobré digestoře musí být dveře nahrazeny posuvnými dveřmi, skleněnými nebo zcela odstraněny.

  Dveře do kuchyně

 • Bílá je vždy lepší

  Barva podlahy, aby ladila s prouděním a stěnami, je také lepší zvolit světlo.

  Světlá kuchyně

 • Pravidla barvení

  Neutrální barvy vizuálně rozšiřují hranice a mírně klamou oči. A k vytvoření zajímavých akcentů – použijte jasné a tmavé tóny..

  Neutrální barvy v interiéru kuchyně

 • Racionalita oblasti

  Regál nebo pouzdro na tužku ve stropě, vizuálně vytáhne místnost nahoru.

  Police ve stropě v kuchyni

 • Klasika žánru

  Strop by měl být udržován v klasické bílé barvě, bez ohledu na způsob jeho vytvoření: tapety, zavěšené nebo zavěšené podhledy, malování. Pro stěny jsou vhodné světlé barvy s malým vzorem nebo bez něj..

  Bílý strop v kuchyni

 • Zdobíme správně

  Čalounění pohovky, křesla, židlí by v žádném případě nemělo obsahovat tmavé barvy, velké kresby nebo ostré vzory: nezapomeňte, že vše by mělo být udržováno v minimalistickém stylu.

  Decoupage v kuchyni

PředchozíDalší12345678910111213141516

Nábytek

Chcete -li si vybrat nábytek v bytě Chruščov, musíte vypracovat plán místnosti, který bude obsahovat vše, co je plánováno na nákup a instalaci v kuchyni, například dřez, myčku nádobí, jídelní stůl a další podobné položky, které zabírají dostatečný plocha. Takovou sadu lze také objednat v dílně, jednotlivě, podle vašeho vkusu. Konstrukce kuchyně v Chruščově s plynovým ohřívačem vody má své vlastní potíže: kolem tohoto sloupce by mělo být místo pro větrání, v žádném případě by nemělo být maskováno, ale navrženo tak, aby zapadalo do celkového interiéru.

Ideální jsou vestavěné spotřebiče

Chruščovův kuchyňský stůl Malý stůl do kuchyně Funkční kuchyňský nábytek Funkční nábytek do Chruščovovy kuchyně Funkční kuchyňský stůl Funkční kuchyňská skříňka Funkční kuchyňský stůl Odpadkový koš do kuchyně Odpadkový koš do Chruščovovy kuchyně Funkční kuchyňský dřez

Při zařizování malé kuchyně v Chruščově se často uchylují k použití vestavěných spotřebičů. Taková zařízení jsou velmi kompaktní, nevypadají okázale (obvykle vestavěné spotřebiče potřebné v každodenním životě jsou skryty za fasádami náhlavní soupravy v kuchyni), jsou mnohem menší, to znamená, že nebudou vystupovat proti obecnému pozadí, a to zjednoduší úkol vytvořit krásné a harmonické vnitřní prostředí. Například umístění myčky nebo pračky, stejně jako malé chladničky pod pracovní desku, zvýší váš pracovní prostor. Ve skříni můžete také skrýt mikrovlnnou troubu bez ohledu na to, zda je nástěnná nebo stojící na podlaze..

Jak můžete vyměnit skříně a police?

Závěsné konstrukce určené k uložení nejrůznějších kuchyňských potřeb vypadají často z boku objemně, «vážit» a vizuálně zmenšit plochu kuchyně. Proto je nutné přemýšlet o uspořádání kuchyňského vybavení tak, aby se jeho pracovní prostor zbavil nutnosti používat tyto skříně. Místo nich můžete nainstalovat takzvané skříně-pouzdra na tužky, které pomáhají vyřešit problém uspořádání kuchyně v Chruščově s plynovým ohřívačem vody. V tomto případě je plynový ohřívač vody obvykle instalován ve středu pracovní oblasti kuchyňského prostoru a zdoben otevřenými policemi. Díky tomu bude pozornost hosta vždy nýtována právě v této části místnosti, kde bude možné uspořádat veškeré základní kuchyňské náčiní..

V současné době téměř každý obchod s nábytkem prodává odnímatelné police, které jsou instalovány uvnitř skříně a rozdělují její celkový prostor na dvě zóny. Ve výsledku to pomůže zdvojnásobit použitou odkládací plochu kuchyňských potřeb nebo potravin..

Výměna polic za kovové tyče

Pokud majitel není spokojen s otevřenými policemi, můžete je nahradit kovovými tyčemi určenými k vážení různých kuchyňských potřeb: například pánví nebo naběraček. Nábytek, který vám umožní rozumně využít každý centimetr dostupného prostoru.

Funkční nábytek do malé kuchyně Funkční nábytek do malé kuchyně Funkční nábytek do malé kuchyně Funkční nábytek do malé kuchyně Funkční nábytek do malé kuchyně Funkční nábytek do malé kuchyně

Při výběru závěsné skříně musíte přemýšlet o tom, zda lze tyto struktury rozšířit až ke stropu. Koneckonců, tímto způsobem můžete skrýt nepříliš pěkné větrací potrubí z očí hostů a současně získat pár centimetrů, které můžete použít k ukládání nádobí.

Světlý nábytek vizuálně zvětší plochu místnosti. Vždy je lepší vybavit malou místnost nebo kuchyň takovým nábytkem, který prostor nezmenšuje: například sada s barevnými fasádami si bude ideálně hrát s interiérem, vaši kuchyni odlehčí a v důsledku toho bude prostornější.

Pokud přemýšlíte o snadnosti použití, pak jsou nástěnné skříňky s dveřmi, které se otevírají dokořán, výrazně horší než u protějšků s dveřmi, které se automaticky zvedají pomocí kování speciálně k tomu určeného. Navíc oblast tolik nekradou a opět působí kompaktněji..

Ve volných rozích je možné nainstalovat varnou desku nebo dřez, čímž se uvolní místo pro pracovní prostor umístěný podél jedné ze stěn kuchyně.

Potřebuji dveře do kuchyně??

Dveře, které se otevírají do místnosti, zabírají velký podíl užitné plochy. Ale když se nad tím zamyslíte, je to vůbec v bytě potřeba? Možná není vůbec nutné jej instalovat? Pokud často jíte ve svém vlastním bytě, pak se samozřejmě nemůžete obejít bez dveří, ale v tomto případě můžete nainstalovat posuvné dveře, jejichž použití nijak neovlivní velikost vaší kuchyně.

Posuvné dveře do kuchyně Posuvné dveře do kuchyně Posuvné dveře do kuchyně Posuvné dveře do kuchyně Posuvné dveře do kuchyně

Včasné plánování je klíčem k pozitivnímu výsledku. Nejlepší práce je práce provedená podle předem definovaného plánu vámi nebo odborníkem. Pouze v tomto případě si můžete být jisti dobrým pracovním výsledkem. A schémata sestavená profesionálním designérem se pro vás stanou hlavním vodítkem, které vám umožní snadno si vybrat nábytek, který je vhodný do vaší kuchyně. Pamatujte si toto důležité pravidlo a naučte se z něj udělat z vaší malé kuchyně v Chruščově skutečný ráj.