Interiér

Lekce kouzel – barvy v interiéru

Relaxační efekt zelené, uklidňující modrá modrá, energetická podpora červené jsou výsledkem rozhodnutí, které bylo učiněno při výběru barevného schématu pro domácí nebo kancelářský prostor. plody interiérového barevného schématu mohou způsobit zmatek v našem obytném prostoru, pokud si vybereme své oblíbené barevné schéma, aniž bychom přemýšleli o tom, jak bude fungovat. Je velmi důležité mít na paměti určité znalosti o tom, jak barva zvyšuje pocit pohody, transformuje vnímaný prostor tak, aby byl větší nebo pohodlnější, a jak osvětluje a naplňuje energií temná a zmrzlá zákoutí vnitřního prostoru lidské duše..

Co je třeba analyzovat při výběru barevných schémat interiéru. Pokyny pro výzdobu interiéru zahrnují:

 • Účel využití prostor, soukromých nebo veřejných;
 • Zlepšení venku;
 • Má rád a nemá rád barvy a styl;
 • Osvětlení místnosti (přírodní a umělé zdroje světla);
 • Nábytek, interiérové ​​doplňky a doplňky.

Vytvoření obrazu interiéru

Neutrální barvy (šedá, béžová, krémová) jsou skvělé pro vytvoření pozadí prostoru, tj. Pro stěny a stropy. V místnosti vytvářejí pocit prostoru v kombinaci se světlými kusy nábytku a závěsy. Například středně béžová barva na stěnách a bílý strop v kombinaci s hlubokou dřevěnou podlahou dodají nádech tradice..

Interiér v odstínech zelené

Hledání vzorů: model nebo dominantní barva nábytku nacházející se v luxusních tkaninách nebo uměleckých dílech. Například stávající orientální koberec může poskytnout určité vodítko o stylu a barevném schématu celého interiéru. Změnou tónů barevného kolečka se vybírají jednotlivé detaily koordinované struktury prostoru.

Výběr barevných schémat

Výběr mezi různými barevnými schématy bude snazší, pokud použijete barevné kolečko. Přitom můžete použít monochromatické barevné schéma na celou místnost nebo vytvořit kontrastní barevnou kombinaci. Komplementární barvy umístěné vedle sebe na barevném kolečku, jako je žlutá a fialová, současně vytvářejí dramatický a odvážný efekt, ale hodí se lépe do soukromé ložnice než do kancelářského interiéru..

Barva v interiéru

Barevná schémata interiéru obvykle nepoužívají více než tři barvy vedle sebe na barevném kolečku nebo kombinaci studených a teplých barev, jako je modrá a zelená..

Trojitá barevná schémata používají tři odstíny, které jsou umístěny postupně nebo ve stejné vzdálenosti od sebe. V ideálním případě se proporce používá při návrhu prostoru:

 • Dominantní barva – 60%;
 • Sekundární barva – 30%;
 • Kontrastní barva – 10%.

To vám umožní vyrovnat pocity a vzbudit zájem o proniknutí do vesmíru..

Pochopení vlivu barvy

Barvy pomáhají vnímat prostor a design. Například pomocí červeného barevného schématu můžete vytvořit hlubokou a horkou atmosféru temného kouzla. Na druhou stranu kombinace tlumené modré, šedé a hnědé vytváří chladný a klidný pocit. Krémové a růžové tóny vytvářejí hřejivou a příjemnou touhu dotknout se prostoru.

Nachový

Navzdory skutečnosti, že to, co již bylo řečeno, může pomoci při správném výběru barevného schématu, stejně jako dříve zůstávají osobní preference, pokud jde o styl a barvu, v každém případě vytvářejí pocit pohodlí a pohody..

Výběr barev pro domácí interiér

Zcela změňte interiér domu – to je hlavní úkol barevné palety barev. Například kontrastní barva pravého okraje prostoru nejen vytváří náladu místnosti, ale také jí dodává určitou osobnost. Klíčové je, jak dokonalá je barva pro zvolený vzhled a jak dobře splývá s dalšími jejími prvky. Místo toho, abyste si vybrali prostor, který je známý a bezpečný z hlediska vnímání, proč si nenechat trochu času prozkoumat nové možnosti a zvolit originální barevné kombinace..

Nejprve však musíte zvážit obrázek svého finančního rozpočtu. Poté, co se určitý počet usadí v mysli, je třeba vyjasnit některé další věci. Zejména jaký je konečný efekt snů: bude to touha vnést do celkového obrazu nádech výstřednosti, nebo se má stále soustředit na tradiční konzervatismus vnímání barev. Jakmile bylo učiněno určité rozhodnutí, můžete přistoupit k dalšímu kroku..

Barevný interiér

Jmenovitě se naučte některé ze základů barev a jejich barev. Dnes je na trhu tolik značek a typů barev, že je docela možné vybrat si značku, která vyhovuje vašemu rozpočtu. Současně je třeba také upřednostnit typ povrchové úpravy: matný, saténový, lesklý, pololesklý, «vaječná skořápka».

Dokončení barevného schématu je nejdůležitějším krokem, který určí celý vzhled dekoru. To musí být provedeno velmi opatrně..

Dokončení barevného schématu

Před usazováním na konkrétním barevném schématu musíte také myslet na následující:

 • Vztah místnosti ke zbytku domu;
 • Barevná schémata, která již v domě existují;
 • Stávající nábytek a nábytek k instalaci do místnosti;
 • Závěsy, koberce atd., Stávající i ty, které mají být zařazeny do interiéru.

A navíc je nutné určit plochu místnosti.

Při výběru barevného schématu není na škodu zkontrolovat, jak bude konkrétní barva vypadat za různých světelných podmínek, protože to, co je atraktivní ve dne, může vypadat matně nebo dokonce nepříjemně, když zapadne slunce. A proto je lepší vybrat malou část místnosti a namalovat ji ve zvolené barvě. Zde je důležité zmínit, že když zaschne, barva se stane o dva odstíny tmavší, takže je třeba také zkontrolovat, jak bude barva vypadat po zaschnutí..

Modrá barva v interiéru

Dalším důležitým aspektem barevného schématu prostoru místnosti je jeho kombinace s barevnými schématy ostatních místností. Abyste to zkontrolovali, stačí se podívat na dveře otevřené z různých bodů, jaký prostor je viditelný z vedlejší místnosti. V barevných schématech sousedních místností musí mít alespoň dvě běžné barvy.