Ložnice 20 čtverečních M .: Jak vybavit prostorný pokoj?

Ložnice o rozloze 20 metrů čtverečních je poměrně prostorný pokoj, kterým se nemůže pochlubit každá rodina žijící v běžném bytě nebo domě. Proto se taková objemná ložnice může stát vynikajícím základem pro realizaci nejtvořivějších návrhových nápadů a ztělesněním všech plánů jejích obyvatel..

Nápady na design velké ložnice

V rozlehlosti velké a volné ložnice bude vhodné mnoho designových možností a stylů. Před návrhem návrhu je důležité stanovit si priority a určit, jaké cíle a cíle bude místnost plnit kromě své hlavní funkce – místa k odpočinku a spánku. Musíte také vybrat styl interiéru, ve kterém bude ložnice vyzdobena..

V posledních letech je skandinávský styl velmi populární díky své relativní jednoduchosti, nápaditosti a hospodárnosti – dobře osvětlený, ve světlých barvách, s použitím jednoduchých rostlinných prvků a jasných geometrických linií..

Mnoho nepochybně miloval klasický styl interiéru s charakteristickými rysy: symetrie, rovné linie, luxusní a vždy přírodní stavební a dokončovací materiály. Můžete se rozhodnout pro minimalistický styl nebo moderní high-tech, etnický nebo ekologický styl, art deco nebo eklekticismus.

Dispozice dvacetimetrové ložnice

Základ kompetentního uspořádání prostoru každé ložnice je založen na zásadách ergonomie a vašich preferencích, s přihlédnutím k doporučením návrhářů a mistrů finišerů. A hlavním konečným cílem uspořádání je bezpečný, pohodlný, smysluplný a ergonomický interiér velké ložnice..

K dosažení tohoto cíle je důležité věnovat pozornost následujícím nuancím: velikosti a tvaru místnosti, počtu osob, které budou v místnosti ubytovány, velikosti nábytku a velikosti ložnice, dostatečné a pohodlné umělé a přirozené osvětlení, požadované množství vysoce kvalitního a bezpečného nábytku. Nebude nadbytečné plánovat a umisťovat přirozené zdroje světla a systémy umělého osvětlení.

Zrekonstruovaná ložnice 20 m2.

Výběr stavebních a dokončovacích materiálů pro rekonstrukci dvacetimetrové ložnice je velmi rozmanitý. K ozdobení povrchu stropu se používají: krásné a trvanlivé napínací stropy, zavěšené sádrokartonové konstrukce, dekorativní omítka nebo tapeta.

Pro výzdobu stěn velké ložnice se nejčastěji vybírá papírová nebo netkaná tapeta, texturovaná, benátská nebo strukturální omítka. Podlaha je zdobena převážně laminátem nebo parketami, často se používá také křemenný vinyl nebo linoleum..

Zónování ložnice o rozloze 20 m2.

Nejen malé místnosti vyžadují ergonomické a promyšlené zónování. Při navrhování interiéru velkých ložnic je to také nutné. Nejprve je určeno otázkou, které zóny, jaká přibližná velikost a pro co nebo pro koho budou přiděleny. V zásadě se jedná o oblasti pro odpočinek a spánek, pracovní oblast, zónování bude provedeno pomocí příček, uspořádání nábytku, různých návrhů povrchů stropů, podlah a stěn, záclon, dekoračních prvků a doplňků.

Design ložnice 20 m2 se šatnou

Není to tak dávno, co do našich životů vstoupil trend vytváření a zařizování šaten. Je logické a pohodlné umístit takovou možnost do ložnice za předpokladu, že to umožňuje poměrně velká plocha ložnice. Oblíbenou konstrukční technikou je konstrukce sádrokartonové konstrukce s posuvnými dveřmi, uvnitř které jsou pohodlné úložné systémy pro věci a obuv. Pokud je v ložnici výklenek, pak je to tento výklenek, který lze uspořádat jako malou šatnu.

Kombinovaná ložnice 20 metrů čtverečních

Velká ložnice není vždy možností plánovanou během stavby. To je často výsledkem kombinace s jinou místností za účelem zvýšení množství využitelného domácího prostoru. Nejoblíbenějším řešením tohoto problému je kombinace obývacího pokoje, haly a dokonce kuchyně s ložnicí. Díky efektivnímu a ergonomickému zónování získáme prostorný, funkční a pohodlný pokoj pro odpočinek, spánek a každodenní život..

Podle toho, s jakou místností je ložnice kombinována, vybíráme také nábytek. Vestavěné kusy nábytku, různé druhy nábytkových transformátorů, příčky s policemi a výklenky pro umístění věcí, dekorativní prvky jsou velmi pohodlné a kompaktní. Nezapomeňte věnovat pozornost barevnému rozlišení a osvětlení kombinované místnosti, což mimochodem také pomůže při řešení problémů se zónováním..

Ložnice + dětský pokoj na 20 metrů čtverečních

Ne každý má dnes přístup k luxusním vícepokojovým bytům, a proto je kombinace dvou ložnic – dětské a dospělé – běžným případem. Tato kombinace je zvláště důležitá pro majitele dvoupokojových bytů s jedním nebo více dětmi. V tomto případě hala nebo obývací pokoj plní své přímé funkce a ložnice slouží pro odpočinek a spánek všem členům rodiny. A v tomto případě je nutné kompetentní zónování: rozdělení ložnice na dětskou a dospělou část místnosti.

Zóny lze zvýraznit příčkami, závěsy a nábytkem. Důležitým problémem je výběr kompaktního, ale prostorného a funkčního nábytku. Aby se dítě mohlo v klidné atmosféře zapojit do tvořivosti, připravit si v budoucnu lekce, doporučuje se umístit dětské pracoviště do ložnice se stolem, židlí, šatní skříní nebo policemi, dobrým osvětlením.

Velká, útulná a funkční ložnice je skvělým řešením pro jakýkoli dům nebo byt. V důsledku úsilí a peněz vynaložených na rekonstrukci a interiérový design ložnice získáte oblíbený a pohodlný pokoj, který se stane zdrojem inspirace, vitality a touhy dobýt nové výšky.!