Interiér

Ložnice ve venkovském stylu: útulný interiér v duchu divokého západu

Pískavá podlaha, vůně dřevěného nábytku, příjemná svěžest škrobeného povlečení – ložnice je ve venkovském stylu, tedy venkovském stylu, nasycená neobvyklou atmosférou. Jak to vytvořit?

Ložnice ve venkovském stylu: proč byste si měli vybrat?

Na venkovských domech je něco magického. Můžete v nich skutečně relaxovat, odtrhnout se od reality a na okamžik zapomenout na své každodenní problémy. Příjemné vrzání podlahy, studené nabílené stěny, měkká deka, pravidelné tikot hodin – skoro jako když jsem byl dítě, během prázdnin mé babičky. Chybí vám tato doba? Dodejte svému domovu rustikální nádech a vytvořte jedinečnou ložnici ve venkovském stylu, která bude vaší osobní pevností k dobití po únavném týdnu.

Pokud jste prostě zapálení pro klima divokého západu, kovboje a nádhernou krajinu, pak je venkovský styl váš. Patří do vesnické rodiny, která se vyznačuje venkovskými doplňky a dřevem. V interiéru ve venkovském stylu není místo pro nepohodlné doplňky. Vše by mělo být naplněno teplem, aby se vytvořil dojem maximálního pohodlí. Nejdůležitější věcí v tomto stylu je idyla a pocit bezpečí. Country miluje ručně vyráběné doplňky. Nic přece nepřináší takovou radost jako šperk, který si můžete vyrobit sami nebo jej obdržet jako dárek od milované osoby. Jste nadšeni výrobou zajímavých lampionů nebo pletením hezkých ubrousků? Nechte se vidět a nechte své vášně a dovednosti stát se ozdobou interiéru. Venkovský styl má k luxusu rozhodně daleko. Zapomeňte na šperky jako drahokamy a krystaly.

Pamatujte, že venkovské domy jsou velmi často zdobeny dětským uměním. Povzbuďte své děti, aby byly kreativní. Zaměřte se také na šperky, které jste od někoho obdrželi. Nic neodhalí venkovský styl jako stará komoda vaší babičky nebo oblíbené křeslo vaší matky..

Venkovský styl v interiéru ložnice: kde začít?

Kde začít zdobit ložnici ve venkovském směru? Na stylovém podkladu – dřevěné podlahy a obílené stěny – to je duo, které se perfektně hodí do klimatu rustikální místnosti. Jednu zeď můžete obložit vzorovanou tapetou – kostkovanou nebo divokými květy. Pokud máte trochu odvahy a máte rádi nestandardní řešení, můžete paprsky zavést dovnitř. Toto řešení vytvoří jedinečnou idylickou atmosféru tak charakteristickou pro venkovský dům. Desky mohou být ponechány vlhké, ale mohou být také natřeny bíle.

Přidejte dekorace z přírodních materiálů – bambusovou lampu, proutěnou židli s běžci, dřevěné nebo lněné rolety. Ložnice má obvykle minimalistickou atmosféru. Lze citovat některé doplňky a dekorace, a přesto je hlavní vytvořit prostor pro relaxaci. Ložnice ve venkovském stylu je však jedinečný interiér a můžete si zde dopřát trochu šílenství, protože právě dekorativní detaily vytvářejí idylickou atmosféru, kterou chcete zachytit..

Zakryjte podlahu dřevěnými prkny, parketami nebo jen obložením. Nechte stěny bílé a ozdobte je zajímavými detaily a popusťte uzdu své fantazii:

  • Kukačkové hodiny;
  • botanické rytiny;
  • staré fotografie;
  • suchá kytice z divokých květin;
  • slaměné klobouky.

Nezapomeňte na měkké textilie, protože závěsy, záclony, ložní prádlo, přehozy jsou kvintesencí tohoto směru..

Nábytek do venkovského stylu

Při hledání nábytku zvažte pouze výrobky z přírodního dřeva. Rám z neošetřeného dřeva je opravdu pevný a krásný a velmi univerzální, protože se snadno přizpůsobí novému interiéru..

Co nesmí chybět v ložnici ve venkovském stylu? Samozřejmostí je dřevěná postel s borovicovým rámem a čelem, kterou lze zakoupit z druhé ruky. Pokud je strom zdravý a bez vážného poškození, můžete snadno obnovit jeho nádheru..

Stará dubová skříň pomůže zorganizovat úložný prostor – stoprocentní hit. Vyberte si stylovou komodu s elegantními dýhami, protože tento kus nábytku vás potěší svou jednoduchostí a stylem. Na pracovní desku rozložte sbírku rodinných fotografií v zajímavých dřevěných rámečcích.

K posteli položte dřevěný noční stolek nebo stoličku ze surového dřeva. Stolní lampa se stínidlem je doplněk, který musíte mít po ruce. Večerní čtení se bez něj bude organizovat jen těžko..

Záclony a další doplňky v ložnici ve venkovském stylu

Ložnice je jedinečný pokoj v domě. Navrženo pro relaxaci a zotavení, mělo by vytvořit harmonické a klidné klima. Když si však zařídíte pokoj ve venkovském stylu, můžete si dovolit zajímavé doplňky, protože mají velký význam pro vytváření klimatu, a může jich být o něco více než v tradiční ložnici..

Okna lze zavěsit na krajkové závěsy a těžké tartanové závěsy nebo se rozhodnout pro jednoduché dřevěné žaluzie, protože se snadno udržují čisté.

Které stropní světlo funguje nejlépe? Vsaďte na modely vyrobené z přírodních surovin: dřevo, bambus, tkaní. Zajímavou možností by byla trochu zapomenutá lampa s ventilátorem, protože její neobvyklý tvar vnese do interiéru západní atmosféru..

Zavěste staré fotografie do obyčejných černých rámečků a velkých historických hodin na zeď. Určitě se také v podkroví podívejte na starožitnosti: dřevěný basreliéf od místního umělce, olejomalby nebo třeba staré kukačkové hodiny. Právě tyto prvky vytvářejí venkovskou atmosféru..

Nainstalujte několik dřevěných nebo skleněných luceren na komodu, podlahu, parapet, protože teplé světlo svíček bude skvělým doplňkem intimní atmosféry ložnice. Zvláštní pozornost by měla být věnována výběru textilií – sadě flanelových přikrývek, pleteného povlečení, vlněné přikrývky, protože ložnice by měla být měkká a útulná.

Venkovský styl se vyznačuje pocitem tepla a rodinné blízkosti. Na to se při výzdobě svého interiéru soustřeďte. Položte vedle postele stůl nebo konferenční stolek ozdobený ručně vyrobeným plátěným ubrusem. Nezapomeňte na všudypřítomnou krajku, která skvěle funguje v místech, jako je dekorace oken. Pamatujte na květiny v květináčích na parapetech ve formě vašich oblíbených rostlin. Vyberte si příklad dekorace na prezentovaných fotografiích skutečných interiérů.