Interiér

Magické a tajemné černé tapety v interiéru

Navzdory skutečnosti, že černá barva jednoduše děsí mnohé svým smutkem a temnotou, je třeba poznamenat, že ve skutečnosti jsou tyto obavy zcela marné. Ne, samozřejmě, všechno je tak: černá opravdu má všechny tyto vlastnosti, ale kromě toho je stále neobvykle tajemná a dokonce vášnivá, mystická a tajemná, dramatická a elegantní. Zkrátka tato barva není pro nesmělé designéry, přiznejme si to. Protože jak zajistit, aby tato barva nevypadala negativně, ale spíše efektivně a atraktivně, ví jen skutečný profesionál. Zde je také velmi důležité určit správné dávkování a prospěšné doprovodné barvy. Zkusme přijít na to, jak to udělat..

Velkolepý interiér obývacího pokoje s černou tapetou v kresbě Černá tapeta v černobílém interiéru jídelny Interiér obývacího pokoje s akcentní černou stěnou Pocit proporce s černou je obzvláště důležitý v interiéru obývacího pokoje.

Různé černé tapety

Dnes je ve výběru černých tapet obrovská rozmanitost. Navíc čistě hladké nejsou nijak zvlášť citovány, koneckonců, musím říci, že nejsou pro každého. Ale tapeta s texturovanými vzory, lesklá a perleťová vypadá úplně jinak a získává veselejší a optimističtější odstín.

Černá tapeta na kresbě vypadá optimističtěji než obyčejné obyčejné barvy.

Například černobílé tapety nevypadají vůbec ponurě, ale naopak jsou v současné době velmi účinné a oblíbené..

Černá = bílá tapeta je nyní velmi populární

Snad jediné negativum, které mají, je možné zvlnění očí kvůli vysokému kontrastu. V souvislosti s touto okolností je nejlepší zdobit stěny takovou tapetou, na kterou se nemusíte dlouho dívat, například to může být zeď za postelí nebo pohovkou. Ale ne televizní zeď. Je to samozřejmě věc vkusu a někomu se naopak kontrast může líbit – majitel je pán. Obecně je kombinace černé s neutrálnějšími nebo teplými odstíny, jako je šedá, béžová, zlatá atd., Příjemnější pro oko. Takové tapety jsou méně únavné.

Kombinace černé s teplými odstíny je jemnější

Pro jaké pokoje jsou vhodné černé tapety?

Může to znít divně, ale především pro manželské ložnice. V takových interiérech působí černá barva jako magická a vášnivá a vypadá naprosto harmonicky..

Velkolepá ložnice s tajemnou černou zdí

Možnosti vypadají dobře tam, kde je černá použita v kombinaci s jiným odstínem. A nejčastěji jsou takto navrženy pánské ložnice. Vypadají přísněji a brutálněji, takříkajíc obdařeni mužskými rysy..

Kromě ložnice je černá barva tapety ideální pro zdobení kanceláří a obývacích pokojů. Například v kombinaci s bílou nebo šedou je získána velmi účinná možnost. Taková achromatická stupnice vyžaduje koncentraci a koncentraci, protože nic neruší (není barva).

Černá barva tapety pro kancelář je nejlepší způsob, jak soustředit pozornost

Pokud jde o obývací pokoj, chtěl bych zvláště poznamenat, že zde je více než kdy jindy velmi důležité vypočítat správné dávkování černé. Aby místnost nepůsobila zastrašujícím dojmem, nemělo by být příliš mnoho černé. Kromě toho tato místnost slouží jako místo pro přijímání hostů, takže tuto okolnost je třeba vzít v úvahu, i když jste sami v takové gotické atmosféře docela pohodlní, neznamená to, že se to bude líbit i hostům..

Pro interiér obývacího pokoje je dávkování černé na stěnách nesmírně důležité.

Ale pro chodby je černá tapeta kategoricky nepřijatelná, protože tato oblast by neměla být ponurá a přísná. Pokud v hale nebo chodbě, která nefunguje jako chodba, je přípustné ozdobit část stěn černou barvou a pak pouze zdůraznit a nedokončit celý povrch všech povrchů. Černá tapeta je také kontraindikována pro dětské pokoje, i když budou použity pouze pro zónování. Pro tuto příležitost existuje mnoho dalších odstínů, ale ne černá. V kuchyni se používá černá tapeta, ale obvykle pro zdobení jedné stěny, a pak pokud je kuchyň dostatečně prostorná a velká.

V interiéru kuchyně je pouze jedna stěna obvykle zdobena černou tapetou.

Pokud je kombinována s jídelnou, je lepší nepoužívat černou, protože nejenže vizuálně zmenšuje prostor, ale také snižuje chuť k jídlu. V koupelně lze černou tapetu použít také na stěny za předpokladu dodržení míry začlenění černé do interiéru. Teprve pak bude design krásně kombinovat drama a eleganci..

Tapeta s černobílými vzory ve velkolepém interiéru koupelny

Černá tapeta jako přízvuk

Černé tapety jsou velmi vhodné pro zvýraznění, zejména v moderních interiérových stylech, jako je hi-tech a minimalismus. Obvykle se k tomu používají dvoubarevné, neutrální nebo monochromatické tapety bez vícebarevných vzorů. Tapeta v černé barvě se stříbrnými ozdobami (někdy se zlatem) poskytuje luxusně tajemnou atmosféru, zpravidla se používá v neobaroku nebo půvabu.

Na stříbrném pozadí vypadá vzor černé tapety mimořádně působivě.

Mimochodem, můžete také použít tapetu, ve které je naopak pozadí stříbrné nebo zlaté a kresba je provedena černě. Pro vytvoření černé akcentní stěny je nejlepší použít tu, která je naproti oknu..

Černá akcentovaná stěna v interiéru ložnice

A je vhodné použít ne obyčejnou hladkou tapetu, ale se vzorem nebo lesklou, která bude dokonale odrážet světlo dopadající na zeď. V důsledku toho bude zeď vypadat lehčí a zajímavější..

Reflexní lesklá černá stěna vypadá v interiérech koupelen velkolepě

Bylo by velmi hezké zavěsit na černou zeď zrcadlo, ve kterém se bude odrážet jakýkoli světelný zdroj (může to být lustr nebo nástěnná lampa). Designéři mají tuto techniku ​​velmi rádi, což vám umožňuje kompenzovat temnotu černé..

Na černé zdi je zavěšeno zrcadlo - oblíbená technika designérů

Nebo můžete zavěsit svícny – efekt bude stejný.

Kombinace černé tapety

V moderních stylech, například v minimalismu, se černá tapeta obvykle používá v kombinaci s jinou barvou. A to se provádí takto: akcentní stěna je vyzdobena černou barvou, obvykle zeď za pohovkou nebo televizní částí v obývacím pokoji,

TV místnost v obývacím pokoji zvýrazněná černou tapetou

nad postelí nebo poblíž komody v ložnici,

Akcentní černá stěna nad hlavou postele v interiéru ložnice

stejně jako zeď s počítačovým stolem (kancelářský prostor). Tapeta je nalepena buď na celou zeď, nebo jen na její samostatnou část. Obecně musím říci, že nejharmoničtější a vítěznou kombinací černé je bílá. Tato kombinace je měřítkem, protože obě barvy jsou achromatické, zatímco bílá kompenzuje šero černé a černá zase úspěšně ředí prázdnotu bílé. Pokud je nutné snížit kontrast, můžete si vybrat nikoli čistě bílou barvu, ale krémový nebo béžový odstín. Pokud má tapeta na černém pozadí barevný vzor, ​​pak jsou společníci v tomto případě přizpůsobeni tomuto vzoru..

Trochu o nábytku v interiéru s černými stěnami

Bílý nábytek nebo zrcadlový (stříbrný) nábytek vypadá nejpůsobivěji na pozadí černých stěn..

Bílý nábytek na pozadí černé tapety vypadá působivě

Pokud je interiér vyroben v moderním stylu, pak je to určitě bílý nábytek. A pokud je to glamour nebo neobarokní, pak je zde vhodný zrcadlový, lesklý nebo leštěný nábytek – jakýkoli, který má reflexní povrch. Je třeba také poznamenat, že černá je nádherným pozadím pro zvýraznění jasných interiérových předmětů, ale toto by mělo být pouze jediné..

Zářivě červená kožená pohovka na zeď na pozadí s černou tapetou

Mimochodem, dřevěný nábytek se ztrácí na černém pozadí a vypadá bez výrazu. Zapomenout byste neměli ani na doplňky. jakýkoli detail může interiér výrazně oživit a proměnit. Nezapomeňte na smysl pro proporce..