Interiér

Malá chodba a její velké tajemství

Malá chodba je fenomén, se kterým se v našem životě často setkáváme. Jak vyzdobit malou chodbu vysokou kvalitou, od rekonstrukčních prací po holistický, pohodlný a ergonomický prostor vašeho bytu, je pro mnohé velkým tajemstvím. Všechno tajné se však jednou ukáže. Proto přispěcháme odhalit tajemství vhodného designu a interiéru malé chodby. Pojďme se obrátit na rady, doporučení a nápady profesionálních specialistů a zkušených amatérů moderní a zdravé opravy.

Návrh malé chodby

Chcete -li vybrat nebo vygenerovat požadovaný design prostor, z nichž začíná jakýkoli byt, musíte dodržovat základní doporučení návrhářů.

Každá místnost, malá místnost musí být vyzdobena ve světlých barvách, pomocí zrcadlových a lesklých prvků, jasného osvětlení – to vizuálně rozšiřuje prostor. Je nutné pečlivě vybírat jen ten nejnutnější a nejkompaktnější nábytek, abych tak řekl., «minimalizovat zatížení» do malé oblasti vašeho domova, konkrétně do chodby.

Ziskovým řešením bude použití vestavěných skříní a různých druhů polic pro ukládání oblečení, obuvi, věcí denní potřeby..

Styl malé chodby

Nejvhodnější možností pro malou chodbu je samozřejmě minimalismus. Na ploše několika metrů čtverečních bude velmi obtížné uspořádat velké množství nábytku a doplňků. A je to opravdu nutné? Designéři říkají, že minimalismus není málo, stačí. Vše, co potřebujete, je kompaktní a krásné. Styl minimalismu tedy bereme jako základ, ale vždy můžeme «zředit» nebo ji ozdobte prvky nebo doplňky jiných stylů interiéru.

Vzor sakury na zdi, panel z bambusové tapety, kombinace bílé, červené a černé – to vše bude spojeno s japonským stylem..

Další podrobnosti z chromovaného kovu a skla-a pamatujeme si na hi-tech.

Porcelánová nebo dřevěná hospodyně, stojan na boty z vinné révy, vyřezávané dveře na skříních a policích – a jsme tady, v Rusku.

Interiér malé chodby

Za prvé, interiér je otázkou vkusu a volby ne na jeden den. Před zahájením oprav a výběrem typu a množství nábytku se rozhodněte podle svých preferencí, ale současně se zaměřte na zachování přímých funkcí a hlavního účelu chodby.

Interiér by měl nejen potěšit, být krásný, ale také plnit velmi důležitou, ne -li hlavní funkci ukládání oblečení, obuvi, každodenních věcí, jako jsou deštníky, klíče, tašky. Proto se skříně, police, věšáky v různých variantách, prostorné noční stolky, pohodlné židle, exkluzivní hospodyně stanou nepostradatelnými atributy a nepostradatelnými prvky interiéru..

Nábytek do malé chodby

Bezpochyby jednou z důležitých fází vnitřní výzdoby vaší malé chodby bude výběr nábytku. Dnes je výběr vynikajícího nábytku do chodby, včetně malého, poměrně velký a pestrý. Velmi relevantním řešením je výroba nábytku na míru podle jednotlivých velikostí, počtu kusů nábytku, vhodného designu fasád a barevného schématu..

Také stojí za to věnovat pozornost nábytkovým transformátorům a kusům nábytku, které kombinují několik funkcí. Například stojan na boty s těsným víkem a měkkým polstrováním vám umožní ukládat boty a v případě potřeby je lze použít k usednutí a vyzutí..

Malá rohová chodba

Rohový nábytek, který má kromě vítězného designu také větší kapacitu, se může stát správným rozhodnutím a výnosnou možností. Na křižovatce nábytku v rohu nemůžete umístit vodorovné police, ale zvolit svislé se schopností ukládat svrchní oděvy na chvění.

Můžete také připravit rohový prostor pro uložení domácnosti a doplňků do domácnosti, jako je vysavač, mop, malá dětská koloběžka nebo sada hraček na hraní venku..

Malé zapuštěné chodby

Následující ekonomické z hlediska úspory volného místa jsou všechny typy vestavěných skříní, polic, výklenků. Při opravách pomocí sádrokartonových povrchových úprav se část volného prostoru stále častěji využívá pro police a výklenky pro ukládání drobností a příslušenství.

Jsou také vestavěny větší skříně zabírající malé výklenky určené pro stavbu domu. Můžete také dodatečně například vyrobit dveře se zrcadlem na straně chodby. V takovém případě získáte další volné místo, kam jste plánovali umístit obyčejné zrcadlo..

Posuvná skříň v malé chodbě

Posuvné skříně jsou v posledních letech velmi oblíbené. Jedná se o velké, prostorné, uzavřené a otevřené police na oblečení a obuv. Posuvné skříně jsou vždy dostatečně vysoké, ale hloubka se může lišit. Takže všude tam, kde hloubka skříně nestačí, můžete získat užitečný prostor ve výšce skříně a různých policích..

Posuvné skříně mají různé fasády a provedení dveří. Zejména pro malou chodbu bude šatní skříň se zrcadlovými dveřmi. Můžete také získat volný prostor kombinací otevřených a uzavřených částí skříně. A jako vestavěný nábytek jsou k dispozici posuvné skříně na objednávku podle jednotlivých velikostí..

Další nespornou výhodou je, že téměř všechny věci lze umístit do uzavřených skříní na chodbě, i malá bude vždy uklizená a čistá.

Je nepopiratelné, že design a interiér, stejně jako výběr vhodného nábytku pro malou chodbu, je opravdu pracná a komplikovaná záležitost. Ale pomocí všech nápadů, tipů a zkušeností odborníků, recenzí stejných majitelů malých chodeb můžete určitě dosáhnout požadovaného výsledku. A ve vaší prostorné, lehké, funkční, kompaktní a pohodlné, už zdánlivě ne tak malé chodbě, bude vždy prostorná, útulná a teplá ve vaší duši.