Interiér

Obývací pokoj v moderním stylu: rysy módního designu s fotografickými příklady

Jedním z nápadů na zdobení obývacího pokoje je bezpochyby moderní styl, který je ideální pro malé i prostorné interiéry. Dovedná kombinace barev, materiálů a vybavení vytvoří pohodlný obytný prostor. Jedná se o interiér s charakterem, protože v případě moderního stylu můžete snadno kombinovat praktické a estetické stránky interiérového designu..

Obývací pokoj v moderním stylu: rysy směru

Moderní styl je zaměřen na jednoduchost a minimalismus. To však neznamená chladný design. Jednoduché tvary nebo studené barvy lze snadno zahřát pomocí různých doplňků, které v obývacím pokoji vytvoří útulnou atmosféru. Dobrým řešením je také kombinace moderního stylu s prvky klasického nebo skandinávského směru. Tyto kombinace jsou velmi oblíbené. Prohlédněte si fotogalerii, která obsahuje nápady na vyzdobení vašeho obývacího pokoje v moderním stylu. Všechny možnosti jsou navrženy designéry, takže jsou harmonické.

Uspořádání moderního obývacího pokoje – základní pravidla

Obývací pokoj je ve většině případů srdcem celého domu nebo bytu. Je to místnost, kde obvykle trávíte čas se svými blízkými, relaxujete nebo sledujete televizi. Správné umístění haly je nesmírně důležité. Výběr odpovídajících barev a nábytku by měl být určen stylem interiéru. Níže najdete informace, na co si dát pozor při zařizování obývacího pokoje v moderním prostředí..

Prostor a funkčnost

Dovedné využití prostoru a široká funkčnost použitých řešení mají v moderních interiérech velký význam. Moderní hala se vyznačuje dominancí minimalistických trendů a respektem k estetickým principům.

Jednoduchost formy

Je dobré, když základem vybavení obývacího pokoje v minimalistickém stylu je mimo jiné použití dřeva. Tento materiál je elegantním prvkem dekorace (podlahy, desky), ale pokud si z něj vyberete skříňky nebo police, pak byste se měli zaměřit na jednoduché formy, bez dekorací. Musíte také vědět, že nábytek s geometrickými tvary vytvoří v obývacím pokoji pocit prostornosti. V moderním designu navíc můžete pozorovat jasný trend nahrazování židlí a míst k sezení pufy a také nízkých rohových sedacích souprav s malými opěradly..

Ztlumené barvy

Při zdobení moderního obývacího pokoje byste měli věnovat pozornost také tlumeným barvám stěn. Pastelové nebo béžové odstíny se budou dobře hodit k nábytku. Zvláštní pozornost si zaslouží také bílá, protože bude nejen odpovídat všem akcentům prezentovaným v místnosti, ale také vytvoří pocit čistoty, svěžesti a prostornosti v místnosti. Pamatujte, že strop by měl být jasnější než stěny. Toto řešení zabrání účinku potlačení a snížení místnosti..

Princip ovládání

V případě minimalistického obývacího pokoje nemůžete přehánět dekorace. Nejlepší je, když se samotný nábytek stane největším dekorem v místnosti. Moderní interiér je především prostorný, takže čím méně budete přetíženi barvami, bohatým designem a doplňky, tím lépe. Samozřejmě by se mělo současně vyhnout monotónnosti, takže můžete bezpečně nasadit dominantní přízvuk v podobě průhledné vázy nebo fotorámečku. Interiér také oživí barevné polštáře nebo zajímavý přehoz..

Pohodlná sedačka

Obývací pokoj je místnost, ve které pohovka hraje hlavní roli. Mělo by být umístěno v centrální části místnosti a vyniknout vysokou kvalitou. Při výběru pohovky pro moderní obývací pokoj je lepší odmítnout vzorované čalounění. Pevný materiál dodá modernímu interiéru propracovanost, eleganci a harmonii.

Módní a funkční design obývacího pokoje v moderním stylu: vývoj plánu místnosti

Uspořádání nábytku je zásadní pro vyvedení současného stylu. Při zařizování obývacího pokoje, kterým je obvykle víceúčelový pokoj, je rozhodující rozmístění jednotlivých kusů vybavení. Pamatujte, že obývací pokoj je pro zařízení poměrně náročný prostor. Správné uspořádání nábytku pomáhá vyzdobit místnost lehčím světelným tokem. Díky tomu můžete obývací pokoj opticky zvětšit, než ve skutečnosti je..

Nezakrývejte okna v malých místnostech a neumisťujte vysoký nábytek doprostřed.

Než se však rozhodnete pro konkrétní uspořádání židlí, stolu, pohovky nebo komody v obývacím pokoji, musíte pečlivě posoudit dostupný prostor. Velikost obývacího pokoje bude určovat umístění nábytku. Definujte několik funkčních oblastí podle toho, jak v místnosti trávíte čas. Zamyslete se také nad tím, co je v daném prostoru potřeba a bez čeho se neobejdete. V závislosti na potřebách celé rodiny budete potřebovat určité množství sezení, konferenčních stolků, skříněk nebo úložného prostoru. Ideální uspořádání obývacího pokoje bude tedy vyhovovat domácímu životnímu stylu..

Nakreslete plán různých způsobů uspořádání nábytku v obývacím pokoji. Pomocí tesařských pásek můžete také označit, kam plánujete umístit nábytek. To samozřejmě není nutné, pokud je obývací pokoj zcela prázdný. Než se rozhodnete, které z nich si vyberete, proveďte některá rozvržení. Při vývoji svého plánu předstírejte, že jste mezi nábytkem. To pomůže odstranit případné chyby v distribuci položek vybavení..

Plně uzavřené obývací pokoje mohou vypadat menší než ty s otevřeným prostorem. Proto se vyplatí zvolit menší nábytek, který by to vyvážil. Moderní byty mají navíc často malou kubickou kapacitu. Jejich majitelé tedy potřebují vhodný nábytek, který dodá místnosti prostorný ráz..

Oblíbený interiér obývacího pokoje v moderním bytovém stylu

Základem moderního stylu je slogan: méně je více. V modernistických interiérech bytů je většina věcí utajena, to znamená za hladkými dveřmi skříně. Oči pozorovatelů jsou vystaveny několika dekorativním prvkům, jako jsou květiny a dekorace na zeď.

Druhým hlavním faktorem, který určuje styl, je velký prostor. Moderní obývací pokoje v bytě jsou obvykle vysoké. Přetížení prostoru nábytkem je vyloučeno. Kuchyně je často kombinována s obývacím pokojem, aby získala další metry. V takových případech se kuchyň může jevit jako rozšíření, které zabírá pouze jednu zeď, a po dohodě s ostrovem..

Existuje mnoho druhů moderního stylu. Designéři jej směle zdobí provensálskými nebo skandinávskými notami. Minimalismus, geometrické tvary, jasné tvary a kontrast hrají ústřední roli ve sbírce současných interiérů.

Moderní obývací pokoje mají vysoký jednobarevný odstín. Nejoblíbenější je kontrastní kombinace bílé a černé nebo kombinace barvy nábytku, stěn a podlah – zde volba obvykle padá na bílou. Řada odvážných řešení zahrnuje mimo jiné stěny ve velmi tmavých barvách, kombinaci cihel na zdi s lesklými povrchy podlah, stěn nebo desek.

Moderní styl miluje opačné barvy. Barvy jako inkoust, marengo nebo safír ladí s bílou. Obecně bude šedá nebo granátové jablko vypadat dobře. Stěny mohou zůstat zcela bílé, což interiér ještě více rozjasní.

Lofty jsou volbou pro moderní obytné prostory. Často stačí opustit omítku, aby byla místnost dokončena neošetřenou cihlou. Toto postindustriální klima dokonale zapadá do trendů 21. století. Byty nejsou stavěny z dekorativních červených cihel, takže si jimi můžete sami ozdobit zeď..

Moderní kuchyň-obývací pokoj: otevřený prostor

V souladu s dnešním rychlým životním stylem a menší velikostí domů má většina moderních obývacích pokojů otevřený design. Zařídit takovou oblast vyžaduje více přípravy a přemýšlení než v uzavřených místnostech. Otevřený prostor obvykle spojuje obývací a jídelní část a kuchyň. Po uspořádání takového interiéru musíte definovat menší oblasti, které budou vzájemně interagovat, čímž vytvoříte harmonický celek..

Jako ohraničení použijte nábytek. Chcete -li to provést, můžete si koupit pohovku nebo roh tak, aby sloužil jako oddělení mezi obývacím pokojem a kuchyní. Místnost tak nebudete přetěžovat. Poloha sedadel v kombinovaném prostoru je kritická. I když v otevřených interiérech jsou rohové sedací soupravy lepší než standardní čalouněný nábytek.

Také použijte podobné barvy a materiály k propojení všech prostor kromě dělícího nábytku..

Obývací pokoj v moderním stylu

Moderní styl interiéru se vyvíjel od poloviny 40. let do poloviny 70. let 20. století. V té době začali designéři vytvářet nábytek v organickém tvaru. Překližka, hliník, sklolaminát, polystyren a plastový laminát dodávají nábytku zaoblený tvar a futuristický vzhled. Filozofií tohoto stylu interiéru je funkčnost jednotlivých prvků. Pro výběr nábytku pro moderní interiér neexistují žádné překrývající se rámy. Je důležité, aby obecně drsné klima nebylo zahlceno těžkými, příliš zdobenými stoly nebo pohovkami. Vyhněte se květinovým motivům v textiliích. Jednobarevné čalounění a geometrické vzory fungují dobře.

Moderní obývací pokoj zahrnuje skleněné předměty pro domácnost i kovové a plastové konstrukce.

Nejmodernější nábytek je kompaktní. Díky tomu se skvěle hodí do moderních interiérů. Zde jsou některé charakteristické rysy tohoto stylistického trendu:

  • jednoduché, elegantní tvary;
  • hladké ohyby;
  • minimální ozdoby;
  • funkčnost (forma následuje funkci);
  • používání různých materiálů (tradičních i netradičních);
  • kombinace různých kontrastních barev;
  • všestrannost.

Při prezentaci moderního stylu v obývacím pokoji byste měli zvážit nábytek jednoduchých tvarů s ladnými křivkami a minimalistickým pojetím. Nábytek a doplňky přitom musí obsahovat technologicky vyspělé funkce, ale zároveň být funkční..

Pamatujte, že moderní interiér neznamená bezohlednost a askezi. Jednoduchý nábytek bez doplňků může stále vytvořit útulné místo, které nechcete opustit. Koneckonců, moderní obývací pokoj je charakteristicky teplý a příjemný. Současně by měla být místnost prostorná a světlá..

Toto je obecný koncept moderního interiérového designu. Každý styl však lze interpretovat různými způsoby, to znamená v závislosti na preferencích a potřebách spotřebitele. Zdobení jakékoli místnosti musí mít charakter a porušení určitých pravidel může přinést úžasné vizuální efekty..

Pravidla pro výběr nábytku do obývacího pokoje

Jakmile máte počáteční rozvrh nábytku, je čas na nejzábavnější okamžik. Toto je správná volba nábytku. Moderní obývací pokoj potřebuje více než pohovku a stůl, včetně některých základních aspektů nábytku. Přemýšlejte o veškerém nábytku jako celku, ale také o jednotlivých částech. Pokud je to možné, používejte multifunkční verze. Jsou velmi praktické, zejména v malých místnostech..

Měli byste si uvědomit, že každý kus nábytku v obývacím pokoji hraje důležitou roli při utváření celkového stylu a atmosféry prostoru. Proto vybírejte nábytek v souladu s dekorem místnosti. Může vypadat atraktivně, když procházíte modely online nebo ve stacionárním obchodě, ale ve vašem interiéru nemusí vždy fungovat..

Nábytek v moderním stylu je vybaven prvky z materiálů, jako je sklo, dřevo, chrom a další kovy. Zkontrolujte, který z nich vám nejlépe vyhovuje. Lze předpokládat, že menší místnosti vypadají lépe se světlým přírodním dřevem. Zatímco tmavé dřevo vypadá skvěle v prostornějších obývacích pokojích.

Pohovka v obývacím pokoji v moderním stylu

Návrháři doporučují začít design obývacího pokoje výběrem místa pro pohovku. Tento čalouněný nábytek je často největším a zároveň nejdražším kouskem, který lze najít v každém obývacím pokoji, bez ohledu na jeho styl. Pohovka a další sedadla jsou také považovány za nejdůležitější položky, které potřebujete. To je často ústředním bodem obývacího pokoje, takže výběr umístění by měl být proveden jako první. Naštěstí jsou možnosti nekonečné. Můžete najít projekty pro malé, střední a velké místnosti.

Během fáze plánování je nejčastější chybou výběr příliš velkého počtu míst k sezení pro malý prostor obývacího pokoje. A naopak – prázdná prázdnota může znepříjemnit sál..

Poté, co určíte, kolik místa využijete, se musíte rozhodnout, zda dáváte přednost sedačce kombinované s dalším posezením, nebo je lepší velký roh. Zde se také množí možnosti výběru, protože si můžete vybrat rozkládací nebo rozkládací pohovku, textil nebo kůži. Kromě moderního designu a funkčnosti by měl být i pohodlný, abyste si mohli dovolenou užít naplno..

Rohové obývací pokoje – moderní sedací soupravy

V moderních interiérech jsou rohové sedací soupravy oblíbeným favoritem v sedací části. Vyberte si jeden s rovnými liniemi pro moderní vzhled. Je to elegantní kombinace moderního stylu a klasického tvaru. Prošívaná tkanina přispívá k inovativnímu designu. Vzhled a dojem z rohu jistě vybízí k blažené relaxaci. Případně můžete svůj nábytek ozdobit měkkými polštáři. Široké sedadlo zase vytváří ideální místo pro ozdobení rohu dalšími přikrývkami atd..

Křesla a lehátka

Moderní obývací pokoj by nebyl úplný bez elegantního, originálního křesla. Po výběru rohové nebo běžné sedací soupravy můžete určit místa k sezení, která poskytují další místo k sezení. Mohou to být židle nebo lehátka. Vyznačují se rovnými liniemi i jemným zaoblením, které představují dokonalou kombinaci moderních funkcí..

Konferenční stolek

Pokud máte ve svém obývacím pokoji volné místo, můžete přidat konferenční stolek. Pokud jste se rozhodli pro pohovku ve tvaru L, je zde pravděpodobně taková prázdná plocha. Použití na konferenční stolek je nejlepší a nejoblíbenější řešení v každém obývacím pokoji..

Ujistěte se, že je stůl v souladu s pohovkou, kterou si vyberete. Malý model s pevným sedadlem bude vypadat neatraktivně, proto udržujte správné proporce.

Moderní konferenční stolky jsou obvykle nízké a mají rovné nohy. V prezentovaném stylu se obvykle odchylují od vysokých modelek. Pokud chcete vytvořit lehký vzhled, zvolte kulatý tvar. Tyto stoly jsou elegantní. Obdélníkové designy zase nabízejí více prostoru. Díky tomu jsou praktičtější pro velké rodiny – volba je na vás..

Poufs

Při výběru základního nábytku, jako je pohodlná rohová sedačka, lenoška a stůl, hledejte jiný nábytek, takzvaný přízvuk. Obývací pokoj má mimo jiné poufs. Jsou dokonalým doplňkem moderní místnosti. Podmanivá silueta se vyznačuje neodolatelným kouzlem a stává se estetickým doplňkem obývacího pokoje. Tento čalouněný nábytek samozřejmě upoutá pozornost každého hosta..

Prádelník

Pokud je váš obývací pokoj malý a máte rádi pořádek, přidání úložného prostoru je dobrý způsob, jak jej udržet útulný a zvětšit prostor. Klíčem je proto zachovat správnou rovnováhu mezi tím, aby místnost vypadala co nejprostorněji a nábytek byl vysoce funkční..

Zde je použití obvazů klíčové. Moderní komody do obývacího pokoje by měly nabídnout styl i funkčnost. Velká truhla je skvělým příkladem kusu nábytku, který poutá pozornost. Přitom jde o prvek, který kromě dalšího úložného prostoru poskytuje zajímavý akcent..

Šatní skříň v obývacím pokoji v moderním stylu

Skříně v obývacím pokoji mohou vyrovnat interiér. Pokud má místnost několik výklenků, můžete do ní uzavřít vestavěnou skříň. Získáte dobrý dojem z pořádku a elegance. Typický šatník do obývacího pokoje lze částečně zabudovat do zdi. Díky tomu nepřetěžuje interiér..

Velké skříně v obývacím pokoji, malované v pastelových barvách, mají jemné kouzlo, zatímco stejné designy, například v tmavém dubu, by působily těžce. Lehkost skříněk v obývacím pokoji zvýší prosklené fasády (mohou být barevné nebo mléčné, stejně jako osvětlené zevnitř) s prolamovanými dveřmi.

Současná obývací stěna

Modulární skříně jsou oblíbeným motivem používaným v malých interiérech. Použitím kombinace knihoven a malých závěsných polic můžete rozdělit prostor na zeď tak, aby byl plně využit. Moderní nábytek RTV je velmi funkční.

Pomocí stěn v obývacím pokoji v moderním stylu můžete vytvořit následující kompozice:

  • Zavřeno – TV je uzavřena na každé straně. To je dobré řešení pro velké stěny a velké prostory. V malém obývacím pokoji to může zahltit a opticky zmenšit interiér;
  • Otevřeno po stranách – skříňky jsou umístěny pod a nad televizorem. Díky otevřenému prostoru po stranách je uspořádání snadné a vhodné také pro malé místnosti;
  • Otevřeno nahoře – obrazovka je obklopena skříňkami ze všech stran kromě horní části. To je dobré řešení, když jsou stropy v bytě nízké a chcete místnost opticky zvýšit..

Modulární obývací pokoje v moderním stylu

Modulární obývací pokoje v současném stylu také nabízejí mnoho zajímavých možností, pokud jde o výběr fasád. Můžete si například vybrat částečně namalované dveře nebo zajímavé textury, které pomáhají oživit jednobarevné kompozice. Například pro bílý obývací pokoj stojí za to zvolit kontrastní barvu vybraných skříní nebo fasád s trojrozměrnými «diamant» struktura, která bude zajímavá pro lámání světla. Skleněné dveře mohou být také dobrou volbou, pokud nejsou umístěny v blízkosti samotné televize. Takové modely mohou odrážet světlo z obrazovky a způsobovat nepříjemný rušivý vizuální efekt..

Modulární nábytek nahrazuje tradiční modely obývacích pokojů. Trend k modernímu designu interiéru je stále evidentnější. Samozřejmě za to mohou změny, které na trhu s nábytkem probíhají, a také stále odvážnější nápady, které lze při zařizování interiéru bytu realizovat..

Modulární nábytek: jak vyzdobit váš obývací pokoj?

Chcete, aby váš obývací pokoj byl estetický a funkční? Líbí se vám změny? Pak je modulární nábytek dokonalým řešením. Díky ní získá pokoj moderní, jedinečný styl. Když si vyberete modulární systémy, můžete si být jisti, že nábytek bude dokonale odpovídat rozměrům interiéru. Navíc můžete prostor místnosti opticky zvětšit. Je důležité, aby obývací pokoj, ve kterém strávíte spoustu času, byl v první řadě vyzdoben chutí..

Posuňte se do obývacího pokoje v moderním stylu

Modulární nábytek, tj. Skluzavka sestavená z různých rámů, má mnoho výhod. Při výběru tohoto typu nábytku máte pohodlí, funkčnost, trendový minimalismus nebo modernost. Další výhodou modulárního posuvníku oproti tradičnímu nábytku je, že se můžete rozhodnout pro konečnou sadu, kterou si vyberete, protože modulární konstrukce umožňují mnoho různých konfigurací konkrétních prvků. Segmenty lze skládat svisle, vodorovně, přidávat zásuvky, police. Díky tomu máte mnoho možností uspořádání a jistotu, že obývací pokoj nebude stejný. Je to druh osobnosti, který můžete snadno použít k dekoraci interiéru nebo po nějaké době jej změnit..

Modulární nábytek: jak se vyhnout chybám?

Jakmile se rozhodnete, že váš obývací pokoj bude mít modulární nábytek, stojí za to vědět, co hledat. Při plánování umístění jednotlivých modulů nezapomeňte umístit ty položky, ve kterých budete dole ukládat těžké předměty, a často používané předměty na úrovni ramen, aby byly snadno přístupné. Dále je třeba si uvědomit, že spodní skříňky nejsou příliš hluboké a prvky se navzájem neblokují. Je také důležité, aby se dveře nedotýkaly stěny a zásuvky nebyly příliš vysoké. Koneckonců byste měli pamatovat na funkčnost a pohodlí. Rovněž stojí za to zajistit vhodnost pro modulární nábytek. Díky tomu můžete vylepšit proporce obývacího pokoje a skrýt jakékoli vady, například zkreslení, překlady nebo výklenky..

Závěsy v obývacím pokoji v moderním stylu

Moderní dekorace oken v obývacím pokoji neznamená odstranění záclon a záclon. Je však třeba si uvědomit, že to nejsou jediné možnosti. Konečně máte také různé typy žaluzií a další. Vše závisí na tom, jakého efektu chcete dosáhnout.

Móda pro výzdobu oken se nemění ze sezóny na sezónu, ale existuje mnoho trendů, které přetrvávají po dlouhou dobu. Za prvé, záclony a závěsy v obývacím pokoji jsou stále dominantním řešením, nicméně v moderní edici by měly být zdrženlivé, nejlépe hladké a sahající až k podlaze. Zvláště doporučujeme zatemňovací závěsy, protože jsou těžší a masité, takže vypadají extrémně působivě. Vyplatí se také hledat plenkové látky. Měly by však zapadat do stylu celého interiéru a ne nad ním dominovat. Je žádoucí, aby záclony v obývacím pokoji byly hladké a jemné. Modely z krajkových a žakárových sítí jsou jasně zastaralé a hodí se pouze do stylizovaných místností, jako jsou klasika.

Záclony byste měli zvolit, když samotná okna nevypadají nejlépe, stejně jako u hlubokých okenních rámů, které narušují proporce obývacího pokoje..

Žaluzie v moderním obývacím pokoji

Žaluzie jsou primárně určeny k ochraně místnosti před nadměrným slunečním zářením. Nic jim však nebrání vykonávat dekorativní funkci. Ostatně jejich design se v posledních letech výrazně změnil. V případě rolet můžete zvolit ty nejklasičtější, které se liší hlavně materiálem výroby. Lze je úspěšně kombinovat s tradičními závěsy. Římská plátna s velkolepými záhyby dodávají dekorativnější vzhled. Výběr látek je mnohem širší a samy vypadají lépe. Rolety jsou určeny k výměně závěsů. Na druhé straně vypadají nejlépe na dřevo a poskytují efektivní dekoraci oken..

Uspořádání oken v obývacím pokoji: další řešení

Kromě výše uvedených řešení máme také řadu dalších. Například okenice, tedy vnitřní obrazovky, získávají na popularitě. Umožňují zcela ztmavit obývací pokoj a dát velmi zajímavý vizuální efekt. Nejlépe vypadají, když jsou zeď nebo přirozeně tmavé dřevo. Hodí se do moderních i klasických obývacích pokojů.

Další myšlenkou jsou samolepky a okenní fólie. Výhodou tohoto řešení je, že je levné a snadno vyměnitelné. Pokud vás tedy šablona na okně začne nudit, můžete ji vždy vyměnit za jinou..

Samozřejmě existuje mnohem více možností pro zdobení oken v obývacím pokoji. Můžete kombinovat různá řešení a konečný efekt závisí mimo jiné na použitých materiálech a barvách. Ať už se rozhodnete pro cokoli, pamatujte, že dekorace oken by měla být funkční a v souladu s interiérovým designem. Níže je mnoho inspirativních fotografií..

Současný styl je koncept, který zahrnuje širokou škálu interiérů. Jaké jsou hlavní rysy tohoto trendu a co je nyní v módě? Zvažte hotová uspořádání v příkladech fotografií.