Interiér

Obývací pokoj v soukromém domě – moderní nápady

Uspořádání obývacího pokoje v soukromém domě je stejně zajímavé jako zodpovědný proces. Každý majitel domu chce ve svém domě pohodlné, praktické a vizuálně atraktivní centrální prostředí. Od obývacího pokoje očekáváme útulnou atmosféru pro domácí konverzace a pohodlný interiér pro setkání přátel na večírku. Multifunkční prostor musí být připraven na všechny situace a zároveň vypadat moderně, harmonicky a originálně. Úkol není snadný, protože každý majitel soukromého domu má své vlastní představy o tom, jaký interiér lze považovat za atraktivní a organický..

Moderní interiér obývacího pokoje

Obývací pokoj v soukromém domě je srdcem domova, jeho tepem a krbem. Právě zde se večer schází celá rodina, aby diskutovali o uplynulém dni, zde o víkendech se společnosti scházejí na setkání s přáteli a jsou zde také zváni příbuzní na speciální akce. Doufáme, že náš rozsáhlý výběr projektů moderního designu obývacího pokoje vám pomůže učinit správné rozhodnutí a inspirovat vás k návrhovým nápadům v rámci vlastní renovace nebo úpravy..

Obývací pokoj ve světlých barvách

Prostorný obývací pokoj

Možnosti designu obývacího pokoje pro soukromý dům

Moderní designové projekty obývacích pokojů jsou zastoupeny různými designovými nápady, které vznikly v nejrůznějších stylistických směrech a byly ztělesněny v designu místností s využitím moderních materiálů. Formování moderního interiéru ovlivňují takové styly, jako je minimalismus, country, eklekticismus, moderní a samozřejmě klasika..

Originální design obývacího pokoje

Vliv minimalismu v moderních obývacích pokojích

Mnoho majitelů domů je přitahováno minimalismem kvůli lásce k velkým a světlým místnostem, extrémně funkčním kusům nábytku a téměř úplnému nedostatku dekorů. Po dni plném barev a dynamiky si chce mnoho obyvatel měst odpočinout v nejneutrálnější místnosti, jejíž atmosféra přispěje k relaxaci. Čištění vlastních myšlenek díky přítomnosti v místnosti s prostorem bez nábytku a dekorů, jak je to jen možné, pomáhá mnoha lidem v každodenním životě.

Minimalistické zařízení obývacího pokoje

Symetrie a minimalismus

Moderní minimalismus

Minimalistický moderní interiér obývacího pokoje

Skandinávský styl – oblíbené nápady

Používání motivů ve skandinávském stylu při uspořádání moderních obývacích pokojů se rozšířilo. Za prvé se to stalo kvůli jednoduchosti a stručnosti základních principů skandinávského stylu. Mnoho majitelů domů je přitahováno světlými prostory s jasnými akcenty v nábytku a skromným dekorem. Navíc pro naše krajany, z nichž většina z doslechu nezná drsné zimy, sněhově bílé pouště a nedostatek slunečního světla v chladném období, jsou motivy zařizování skandinávského obydlí blízké.

Vliv skandinávského stylu na design

Skandinávské motivy

Skandinávský styl je téměř ve 100% případů sněhově bílým dokončením stropu, stěn a dřevěné desky nebo parket jako podlahové krytiny. Jedná se o velká okna, většinou bez záclon a závěsů, aby do obývacího pokoje proniklo maximum slunečního světla. Přirozené světlo se odráží od ostrých bílých stěn a doslova ponoří celou místnost do jasného a čistého vzhledu, tak milovaného mnoha designéry a majiteli domů z celého světa. Podobné interiéry jsou u nás oblíbené..

Světlo a prostornost skandinávského obývacího pokoje

Venkovský styl – motivy pro obývací pokoj v soukromém domě

Nejjednodušší a nejpraktičtější způsob, jak integrovat venkovské motivy do moderního interiéru obývacího pokoje, je vyzdobit prostor kolem krbu kamenným obkladem. Provedení římsy s hrubě tesaným dřevem pouze zvyšuje účinek. Pro harmoničtější a vyváženější prostředí obývacího pokoje se zpravidla používají stropní trámy ze dřeva stejného druhu jako při konstrukci krbu..

Obývací pokoj s krbem

Venkovské prvky v dekoraci krbu

Moderní interpretace země

Pokud mluvíme o soukromém domě mimo město, neměli byste se omezovat pouze na design krbu ve venkovském stylu. Nic nepřiblíží interiér k okolní přírodě jako použití dřeva na výzdobu obývacího pokoje, částečné nebo úplné. Nejčastěji můžete najít použití lehkých dřevin pro obložení podlah a stropů pomocí trámů a stropů.

Venkovský styl v obývacím pokoji

Zdobení dřevěnými kulatinami

Útulný a pohodlný design

Obklady stěn a stropů s dřevěným obložením v komplexu s kobercem imitujícím trávník – atmosféra soukromého domu, zejména těch obydlí, která se nacházejí mimo město.

Blízkost přírody v designu obývacího pokoje

Moderní země

Pokud se soukromý dům nachází mimo město a z velkého panoramatického okna obývacího pokoje se otevírá nádherný výhled, pak pro zdobení místnosti je lepší zvolit neutrální paletu povrchových úprav a vybavení, aby interiér neodváděl pozornost od krásy přírody.

Obývací pokoj s panoramatickým oknem

Integrace secesních prvků do moderních interiérů

Od secesního stylu moderního obývacího pokoje, přirozené palety barev, kontrastních kombinací a svobody při používání lesklých povrchů – od lesku nábytkového kování po zrcadlové desky desek různých stojanů, které fungují jako kombinační centra, ostrůvky obývacích pokojů.

Ozvěny secese

Moderní obývací pokoj s moderními prvky

Obývací pokoj s pastelovými barvami často postrádá kontrastní akcenty, aby byl interiér dynamičtější a originální. Celá stěna nebo její část se může stát tak temným přízvukem. Chcete -li harmonicky integrovat tmavý povrch do designu obývacího pokoje, duplikujte odstín v textilním designu měkké zóny nebo okenních otvorů.

Kontrastní kombinace

Kombinace černé a bílé v obývacím pokoji

Obývací pokoj ve venkovském domě

Eklektický obývací pokoj – originální design rodinného pokoje

Moderní styl samotného interiéru je mixem různých stylů, ale na rozdíl od eklektického stylu se snaží použít co nejméně nábytku a dekorů k vytvoření co nejpohodlnějšího a nejfunkčnějšího interiéru. Současně lze do jedné místnosti organicky umístit interiérové ​​předměty představující myšlenky různých stylistických trendů – od klasických po současné. Je důležité pouze při sestavování pestrého designu dodržovat základní koncept a nepřehánět to s variacemi barevných, texturových a nábytkových řešení.

Eklekticismus v interiéru obývacího pokoje

Moderní interpretace klasiky v obývacím pokoji

Z klasických trendů v designu prostor moderního obývacího pokoje především zmizela symetrie. Dvojice křesel u krbu nebo dvě stejné pohovky stojící proti sobě jsou nejběžnějšími designovými možnostmi pro posezení pro tradiční design rodinného pokoje. Čalouněný nábytek a konferenční stolek jsou vždy umístěny symetricky vzhledem k hlavnímu prvku klasického obývacího pokoje – krbu.

Klasické prvky v moderním designu

Sněhově bílý obraz obývacího pokoje je moderním interiérem pro jakýkoli styl

Bílá zůstává oblíbeným v povrchových úpravách a vybavení moderních obývacích pokojů. Bez ohledu na to, ke kterému stylistickému směru patří design rodinného pokoje, jeho obraz zůstane v trendu po dlouhou dobu. Pokud vám sněhově bílé povrchy nevadí, protože v domě nejsou žádné malé děti a domácí mazlíčci, kteří by dokázali z bílé sedačky udělat nerozpoznatelný vnitřní předmět, světlý obývací pokoj se stane vrcholem vaší soukromé domácnosti..

Obývací pokoj v bílé barvě

Sněhově bílý obraz obývacího pokoje

Se sněhově bílou povrchovou úpravou

V obývacím pokoji se sněhově bílými povrchovými úpravami a nábytkem jsou zapotřebí barevné akcenty. Použití dřevitých tónů v designu podlah často nestačí k ředění monochromatické barevné palety. Jako světlé akcenty je nejjednodušší použít výzdobu stěn, koberce nebo textilní okenní dekoraci. Takové barevné interiérové ​​prvky lze snadno vyměnit, pokud vás barvy přízvuku nudí. V důsledku toho získáte nový obraz místnosti, který změní jen pár detailů – na sněhově bílém pozadí vypadají i matné akcenty efektně, atraktivně.

Jasné akcenty v bílém nastavení

Nábytek do obývacího pokoje je klíčovým prvkem interiéru

Čalouněný nábytek pro vybavení rekreační oblasti

Můžeme bezpečně říci, že v mnoha ohledech obraz obývacího pokoje není tvořen dekorací nebo dekorem, ale čalouněným nábytkem – jeho tvarem, barvou a strukturou. Dojem z celé místnosti bude záviset na tom, jak moc bude obývací pokoj naplněn čalouněným nábytkem a v jaké estetice se bude zdát domácnostem a hostům soukromého domu. Vzhledem k tomu, že pro většinu moderních projektů designu obývacího pokoje je vybrána neutrální, lehká paleta pro dekoraci stěn, čalounění nábytku často působí jako jasné akcenty..

Světlý nábytek v obývacím pokoji

Jasné akcenty v nábytku

Prostorná rohová sedací souprava je často jediným kusem nábytku pro uspořádání posezení v moderním obývacím pokoji. Nabídka rohových sedacích souprav je neuvěřitelně velká, dokonce i nejnáročnější majitel domu si bude moci vybrat vlastní verzi. Centrální část čalouněného nábytku je často doplněna malými pufy nebo křesly. Ve středu je nainstalován konferenční stolek nebo pár nízkých tácků.

Rohová sedačka - střed obývacího pokoje

Prostorná rekreační oblast

Rohová sedací souprava v odstínech šedé

Pro pokoj s velkou plochou se můžete rozhodnout pro půlkruhové pohovky, které vypadají luxusně a pojmou značný počet hostů. Samozřejmě, pro soubor s podobnými úpravami pohovek je zapotřebí kulatý konferenční stolek, který bude v tomto uspořádání fungovat jako ohnisko ve formě studny..

Půlkruhová pohovka

Zaoblené tvary v moderním designu

V moderních obývacích pokojích často nemůžete najít jako centrální ostrov stolní stojan, ale velký puf, který může v závislosti na situaci plnit několik funkcí najednou. Z hlediska praktičnosti je lepší na čalounění takového ostrůvku zvolit kožené čalounění (přírodní nebo umělé), ale také textilní dekorace vyrobená z tkanin, o které je snadné pečovat, bude v interiéru organicky vypadat obývací pokoj soukromého domu.

Měkký ostrůvek v obývacím pokoji

Pouzdro na stůl s koženým čalouněním

Jasný akcent uprostřed obývacího pokoje

Původní ostrůvek obývacího pokoje

Čalouněný nábytek s koženým čalouněním bude vždy relevantní. Kožené čalounění z přírodních nebo umělých materiálů díky své praktičnosti a atraktivnímu vzhledu, bohatosti barevných palet a možností dekorací pro moderní modely přitahuje také naše krajany jako základ pro zdobení měkké zóny..

Velká pohovka s koženým čalouněním

Černá v moderním interiéru

Měkký nábytek s koženým čalouněním vždy přináší do obrazu místnosti určitou brutalitu. Pokud je váš obývací pokoj propojen s hudební dílnou nebo pracovnou, pak luxusní a prostorné pohovky s čalouněním z tmavé kůže více než organicky zapadnou do designu místnosti..

Obývací pokoj-dílna

Země s koženým nábytkem

Úložné systémy, stoly a další

V moderních projektech designu obývacího pokoje nenajdete objemné úložné systémy, které zabírají celou zeď. V oblasti domácího kina jsou zpravidla skromné, malé modulové skříňky s hladkými fasádami. Někdy se uzavřené skladovací systémy střídají s otevřenými policemi, aby vytvořily lehčí a harmoničtější obraz segmentu obývacího pokoje. Otevřené police jsou často vybaveny vestavěným osvětlením..

Úložné systémy v obývacím pokoji

Kombinované úložné systémy

Vestavěné úložné systémy

V některých moderních obývacích pokojích se jako úložné systémy používají nízké komody s mnoha přihrádkami – zásuvkami. Závěsná skříňka, která je připevněna ke zdi a nemá nohy, na rozdíl od komody působí jako mělký předmět..

Závěsné systémy

V obývacím pokoji, který kombinuje funkce knihovny, by bylo nejlogičtější umístit vestavěné police na knihy s otevřenými policemi. Takové struktury vám umožní vytvořit maximální počet úložných systémů s minimálními náklady na obývací část obývacího pokoje. Otevřené police umožní nejen ukázat hřbety knih, ale také vytvořit obraz stojanu, ve kterém nebudete cítit pevnost, navzdory velké velikosti.

Obývací pokoj-knihovna

Obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou

V soukromých domech i v bytech lze často najít kombinaci obývacího pokoje s kuchyní a jídelním koutem. Díky otevřenému půdorysu a propojení funkčních segmentů v jedné místnosti je možné zachovat pocit svobody i v malých prostorách. Přitom na minimální počet metrů čtverečních je možné umístit maximum funkčních ploch.

Obývací-jídelní-kuchyň

Otevřený obývací pokoj, kuchyň a jídelní kout

V otevřeném multifunkčním obývacím pokoji, který slouží jako jídelní a kuchyňský kout, je sjednocujícím faktorem pro všechny oblasti provedení. V takové místnosti se zpravidla používá jednobarevná krytina stěn a stropů s možným zvýrazněním přízvukové stěny. V kuchyňském segmentu může být povrchová úprava částečně nebo úplně odlišná od toho, co je uvedeno v jídelně a obývacím pokoji. Kuchyňské obklady backsplash jsou vybírány v souladu s celkovou výzdobou stěn. Keramické nebo podlahové dlaždice by měly být kombinovány s laminátem nebo parketami použitými na obklady v obývacím pokoji a jídelně.

Kombinace funkčních oblastí

Často v obývacích pokojích, které sdílejí prostor s jídelnou, můžete najít zónování pomocí vnitřních příček. Může to být stojan na obrazovku, jehož hlavní funkcí je sloužit jako úložný systém. Není také neobvyklé, že je příčka namontována od podlahy ke stropu a jedná se o konstrukci pro umístění krbu se vzduchovodem. Pokud uděláte konstrukci oboustrannou, můžete sledovat tanec ohně jak z obývacího pokoje v obývacím pokoji, tak i během jídla v jídelním segmentu..

Krbová příčka

Zónování obývacího pokoje a jídelny

Výhodou umístění jídelny a obývacího pokoje do stejné místnosti venkovského domu je, že v dosahu krbu jsou dvě funkční zóny, což znamená, že domácnost a hosté domu budou moci za ohněm obdivovat jak během večeře a po ní. V soukromých domech jsou zpravidla velká okna, což znamená, že všechny oblasti, které nejsou zatíženy příčkami, budou naplněny slunečním zářením. A ve světlé a prostorné místnosti je mnohem jednodušší měnit barevná schémata, jak pro dekoraci, tak pro výběr nábytku a dekorů..

Obývací pokoj s jídelnou ve venkovském domě

Světlý obývací pokoj s jídelnou