Interiér

Obývací pokoj ve stylu minimalismu: drahé potěšení?

Trendy v designu moderního obývacího pokoje jsou spojeny se změnou celkového pohledu na účel této místnosti. Je stále méně používán k přijímání velkých a hlučných společností. Je normální pořádat dnes přeplněné oslavy mimo domov. Obývací pokoj je naopak vnímán jako jakési útočiště po náročném dni v práci, proto by jeho interiér měl být uklidňující a vytvářet podmínky pro maximální relaxaci. Toho je dosaženo

  • vytváří atmosféru prostornosti naplněné vzduchem,
  • respektující proporce,
  • zónový prostor,
  • osvobození od hromady předmětů, vybavení vytvořené z nejnutnějšího funkčního nábytku,
  • vyhýbání se kakofonii palety barev, která dráždí oči,
  • nastavitelný světelný tok,
  • přísný řád a harmonie.

Vše výše uvedené je obsahem konceptu stylu minimalismu..

Moderní obývací pokoj ve stylu minimalismu Moderní obývací pokoj ve stylu minimalismu s charakteristickým zónováním prostoru a použitím achromatických barev – bílá, černá, všechny odstíny šedé Moderní obývací pokoj ve stylu minimalismu Útulná rekreační oblast pro rodinný kruh Funkční nábytek

Původ

Minimalismus jako trend designu se formoval na konci 60. let v New Yorku, ale jeho původ je založen na Evropě, k myšlenkám formulovaným německým architektem Ludwigem Miesem van der Rohe, jednou z nejvýznamnějších tvůrčích osobností 20. století. Byl to on, kdo začal rozvíjet koncept čistoty forem, který tvořil základ minimalismu. Jeho lakonická formulace měla obrovský vliv na myšlenku designu:

Méně je více

Ludwig Mies van der Rohe

Celý svůj život zasvětil vytváření univerzální a jednoduché architektury. Jeho práce se vyznačují rigidními geometrickými kompozicemi a úplným nedostatkem dekorativních prvků, ale «poezie» jím vytvořené struktury a interiérové ​​položky spočívají v dokonalém zpracování zachovávajícím proporce, v použití nádherných elegantních materiálů (například mramoru, onyxu, travertinu, chromové oceli, bronzu nebo tvrdého dřeva), v pečlivě a precizně propracovaných detailech.

V 70. letech minimalismus dospívá a stává se jakousi reakcí na takzvaný pop art..

Sada nábytku přísných geometrických tvarů

 Sada nábytku přísných geometrických tvarů zachovávající přirozenou barvu dřeva.

Fasáda prostorné skříně – zavřená.

Výzdoba obnovuje atmosféru venkovského domu z poloviny 50. let.

Designér James Cowan

Orientální tradice interiérového designu, zejména japonská, měla velký vliv na formování stylu..

Minimalistické funkce vypůjčené z tradičních japonských designových systémů

Minimalistické funkce vypůjčené z tradičních japonských designových systémů –

nízké stojany a pohovky, použití povrchů z umělého kamene,

symetrie v uspořádání dekorativních prvků, barvy blízké přirozeným odstínům,

posuvné dveře, dřevěná podlaha a využití panoramatických výhledů jako interiérového prvku,

červená nebo zelená barva přízvuku, dekorativní trpasličí pokojové rostliny

Vlastnosti minimalismu

Minimalismus se vyznačuje extrémní jednoduchostí svých forem, čistotou linií, neutrálními tóny, volným prostorem, kde vládne harmonie a rovnováha. Předně jsou upřednostňovány velké, vysoké a otevřené prostory..

Prostorná místnost je díky proskleným stěnám vizuálně zvětšena

Prostorná místnost je vizuálně zvětšena díky proskleným stěnám, panoramatickým výhledům a luxusnímu nábytku přísných geometrických tvarů.

Bílý gamut vizuálně rozšiřuje prostor

Vytvořené prostředí je funkční a bez jakékoli redundance, sytosti, vizuálního znečištění, kakofonie opakování. Minimalismus lze považovat za estetický «anti-barokní».  Všechno v něm je podřízeno měkkosti, klidu a řádu, v interiéru není nic nadbytečného.

17 V rekreační oblasti, organizované pomocí oddílu

V rekreační oblasti organizované s přepážkou,

jen to nejnutnější pro relaxaci čalouněný nábytek v béžových tónech.

Dekorace hladké dělicí stěny – vysoce kvalitní reprodukce (nebo možná originály?!)

ve stylu francouzských impresionistů

Filozofie minimalismu se snaží vyzdobit jakýkoli prostor pomocí minimálního počtu prvků, což by zase mělo představovat kompoziční jednotu, která nebude zastíněna žádnými dekorativními prvky. V této souvislosti se dává přednost čistým a nízkým liniím, téměř na úrovni podlahy, se zcela monochromatickým rozsahem stropů, podlah, stěn a pečlivě vybraného funkčního nábytku..

Interiér pracovního prostoru Interiér pracovního prostoru je klasikou minimalistické barevné kompozice, přísných geometrických tvarů skříně s uzavřenou fasádou, pracovní plochy, prvků dekorů stěn (malba, tisky) a funkčního ergonomického designového lehátka od Charlese a Raye Eames Interiér pracovního prostoru Interiér je naplněn minimálním nábytkem Použití zón umístěných na různých úrovních je jednou z vlastností stylu Jasné zónování prostorné místnosti je charakteristickým rysem minimalismu

Barvy

Jedním z hlavních rysů minimalismu je použití čistých barev, povrchů nebo monochromatických vrstev, v jemných tónech převládá bílá a béžová. Pro zvýraznění detailů a příslušenství mohou být zahrnuty tmavší nebo dokonce černé odstíny.

Zahrnutí tmavých odstínů hnědé do interiéru

Zahrnutí tmavých odstínů hnědé do interiéru slouží k vytvoření atmosféry v rekreační oblasti, která vede k relaxaci a meditaci..

Stejnému cíli jsou podřízeny široké modulární pohovky a designová houpací křesla od manželů Eamesových.

Pokud jde o bílou, je třeba si uvědomit, že má širokou škálu odstínových variací schopných zářit nebo více odrazů. Kontrast zajišťují některé dekorativní detaily, které by nikdy neměly být nadužívány. Malovaná část může být červená nebo pistáciová a je dodávána v koberci, polštářích nebo v jakémkoli předmětu..

Barevné kontrasty Barevné kontrasty hlavní béžové řady představují černé a červené tóny doplňků (sedací polštáře), konferenčního stolku a barokního křesla (stylový kontrast) Barevné kontrasty Prostor je vizuálně zónován Barevná kompozice se skládá z odstínů bílé, šedé a béžové Hlavní barva - odstíny bílé Vytvořte barvu zvýraznění Primární bílá Klasické barevné schéma pro minimalistický interiér Rodinný salonek s jasně oranžovým kulatým nábytkem

Materiály

Materiály jsou dalším klíčovým prvkem minimalismu. Minimalistické designy používají dřevo (hlavně pro nábytek, podlahy) a přírodní materiály (s nejnutnějším minimálním zpracováním) materiály: hladký cement, sklo, ocelový drát, kámen, zrcadla a velké plochy leštěných povrchů. Minimalismus neznamená úsporu materiálů, volba je ve prospěch nejvyšší kvality, a proto je drahá.

Interiér má velké plochy skleněných ploch Interiér obsahuje velké plochy skleněných ploch (okenní stěny, stůl), cement – hladké stěny bez dekoru a štukové lišty, kov – schody, dřevo – podlahy. Základní bílá barva kontrastuje s černou, která v minimalistickém interiéru vždy hraje další roli. Interiér má velké plochy skleněných ploch Hrdinové ' interiér - sklo a textil Interiérový design využívá dřevo, umělý kámen, textil Velké skleněné plochy jsou znakem minimalismu Dřevo v interiéru

Textil

Při výběru textilu do minimalistického obývacího pokoje je třeba se vyhnout agresivním, barokním nebo květinovým vzorům. Tkaniny by měly přinést svěžest, útulnost a mít odpočinek a relaxaci, a je pro ně lepší být jednobarevné. U záclon, polštářů a čalounění jsou upřednostňovány přírodní drahé látky z bavlny nebo lnu, s výhradou jednoty stylu a hlavní myšlenky designu.

Čalounění nábytku, barvy koberců jsou podřízeny obecnému barevnému schématu interiéru

Čalounění nábytku, barvy koberců jsou podřízeny obecnému barevnému schématu interiéru

Textil v interiéru ladí nebo kontrastuje s hlavním bílým rozsahemTextil v interiéru ladí nebo kontrastuje s hlavním bílým barevným schématem

(závěsy, čalounění pohovky),

oživuje achromatickou paletu květinovými růžovými vzory

(koberec, povlaky na polštáře

Nábytek

Nábytek také podléhá konceptu jednoduchosti a funkčnosti. Téměř leninistický – méně je více. Nábytek není vždy vizuálně pevný, aktivně se používají skryté police a skříně v moderním nebo orientálním (japonském) stylu.

Police a skříně v rekreační oblasti

Police a skříně v rekreační oblasti jsou umístěny za uzavřenými fasádami.

Skleněný designérský stůl Isama Noguchi

funkční, dekorativní, drahé a prestižní

Jiné kusy nábytku, například pohovka, křesla, konferenční stolek, kromě svého přímého účelu hrají roli vynikajícího dekorace, pokud je volba provedena ve prospěch zařízení podle autorova návrhu.

Charakteristickým trendem minimalismu je používání konzolového nábytku.

Charakteristickým trendem minimalismu je používání konzolového nábytku.,

jako kdyby «vyrůstající ze zdi a uvolňující místo co nejvíce.

Police (sklo), stůl, televizní stojan, sedadlo, dekorativní panel přísných geometrických tvarů jsou v souladu se vzorem koberce.

Barevné schéma achromatických odstínů je doplněno kontrastním chromatickým tónem – červeným

Zdi

Stěny by měly být co nejvíce zbaveny výzdoby, i když použití autorského obrázku bude přípustné. Skvělým řešením by byla plochá plazmová obrazovka. Hladké světlé stěny nebo s kamenným krytem jako dekorativní prvek.

Čistoty stylu je dosaženo použitím barev

Čistoty stylu je dosaženo paletou hnědých tónů.

(akcentní barva vytvořená pomocí dekorativního prvku – červená váza),

podlahová krytina z drahého dřeva, okna po celé délce

(tok přirozeného světla je řízen žaluziemi), systémy domácího kina,

lakonická dlouhá police jednoduchého geometrického tvaru,

a sada nábytku (lenoška a oválný stůl) od ikonických amerických návrhářů Charlese a Raye Eamesových

Zónování prostoru

Zónový prostor (vaření a odpočinek)

dosaženo hladkými vysokými (od podlahy ke stropu) příčkami.

Hlavní barevné schéma je achromatické (odstíny šedé).

Dekorační prvky – obrazy – jsou vyráběny v barvách hlavní palety.

Police a skříně jsou skryty uzavřenými fasádami

Osvětlení

Jedním z hlavních nástrojů pro vytvoření minimalistického interiéru je světlo. Je vytvořen komplexní osvětlovací systém: římsové světlo, stojací lampy, boční světla, trubkové žárovky, otočné s možností nastavení světelného toku, teplé halogenové směrové světlo (pro zvýraznění jednotlivých detailů interiéru), LED (pouze pro dekorativní účely, ne jako hlavní), přirozené osvětlení díky širokým oknům a proskleným střešním dílům.

Přirozené světlo volně proudí okenní stěnou Tok přirozeného světla volně prochází stěnovým oknem, bez drapérií ve formě záclon a závěsů. Panoramatické výhledy jsou součástí designu, který poskytuje pocit prostornosti, světla a vzduchu. Barevný rozsah je mléčně bílý. Nábytek přísných geometrických tvarů. «Zhimvy» interiér se stává díky knihám, které zůstaly na stole Přirozené světlo volně proudí okenní stěnou Propracovaný systém osvětlení Otočná sada zdůrazňuje dekorativní prvky interiéru Zapuštěná stropní světla

Hnějaké nuance

Minimalismus funguje dobře u budov moderní architektury, i když se správným přístupem může být použit pro starší stavby.

Dům moderní architektury

Dům moderní architektury je vyzdoben technikami charakteristickými pro minimalismus –

bílé a béžové barvy (akcentní barva – tyrkysová dekorativní figurka),

velké skleněné plochy, funkční stylový nábytek

Minimalismus je v dokonalé harmonii s nábytkem v orientálním stylu, i když díky tomu styl získá rysy eklektiky.

Minimalismus vyhovuje velmi úhledným lidem, kteří nejsou schopni porušovat estetický řád, hromadí nepotřebné věci, které mohou zničit vytvořený styl. Proto se říká, že minimalismus není určen pro neorganizované povahy..

Úkolem majitele není narušovat řád a harmonii zbytečnými detaily

Minimalismus je nová estetika, je to volba těch, kteří hledí do budoucnosti a mají odvahu opustit staré tradice.

37 Prostor naplněný vzduchem

Prostor naplněný vzduchem, světlem z různých zdrojů,

klidné barvy, uzavřená čela skříněk,

jednobarevné barvy záclon, záclon, čalounění a měkkého koberce –

romantický minimalismus pro moderní rodinu.