Interiér

Obývací pokoj ve stylu Provence: spousta fotografických příkladů hotového designu

Obývací pokoj ve stylu Provence přináší dojem lehkosti a harmonie s přírodou. Správně vybrané vybavení vám zpříjemní pobyt a vzhledově bude místnost velmi atraktivní. Zjistěte, jak vyzdobit provensálský obývací pokoj? Jaké prvky se stanou nedílnou součástí místnosti?

Obývací pokoj ve stylu Provence: odkud přišel nápad?

Abyste plně porozuměli aranžmá inspirovanému provensálským stylem, stojí za to seznámit se s jeho původem. Historický region Provence leží na jihu Francie, v blízkosti Alp a Středozemního moře. Je to region známý svým krásným slunečným počasím. Jeho popularitu ovlivnila také světoznámá sklizeň levandule a nádherné vinice. Celek je doplněn úzkými, atmosférickými uličkami a malými domky s dobře osvětlenými obývacími pokoji. Provensálský styl obývacího pokoje by tedy měl ztělesňovat nejcharakterističtější prvky regionu. Interiéry by měly být řádně osvětlené, lehké a pohodlné. Najdete v nich květinové motivy, levandulové odstíny a stylizovaný dřevěný nábytek. Pokud hledáte další inspiraci, podívejte se do doporučené fotogalerie..

Obývací pokoj ve stylu Provence: fotografie módních interiérů

Jak vyzdobit dům ve stylu Provence? V první řadě dbejte na správnou barvu stěn. Interiéry by měly být dobře osvětleny přirozeným světlem a prostorná okna přinášejí sluneční paprsky a hřejivou, příjemnou náladu..

Slunečnou atmosféru lze ještě zdůraznit výběrem správné barvy stěn. Obývací pokoj v provensálském stylu je založen na světlých a pastelových barvách. Stěny malých a méně osluněných interiérů mohou být natřeny bílou a ecru. Volbou tohoto typu pastelového odstínu zlepšíte vizuální proporce místnosti. Světlá zeď bude také odrážet více slunečního světla, což povede k lepšímu osvětlení místnosti..

Obývací pokoj ve stylu Provence nabízí širší možnosti dekorací. Barva místnosti může být levandulová, což efektivně zdůrazňuje požadovaný vizuální efekt. Fragmenty stěn mohou nabývat mírně tmavších barev, což interiéru dodá charakter. Při výběru barev dbejte na to, aby celkový obraz nepůsobil přeplněně. Popis provensálských pokojů je spojen s dechem svěžesti a tepla. Barvy stěn by měly hrát sekundární roli a poskytovat pozadí pro celý design interiéru..

Kuchyňský obývací pokoj ve stylu Provence

Nábytek ve stylu Provence je obvykle vyroben ze dřeva. Interiér je však vybaven také prvky z přírodního kamene. V kuchyni bude fungovat elegantní kamenná deska. Aranžmá obývacího pokoje lze zase obohatit ozdobným kamenným okenním parapetem. Je to snadný způsob, jak dosáhnout požadovaného efektu. Kombinace kamene a přírodního dřeva bude charakteristická pro obývací pokoj v kuchyni v provensálském stylu.

White vedl

Jednou z hlavních vlastností, které jsou v provensálských interiérech oblíbené, je bílá. Nachází se v tisících odrůd a odstínů. Obývací pokoj ve stylu Provence je bílý dřevěný a čalouněný nábytek, stejné doplňky a často stěny. Některé prvky interiéru se od sebe liší odstíny a texturami. Bílá v provensálské místnosti doplňuje další jemné barvy, jako je béžová, zelená a fialová. Je však v čele a zbytek jsou jen akcenty pro zdůraznění interiéru..

Interiér obývacího pokoje ve stylu Provence: výběr nábytku

Na otázku, jak vyzdobit dům v provensálském stylu, stojí za zmínku nábytek. Tento obývací pokoj je založen na přírodním prostředí. Často obsahuje dřevěné komody nebo tradiční příborníky..

Jak vyzdobit svůj obývací pokoj a najít ty správné položky? Při výběru nábytku v provensálském stylu byste měli zvážit ošuntělé šik modely. Můžete si vybrat nábytek v naturalistické, mírně staré podobě. Díky němu získává obývací pokoj propracovanější charakter. Shabby chic nábytek v provensálském stylu může mít bohatou historii. Často však najdete také výrobky potažené starožitností. Jedná se o zajímavý dekorativní efekt, který dodává nábytku mírně rustikální a zdrženlivý charakter..

Obývací pokoj v domě ve stylu Provence: umělé osvětlení

Popis provensálského stylu odkazuje na dobře osvětlené a útulné úpravy. Umělé světlo je však v místnosti po setmění velmi důležité. Proto se vyplatí vytvořit správné umělé osvětlení..

Uspořádání obývacího pokoje bude dobře vybaveno alespoň dvěma světelnými zdroji. Jeden z nich může být umístěn ve středu stropu, druhý na zdi. Nástěnná světla mohou být směrová a zvýraznit elegantní obraz nebo omšelý šik nábytek. Osvětlovací systémy musí mít klasický tvar. Umístěte do nich teplé žárovky. To bude další prvek, který zdůrazní útulnou atmosféru Provence..

Svítící svíčky také pomohou vytvořit správnou náladu v obývacím pokoji v provensálském stylu. Vyplatí se umístit je do ozdobných svícnů (bílých, kovových, cizelovaných nebo vyřezávaných). Vždy je však držte mimo záclony, závěsy nebo děti, protože nedbalost vede k požáru.

Design obývacího pokoje ve stylu Provence a příslušenství – na každém detailu záleží

Obývací pokoj v provensálském stylu by měl být plný zajímavých doplňků. I malé dekorace mohou změnit styl místnosti a dodat jí správný charakter. Při výběru příslušenství uveďte popis provensálského domova. Najdete zde levandulové vázy, rustikální, barevné dekorace a četné květinové motivy..

Záclony s jemnými barvami se dobře hodí do obývacího pokoje ve stylu Provence. Zajímavým řešením by byly také malby nebo nástěnné hodiny související s podnebím jižní Francie. Provensálský styl v obývacím pokoji – volba, kterou stojí za zvážení.

Přemýšlíte, která verze obývacího pokoje v Provence by se vám nejvíce líbila? Dáváte přednost bílé v interiéru nebo dáváte přednost jiným světlým barvám? Prohlédněte si fotogalerii a vyberte si své oblíbené.