Interiér

Patrová postel s pohovkou

Patrová postel s pohovkou je nejlepší volbou pro malé prostory. Takový kus nábytku je zvláště důležitý v dětských pokojích, kde žijí dvě děti. Poptávané jsou však i možnosti pro dospělé. Pojďme se tedy blíže podívat na všechny vlastnosti a nuance používání palandy s pohovkou.

aljašská palanda celkem-fab-metal-wood-loft-beds-with-sofa-underneath-throughout-paland-bed-with-sofa-dole200-300-schodiště-tt-med-e1442174872686-1332x996zdroj-nábytek-nuovoliola-murphy-posteldvuxyarusnaya-krovat-s-divanomcool-palanda-s-pohovkou-pod-30-na-nejlepsi-design-interier-s-palandou-s-pohovkou-pod modern-bir-studyo-683x1024 nová-plná-podkrovní palanda2017-11-18_14-11-08

Design

Tento design má silnou kovovou základnu a také zahrnuje ohýbané silné dřevo, vydrží hmotnost až 150 kg. Zvedací mechanismus je založen na plynových tlumičích, horní část je bezpečně a snadno připevněna k rámu. Žebřík poskytuje nejen zvedání nahoru, ale zároveň slouží jako omezovač v případě nesprávného skládání konstrukce.

doc-pohovka-palanda-na prodej81ito6xlzll-_sl1500_ 12601301_3 aaf555fef9c4e887a59ceb8d4ecc99a6 palanda-s-pohovkou-na -hoře futon-palanda-pro-dospělé-futon-palanda-velká-spousta-královna-loft-postel-palanda-s-psacím stolem a-futon-podZvláštnosti

Takový nábytek nevypadá jinak než obyčejná pohovka, a proto se perfektně hodí do každého interiéru. Je multifunkční, mobilní, snadno ovladatelný.

doc-pohovka-palanda-01

Balíček může obsahovat další skládací stoly, úložné boxy nebo prvky, díky nimž může mít konstrukce tvar skříně. 

palandy-s-úložným-a-kufrem dvuxyarusnaya-krovat-s-divanom-9-650x650

Pohovka může být ve třech polohách:

 • plně složený;
 • zcela rozebrán;
 • nakloněná dozadu.

Pro děti je takový design skutečným koníčkem, protože může být také použit jako chata, jeskyně a dokonce i malý hrad..

palanda-schodiště-knihovna-768x960pohovka-přátelé-768x768 stompa_casa_10_high_sleeper_bed_casa10_lrg

Materiály

Zdaleka nejlepší možností je přírodní dřevo. Ale taková postel bude stát řádově více. Modely z MDF, dřevotřísky mohou být vynikající alternativou – jsou také šetrné k životnímu prostředí, protože jsou vyrobeny z lisovaných pilin. Je důležité, aby byla konstrukce pevná a bezpečná, a toho je dosaženo spolehlivými spojovacími prvky v rámu.

5491ae94a6c545-63013339 thuka_trendy_29_high_sleeper_bed_lrgPřesto se borovice stane vynikající náhradou drahých druhů (buk nebo bříza), která vyplní prostor příjemnou jehličnatou vůní..

Pokud je vaše dítě teenager nebo hledáte postel pro sebe, kovová konstrukce je skvělou volbou. Pro děti to bude traumatické a pro vás – tak akorát. Navíc je taková postel se sedačkou ideálním řešením pro moderní styl interiéru, hi-tech, minimalismus..

pohovka-palanda-na prodej

palanda-rodiče

Výhody

 • úspora místa;
 • kvalitní spánek díky ortopedické matraci;
 • umožňuje racionálněji naplánovat uspořádání zbytku nábytku;
 • originální design.

best-metal-twin-over-futon-palanda-se-stojanymi-kovovymi policemi-v-modre-detske-loznici-full-futon-palanda-futon-gauč-palanda dvuxyarusnaya-krovat-s-divanom-2 prostě palanda v obývacím pokoji2017-11-18_14-21-15

nevýhody

Jediným negativem je podmíněné nebezpečí, že malé dítě zůstane na druhém patře. Ale i tuto nuanci lze dnes stěží připsat nevýhodám, protože moderní výrobci vyrábějí takové modely se spolehlivými nárazníky..

2017-11-18_14-10-37 2017-11-18_14-11-59

Odrůdy

Dětská patrová postel s pohovkou

Existuje velké množství odrůd dětských modelů. Jak se říká, výrobci ukázali svoji fantazii na maximum..

Nejoblíbenější možností je zcela dřevěná konstrukce nebo kombinace MDF s kovem a pohovkou ve spodní části. Pro malé neposedy se rodiče snaží pořídit multifunkční palandu se sedací soupravou se spoustou dalších prvků a mini stěnou.

3 7a6398dcce61026792e49e56dd031c02 palanda-pokoj-nápady-nápadybenc oslnivé-třílůžkové palandy-v-tradiční-chlapec-hnědé-koleji-dívčí-žebřík-moderní-sedací-úložný-prostor-teen-tween-s-palandou-s-gaučem-vedle-palandy- s psacím stolem vedle chlapců a rohovou palandou

Pro teenagery je nejlepší volbou design se skládacím psacím stolem a policemi pro učebnice. 

_0_0_435co palanda-pohovka-kabriolet kovová futonová palanda s pracovním stolemkovová palanda-twin-přes-full-loft-postele

Pro dospělé

Není tolik druhů paland s pohovkou pro dospělé, jako je tomu u dětských verzí. Nejčastěji se jedná o kovové konstrukce. Základní komponenty jsou podobné, ale existuje více zajímavých možností – dnes výrobci začali vyrábět dvojité palandy. Domácí výrobci mají více klasických modelů – měkké čalounění a dřevěné prvky v blízkosti pohovky, zahraniční se drží efektních chromových povrchů.

1_33 91ntoggpeml-_sl1500_ 91qqjkrkoxl-_sl1500_ twin-palanda-over-futon-sofa-designy

Rozkládací pohovka

Kromě palandy s pohovkou existují ještě rozkládací pohovky, které se rozkládají na palandy. Většina modelů je určena pro děti, protože mají menší váhu než běžné postele. Existují však i verze pro dospělé, které se liší zesíleným upevňovacím systémem a výkonným rámem..

futon-gauč-postel-inspirativní

doc-purple-unique-palandanádherná červeno-oranžová pohovka, která se promění v design postele s polštáři na chevronově vzorované ploše koberec v šedé místnosti

Důležité o schodech

Žebříky v takovém provedení vyžadují zvláštní pozornost, protože mnoho z nich je vyrobeno z chromovaného krásného kovu, který, ač to vypadá efektně, není snadné a nebezpečné vylézt na takový žebřík, zejména pro děti. Proto je lepší dát přednost strukturám s robustními dřevěnými schody nebo zajistit bezpečné stoupání. V prodeji jsou například modely, ve kterých noční stolky nebo zásuvky slouží nejen k zamýšlenému účelu, ale také plní funkci schodiště, které je mnohem spolehlivější než kovový protějšek. 

1 111

dívka-ložnice-vynikající-obrázek-dospívající-dívka-ložnice-dekorace-použití-tmavě-šedá-kov-dospívající dívka-loft-rám-postele-včetně-krém-dívka-pokoj-pokoj-zeď-barva-a- tmavě šedá-kovová dívka-palanda-cu palazzo-5

91673823b413c762358302e063d8b857

Výběr “cenová kvalita”

Patrová postel s pohovkou je drahé potěšení, takže výběr je třeba brát velmi vážně, aby struktura sloužila mnoho let. Co je pro to důležité vědět a kde začít?

 • odhadněte velikost plánovaného lůžka podle oblasti umístění;
 • rozhodnout o materiálu výroby s přihlédnutím k bezpečnostním a environmentálním faktorům (zejména pokud je postel zakoupena do školky);
 • vzít v úvahu kompatibilitu designu postele se stylem místnosti a interiéru jako celku;
 • vzít v úvahu funkčnost s přihlédnutím k potřebám;
 • odhadněte rozměry – pokud je postel zakoupena pro dítě, mějte na paměti, že roste, takže pokud to oblast dovolí, je lepší koupit takový nábytek s maximálními rozměry;
 • ujistěte se o síle – vyberte masivní strukturu, jsou stabilnější a neuvolňují se;
 • zkontrolujte přítomnost spolehlivého omezovače – strana ve druhém patře.

stompa-casa2-highsleeper 2 nová pohovka-palanda-kabriolet

Cena bude přímo záviset na velikosti a typu stromu. Cena je také ovlivněna přítomností takových prvků, jako jsou vestavěné skříně, police, zásuvky, výklenky, skládací stoly atd. Domácí možnosti budou zjevně stát méně, modely od zahraničních výrobců jsou dražší. Ty jsou výrazně lepší v kvalitě a designu. Jejich upevňovací prvky a kování jsou mnohem silnější a jejich mechanismy jsou vynalézavější a výkonnější. Moderní zahraniční palandy se sedačkou mají vynikající funkčnost, široký výběr barev a stylistická řešení. Ale tak či onak, kupující může vždy najít pro sebe nejlepší volbu, která splňuje zásadu “cenová kvalita”.

f9ba4016fa5ef0f95191de0174eb222b-twin-futon-futon-palanda

Patrová postel se sedačkou je nejen pohodlná, praktická a funkční, ale také velmi stylová. S takovýmto transformovatelným nábytkem můžete bezpečně přijímat hosty s přenocováním.