Interiér

Rozmanitost úložných systémů pro knihy a drobné předměty

Někdy není snadné uspořádat prostor v oddělené místnosti. Hojnost nezbytných, užitečných a jednoduše příjemných věcí vyžaduje vytvoření dalšího prostoru určeného pro ně.

Bílé police na knihy

Každá polička nebo knihovna vyjadřuje charakter majitele. U takového vybavení lze identifikovat sběratele, zvídavého člověka, milovníka hudby, estéta nebo milovníka inovací..

Dřevěné police na knihy

Regál bílý

Pro výběr nejvhodnější struktury je nutné určit očekávané zatížení polic a celého systému jako celku. Následující faktory se stanou sekundárními:

 • styl;
 • Barva;
 • materiál;
 • cena;
 • výrobce.

Knihovna na schodech

Knihovny zapuštěné na zeď

Velikost skříně bude záviset na velikosti místnosti. Malá kompaktní polička na knihy bude velmi užitečná ve studii, kde není mnoho místa. Zde se vejde vše, co potřebujete. Mohou to být pracovní dokumenty, papírnictví a různé příručky..

Úzká knihovna

Police na knihy ze dřeva

Velká policová jednotka předpokládá uložení domácí knihovny. Tento design je relevantní pro velkou světlou místnost v obytné budově, kde se schází celá rodina..

Velká knihovna

Polička s výklenkem uprostřed

Místa pro instalaci knihoven a skříní

Jsme zvyklí vídat regály v halách a kancelářích. Na první pohled jsou to nejvhodnější místa pro ukládání knih a papírů..

Knihovna se zásuvkami

Regály v krbové výzdobě

Majitelé často dávají přednost instalaci regálů pro ukládání literatury v ložnici. Je to kvůli zvyku číst před spaním..

Knihovny v ložnici

Knihovna v ložnici

Police v ložnici by měly být snadno použitelné a vhodně umístěny..

Knihovna do ložnice

Bílé regály v ložnici

Dětský pokoj také nepochybně potřebuje kompaktní a pohodlné úložné systémy. Knihovny by zde měly být barevné, bezpečné a prostorné..

Původní police ve školce

Knihovny ve školce

Bezpečnost školkového nábytku spočívá v minimálním počtu vyčnívajících rohů. Kromě toho je důležité je používat co nejjednodušeji..

Originální dekorace na okno

Pohodlné police do školky

Je vhodné uspořádat knihovny na chodbě nebo na schodišti. Tímto způsobem bude možné v obytných prostorách ušetřit cenné metry čtvereční..

Police na knihy na schodišti

Knihovna na chodbě

Chodby obvykle umožňují velké nástěnné skříně a police. To je velmi užitečné, když potřebujete pojmout velké množství svazků..

Zdobení schodů poličkami

Bílé knihovny na schodech

V domě je také několik neobvyklých míst, kde je třeba uvést knihovny..

Regály na záchodě

Police neobvyklého tvaru

Při instalaci takových polic do koupelny nebo do kuchyně byste měli pamatovat na bezpečnost papírových výrobků. Možná budete muset police zavřít nebo skrýt ve speciálních výklencích..

Knihovna na záchodě

Knihovna pro zónování místností

Police s knihami vypadají nejlogičtěji v místnostech vytvořených speciálně pro rekreaci:

 • vodní dýmky;
 • kulečník;
 • chill-out atd..

Originální regály

Knihovny v kulečníkové místnosti

Tvar, materiál a design regálů a polic

Rozmanitost regálů nabízených moderními designéry ohromuje představivost a nutí vás o výběru vážně přemýšlet.

Police v designu dveří

Stojan na knihy na zeď

V závislosti na stylu mají police ty nejpodivnější tvary. Mohou opakovat dominantní linie designu místnosti, nebo naopak pomocí kontrastu zdůraznit jedinečnost designu..

Police neobvyklého tvaru

Originální design pro knihy

Udržování symetrie při výrobě takovýchto úložných systémů není vůbec důležité. Někdy je to asymetrie, která se může stát tou původní vlastností, která doplní obraz místnosti..

Zarezervujte si výklenky na chodbě

Mnoho polic na zdi

Současně si většina těchto struktur stále zachovává správné tvary a jasné linie, díky čemuž je mnohem snazší zapadnout do interiéru a umístit je na jakoukoli zeď..

Standardní regály

Jednoduchý regál na knihy

Umístění polic má také velký význam. Jejich použití jako parapetů se stalo módním moderním trendem..

Regály pod parapetem

Prostor pod malým posezením můžete také užitečně využít tak, že ho naplníte knihami. Když si odpočinete od náročného dne, můžete poblíž najít zajímavé čtení.

Regály pod měkkým povrchem

Lehátko s poličkami

Několik knihoven lze použít jako stůl nebo skříňku. Tento design bude vypadat skvěle na chodbě nebo v obývacím pokoji..

Police s funkčním horním krytem

Neobvyklá struktura regálů

Myšlenka využití prostoru pod schody může být často čerstvá a originální. Když tam postavíte několik polic, můžete zajímavě vyzdobit interiér a zároveň je výhodně využít..

Regály pod schody

Regály pod schody

V moderní společnosti stále můžete najít ty, kteří jsou do knih fanatičtí. Velká sbírka papírových edic vyžaduje více místa. V takových domech najdete celé hromádky s nejrůznější literaturou..

Velká originální knihovna

Územní knihovna

Může být zajímavé vyzdobit dveře a oblouky knihami. Tato metoda pomůže nejen rozdělit prostor, ale také kompaktně umístit předměty a knihy..

Police v designu dveří

Rozpětí v designu knihoven

Okenní otvory také vypadají originálně, když jsou zarámovány z knih. Půvabné dřevěné nebo plastové konstrukce dodají otevírání okna nový vzhled.

Okno mezi regály

Okno v designu knihoven

Takové okno nepotřebuje záclony a další dekor. Výběrem správného materiálu, tvaru a barvy polic můžete z okna udělat vrchol místnosti.

Velká skříň kolem okna

Kulatý regál

Police samotné díky svým unikátním vlastnostem a stylu designu budou moci působit jako samostatný prvek dekoru. Když získáte neobvyklý tvar, můžete z jednoduchého kusu nábytku vytvořit pozoruhodný dekorativní prvek.

Originální police na knihy

Zakřivená polička na knihy

Tvar police je vybrán na základě celkového stylu. Zakřivené linie a zaoblené tvary poskytují změkčení tvrdých moderních stylů.

Police pro knihy neobvyklého tvaru

Nástěnná police neobvyklého tvaru

Některé výtvory designového umění zůstávají v paměti po dlouhou dobu. Malé police ve formě specializovaných přihrádek dodají místnosti tajemný vzhled.

Voštinové police na knihy

Mnoho domů má výklenky plánované architekty. Obvykle tyto prvky nemají zvláštní účel, ale dávají návrhářům svobodu realizovat ty nejodvážnější nápady. Instalace regálů a polic do takových výklenků nebyla výjimkou..

Prostorná knihovna

Šikmé regály

V těch domech, kde naopak neexistuje zjevné a pohodlné místo pro stavbu polic, můžete organizovat skladovací systémy na nejvíce neočekávaných místech..

Nakloněné police

Polička v koupelně

Poličky na knihy mohou být skvělým způsobem, jak zónovat prostor. K tomu stačí jen umístit je na hranici dvou podmíněně rozdělených území..

Průchozí polička na knihy

Kulatá knihovna

Abyste ušetřili místo, existuje několik modelů skříněk a polic, které vám umožňují vyhrát ceněné metry. Jednou z možností je využít prostor pod stropem a umístit tam mezipatra s knihami..

Police pod stropem

Regál pod stropem

Místo šetří také různé výsuvné konstrukce a nábytek se zapuštěným interiérem, do kterého lze ukládat různé předměty..

Výsuvné police na knihy

Nika pro knihy

Aby bylo možné používat vysoké skříně, bylo snazší vymyslet speciální schody. Obvykle se pohybují po speciálních běžcích a snadno umožňují přístup k jakémukoli objemu ve skříni..

Jednoduchý regál na knihy

Zeď lemovaná poličkami

Takové schody jsou vyrobeny z materiálu, který z něj dělá součást kompozice. Kromě toho mohou být stejné barvy nebo různé, vhodné pro celkový obraz..

Zdobení knihovnou

Police na knihy se schodištěm

Pro výrobu knihoven a polic používají řemeslníci nejrůznější materiály:

 • dřevo;
 • plastický;
 • kov;
 • kámen a další.

Kromě toho se používají také různé kombinace materiálů..

Malé závěsné police

Knihovna v hale

Dřevěné police vytvářejí zvláštní útulnost a hřejivou domácí atmosféru. Mohutné nebo elegantní, takové návrhy snadno zapadnou do interiéru jakéhokoli stylu a stanou se jeho součástí.

Překřížené police

Dřevěný regál na knihy

Police ze stejného materiálu jako celá sada nábytku vypadají dobře. Toto je nejsnadnější způsob, jak v místnosti vytvořit dokonalou harmonii..

Police ve skříni

Knihovna z tmavého dřeva

Můžete jít z opaku a uspořádat takové úložné systémy na rozdíl od zbytku nábytku. Takové konstrukční řešení předpokládá, že se šatník stane samostatným prvkem v prostředí a ponese dekorativní zátěž..

Knihovna v tmavém rámu

Pohodlná knihovna

Některé regály vypadají, jako by to projekt nepředpokládal, a objevily se na tomto místě jen kvůli naléhavé potřebě. Tyto struktury současně vytvářejí v místnosti zvláštní atmosféru a jsou v souladu s interiérem..

Knihy pod stropem na polici

Mezipatro s knihami

Tento trend se stal užitečným a elegantním, aby na poličkách vynikla celá stěna nebo více stěn. Současně je celý povrch stěny opláštěn policemi, na kterých je umístěno velké množství knih a dalších předmětů..

Místnost s knihovnami

Vysoká knihovna

Tuto zeď lze umístit do jakékoli části domu, kde bude hledání knih pohodlné a užitečné pro majitele a další obyvatele obydlí. Současně je důležité, aby tak velké množství knih a dalších předmětů nepřekáželo při pohybu ve vybrané místnosti..

Velké regály na schodech

Obrovská knihovna

Když plánujete umístit spoustu knih na takové police, je třeba mít na paměti, že je zde vyžadován speciální technický přístup. Police musí být extrémně pevné a stabilní. To je důležité, protože taková impozantní struktura může při pádu představovat obrovské nebezpečí..

Temná knihovna

Dvě stěny lemované policemi

Zvláštní pozornost by měla být věnována upevnění. Musí být vyrobeny ze spolehlivého odolného materiálu, který se nezhroutí vnějšími vlivy. Je třeba mít na paměti, že mnoho částí smontované konstrukce nelze po instalaci zkontrolovat, takže bezpečnostní rezerva částí musí být vysoká.

Police podél schodiště

Police ve výklencích

Speciální podpůrné systémy a upevňovací držáky musí být vyrobeny z kovu. Přitom je úplně jedno, z čeho je hlavní funkční část regálu vyrobena. Držák může také nést dekorativní zátěž a je vyroben v neobvyklém tvaru..

Bílé police na modré zdi

Policový design

Jak již bylo řečeno, mnoho lidí dává přednost tomu, aby spojovací a podpůrné detaily byly neviditelné. Některé struktury vypadají, že jsou vyřezány z jednoho kusu dřeva, zatímco jiné vypadají, že se vznášejí ve vzduchu..

Osvětlení knihovny

Rozptýlené police s knihami na zdi

Je důležité vložit regál do interiéru, aby vám neustále nepadal do oka. Harmonický design interiéru je úkolem designéra. Diskrétní praktické skříně jsou proto znakem jejich vysokého výkonu..

Nika pro knihy na chodbě

Knihy ve výklenku na policích

Poličky na knihy, i přes své jméno, předpokládají uložení více než jen domácí knihovny. Mezi knihami může najít místo také řada dekorativních a užitečných předmětů. Proto je důležité, aby takové regály byly prostorné a prostorné..

Vysoké police na knihy

Knihovny v jídelně

Regály doplní další dekorativní prvky. Může to být celá řada originálních panelů nebo podsvícení..

Police v obývacím pokoji

Symetrické uspořádání polic

Pomocí figurek a drobných detailů můžete stylizovat jakoukoli i tu nejobyčejnější poličku pod stávající interiér. Pokud není možné přilákat návrháře, stačí ukázat představivost a výsledkem bude atraktivní knihovna.

Polička ve studiu

Je důležité si uvědomit, že funkčnost polic by neměla konkurovat dekorativnímu zatížení. Proto je důležité dosáhnout této rovnováhy při výběru správné knihovny, regálu nebo police..