Interiér

Sídlo v marockém stylu: milost a tajemství

Svůdný, tajemný, jedinečný marocký styl v architektuře, krajinném designu, interiéru vytváří velmi zvláštní atmosféru. Když se dostanete do domu vyrobeného v tomto stylu, zdá se, že jste přeneseni do orientální pohádky, která se dotýká historických tajemství Afriky minulých století.

Večer bazén v marockém sídle

V marockém stylu se překvapivě prolínají tradice umění Fénicie a Mauretánie, Afriky a Francie, Řecka a Španělska, různých doplňků jiných zemí. V tomto stylu jsou soustředěny nejjasnější barvy, složité ozdoby a vyřezávané detaily. Marocký směr se navíc v průběhu času nadále rozvíjí a doplňuje svůj potenciál o nové trendy v umění designu.

Exteriér a krajina

Architektonickými rysy marockého stylu jsou četné klenuté otvory jednoduchých i fantazijních forem, galerie a kolonády, balkony a terasy. Sousední pozemek k domu napodobuje krajinu subtropického klimatu jižní země, tj. vhodné budou keře kaktusů, aloe a kalanchoe, vinná réva a palmy:

Fasáda marockého sídla Kulatá věž v marockém sídle

Pěší část dvora je obvykle rozložena dlažebními kameny nebo dlažebními deskami:

Dlažební kostky na nádvoří marockého sídla

Jako stavební a dokončovací materiály pro výzdobu fasády domu, stejně jako ve všech etnických stylech, se zde používají dlaždice, kámen, hlína, kov:

Fasádní dekorace v marockém stylu Fontána v marocké krajině

Žádný marocký dům není úplný bez teras. Je to prastará tradice marocké architektury. Na podlaze musí být dlažba, keramické podlahové vázy jsou rozmístěny po celém dvoře. Útulný a pohodlný nábytek, otevřené ohniště a rybníky s fontánami vás zvou k relaxaci na těchto terasách:

Otevřete kulatý krb ve dvoře Sloupce v marockém domě Lehátko u bazénu

Funkce interiéru

Vzhledem k tomu, že marocký styl původně předpokládá směs dalších směrů, designéři, vybavující interiér domu v takové etnické podobě, odvážně kombinují starodávné lidové tradice a moderní evropské rysy. To vám umožní vytvořit univerzální, pohodlný a extravagantní interiér v jedné místnosti..

Obývací pokoj může koexistovat s prvky tradičního stylu (mozaikové podlahy, stěny, mramorové detaily) a moderním pohodlným nábytkem:

Kovaný lustr v marockém interiéru Mramorová krabice na stole

Další nepostradatelnou podmínkou pro Maročany v domě jsou koberce s nejneuvěřitelnějšími vzory, jasnými barvami. Koberce se používají k dekoraci podlahy v obývacím pokoji, jídelně a ložnici:

Modré a fialové židle Modrá pohovka a křeslo Červené závěsy v marocké ložnici

Paleta barev

Barevné schéma sídla v Maroku lze popsat jako extravaganci jasných sytých barev. Hlavní barvy jsou modrá, azurová, tyrkysová. Lila, fialová, červená a jejich odstíny se často nacházejí v interiérech:

Fialové židle kolem stolu Figurka slona na stole

Žlutá, zlatá, oranžová, terakotová a hnědá se používají jako typické barvy africké pouště:

Skleněná stěna a žlutá křesla

Bílé se přikládá velký význam jako symbolu čistoty a dlouhověkosti. Stěny a stropy nebo nábytek mohou být bílé:

Bílá postel v marocké ložnici Šeříkové křeslo v ložnici

Dekorační materiály

Pro zdobení stěn interiéru místnosti jsou kromě tradičních kamenných a keramických dlaždic vynikající různé druhy strukturované omítky s granulovanou nebo hladkou strukturou:

Šedé stěny v marockém stylu Dřevěný vyřezávaný oblouk na chodbě

Mozaikové dlaždice, dřevo a kované prvky jsou perfektně kombinovány v jedné místnosti:

Koupelna v marockém domě

Množství vyřezávaného dřeva a kovaných prvků odlišuje marocký styl od ostatních afrických trendů. Kudrnaté balustrády, které uzavírají balkon a točité schodiště uvnitř domu, vypadají velkolepě:

Točité schodiště v obývacím pokoji

Nábytek

Tradiční nábytek pro volný čas v marockém stylu je dřevěný, s propracovanými řezbami, bez ostrých rohů. Čalounění z měkké látky, převážně sametové nebo saténové:

Žhavý růžový puf poblíž postele

Je třeba poznamenat, že marocký styl je rozdělen na svěží, luxusní («palác») a jednoduché, lakonické (rustikální). V jednom domě mohou kusy nábytku obou těchto směrů harmonicky koexistovat. Například v kuchyni skvěle vypadají dřevěné komody, ostrůvky a bufety s kartáčovým efektem:

Starší komoda v kuchyni

A v jídelně, drahých mramorových nebo žulových povrchových úpravách, nábytek z drahých dřevin účinně kontrastuje s drsnou dřevěnou podlahou:

Žluté židle kolem stolu

Detaily dekoru a příslušenství

Keramické nádobí zdobené mozaikami nebo obrazy, kovové podnosy a džbány, malované boxy a truhly, kované lustry jsou nepostradatelnými atributy marockého interiéru:

Malovaný hrudník v ložnici Dřevěná truhla s řezbami

Žakárské textilie jsou pozdější akvizicí v marockém stylu, ale jsou k sobě dokonalé:

Postel s fialovým čelem

Exotický panel z přírodního kamene bizarního tvaru a úžasného spiknutí zdůrazňuje jedinečnost a originalitu interiéru:

Vana z měkkého bílého čalounění

Na závěr je třeba poznamenat, že eklektický marocký styl je vhodný pro lidi s ideologickými tvůrčími impulsy, kteří milují rozmanitost, jasné barvy a prostor..