Interiér

Skleněné dveře v interiéru: nejlepší fotografie moderního designu

Pokud jste ve fázi výběru dveří do svého domova, pak jste si pravděpodobně všimli, jak neuvěřitelně populární jsou skleněné panely v posledních letech. Celoskleněné dveře jsou v obytných prostorách vzácné, což je škoda, protože mohou poskytovat opravdu úžasné výsledky. Jejich hlavní výhodou je propustnost světla, což je žádoucí zejména v malých bytech, v těžko přístupných rozích. Zvažte možnosti instalace skleněných dveří ve vašem domě.

Skleněné dveře v interiéru: možné možnosti

Skleněné dveře v interiéru vypadají velmi atraktivně, takže je lze nastavit jako tenkou hranici mezi prostory. Nejpůsobivěji budou vypadat posuvné konstrukce, které spojují ložnici s koupelnou. Vlhkost zůstane uvnitř, ale vykoukne jemné kouzlo.

Mnohem oblíbenější je však volba dřevěných prosklených dveří, které mohou mít mnoho různých tvarů. Některé zaberou téměř celé dveře, jiné budou v podobě čtvercového okna nebo náladovějšího designu. Světlo stále proniká do interiéru, i když ne tak dobře, jako v případě celoskleněných struktur.

Tok přirozeného světla je důležitý nejen pro vnitřní osvětlení. Čím větší je, tím prostornější místnost působí. Zasklení pomáhá opticky zvětšit záběry a vizuálně uvolnit křídla dveří.

Jsou skleněné dveře v interiéru bezpečné??

Odpověď na tuto otázku, která je pravděpodobně prvořadá pro každého, kdo uvažuje o koupi skleněných dveří, může být pouze jedna: ano! Pokud si samozřejmě vyberete kvalitní dveře od důvěryhodného výrobce. Praktické designy tohoto materiálu jsou v současné době vyrobeny z tvrzeného skla, stejně jako zasklení.

Temperování je vystavení skleněné tabule prodlouženému procesu vypalování, díky kterému získává extrémně vysokou odolnost proti deformaci a nárazu. Díky tomu je materiál velmi odolný. Můžete si být jisti, že ani rozbité tvrzené sklo nezpůsobí řezy. Při nárazu se rozpadá na drobky, neškodné částice, jako je drcený krystal.

Tepelná izolace prosklených dveří

Proslulost starých oken může moderní skleněné povrchy podcenit. Doba se změnila, technologie se zlepšila, protože nyní jsou velká zasklení dokonce zárukou energetické účinnosti. Při nákupu skleněných dveří do interiéru stačí pečlivě prostudovat součinitel prostupu tepla U [W / (m2 · K)]. Čím nižší je, tím nižší budou vaše účty za vytápění. Součinitel prostupu tepla celého zasklení by neměl překročit 1,3 W / (m2 K).

Klíčová bude kvalita skla. V současné době jsou standardem izolační skleněné jednotky, ve kterých jsou mezi tabulemi vytvořeny těsně uzavřené komory, naplněné suchým vzduchem nebo některým z vzácných plynů. Nejde však jen o sklo, ale také o součinitel prostupu tepla vašich dveří..

Velkou roli bude hrát také lidský faktor. To se týká montáže dveří. Pokud je provedeno nesprávně, může to zničit úsilí o instalaci a způsobit únik tepla zevnitř. Mnoho výrobců dveří si to dobře uvědomuje, a tak prodlužují (i několik let) záruční dobu na svůj výrobek..

Druhy skel pro interiérové ​​dveře

Čiré sklo

Při výběru průhledného skla pamatujte na to, že skrz takové dveře bude vše viditelné. Z tohoto důvodu se zřídka vyskytuje v celoskleněných dveřích nebo velkoplošných pláten. Čiré sklo je ideální pro okouzlující okna, jako jsou bílé francouzské dveře.

Namrzlé sklo

Poskytuje soukromí tím, že do místnosti proniká sluneční světlo. Velmi často se používá u dveří do koupelny a WC, které bývají poměrně malými prostory.

Vzorované sklo

Textura panelu není jednotná a má vzor. Ačkoli tato možnost skla nemusí propustit dostatek světla, zejména v zatažených dnech, pokud je instalována v bílých dveřích, může vytvořit atmosféru svěžesti a svobody..

Vitráže

Při výběru oken z barevného skla můžete upřednostňovat matné nebo skleněné varianty. To vytvoří atmosféru, kterou nelze předstírat. Toto je nejdražší, ale také nejoriginálnější nápad na dekorativní sklo. Dveře s vitrážovým oknem od mistra vypadají luxusně.

Zdobené pískované sklo

Velmi oblíbená skleněná horní vrstva je odstraněna vysokotlakým proudem písku, který způsobuje zakalení. Můžete si vybrat jakýkoli tvar a vytvořit jedinečný vzor.

Interiér skleněných posuvných dveří

Interiérové ​​dveře v domě plní mnoho důležitých funkcí a jsou také dekorativním prvkem. Díky nim můžete odstranit zvuk zvenčí a oddělit místnost od ostatních místností. Navíc zdůrazňují charakter interiéru. Skleněné posuvné dveře jsou stále oblíbenější. Jejich velkou výhodou je, že jsou extrémně praktické? Hodí se do každého interiéru, bez ohledu na styl, který v něm převládá. Skleněné dveře budou vypadat obzvláště působivě mezi kuchyní a obývacím pokojem. To usnadňuje rozdělení prostoru, který zůstane stále konzistentní..

Které místnosti jsou vhodné pro skleněné dveře?

Prosklené dveře budou fungovat v tmavých místnostech. Interiér bude tedy dodatečně osvětlen, a proto mnohem příjemnější a útulnější. Často jsou také vybírány pro společné prostory, jako jsou obývací pokoje, jídelny a kuchyně. Kromě toho skleněné dveře budou fungovat všude tam, kde chcete představit zajímavý dekorativní prvek..

Prosklené dveře se vyznačují různorodým designem, širokou škálou aplikací a kování. Jsou k dispozici v jednokřídlých i dvoukřídlých dveřích. Můžete také najít modely instalované v hliníkových posuvných systémech, tj. Rámech a MDF.