Interiér

Stolní lampy v interiéru

Spolu s rekonstrukcí bytu je zpravidla touha přidat do interiéru něco nového a atraktivního. Takovým předmětem s krásným vzhledem a vysokou funkčností může být stolní lampa umístěná na stole nebo nočním stolku. Večer a v noci dodá místnosti originalitu a tajemství, vrhá na stěny bizarní stíny předmětů a bliká atraktivním světlem. Lampa může být doplňkem k podlahovým lampám a může být s nimi kombinována v designu nebo materiálu, nebo může být příznivě srovnatelná s jinými interiérovými předměty. Místní lampy jsou jakýmsi malým sluncem, které v domě vytváří útulnost. S měkkým světlem stolní lampy se i za špatného počasí můžete cítit klidně a chráněně.

Typy stolních lamp

Moderní designéři představují neuvěřitelně fantastické možnosti stolních lamp, které se snadno vejdou do jakéhokoli dekoru. Někdy lze do jednoho produktu namíchat několik stylů, které jsou navzájem tak plasticky kombinovány, že lampa vypadá jako umělecké dílo.

1. Klasické žárovky se vyznačují závažností formy, nepřitahují nepřiměřenou pozornost, ale jsou neměnným atributem domácí kanceláře a ložnic. Poskytují vysoce kvalitní bodové osvětlení, které není únavné a vede k produktivní práci nebo dlouhodobému čtení..

Klasické žárovky

2. Kancelářské lampy jsou nejfunkčnější a vhodné pro různé druhy práce. Umožňují snadno změnit osvětlení pracovní plochy, změnit směr osvětlení a jeho intenzitu. Stínidla těchto lamp jsou vybavena reflektory, díky nimž je světelný tok cílenější a snižuje se zátěž pro vidění. Takovými lampami je vhodné dodatečně osvětlit místo pro počítačovou práci v domě..

Kancelářské lampy

3. Svítidla do dětského pokoje v žádném případě nemohou být skleněná, pouze plastová nebo kovová. Pro malé dítě je lepší koupit lampu ve formě hračky a jako noční světlo s tlumeným rozptýleným světlem. Pro školáky jsou vždy v prodeji speciální studentské lampy, které vám umožní večer pohodlně dělat domácí úkoly..

Dětské lampy

4. Dekorativní stolní lampy mohou být jasnou ozdobou interiéru. Někdy jsou tak floridští, že je pro něj těžké odvrátit zrak. Tyto nádherné lampy osloví všechny hosty domu a v interiéru budou vypadat jako světlé atraktivní místo. Obvykle nemají žádnou praktickou hodnotu a slouží pouze k ozdobě prostředí, mohou mít podobu květin, koulí, figurek a mohou být vyrobeny ze zlata, bronzu, křišťálu, keramiky, elitních typů skla, kovaného kovu, zrcadla a dalších materiálů.

Dekorativní lampy Fotografie dekorativních lamp Dekorativní lampy v interiéru

5. Jako samostatná skupina vystupují lampy Tiffany, pojmenované po svém tvůrci a představující secesní styl. Tyto lampy jsou velkolepé a jsou skutečnými mistrovskými díly umění. Jsou vyrobeny z barevného skla, se základnou ze dřeva nebo kovu a stínidly ve formě kužele nebo koule, zdobené ornamenty a mozaikami. Některé modely jsou pohádkově drahé a zdobí domovy slavných lidí..

Jak začít s výběrem stolní lampy?

Moderní stolní lampy přinesou krásu a půvab do každého interiéru, vytvoří pohodlí a další pohodlí. Obrovský výběr lamp vám umožní snadno si vybrat modely, které vyjadřují individualitu a styl jejich majitele.

Foto lampy Stolní lampy Stolní lampy

Před nákupem mu musíte najít dobré místo, aby lampa odpovídala velikosti stolu nebo nočního stolku, nebyla objemná a harmonicky se hodila do interiéru. Bezpečnostní kritéria jsou velmi důležitá, protože lampa je navržena pro místní osvětlení, na kterém závisí vidění a pohoda. Nedostatečné osvětlení způsobuje namáhání očí, únavu, bolesti hlavy, podrážděnost, únavu. LED lampy mají negativní vliv na vidění, pestrobarevné vícebarevné lampy potlačují nervový systém mozku. Příliš jasné světlo ze stolní lampy, které dopadá do očí, může u dítěte způsobit krátkozrakost, deprese, nespavost, závratě a další nepříjemné příznaky..

Lampy do ložnice Design ložnice s lampou Noční světla Lampičky na čtení Design stolní lampy Stylové lampy Tmavé lampy

Lampu lze použít pro obchodní práci a ruční práce, pro čtení knih a dodatečné osvětlení v určitém rohu místnosti; může to být jen dekorativní dekorace nebo se na krátkou dobu zapnout v okamžiku přechodu do režimu spánku, když již bylo vypnuto stropní světlo; může sloužit jako noční světlo v dětském pokoji. Lampy mohou být se stínidlem, bez stínítka, nejrůznějších tvarů a barev, vyrobené z různých materiálů. Světlý odstín poskytuje vysokou propustnost světla, zatímco tmavý odstín omezuje tok světla, ale dodává místnosti útulný pocit. Volba výkonu svítidla závisí na účelu