Interiér

Stropní design 2015: současné trendy

Stropní dekorace v bytě není o nic méně významným procesem než design stěn nebo podlah. Strop není jen prostor nad hlavou, je důležitou součástí interiéru, který dotváří design celého bytu jako celku. Stropy mohou zvýraznit pozornost nebo být součástí celkového vzhledu místnosti. Je důležité, aby výzdoba stropu byla harmonickou jednotou se zvoleným stylem v místnosti..

Dnes existuje mnoho způsobů, jak ozdobit strop krásným a originálním způsobem. Moderní designová móda je tak demokratická, že je prostě nemožné říci o jakémkoli způsobu dokončení horní části bytu. V roce 2015 budou oblíbené všechny stropy, které v interiéru nevytvářejí nesoulad. Proto i bílé (lze je nazvat tradiční) a složité struktury mají v roce 2015 právo existovat.

Co doporučují odborníci při výběru designu stropu

  • dokončovací materiály musí skrývat všechny konstrukční vady v této části bytu;
  • díky světle neutrálním barvám stropu bude místnost vyšší, prostornější a jasnější;
  • různé vzory, reliéfní obrázky pomohou skrýt nedostatky a současně vytvořit v místnosti přízvuk;
  • víceúrovňové stropy a různé lampy na nich jsou skvělým způsobem, jak zonovat místnost;
  • lesklý nebo lakovaný povrch bude odrážet a rozptylovat světlo.

Lesklé napínací stropy díky zrcadlovému efektu vytvářejí iluzi 3 svazků v místnosti:

Lesklý strečový strop a

Sádrokarton – univerzální základna pro strop

Nejoblíbenějším způsobem, jak vytvořit stropní konstrukci, je konstrukce ze sádrokartonu. Jedná se o univerzální materiál pro výzdobu interiéru. S jeho pomocí se vytvářejí konstrukce různých konfigurací:

Závěsná sádrokartonová a rohová sedací souprava Třívrstvý strop a černá pohovka v obývacím pokoji

Vše závisí na vašich schopnostech, touhách a schopnostech designérů. Objemové stropy s postavami různých geometrických tvarů vyříznutými z tohoto materiálu vypadají velmi originálně. V takových prvcích je snadné skrýt elektrickou komunikaci, namontovat zařízení LED a výfukové mechanismy. Monotónnost takového stropu navíc neznamená, že je interiér nudný a monotónní:

Zakřivený design na stropě v kuchyni Zavěšený strop nad ostrůvkem v kuchyni

Napínací strop bez jakýchkoli dekorací a dekorativních předmětů lze doplnit lampami postavenými po obvodu instalovanými v rámu ze sádrokartonu. Tato metoda je optimální pro místnosti s nízkými stropy: místnost bude vizuálně vyšší:

Bílý strop s obvodovým osvětlením Osvětlený strop a krb s bílou dlažbou

Dekorační materiály

Pro výzdobu stropů v designu 2015 bude použita široká škála materiálů: tkanina, kůže, kámen, sklo, dřevo a mnoho dalších. Strom z nich však zůstává nejžádanější..

Přírodní dřevo a umělé analogy

Popularita dřeva je vysvětlena jeho vlastnostmi: ekologickou bezpečností, všestranností (v kombinaci s jakýmkoli stylem) a snadnou instalací. Strop opláštěný dřevěnou mříží dodá interiéru lehkost a vzdušnost. Dřevěné prvky mohou být natřeny nebo lakovány tak, aby byla zachována přirozená barva materiálu. Dřevěné žaluzie budou kombinovat téma interiéru:

Mříž na stropě v obývacím pokoji

Mříže dřevěných lamel na stropě jsou perfektně kombinovány se stěnami zakončenými deskami nebo panely ze dřeva v přirozených světlých odstínech:

Tapeta na stropě v ložnici

Podšívka se také často používá jako dokončovací materiál v rustikálním nebo ekologickém stylu. Strop, obložený šindelem, dokonale zachovává teplo a má zvukové izolační vlastnosti. Takto navržený interiér má atmosféru pohodlí a tepla a pocit bezpečí:

Podšívka na stropě je lahodná

Strop, zdobený drážkovanou deskou se střídajícími se odstíny: světlými a tmavými, vypadá velkolepě. Konstrukce tohoto druhu připomínají parkety nebo parketové desky. Stojí za zmínku, že těsně namontované desky činí interiér poněkud těžším a vizuálně snižují výšku místnosti. V takových případech skleněné struktury vyváží interiér:

Panoramatická okna v ložnici a dřevěný strop

Pokud je barva povlaku tmavá, pak je kromě ní vhodné vyzvednout nábytek nebo jiné dekorativní předměty stejného odstínu. V tomto případě strop nepřinese do světlého interiéru disharmonii:

Mahagonové stropy a nábytková čela

Dekorativní dřevěné obložení ve formě desek, lakovaných nebo laminovaných, kontrastuje s matně bílými stěnami. Na takový strop je docela snadné namontovat autobusové lampy. Dřevěné desky zdůrazní ekologickou orientaci interiéru:

Lakovaný dřevěný deskový strop

Kombinované možnosti

Kombinace různých materiálů jsou dalším trendem v módních interiérech. Pokračování najde v roce 2015. Zavěšená vitrážová okna z matného skla v dřevěných rámech tak na bílém pozadí stropu vypadají nenapodobitelně. Jedná se o opravdu luxusní a úctyhodný interiér:

Vitráže na stropě

Deska pero-drážka nemusí zabírat celou plochu stropu, ale být pouze jeho součástí. Taková zavěšená konstrukce namontovaná v sádrokartonu se stane středem kompozice v interiéru:

Clapboard lze použít k ozdobení zavěšené části stropu nad kuchyňským koutem. Pro uspořádání kuchyně je dřevo nejlepším materiálem:

Zavěšený strop z tmavého dřeva v kuchyni Černá stropní konstrukce v kuchyni

Dýha je velmi pohodlný materiál pro dokončování zakřivených povrchů. Mohou opláštit strop a zakřivené části stěn. Kombinací struktur z dýhy a sádrokartonu můžete snadno provádět zónování prostoru. Chlad bílé části místnosti je kompenzován teplem dřeva:

Obložení dřevěné dýhy pro zakřivené stěny

Tapeta na zeď

Tapetování stropu je považováno za zastaralou možnost návrhu. Pokud je však vzor tapety nenápadný, světlé odstíny, pak strop spolu se stěnami v takové místnosti vytvoří efekt objemu:

Stropní akcenty a další efekty

Matný strop a lesklé stěny k sobě dobře ladí. Tato možnost nedovolí, aby se prostor ohnul a proměnil místnost v místnost smíchu, jak se to děje v místnostech se zcela lesklým povrchem:

Béžový strop nad bílým stolem

Je snadné vytvořit hvězdnou oblohu pomocí sádrokartonu a LED žárovek:

Zelené stropní LED diody

Na malou část stropu lze namontovat akcentní panel. Například jej ozdobte etnickým vzorem v jasných barvách:

Etnický přízvuk na stropě v obývacím pokoji

Burgundsko je jedním z oblíbených designů roku 2015. Vzhledem k tomu, že tmavá vínová je poměrně nasycený odstín, měla by být používána opatrně při dekoraci, zejména v ložnicích nebo dětských pokojích. V bílé ložnici bude stačit vymalovat strop a část stěny v čele postele. Právě tato kombinace barev dodává interiéru propracovanost a ohraničuje ložnici do zón:

Vínový strop a zeď v ložnici

Při analýze módních trendů v designu stropu v roce 2015 lze poznamenat, že spolu s tradičními materiály budou v módě kreativní experimenty..