Interiér

Tapeta pro ložnici: módní trendy roku 2019

Výběr tapety do ložnice je často obzvláště obtížný, protože právě zde rodina tráví většinu času, zvláště když chce relaxovat a odpočívat. Z tohoto důvodu musíte k jejich výběru přistupovat zodpovědně tak, abyste si mohli užít styl podporující relaxaci..

moderní ložnice s šedou geometrickou tapetou modern-master-bedroom-with-wallpaper-i_g-ish7lwakfzvii40000000000-pbdlrtapeta s květinami originál se vzory

2017-12-03_13-49-01 2017-12-03_13-48-29 2017-12-03_13-46-57 2017-02-09_15-45-33-min 2017-01-17_0-26-50-min 2017-01-15_22-39-41-min 2016-07-21-5790d3b1aff5e barevné tapety s větvemi a vzorem modrá se vzorem

Odrůdy tapet

Nejdostupnější a nejšetrnější k životnímu prostředí jsou papírové tapety, které mají obrovský výběr odstínů a barev. Díky nízké hmotnosti se navíc velmi snadno lepí. Mají však také nevýhody, hlavní je jejich křehkost. Je také třeba poznamenat, že papírové tapety mají krátkou životnost, snadno se zašpiní, jsou citlivé na sluneční paprsky a mohou absorbovat negativní pachy. Na druhou stranu ložnice není určena pro aktivní využití, takže je to pro ni skvělá volba..

moderní-tapety-návrhy-ložnice-moderní-s-přízvukem-stěna-noční stolek% d0% be% d0% b1% d0% be% d0% b8-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d1% 81% d0% bf% d0% b0% d0% bb% d1% 8c % d0% bd% d0% b8-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be-% d0% b2-% d0% b8% d0% bd% d1% 82% d0% b5% d1% 80% d1% 8c% d0% b5% d1% 80% d0% b5-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d0% bc% d0% be% d0% b1% d0% be% d0% b8-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d1% 81% d0% bf% d0% b0% d0% bb% d1% 8c % d0% bd% d0% b8-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be-% d0% b2-% d0% b8% d0% bd% d1% 82% d0% b5% d1% 80% d1% 8c% d0% b5% d1% 80% d0% b5-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d0% bc% d0% be% d0% b1% d0% be% d0% b8-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d1% 81% d0% bf% d0% b0% d0% bb% d1% 8c % d0% bd% d0% b8-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be-% d0% b2-% d0% b8% d0% bd% d1% 82% d0% b5% d1% 80% d1% 8c% d0% b5% d1% 80% d0% b5-% d0% b4% d0% bb% d1% 8f-% d0% bcspalnya_kantri_912360bílý papír s rostlinami a květinamipapír s květinovým vzorem

Vinylová tapeta může vydržet mnoho let, navíc pokud se zašpiní, můžete ji snadno opravit a jen vyprat. Potěší také široký výběr textur a barev, který zaručuje kombinaci stylů a bohatý výběr vhodného interiéru ložnice. Většina odborníků se však domnívá, že tento typ tapet je nezdravý, proto není vhodné je lepit v ložnici, protože zde člověk tráví hodně času, zejména odpočinkem a spánkem.

modrý vinyl zelený vinyl hnědobéžový vinylčerný s bílým vzorem vinylu

Vliesové tapety také nejsou považovány za šetrné k životnímu prostředí, ale často je lze vidět v ložnici ve stylu Provence. Tyto tapety vyžadují následné malování a vydrží více než jeden malířský cyklus. Tento faktor je činí odolnými, navíc nejsou drahé, což znamená, že jejich použití je materiálně výhodné..

béžová netkaná textilierůžovo-fialová netkaná textiliefialové netkané

Přírodní tapeta – papírový podklad se speciální úpravou. K aplikaci se používají pouze přírodní materiály, zejména to může být: bavlna, bambus, rákos nebo juta. Vzhledem k tomu, že v roce 2018 získává hlavní popularitu šetrnost k životnímu prostředí a používání všeho přírodního, bude tento typ tapety nejrelevantnější a nejvhodnější. Jedinou nevýhodou tohoto typu tapety jsou jeho solidní náklady..

bambusová tapeta vzor mandaly přírodní v ekologickém styluTekuté tapety – tapety, což je dekorativní druh omítky. Musí být aplikovány jako směs celulózové buničiny a lepidla. Jakmile tapeta uschne, vytvoří půvabný obraz bez švů. Tento typ tapety je velmi pohodlný z hlediska kontaminace, stačí odstranit poškozené místo a znovu použít řešení. Ložnice s tekutými tapetami vypadá velmi stylově a útulně, a co je nejdůležitější, tento typ povlaku je také bezpečný pro zdraví..

originální kapalinašedá kapalina lila kapalina fialová kapalina

Výběr nejlepší barvy tapety pro ložnici v roce 2018

Ve většině případů jde každý do ložnice, aby si co nejvíce odpočinul, užil si pohodlí a nakonec si odpočinul po náročném dni v práci. V tomto případě bude nejlepší volbou tapeta modré, modré a dalších barev klidných tónů. Pokud použijete tmavě modrou tapetu, dodají ložnicím vizuální tmu, což znamená, že v takových podmínkách bude snazší a pohodlnější usnout..

modrá tapeta v ložnici světle modrý odstín světle modrá tapeta modrá pruhovaná tapeta modrá se zlatem

Pro lidi zapojené do intelektuálního povolání je lepší použít zelenou tapetu, protože podporuje duševní úlevu a uvolňuje stres. Obecně stojí za zmínku, že stále závisí na velikosti místnosti, světlé barvy vizuálně zvětšují ložnici, ale tmavé odstíny mohou velkou místnost udělat kompaktnější..

zelené tapety v ložnici zelená pruhovaná tapeta světle zelený odstínPokud okna ložnice směřují na slunnou stranu a v létě je zde dostatečně horko, pak musíte použít tapety v šedých odstínech s lehkým kovovým leskem. Samozřejmě nedávají skutečný chlad, ale to není vyžadováno. Hlavní věc je, že díky takové kombinaci barev je vytvořen pocit chladu a pouze klimatizace, která může být přizpůsobena tapetě, pomůže vyrovnat se se skutečným teplem. Takové barevné schéma je schopno kompenzovat spalující slunce, což znamená, že vám umožní pohodlně relaxovat v příznivém prostředí. Naopak béžové a hnědé odstíny tapet mohou navodit hřejivou atmosféru a hodí se do ložnice s okny orientovanými na sever. Je také důležité vzít v úvahu, že takové odstíny nebudou tak okázalé jako oranžové nebo červené, což znamená, že nebudou vizuálně dráždit oči..

šedá monofonní v ložnici šedá pláňtmavě šedá

Černá tapeta. Zpočátku se zdá, že nejsou vhodné do ložnice, protože černá je považována za velmi ponurou, bez odstínů. Navzdory tomu však mnoho návrhářů věří, že v roce 2018 je to trendová barva, která může také přispět k relaxaci a odpočinku. Navíc není nutné dělat celou ložnici přesně černou, můžete použít zajímavé kombinace. Například černobílá ložnice vytvoří pocit úplného opaku stran místnosti, černé a šedé odstíny poskytnou pohodlí a černé a zlaté odstíny obohatí ložnici navenek. Můžete také použít tapetu se vzory nebo potisky. Kombinací tapety vodorovně a svisle lze kontrastně rozlišit jednu ze stěn, což bude také působivé a potěší hosty hostitele.

moderní design ložnice s černou bílou tapetouČerný a bílý černá s bílou větví černá s bílým vzorem černá se vzorem elegantní černobílá ložnice

Novinka, 2018 vítá odstíny růžové a lila barvy, nicméně takové tapety jsou vhodné pouze do ložnice dívky nebo ženy. Souhlasíte s tím, že pánská nebo rodinná ložnice s růžovými tapetami vypadá směšně a není na místě. Tmavé fialové nebo fialové odstíny se v ložnici používají velmi zřídka, protože mohou způsobit úzkost a podráždění..

jemná růžová tapeta růžová tapeta růžově pruhovaný světle růžová tapeta v dámské ložnici ložnice v růžové barvě

Žlutá je pozitivní a energizující, ale v ložnici ji nepotřebujete, takže je lepší použít tuto barvu v obývacím pokoji než v ložnici. Zde však také můžete najít cestu ven, výběr správného odstínu a osvětlení, můžete to udělat tak, že večer bude tapeta ztlumená a tmavší, ale ráno přispěje k probuzení a nabití energie pro celý den.

žlutá tapeta v egyptském stylu světlý odstín žluté ložnice ve žlutých tónech ložnice se žlutou tapetouNuance designu

Barevné schéma není jediným externím indikátorem tapety. Velmi důležitou roli hraje ornament zdobící tapetu. V dámské ložnici můžete lepit tapety s květinami, vypadá to velmi jemně. Pomocí stylu country nebo Provence můžete znovu vytvořit příjemnou a romantickou atmosféru. Pro muže jsou vhodné tapety s geometrickými vzory, které mohou vypadat velmi dobře téměř v jakémkoli stylu. Pro manželský pár je nejlepší vyzdobit ložnici květinovými motivy v roce 2018. Tento styl designu přispívá ke spojení s přírodou. Tapeta v pruzích nebo kleci se stane univerzální, díky takovému řešení je možné nejen opravit geometrii místnosti, ale také vytvořit originální interiér.

bílo-šedá textura tyrkysovýkombinovaný návrhářPokud uděláte tapetu monochromatickou, ale zároveň velmi zajímavou a atraktivní, pak byste měli použít texturovanou tapetu s reliéfním ornamentem, dodají ložnici určitou eleganci a závažnost.

kombinovaná tapeta neobvyklá tapeta tapety na malování tapeta s výhledem na hory městské tiskové tapetykrásné-kuchyňské-tapety-ohraničení-návrhy-tapet-pro-ložnice-moderní-tapety-návrhy-pro-ložnice-grafický-design-desktop-tapeta-tapeta-pro-stěny-návrhy-jedinečné-tapety-pro-stěny- 936 x 585