Interiér

Terasa s rostlinami – koutek přírody v rušné metropoli

Mnoho obyvatel měst nemá možnost často se dostat ven z města, aby strávili čas s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. Ale jak chcete, alespoň občas, místo šedých zdí sousedních domů, projíždějících aut a měšťanů spěchajících za svým podnikáním, vidět malý zelený koutek, dýchat čistý vzduch, cítit svěžest, vůni bylin a květiny. A nedělejte to desítky kilometrů od města, ale opouštíte vlastní byt. Pokud jste již přemýšleli o realizaci takového projektu, pak vám může být užitečný náš výběr fotografií s obrázky krajinného designu a dekorace teras umístěných v metropoli. Tato malá fotografická exkurze je příkladem toho, jak na několika metrech čtverečních můžete vytvořit skutečnou oázu svěžesti, ticha a čistoty uprostřed kamenné džungle rušného města.

Pohled shora

Co může být lepšího, než mít příležitost mít ranní kávu nebo horký čaj, sedět venku ve stínu rostlin na vlastní terase, vdechovat vůni bylin a květin, užívat si ticho a svěžest?

Terasy v rušném městě

Nejčastěji se pro úpravu terasy používá dřevěná podlaha obložená lamelovou deskou impregnovanou speciálními antiseptiky, které chrání materiál před vlhkostí a jinými projevy počasí. Chcete -li vytvořit harmoničtější atmosféru v blízkosti přírody, můžete také obložit část stěny sousedící s terasou. Rostliny ve velkých kádích nebo mobilních hromadných záhonech jsou nejlepší volbou pro úpravu malých teras a otevřených balkonů. Pokud jsou vaše květináče a zahradní hrnce s rostlinami mobilní, pak pro ruské klima s poměrně dlouhým obdobím chladného počasí to bude ideální příležitost skrýt zeleň v místnosti vašeho bytu..

Otevřená terasa

Je lepší zvolit trvanlivý, ale lehký zahradní nábytek pro uspořádání místa pro relaxaci, protože jej budete s největší pravděpodobností muset přinést během chladného období. Světlé barvy položek venkovního nábytku přinesou nejen různorodé barvy do vašeho uspořádání terasy, ale také vytvoří pozitivní atmosféru, ráno vás rozveselí a dodají energii po celý den..

zahradní nábytek

Světlé zařízení

Není to tak dávno, kdy se u nás začala těšit oblibě zelená stěna rostlin, někdy se jí říká fytowall. Podobný designový prvek se používá jak pro dekoraci krajiny, tak pro výzdobu interiéru. Pro mnoho majitelů domů přinesla živá zelená zeď revoluci v ekologickém designu a úpravě krajiny. Kromě toho, že výrazně šetříte užitečný prostor vaší terasy, vnášíte do krajiny svého osobního zákoutí přírody prvek originality a jedinečnosti v prašném městě, také čistíte vzduch a naplňujete jej čerstvostí při rekreaci prostor otevřeného balkonu nebo verandy.

Dřevěné podlahy

Živá zelená zeď vám umožní znovu se podívat na umístění rostlin na terase a obecně na způsob úpravy konkrétní oblasti. Styly a chutě, nápady a přístupy se mění, tak proč přehodnotit tradiční způsoby úpravy krajiny a nedovolit si novou příležitost vdechnout svěžest zelenému rohu vaší terasy?

Osvětlení

Fytowall lze zakoupit již hotový – ze standardních nabídek společností zabývajících se floristikou a krajinným designem, nebo si můžete sami vybrat rostliny, které byste chtěli vidět na obývací stěně. Ale v každém případě budete potřebovat odbornou radu, ne všechny rostliny jsou přizpůsobeny takovému vertikálnímu umístění, nemluvě o tom, že potřebují speciální rám s půdou.

Fitostena

Pro terasy umístěné v přízemí existuje mnohem více příležitostí k uspořádání nejen místa k odpočinku, ale také celé imitace krajinného designu místní oblasti. Můžete například simulovat zahradní cesty lemované kamennými nebo betonovými deskami, mezi jednotlivými sekcemi rostlinami s malými listy nebo trávou..

zahradní cesta Kamenné dlaždice

Rostliny na terase v přízemí, zasazené u plotu, slouží nejen k ozdobě místa k odpočinku, ale také jako živý plot, který vás odděluje od okolního shonu velkoměsta. Ze strany přiléhající ke stěně terasy můžete vysadit popínavé trvalky, které se budou táhnout podél speciálně vybavených háčků nebo sítě upevněné na svislé ploše.

Živý plot

Jako základ pro podlahovou krytinu můžete použít nejen tradiční dřevěnou platformu, ale také napodobit parkety pomocí dřevěných podlahových lamel uspořádaných do šachovnicového vzoru, diagonálně nebo «rybí kost».

Kovový nábytek

Jak víte, zelená barva má velmi příznivý účinek na receptory našich očí – myšlenky uklidňují jejich běh, emoce získávají stabilnější polohu, tělo relaxuje a naladí se na odpočinek. Hojnost zelených rostlin v blízkosti vašeho domova proto není jen příležitostí k vytvoření krásného koutku pro venkovní rekreaci, ale také poselstvím fyzického a emocionálního zotavení těla..

Zelené rostliny

Terénní úpravy Příroda ve městě

Na pozadí dřevěné výzdoby fasády budovy vypadá obzvláště působivě zelený živý plot terasy a rostliny v květináčích a květináčích, které vytvářejí skutečný živý kout přírody uprostřed prašné metropole, oázy zeleně a vaše vlastní relaxační místo.

Dřevěné fasády