Interiér

Tmavý laminát pro výzdobu interiéru

Tmavá podlaha může dodat každé místnosti nový a neobvyklý vzhled. Hluboké odstíny různých barev, pokud jsou správně kombinovány, nebudou ponuré, ale dodají interiéru ušlechtilost a šik.

Výhody a nevýhody

Jakákoli podlahová krytina má výhody i nevýhody. Tmavý laminát není výjimkou. Jednou z hlavních nevýhod je, že na tmavé podlaze jsou vidět nečistoty a prach. Na tmavém laminátu také zůstanou stopy, pokud není dokonale čistý..

Bílá pohovka na tmavém laminátu Tmavý laminát a světle šedé stěny v ložnici

Východiskem z této situace může být pravidelné mokré čištění nebo nákup robotického vysavače. Současně existuje malý trik: na matném laminátu jsou nečistoty méně nápadné než na lakovaném. Lesklý povrch také ztrácí svůj vzhled díky drobným škrábancům. Oblasti nejvíce náchylné k nečistotám a poškození mohou být pokryty koberci. Tuto nevýhodu tmavého povlaku lze také kompenzovat výběrem modelu se světlými skvrnami..

Imitace dřeva na podlaze a stěnách místnosti Laminát vzhledu dřeva Šedý laminát na podlaze v kuchyni

Další nevýhodou tmavého laminátu je jeho rozmarnost při výběru dalších interiérových prvků. Výběr špatné barvy stěn a stropů může z útulné místnosti udělat temnou skříň. Navíc se stačí nechat zmást pouhými několika tóny..

Obývací pokoj s tmavým laminátem

Další nevýhodou je schopnost tmavé podlahy zmenšit místnost. Proto je kontraindikován v malých místnostech s nízkými stropy a omezeným osvětlením. Tento problém lze vyřešit kombinací metod zvětšení vizuálního prostoru:

 • lehké stěny a strop;
 • svislé pruhy;
 • zrcadla a reflexní částice v povlacích;
 • množství osvětlovacích těles a přirozeného světla.

Vícebarevný laminát z obývacího pokoje Tmavý laminát v kuchyni V místnosti dřevěný laminát

Mezi výhody patří, že tmavý laminát vždy vypadá dražší a působivější než světlý ve stejné kvalitě. Tato vlastnost této podlahy vám umožňuje vytvořit jedinečný interiér za málo peněz. Stačí kompetentně kombinovat všechny detaily.

Tmavá podlaha přináší do místnosti pocit pevnosti a pevnosti. V takové místnosti se návštěvníci budou cítit pohodlně a chráněni..

Tmavý laminát v obývacím pokoji

U takového laminátu vypadá kontrast barev nejpůsobivěji. Tímto způsobem je možné dát interiéru velkolepost bez větších obtíží a dodatečných nákladů..

Rozmanitost a vlastnosti tmavých odstínů

Navzdory určitým omezením při používání a designu tmavé laminátové podlahy při navrhování místností je zde velký prostor pro představivost. Hlavním účelem použití tohoto povlaku je vytvořit elegantní interiér..

Tmavý laminát na podlaze v kuchyni Tmavý laminát v jídelně

Nejprve se musíte rozhodnout pro odstín tmavého laminátu. Výrobci nabízejí rozsáhlý výběr z nejrůznějších sortimentů. Každá barva svým způsobem ovlivňuje interiér. Teplý čokoládový odstín vypadá draho. Je schopen poskytnout obývacímu pokoji pohodlí pro rodinná setkání a klid pro poklidné rozhovory s přáteli. Takový odstín je také schopen vylepšit kancelář a dát image jejího majitele rozhodnost a brutalitu..

Tmavá podlaha v jídelně Tmavý laminát ve velké místnosti

Nejběžnější jsou podlahy z imitace dřeva. Existuje mezi nimi mnoho tmavých odstínů. S pomocí takové podlahy může být elegantní také dána podobnost s drahými druhy dřeva. Kromě toho bude možné dosáhnout přirozenosti, která je v módě déle než jeden rok..

Velký prostor s tmavým laminátem

«Dřevo» laminátová podlaha vypadá skvěle s odhalenými stropními trámy. Venkovský styl vyžaduje použití dřevěné podlahy a při nedostatku finančních prostředků bude laminát spásou. Prostory stylizované jako lovecké nebo rybářské domy budou vypadat kompletně, pokud je na podlaze kvalitní imitace tmavé podlahové desky. V tomto interiéru bude krb a kůže medvěda na podlaze vypadat obzvláště organicky..

Kombinace tmavé a světlé podlahy v jedné místnosti Hnědý interiér

Pro milovníky neobvyklého vybavení je vhodná černá podlaha. Nejčastěji se používá k vytvoření pozadí moderních interiérů. Takový laminát je vhodný pro minimalistický styl a high-tech místnost..

Bílý nábytek na tmavém laminátu

Tmavě šedé tóny jsou vhodnější pro veřejné prostory:

 • kanceláře;
 • obchody;
 • přijímací kanceláře úředníků;
 • kanceláře;
 • společné prostory.

Je to kvůli chladu, který šedá má. Pro obytný prostor stojí za to zvolit jiný tón, protože bude velmi obtížné přijmout místnost se šedou podlahou..

Chodba s tmavým laminátem

Kombinace tmavého laminátu s dalšími prvky interiéru

Designéři doporučují použít tmavé podlahy k vytvoření kontrastních interiérů. Ve větší míře je to dáno skutečností, že kombinaci tmavých podlah s tmavými stěnami lze použít pouze v obrovských místnostech, ve kterých se neobjeví utlačující stav těsného prostoru..

Tmavý laminát v ložnici Školka s tmavým laminátem

Tmavé laminátové pozadí je skvělou základnou pro jasná místa. Není vůbec nutné, aby to byly jiné barvy. Můžete si vybrat světlejší odstíny stejné barvy. Například tmavě hnědá podlaha bude v harmonii s kávou a béžovými odstíny světlých tónů. Zde můžete použít vše: závěsy, nábytek, obrazy a jejich rámy, tapety a další detaily. Tato metoda pomůže vytvořit útulnou, měkkou atmosféru v každé místnosti..

Tmavý laminát a světlý interiér

Pokud vrozená chuť není silnou stránkou toho, kdo se ujal designu takové místnosti, pak by byla výhodná volba následujících odstínů pro kombinaci s tmavým laminátem:

 • karamel;
 • béžový;
 • perla;
 • pečené mléko;
 • čajová růže;
 • sláma;
 • šampaňské;
 • ecru.

Tyto odstíny poskytnou perfektní kombinaci a umožní vám správnou volbu..

Kombinace tmavé podlahy, šedých stěn a bílého dekoru

Odvážnějším řešením by byl černobílý interiér. Strohá černá podlaha a sněhově bílé stěny se stropem vytvoří požadovaný kontrast. Takové konstrukční řešení dodá originalitu chodbě, obývacímu pokoji a dalším podobným místům. Pro ložnici nebo školku jsou takové náhlé přechody nežádoucí, protože mohou způsobit přebuzení. Bledé barvy pomohou zjemnit interiér a dynamiku můžete přidat pomocí sytých barev: oranžová, zelená, červená.

Pro černobílý interiér budou vhodné geometrické vzory a přímé linie. Lakonický nábytek vyvažuje ostrost kontrastu.

Tmavý laminát a bílý nábytek v kuchyni

Při výběru tmavých podlah pamatujte na to, že zvýrazní a zvýrazní vliv jakékoli jiné barvy. Proto může být pro obytný prostor přebytek aktivních, energických barev v kombinaci s tmavým laminátem nevhodný a dráždivý pro návštěvníky. K dosažení harmonie stačí dodržovat zásadu umírněnosti. Pak tmavé podlahy ukážou všechny své výhody a potěší hosty..