Interiér

Úložný prostor v kuchyni. Jak dát věci do pořádku a mít vše potřebné na dosah?

Snadný přístup k inventáři je hlavním principem uspořádání úložného prostoru v kuchyni. Mějte vše, co potřebujete pro každodenní práci s vařením a jídlem, po ruce.

Úložné prostory v kuchyni: jak uspořádat svůj pokoj?

Úložiště je základem dobré organizace kvůli mnoha faktorům. Nejdůležitější je integrovaný přístup k tomuto problému. Od disciplíny a dodržování pravidel, vždy vše vrátit na místo až po pečlivé plánování nákupů. Chcete -li to provést, musíte záměrně vytvořit zóny, ve kterých budete ukládat potřebné věci..

Mnoho kuchyní je frustrujících neustálým hledáním a neustálým nepořádkem. Zatímco některé věci lze snadno skrýt, existují také kuchyňské potřeby a doplňky, které jsou prostě rády přeplněné. Vyvstávají tedy dvě otázky, které je třeba vyřešit:

Jaký nábytek existuje pro ukládání různých předmětů v kuchyni?

Dobrá organizace zvyšuje funkčnost interiéru a velmi snadno předchází chaosu v kuchyni. Zásobní a skladovací prostor proto vyžaduje chytrá řešení pro moderní kuchyňský nábytek. Velké hrnce a jejich pokličky, křehké příbory, koření, drobné předměty do domácnosti lze schovat tak, aby byly neviditelné, ale zároveň snadno přístupné. Koneckonců, různé skladovací prostory v kuchyni jsou nepostradatelné pro udržení pořádku..

Použití závěsných boxů na drobné předměty

Začněte s těmi nejmenšími věcmi v kuchyni, jako výše zmíněná koření. Místo toho, abyste bylinky rozhazovali do náhodných, nepravidelných zavařovacích sklenic a krabic, nebo ještě hůře, ukládali je do otevřených sáčků, je mnohem lepší umístit je do skleněných, těsně uzavřených sklenic. Poté můžete nádoby umístit do organizéru v mělké zásuvce (žádné posouvání), která rychle najde potřebné koření v tuto chvíli a zaručí jeho čerstvost..

Pomocí plastových organizérů na zásuvky různých velikostí můžete organizovat i další produkty, jako jsou příbory a malé kuchyňské nástroje jako vývrtka, nůž na pizzu atd. Veškeré drobné příslušenství si najde své místo.

Prostorná skříňka pod pracovní desku na velké nádobí

A co objemné předměty, jako jsou hrnce, pánve, trouby atd.? Nejvýhodněji jsou umístěny v prostorných skříních pod pultem. A opět, jak už to u malých věcí bývá, zásuvkové systémy k nim poskytují rychlý a snadný přístup. Abyste prostor využili optimálně, stojí za to upravit velikost krabice pro položky, které do něj chcete uložit..

Rohové kuchyňské skříňky

Rohové skříně jsou také dobrým místem pro uložení velkého vybavení a potřeb. Za předpokladu, že i zde se však postaráte o montáž výsuvných systémů. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že police tohoto systému je v určitých bodech mírně zaoblená, protože v tomto případě se vejde i více oválných nebo kulatých předmětů..

Prostorné rohové skříňky nabízejí spoustu úložného potenciálu za předpokladu, že jsou tradiční police se špatným přístupem nahrazeny plnými zásuvkami. To vám umožní optimálně využít cenný rohový prostor a současně výrazně zlepšit použitelnost. Stačí vysunout zásuvku, abyste měli neomezený přístup ke všemu obsahu.

Organizace funkční spíže na jídlo

První prostor v kuchyni, o který se musíte starat, je úložný prostor. Abyste to správně naplánovali, musíte nejprve posoudit množství volného místa a nákupní návyky rodinných příslušníků a poté vybrat typ a počet potřebných skříněk a zásuvek. Nejlepší je navrhnout spíž v kuchyni než v oddělené místnosti. To vám poskytuje přímý a rychlý přístup k suchým baleným potravinám, švům a dalším položkám..

Zvažte systém, který je svým designem podobný chladničce – potraviny lze skladovat jak na dveřích, tak na policích, které se otevírají dopředu. Bylo by vhodnější umístit vedle takové skříně chladničku, do které budete ukládat čerstvé potraviny, které potřebují chlazení, spolu s mrazákem, kde se potraviny zmrazují. Díky tomu můžete mít vždy rychlý a snadný přístup k jakémukoli druhu jídla. Pro skladování potravin v užších skříních se proto používají důmyslné systémy, které jsou optimální pro skříně o šířce 150 až 400 mm..

Úložný prostor v místě přípravy a mytí potravin

Systémy skladování potravin by měly být umístěny nejen v blízkosti chladničky, ale také v místech, kde se připravují a myjí potraviny. Pokrmy se obvykle připravují napravo nebo nalevo od dřezu nebo v samotném dřezu, protože jídlo k vaření vyžaduje vodu. Manipulace s potravinami produkuje nejvíce odpadu, proto stojí za to vybrat správný odpadkový koš spolu s kontejnery pro separaci. Stojí za to použít řešení, jako jsou sady košů vložené přímo do zásuvky. Při navrhování oblasti umyvadla nezapomeňte skladovat základní čisticí prostředky pod dřezem..

Nejlepší místo pro myčku je vedle dřezu a odpadkového koše, stejně jako skříní, kde jsou uloženy příbory, talíře, šálky a sklenice. Toto uspořádání vám umožní umýt nádobí před jeho vložením do myčky a poté jej rychle umýt do skříní. Systémy pro ukládání příborů jsou ideálním skladovacím systémem pro malá jídla. V tomto případě mohou být desky umístěny na zvláštních místech ve velkých krabicích, takže v případě potřeby je lze přenést na jakékoli jiné místo..

Prostor pro pečení a vaření: možnosti skladování

V oblasti vaření a pečení jsou nejdůležitější kamna a trouba. Mikrovlnné trouby, kávovary, které lze použít na deskách, ale také v uzavřených skladech, jsou považovány za doplněk. Skříně mohou být vybaveny výsuvnými policemi.

Možnosti vytvoření funkční a zároveň krásné kuchyně v místnosti, velké i malé, jsou téměř nekonečné. Ergonomie a chytrá úložná řešení zajišťují, že nejen vaření v kuchyni je radost, ale také pobyt s rodinou nebo přáteli.