Interiér

Venkovský dům ve Francii v duchu konstruktivismu

Kyslíkový koktejl s květinovou vůní, jídla doprovázená ptáky, nádherná přírodní krajina, absence otravných zvuků a vynikající nálada jsou majitelům tohoto domu známé. Lidé, kteří žijí uprostřed opravdové krásy, vypínají vnitřní časovač, který reguluje život, a bez něj nebude povyk zbytečný. Sanitární konstrukce navíc probíhá automaticky v přirozeném prostředí s frekvencemi Vesmíru a při obecné shodě biologických a přírodních rytmů je dosahováno vynikajícího terapeutického účinku. Odlehlost farmy navíc umožňuje střet potřeb duše a přehodnocení životních priorit.

Malebná krajina

Z řady důvodů byl vybrán právě tento projekt. Majitelé vyjádřili sympatie k symetrii a lakonicismu přímých linií. Hotový boxový dům je jakousi reakcí na okázalost francouzské klasiky palácovou vznešeností. V demonstrační jednoduchosti fasády, bez sebemenšího náznaku dekoru, je kladen důraz přímo na geometrii a texturu materiálu, což umožňuje budovu přisoudit konstruktivismu. Formát a pevnost budovy plně odpovídá principu minimalismu – «méně je více», o čemž svědčí stupnice.

Pokud ignorujete jednodílné tělo obdélníkového bílého bazénu s přiloženou relaxační sadou, první dojem nahradí asociace starého venkovského hradu nebo kláštera. Organická kombinace cihel s malebným okolím, kamenná konstrukce naší vlastní nádrže společně přispívají k komorní náladě a filozofickým úvahám.

Na pozadí zelené pláně Panorama domu

Oblázky na otevřeném prostranství, když se blíží k nádrži, nahradí místo zpevněné cihlami. Vysoké bílé nárazníky odpovídají barvě lehátek a mobilní sady křesel a stolu.

Krásná sada nábytku Modrá hladká voda

Dekor nebo racionalismus?

Na důkaz toho, že je kladen důraz pouze na strukturální vlastnosti materiálu, je vnitřní design interiéru plně v souladu s vnějším minimalismem a nijak neodvádí pozornost od stěn. Taková zdrženlivost v rozlehlosti francouzského údolí je v souladu s lyrickou náladou. Ano, a je těžké polemizovat s ekologičností domu, kde v celém obvodu dominuje kámen a cihla..

V racionalismu je to, co je funkční, považováno za krásné, proto každý předmět nese specifický význam. Ale aby se dospělo k takové spořádanosti, bylo vynaloženo mnoho úsilí. Svědčí o tom ověřené poměry obvodové plochy, architektonická konzistence, vyloučení chodeb a stísněných prostor, které je nutné k podpoře slohové myšlenky.

Zastavení doma je snadné a mobilní. Interiér tvoří dřevěný obrubník, čalouněný nábytek potažený látkou a několik předmětů. Exkluzivní design závěsů pouze zdůrazňuje ignoraci materialismu a nesmyslnost dekoru, kromě bambusových tyčinek ve skle. Je to něco jiného, ​​když vytrvalý strom v celé své kráse představuje květinovou instalaci v klenutém okně!

Strom v okně

Vnitřní stěna zónuje prostor, ale nedělí se na malé segmenty. Televize je umístěna na jedné rovné pevné vertikále s vestavěným krbem. A přesto moderní přístup ke konstruktivismu není při úpravách tak kategorický a shovívavý. Navzdory barevným podmínkám je kontrast povolen. Navíc je lakonicismus místnosti relativně kompenzován těmito rozdíly. V tomto případě nemusí být tóny absolutně výrazné a efektu lze dosáhnout pomocí nuancí. Bílá v obvodu byla nutná k vytvoření pozadí, výrazného objemu a architektonických forem. V obývacím pokoji hořčičné a béžové polštáře svou přítomností změkčily asketismus. «klášterní cela» a částečně neutralizoval chlad vesmíru.

Lakonismus obývacího pokoje

Touha po minulosti nebo výtka luxusu?

V přízemí domu je pozornost věnována optickým efektům získaným ve formě odrazů a světla. Obrovská klenutá okna, hranaté dveře v sousedství malých průchozích výklenků umožňují proudům proudit na maximum. Spolu se zrcadlovými odrazy kovových povrchů se v jasných paprscích rozpouští předpojatý dojem konstruktivismu. Právě pomocí otvorů, horních mezipodlažních desek je zdůrazněn rozsah prostoru a designové prvky architektury. Podle principu se v domě používají stejné formy a jednoduchost dokončovací technologie..

Kovová fasáda V rozlehlosti domu

Nábytek si zachoval jasné linie a pravé úhly, ale model židle nám umožňuje hovořit o nových řešeních. Jejich design je vyroben v tradici moderního minimalismu. Skříně jsou vyrobeny z polymeru a jsou solidární s laminovanou deskou stolu. Svou bělostí tvrdí, že harmonicky sousedí s podlahou. Vzhledem k tomu, že ocelové, chromové instalatérské potřeby a náčiní, lesklé plastové fasády jsou v kuchyni široce používány, v aktivní sadě toků se místnost doslova ponoří do «zajíčci».

Solární kuchyně Sklo a kov Pevný lesk

Pro jídelní skupinu – přístup na střešní terasu. Funkční část je zdobena stejným způsobem: dlážděná cihlová podlaha, identické podpěry pro plastový panel stolu a markýzu.

Na terase

Bílé schodiště Obědová skupina Otevřená kuchyně

Horní a spodní patro je spojeno rovným schodištěm. Ložnice jsou umístěny v patře. Když vidíte panorama, které se otevírá, máte smíšené pocity. Vyhlazení na stropní výzdobě za účasti hrubých dřevěných trámů je obecné pozadí okamžitě identifikováno s podkrovím. Středověk připomíná kombinace dvou různých funkčních oblastí, otvorů ve zdi místo polic, dřevěného koše na prádlo a židlí. Nějak moc smutné. V kovových pouzdrech, textiliích, polštářích, patchworkových kobercích možná není dost lamp.

Kreativní židle

Soudě podle počtu postelí a osobních nočních pohovek se jmény je v cele školka. Vzhledem k nedostatku hraček a doprovodných atributů je těžké tvrdit, že předpoklad je správný. Sparťanské uspořádání školky se v zásadě neliší od askeze bytů dospělých. Školka je také kombinována s koupelnou a pouze nástěnný panel rozděluje velkou ložnici na segmenty. Pracovní plocha se nachází na opačné straně..

Ložnice pro děti Rodičovská ložnice

Na příkladu uspořádání tohoto domu lze snadno zničit stereotypy o konceptu francouzské estetiky. Jak vidíte, má toho hodně «osob» a někdy může jednoduchost konkurovat slušnosti.

Paní domu Divoké květiny Pracoviště