Interiér

Vila ve středomořském stylu

Pouze před třemi nebo čtyřmi desetiletími byla taková architektonická struktura vidět pouze v zahraničních filmech, které vyprávěly o pohádkově krásném, ale bohužel nepřístupném životě. Neuplynulo tolik času a luxusní vily, jejichž počet se rok od roku znásobuje, už nikoho neohromují svou velkolepostí..

Významná část těchto původních budov je roztroušena po pobřeží Černého moře. Podobné architektonické struktury však lze nalézt i v jiných regionech země. Naši pozornost upoutala jedna z těchto pobřežních vil s přístupem k moři.

Nádvoří zámku

Zámek postavený ve středomořském stylu má své vlastní charakteristiky. Vzhledem k některým momentům, které jsou vlastní tomuto konkrétnímu architektonickému směru, jsou takové domy snadno rozpoznatelné z mnoha podobných budov..

Interiér ložnice ve venkovském domě

Architektonické prvky budov ve středomořském stylu

1. Převaha světlých odstínů při zdobení stěn (bílá, béžová, krémová).

Toto barevné schéma přispívá k lepšímu odrazu slunečních paprsků a činí bydlení v domě pohodlnějším..

2. Přítomnost plochých střech pokrytých taškami.

Tento design umožňuje majitelům domů opalovat se, aniž by museli opustit své domovy..

3. Velké množství pootevřených prostorů

Zelené verandy, prostorné balkony a kryté terasy pomáhají obyvatelům jižních oblastí skrývat se před horkem v těch nejžhavějších dnech.

4. Využití přírodních materiálů

Při čelení k povrchům stěn a podlah se nejčastěji používají různé druhy přírodního kamene. Bez konkurence je také dřevo a keramika.

5. Uspořádání teras a bazénů vedle domu

Tyto světlé «ostrůvky» dát hlavní budově malebnější vzhled a poskytnout majitelům domů pohodlný odpočinek na nádvoří.

Venkovské sídlo

Vlastnosti exteriéru budovy

Jakmile vstoupíme na území vily, okamžitě se ocitneme v pohádkovém středomořském království. Dvoupatrová budova táhnoucí se podél mořského pobřeží má spíše podřepový vzhled. Budova má velmi bizarní tvar: budova se skládá z několika částí, které se navzájem plynule mění. Vnitřní a rohové části budovy jsou provedeny ve formě malých věží se střílnami.

Centrální část budovy

Stěny budovy jsou natřeny příjemnou krémovou barvou. Většina oken v prvním patře je klenutá. Okenní otvory druhé úrovně jsou vyzdobeny standardním způsobem, ale díky hnědým dekorativním okenicím, které dávají budově zvláštní chuť, vypadají docela expresivně.

Exteriér vily

Střecha budovy, pokrytá taškami, má šikmý tvar. Všechny části budovy se vyznačují svou originalitou: zde můžete vidět ploché i štítové povrchy. Existují dokonce střechy ve tvaru věží, které dávají struktuře vzhled středověkého hradu..

Vila terasa

Projekt počítá s několika samostatnými vchody do domu, vyzdobenými ve formě oblouků. Vila má malebné nádvoří s fontánou a bazénem.

Výhled na moře Relaxační zóna ve vile

Jednota stylu a barev

Interiér budovy je vytvořen v jednotném barevném schématu. Všem částem vily dominují krémové nahnědlé odstíny. Všechny povrchy a doplňky vypadají velmi harmonicky a holisticky: téměř bílé stěny, žluto-béžové podlahy a okenní rámy v nádherné čokoládové barvě. V některých pokojích jsou jako hlavní barevné akcenty v některých pokojích použity květiny v květináčích, světlé tapety na stěnách a barevné dlaždice..

Villa nábytek Villa koupelna Interiér koupelny vily

Většina pokojů v budově je také vyzdobena ve středomořském stylu. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je obrovský počet oblouků různých velikostí a poněkud bizarních obrysů. Tyto struktury jsou perfektně kombinovány s klenutými okny a zaoblenými klenbami, které výrazně rozšiřují prostor a usnadňují přesun z jedné místnosti vily do druhé. Některé pokoje mají klasické dvoukřídlé dřevěné dveře.

Kuchyňský kout ve vile Dlaždice v kuchyni Obývací prostor se svícnem

Dalším designovým prvkem středomořské vily jsou masivní trámy natřené sytě hnědou barvou. Tento atribut, který je také charakteristický pro bývalé tovární prostory, je přítomen téměř ve všech místnostech budovy. Dřevěné trámy sledují tvar stropních desek. V některých místnostech mají dokonce šikmý vzhled..

Postel s baldachýnem

Jako hlavní materiál pro dokončení podlahy byla vybrána dlažba. Ve vnitřní výzdobě vily se používá keramika různých forem:

Vstup do vily Koupelna ve světlých barvách Dlaždice na stěnách

Tento materiál vybrali designéři z nějakého důvodu. Za prvé, keramická podlaha je skvělá při udržování chladu. Za druhé, taková dlaždice je odolná vůči extrémním teplotám a vlhkosti. A za třetí, je velmi praktické a krásné..

Dlaždice v kuchyni se používá nejen jako základna pro podlahu, ale také pro dekoraci stěn. Panely jsou zdobeny keramikou s neobvyklými vzory..

Ornament na stěnách kuchyně

Nábytek a doplňky: jižní vlivy

Všechny kusy nábytku v domě jsou vybírány tak, aby lidem žijícím ve vile bylo poskytnuto maximální pohodlí. Zde nenajdete nic extravagantního, exkluzivního a velmi drahého. Veškerý nábytek v domě je jiný:

Krb v jižní kuchyni

Nejneobvyklejší částí vily je ložnice, která je vybavena mnoha palandami. Díky pruhovaným látkovým závěsům, které zakrývají spací části, si majitelé a hosté vily užijí velmi pohodlný pobyt. Pro výstup do horního patra jsou k dispozici stabilní dřevěná schodiště. Místnost má vestavěné zásuvky pro uložení prádla a dalších potřebných věcí.

Ložnice s mnoha postelemi

V domě není příliš mnoho dekorativních doplňků a maličkostí. Hlavní výzdobou zámku jsou:

Plástev plástve Dlaždice na podlaze obývacího pokoje Villa koupelna

Funkce osvětlení vily

Problém osvětlení ve středomořských budovách není příliš akutní kvůli vlivu faktorů, jako jsou:

Velká část světla vstupuje do domu přirozeně klenutými a obdélníkovými okenními otvory. Umělé osvětlení zajišťuje osvětlení určitých míst, například oblasti stolu, postelí nebo nočních stolků v koupelně. K tomu má vila různá svítidla: lustry ve formě svícnů, stolní lampy a bodová světla..

Oblouky ve venkovském domě Velká okna v domě Obývací prostor ve vile

Letní hladina na první pohled

Nejkrásnějšími částmi venkovské vily jsou terasa a patio s výhledem na mořské pobřeží. Můžete obdivovat romantickou krajinu a užívat si vůni řas, aniž byste opustili svůj domov. K tomu má terasa pohodlný nábytek: měkkou pohovku a křesla s dřevěnými područkami a nízký obdélníkový stůl.

Terasa vily

Vedle bazénu je vybavena další rekreační oblast. Ve vanách je několik pohodlných měkkých lehátek s vyřezávanými kovovými područkami a mnoho okrasných rostlin. V blízkosti domu je spousta zeleně a keřů..

Bazén ve vile

Naše seznámení s venkovskou vilou, která se nachází poblíž mořského pobřeží, se chýlí ke konci. Skutečně báječná architektonická struktura bude dlouho pamatována pro své prostorné sály, klenuté stropy, nádherné oblouky a starodávné svícny, a co je nejdůležitější, pro nádhernou vůni moře a řas, poskytující pocit neomezené svobody..