Interiér

Závěsy do obývacího pokoje: nejlepší inspirace ve skutečných interiérech

Při výběru záclon do obývacího pokoje, ložnice nebo jiných místností se lidé obvykle řídí designem a barevným schématem. Pozor byste si ale měli dát i na materiál výroby, respektive na jeho tloušťku. Záclony mohou být extrémně úspěšné volby. Mají mnoho výhod, od funkčnosti po širokou škálu módních designů a barev. Správné závěsy se skvěle hodí do každého obývacího pokoje.

Záclony-závěsy do obývacího pokoje: výhody výběru

Největší výhodou záclon je samozřejmě jejich funkce úplného zavírání oken a zamezení světla. Díky nim získáte temnotu v místnosti, požadovanou například během spánku ve dne, a venku zvědavé oči neuvidí, co se děje uvnitř místnosti. Toto řešení bude skvělé pro obývací pokoj..

Záclony jsou proslulé svými tepelně izolačními vlastnostmi. Hustý materiál hustých záclon nepropouští teplo, takže v zimě pomůže udržet příjemnou teplotu v domě a v létě bude chránit před slunečním přehřátím. Obývací závěsy budou obzvláště účinné v místnostech s jižně orientovanými okny, protože vzduch se zde rychle ohřívá.

Záclony do obývacího pokoje: fotografie stylového designu

Funkčnost závěsů lze kombinovat s atraktivním vzhledem. Stačí si vybrat jejich barvu a vzor podle stylu místnosti. Základní pravidlo, které platí téměř ve všech případech, je zajistit správnou délku, tj. Od stropu k podlaze.

Přirozenou vlastností závěsů je jejich elegance, díky čemuž se skvěle hodí do klasicky zařízených obývacích pokojů ve stylu Art Deco nebo do pokojů se starožitným dekorem. Luxus podtrhují materiály jako:

  • velur;
  • žakár;
  • samet.

Orientální vyšívané vzory budou také dobře vypadat například ve zlaté barvě, která dodá zajímavou texturu..

V místnostech s moderním designem, jako je skandinávský nebo eklektický styl, budou lépe fungovat elegantní, monochromatické závěsy. Tento minimalismus je vhodný v jakémkoli uspořádání. Šedá, tmavě modrá a zelená jsou extrémně módní a praktické barvy.

Design obývacího pokoje: závěsy v aktuálních barvách

Barva závěsů by měla odpovídat zbytku příslušenství v místnosti. Pamatujte, že by neměla být stejná jako barva stěn, ale měla by mít alespoň jiný odstín..

Tmavé barvy dodají obývacímu pokoji útulnost a intimitu. V případě potřeby navíc pomohou místnost ještě více zatemnit. Do obývacího pokoje můžete také zvolit světlejší barvy, které místnost opticky zvětší, budou vypadat dobře.

Barevné vzory jsou ideální pro hlavní místnost domu. Vše samozřejmě závisí na vašem osobním smyslu pro styl. Můžete se například soustředit na geometrické vzory nebo jednoduchou kombinaci dvou barev. Květinové motivy spojené s abstrakcí jsou však vynikající volbou..

Design závěsů a závěsů do obývacího pokoje: na co si dát pozor?

I ta nejlepší řešení mohou mít určité nevýhody. Je dobré znát způsoby, jak je minimalizovat. U hustých závěsů, tj. Záclon, může být hlavní nevýhodou dojem těžkosti. To platí zejména v malých prostorech. Způsob, jak se tohoto efektu zbavit, je zvolit světlé, pozitivní odstíny. Zde také pomohou vzduchové clony do obývacího pokoje, které kontrastují a vyvažují okenní rám..

Závěsy jsou záclony, které mohou hodně vážit, takže se ujistěte, že máte pevnou, nejlépe kovovou záclonovou tyč. Ze stejného důvodu je také není snadné čistit. Aby byl tento typ závěsu ve správném stavu, je lepší upřednostnit chemické čištění..

Správně zvolené závěsy představují účinný způsob, jak završit aranžmá a vnést do interiéru jedinečnou atmosféru. Okenní dekorace vytvořené s jejich pomocí mohou upoutat pozornost výraznou barvou nebo originálním designem. Hotové závěsy představují rychlý způsob, jak zvýraznit charakter interiéru a schopnost okamžitě zatemnit místnost. Díky tomu poskytují ochranu před škodlivým slunečním zářením a pohledem sousedů. Dnes jsou závěsy k dispozici v bohaté paletě barev a vzorů, díky nimž snadno zapadnou do stylu moderních a tradičních aranžmá..

Záclony v interiéru obývacího pokoje: různé typy kombinací

Při výběru záclon pro dekoraci oken stojí za zvážení, s čím je chcete kombinovat. Záclony se mohou rozšířit na podlahu nebo parapet. Důležitý je také způsob uchycení a druh materiálu. Tmavé husté tkaniny jsou ideální jako závěsy v místnostech orientovaných na jih nebo západ. Naopak světlé, jemné látky díky přenosu určitého množství světla budou fungovat v menších a tmavších interiérech..

Hledáte funkční dekoraci nejen pro samotné okno, ale pro celý obývací pokoj? Rozhodněte se pro moderní dekorativní závěsy. Dobře zvolené hotové doplňky dodají interiéru charakter a stanou se tak vynikající alternativou žaluzií. Takové krásné a praktické dekorace mohou být kombinací záclon s:

  • Závěsy;
  • očka;
  • labrequins;
  • Římské rolety;
  • Rakouské závěsy;
  • mušelín.

Obývací závěsy v moderním stylu

Fotogalerie tohoto článku obsahuje moderní závěsy pro obývací pokoj v široké škále barev. Doporučují se jak světlé barvy, tak o něco jemnější odstíny, které se určitě budou hodit do prostoru vaší místnosti. Díky použití nejkvalitnějších materiálů vypadají na oknech moderně a navíc krásně a bez vrásek..

Zvažte návrhy záclon, které vytvoří ve vašem obývacím pokoji úžasnou atmosféru. Nejnovějším módním trendem jsou moderní 3D laserové závěsy, díky kterým můžete vytvářet malá umělecká díla. Experimentujte s módou a testujte zajímavá řešení uspořádání oken.

Obývací závěsy v módním designu jsou nejlepší nabídkou pro lidi, kteří se nechtějí vzdát svého jedinečného stylu. Díky rozmanitosti modelů můžete v obývacím pokoji provádět malé převrácení – bez renovace, přestavby a především velkých finančních nákladů. Vyměňte dekorace na oknech a vaše pokoje dostanou nový výraz. Vybírejte ze vzorovaných nebo obyčejných závěsů do svého obývacího pokoje podle skutečných příkladů z fotogalerie. Různé barvy vám umožní najít perfektní model a materiály nejvyšší kvality vám umožní těšit se z těchto nádherných, hotových kousků po mnoho let..