Końcowa praca

Dekoracja ścienna w łazience: piękne opcje projektowania na zdjęciu

Każdy marzy o pięknej i przytulnej łazience, w której można się zrelaksować i odprężyć, ale stworzenie udanego projektu nie jest takie proste. W celu udanej aranżacji wnętrz najlepiej skontaktować się z projektantami. Dekoracja ścienna jest głównym czynnikiem wpływającym na projekt łazienki i jej postrzeganie, dlatego należy starannie podejść do wyboru materiałów, które zostaną użyte.

czarno-biały klasykpłytki ceramiczne w łazience

śnieżnobiała łazienkałazienka wykończona drewnem duża łazienka z oryginalnym wykończeniem dwukolorowe wykończenie łazienki wystrój płytek łazienkowych

Panele PCV

Montaż takiego materiału jest bardzo prosty, więc możesz to zrobić sam. Aby pokryć ściany panelami PCV, trzeba oczyścić ściany, a następnie zmontować stelaż do poszycia z panelami, najlepiej zbudować go z drewnianych klocków ze specjalną impregnacją. Alternatywnie można zastosować profile metalowe i plastikowe.

Po wszystkich procesach przygotowawczych możesz rozpocząć osłonięcie ramy panelami, musisz ją naprawić za pomocą śrub i zadokować za pomocą wbudowanych zamków. Bok wanny i narożniki są pokryte szczeliwem, a plastikowe narożniki pomogą ukryć wady. Przed przystąpieniem do montażu ściany najlepiej zaimpregnować ją specjalnymi impregnatami, aby pod panelami nie tworzyły się grzyby..

dekoracja łazienki panelami PCV

Płytka

Płytka jest obecnie najpopularniejszym materiałem w łazience, ponieważ jest bardzo praktyczny, odporny na działanie wilgoci i skrajnych temperatur. Ponadto płytka jest bardzo wygodna, ponieważ jest łatwa w utrzymaniu czystości, co oznacza, że ​​czyszczenie będzie proste. Płytka ma bardzo oryginalny design, a dobór wzoru jest po prostu niesamowity, co pozwoli każdemu stworzyć niepowtarzalną łazienkę.

Lepiej zaprosić profesjonalistów do montażu płyt, jednak możesz zapoznać się z etapami pracy, aby móc kontrolować ich działania:

  • Wyrównywanie i czyszczenie ścian, wtedy trzeba je zagruntować.
  • Narzut.
  • Stylizacja. Podczas pracy stosuje się specjalny klej, który rozcieńcza się wodą w proporcjach wskazanych w instrukcji.
  • Cement. Roztwór miesza się, za pomocą którego szwy są pokryte gumową szpatułką, a cały nadmiar usuwa się szmatką.

kreatywna dekoracja łazienkimarmurowe wykończenie

Wodoodporna farba

Malowanie ścian w łazience farbami wodoodpornymi to ciekawa i niedroga opcja. Wybierając farbę, należy wziąć pod uwagę jej odporność na wilgoć, aby uniknąć katastrofalnych konsekwencji..

Najlepiej stosować farby lateksowe, ponieważ są odporne na wilgoć, tłuszcz i brud. Aby farba ułożyła się jak najdokładniej, musisz przygotować ściany.

Etapy przygotowania:

  • Oczyszczenie ścian z poprzednich powłok, odtłuszczenie podłoża.
  • Wszelkie nierówności należy usunąć, do tego najlepiej użyć tynku lub szpachli (trzeba użyć specjalnych rodzajów materiałów z lateksem lub akrylem). Ściana powinna być idealnie płaska, do tego można użyć papieru ściernego, starannie obrabiając nim powierzchnię ściany.
  • Malowanie ściany farbą pędzlem lub wałkiem.

wykończenie łazienki w kolorze białym i niebieskim

Oryginalne opcje

Oprócz standardowych opcji pojawiają się również oryginalne pomysły, które coraz częściej są wykorzystywane w celu stworzenia niepowtarzalnego projektu. Wśród poniższych opcji każdy znajdzie taką, która mu się spodoba.

marmur w dekoracji łazienkioryginalne wykończenie łazienki  delikatne odcienie do dekoracji łazienki niezwykły projekt łazienki

Linoleum

Jedną z najbardziej niezwykłych i oryginalnych opcji dekoracji ścian łazienki będzie linoleum. Ta opcja nie jest zbyt popularna, ale jest niedroga, a instalacja bardzo prosta, bo każdy sobie z nią poradzi.

Do dekoracji ścian można użyć zarówno zwykłego linoleum podłogowego, jak i specjalnych modeli przeznaczonych do ścian. Do naklejenia używa się kleju montażowego, ale najpierw należy zagruntować podstawę. Spawanie (na gorąco lub na zimno) wymaga uszczelnienia szwów, problematyczne obszary są traktowane szczeliwem silikonowym. Główną wadą jest mały wybór kolorów, lepiej nie używać ciemnych kolorów, ponieważ wizualnie zmniejszą wymiary pomieszczenia.

linoleum na ścianach

Mozaika

Wykorzystanie mozaiki do zdobienia ścian łazienki to oryginalna i ciekawa opcja, a zarazem najpiękniejsza i najdroższa. Za pomocą mozaik można stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Mozaiki mogą być wykonane ze szkła lub kamienia, a także ceramiki lub innych materiałów..

Teraz w sklepach sprzedają gotowe mozaiki, które nakleja się na polimerową siatkę. Wystarczy obliczyć ilość potrzebnych materiałów, zakupić i przeprowadzić instalację własnymi rękami zgodnie z tą samą zasadą co płytka.

luksusowe wykończenia łazienekwykończenie łazienki drobnymi płytkamidekoracja łazienki panelowej

Tynk dekoracyjny

Właściwości techniczne nowoczesnego tynku dekoracyjnego umożliwiają wykorzystanie go do dekoracji ścian łazienki. Tynk posiada bazę akrylową oraz specjalne dodatki, dzięki którym jest odporny na wilgoć, dzięki czemu nie będzie tracił koloru i będzie mógł służyć przez wiele lat.

Zalety stosowania tynku dekoracyjnego:

  • Przepuszczalność pary.
  • Szeroki zakres.
  • Prostata w pielęgnacji i konserwacji.

tynk dekoracyjny

Dodatkowe elementy dekoracji ścian w łazience

Za pomocą naklejek możesz uczynić ściany ciekawszymi i oryginalnymi, skup się na rysunku, który dopełnia projekt łazienki. Możesz kupić gotowe naklejki lub wykonać je, zamawiając nadruk w branży poligraficznej, umieszczając w ten sposób żądane zdjęcie lub obraz na ścianie.

Możesz ozdobić płytki naturalnymi małymi muszelkami, które stworzą przyjemną atmosferę i relaksujący design. Muszą być przyklejone w rogach płytki lub pośrodku, aby stworzyć krajobraz morski. Aby uzyskać najlepsze wrażenia, muszle są połączone z morskimi kamieniami.

Malowanie łazienki rysunkami to kolejna oryginalna opcja dekoracji ścian. Jeśli ktoś, kogo znasz, ma talent artystyczny, możesz poprosić go o oryginalne pomalowanie ścian, aby uczynić je wyjątkowymi. Najlepiej pomalować ściany pomalowane farbą. Rysunek można wykonać nie tylko pędzlem, ale także sklejając cyrkonie, kamienie.

Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że wybór materiału zależy bezpośrednio od preferencji właściciela, a także od stylu mieszkania. Co najważniejsze, dąży do jedności stylu, ale to w żaden sposób nie przeszkadza w stworzeniu niepowtarzalnego projektu łazienki, wykorzystując oryginalne pomysły lub materiały do ​​​​dekoracji. Jak będzie wyglądała łazienka to pytanie, na które każdy musi sobie odpowiedzieć, po czym będzie mógł przystąpić do dekorowania ścian.

wykończenie łazienki gresem porcelanowym  dekoracja łazienki z tapetą wykończenie drewna dekoracja łazienki w jasnych kolorach  jasne wykończenie nowoczesny design w niebieskiej tonacji nowoczesny projekt łazienki połączenie płytek i paneli z tworzywa w łazience połączenie brązowych i białych płytek w łazience stylowe wykończenia łazienek przytulna łazienka przytulna dekoracja łazienki z płytkami  jasne akcenty do wykończenia łazienkipołączenie płytek i mozaiki w łazience