Články

Jednoduchost a harmonie venkovského stylu v interiéru koupelny

Zkuste uhodnout, v čem je přitažlivost rustikálního stylu pro obyvatele naší země?

Koupelna ve venkovském stylu

Jako směr designu se zemi dostalo uznání ne tak dávno. Prvky tohoto stylu však Rusové již dlouho používají v architektuře a výzdobě interiéru. Stačí si vzpomenout na středověké sruby a klasické ruské lázně.

Oválná vana v moderní koupelně

Ruch města, zvýšená hladina hluku a zhoršování ekologie mezi mnoha obyvateli megalopolises způsobují touhu cítit se chráněni, být v tichu, cítit blahodárný vliv přírody. Lze tedy předpokládat, že zájem o venkovský styl v Rusku se v příštích letech ještě zvýší..

Moderní design koupelny Koupelna pod střechou domu Koupelna s oknem do lesa

Je třeba poznamenat, že tento designový směr je ideální pro obytné prostory, jako je kuchyň (jídelna), ložnice a obývací pokoj. Venkovská barva se téměř nikdy nepoužívá při navrhování domácích kanceláří, dětských pokojů a koupelen, protože při zdobení těchto životně důležitých oblastí je obtížné zachovat jednotu stylu.

Stylový interiér koupelny Dřevo v interiéru koupelny Rustikální koupelna

Dnes stojíme před obtížným úkolem – vytvořit interiér koupelny s rustikálními prvky..

Koupelna s velkými okny

Naděje spojené s použitím venkovského stylu v interiéru koupelny

1. Vytvoření prostoru, kde to bude co nejpohodlnější a nejpohodlnější kdykoli během roku. Rustikální styl je nevědomky spojen s něčím teplým a slunečným, domáckým, útulným a známým od narození. Země je v první řadě vzpomínkami z dětství uloženými v hloubi duše každého dospělého. Koupelna, vyzdobená v rustikálním stylu, vytváří pocit bezpečí – v naší době velmi vzácný stav..

Kámen v interiéru koupelny Koupel v původní podobě

2. Reprodukce v domě venkovské barvy určitého stavu. Jak víte, venkovský styl v každé zemi má své vlastní charakteristiky. Specifičnost vlastní určité oblasti dává rustikálnímu směru designu speciální vlastnosti. Teplé barvy nalezené v interiérech Itálie, Francie a Jižní Ameriky se velmi liší od chladných venkovských barev země jako Švédsko..

Dřevěné trámy v interiéru koupelny Koupelna se sprchovým koutem

3. Snaha používat při domácí dekoraci materiály šetrné k životnímu prostředí. Výraznou kvalitou venkovských interiérů je použití přírodních dokončovacích materiálů a «dýchání» technologie. Přírodní odstíny a barvy, přírodní povlaky, bez kterých je tento styl nepředstavitelný, vám umožní vytvořit zvláštní «Rezervováno» zóna. Země umožňuje majiteli domu minimalizovat negativní dopady technologického pokroku.

Koupelna s dřevěným obložením Šedá barva v interiéru koupelny

4. Schopnost provádět opravy s minimálními náklady. Rustikální styl umožňuje použití jednoduchých technologií a levných materiálů v interiéru. Nemusíte kupovat drahý nový nábytek a efektní doplňky. Pevné staré skříně, police a stabilní stoličky přivezené z vesnice a pečlivě restaurované jejich majiteli nejsou o nic horší než nové věci zakoupené v obchodě.

Mramorová dlažba v koupelně Tmavý interiér koupelny

Obtíže vznikající při návrhu koupelny ve venkovském stylu

1. V rustikálních interiérech jsou jasné provokativní barvy nepřijatelné.. Milovníci křiklavých barev budou muset své názory přehodnotit. Venkovský styl umožňuje vícebarevnost, ale všechny odstíny by současně neměly být příliš jasné. Nejlepší je držet se tlumených barev a pastelových barev..

Originální osvětlení v koupelně Neobvyklý design koupelny

2. Rustikální výzdoba se špatně snáší s efektní instalatérskou prací. Moderní chromové povrchy ve venkovském interiéru vypadají vzdorně. V koupelně bude nejlépe vypadat příslušenství používající kov, které napodobuje mosaz nebo bronz. Pokud jde o koupel samotnou, je vhodnější zvolit jeden ze starožitných modelů s nohami..

Interiér venkovské koupelny Starožitná vana s drápovou nohou

3. Jasné osvětlení v interiéru koupelny a venkovského stylu jsou nekompatibilní. Pro takové místnosti se doporučuje zvolit speciální osvětlovací zařízení, která vyzařují tlumené, mírně rozptýlené světlo. Koupelny ve venkovském stylu se starožitnými lampami a lustry.

Světlá koupelna ve venkovském stylu Vintage lampy v interiéru

V případě potřeby lze interiér doplnit několika kompaktními svítidly zabudovanými do stropu nebo bočních panelů.

Koupelna v soukromém domě Venkovský styl při zdobení koupelny

4. Dřevo, které obvykle zaujímá přední místo ve výzdobě interiérů ve venkovském stylu, se v interiérech koupelen používá s mírou.. Stropy jsou nejčastěji zdobeny přírodním dřevem. Dekorativní trámy jsou často hlavní ozdobou venkovských pokojů. A samozřejmě nezapomeňte na nábytek, který by měl být jednoduchý a zvukový..

Trámy jako dekorace v interiéru koupelny Tmavé barvy v interiéru koupelny

Prostorné a dobře větrané místnosti jsou úplně jiná věc. Při zdobení takových koupelen přírodním dřevem můžete dokončit nejen stropy, ale také stěny. V tomto případě dřevěné povrchy dobře schnou a nehnijí..

Koupelna z přírodních materiálů Sklo pro dekoraci koupelny

Typy koupelen v závislosti na účelu

• Běžná místnost vybavená koupelnou

Koupelna s kamennou úpravou Béžové tóny v interiéru koupelny Umístění rohové vany

• Pokoj se sprchou

Pohodlná sprchová kabina Koupelnový kámen ve venkovském stylu Mozaiková podlaha v interiéru koupelny

• Samostatná sprcha

Jednoduchý interiér koupelny Prostorná koupelna Unikátní design koupelny

• Kombinovaná koupelna

Vlastnosti interiéru ve venkovském stylu Rafinovaný interiér koupelny Srubové stěny v koupelně

• Koupelna se vstupem do ložnice

Originální design koupelny Rustikální koupelna Vlastní koupelna

Původní země – nápady na výzdobu koupelny

1. Koupelna, připomínající pohoří

K realizaci tohoto neobvyklého nápadu budete potřebovat různé dokončovací materiály, které napodobují přírodní horniny (mramor, žula). Téměř všechny povrchy v místnosti jsou pokryty kamenem. K dekoraci podlah se používají velké ploché vzorky. Stěny jsou zdobeny kameny různých velikostí. I parapety v takové koupelně jsou ze skalního masivu..

Obrovská okna v interiéru koupelny

Rád přidám «hora» interiér s čerstvými květinami nebo suchými rostlinami v nádherných vázách.

Z doporučení návrhářů: Doporučuje se vyzdobit tímto způsobem pouze dobře osvětlené místnosti. Pokud v místnosti nejsou žádné okenní otvory nebo světlo vstupuje do místnosti malými mezerami, může být interiér koupelny v rustikálním stylu příliš ponurý a depresivní..

Rustikální styl v interiéru

2. Koupelna se vstupem do dvora

Tato možnost uspořádání koupelny ještě nezískala velkou popularitu, protože domy s takovým uspořádáním jsou vzácné. Šťastní majitelé těchto prostor mohou vnější stěnu využít nejen k výstupu na nádvoří, ale také k dodatečnému osvětlení prostoru..

Koupelna se vstupem do dvora

Krajina za okny koupelny může být cokoli. Jak výsadby trávníků, tak lesy vypadají dobře. V případě potřeby lze přední dveře zavřít pomocí originálních proutěných žaluzií vyrobených z přírodních materiálů. Tato technika pomůže chránit koupelnu před zvědavými pohledy a bude také vynikající dekorací místnosti vyzdobené v rustikálním stylu..

Koupelna se vstupem do dvora

Z doporučení návrhářů: v takové místnosti, která se nachází ve spodním patře soukromého domu, je vhodné vyrobit podlahy z mramoru nebo žuly. Bezprostředně za dveřmi vedoucími na nádvoří se doporučuje rozložit plošinu z podobného materiálu.

Krb v koupelně

3. Koupelna umístěná ve výklenku

Tato jednoduchá, ale velmi účinná technika vám umožňuje vytvořit v koupelně samostatnou oblast izolovanou od zbytku prostoru pomocí malých stěn..

Původní uspořádání vany

V místnostech tohoto druhu je vhodné zajistit oddělené osvětlení. Stačí jeden nebo dva malé reflektory.

Zapuštěná vana

Ve specializované koupelně s dobrým přirozeným světlem není nutné žádné další osvětlení.

Niche koupel

Z doporučení návrhářů: aby byl výklenek ještě pohodlnější, měli byste vedle koupelny umístit čerstvé květiny do velkolepých nádob a krásných stabilních svíček. Originální závěsy na oknech doplní pojatý obraz.

Velký pokoj ve venkovském stylu

4. Pokoj s ostrovní lázní

Tato možnost se nejčastěji používá v prostorných soukromých domech s velkou koupelnou. Toto uspořádání vám umožní umístit veškerý potřebný nábytek vedle koupelny..

Současný venkovský styl

V místnosti bude velmi vhodné několik útulných koberců. Pro venkovský styl jsou typické originální ručně tkané koberce a pestré nadýchané podlahové krytiny.

Útulný pokoj ve venkovském stylu

Vedle koupelny můžete umístit vše nejnutnější příslušenství – věšáky na oblečení a ručníky, police na kosmetiku a parfémy a také pohodlná zrcadla.

Čerstvé květiny v interiéru koupelny

Z doporučení návrhářů: V takové venkovské místnosti by hlavní světlo mělo být umístěno přímo nad koupelnou. Chcete -li vytvořit další osvětlení, musíte použít několik bočních světel.

Elegantní kovová vana

5. Místnost s koupelnou neobvyklého designu

Taková originální stavba ve venkovském stylu připomíná středověké ruské chatrče. V takovém interiéru by byla vhodná masivní lavice z přírodního dřeva..

Rustikální vana

Původní koupelna z hrubého materiálu evokuje myšlenky na moře. Stěny místnosti jsou zdobeny nažloutlým kamenem, připomínajícím horský svah na mořském pobřeží. Podlahy jsou dlážděné velkými nahnědlými deskami.

Dodatečné osvětlení v koupelně

Další možností je podlouhlá koupelna, která napodobuje studnu. Hnědá barva hlavního atributu dobře ladí s pestrým vzorem podlah a matných stěn.

Design vany ve venkovském stylu

Nenechte se odradit, pokud se vám nepodaří vyzdobit celou koupelnu ve venkovském stylu! I několik originálních prvků s rustikální náladou dokáže místnost zútulnit a proslunit..