Články

Loftový byt v Moskvě

Tradiční verze interiéru podkrovního bytu jsou prvky opuštěné průmyslové budovy, skladu nebo podkroví (půdní vestavba «podkroví»). V klasickém půdním (průmyslovém) stylu nesmí chybět neomítnuté cihlové zdi nebo hrubé omítky, otevřené stropní trámy, velká okna, potrubí, závěsné dráty, různé části průmyslových strojů atd. Tento trend je charakterizován absencí příček, mimořádných doplňků.

Navrhujeme zvážit všechny stylové prvky podkroví na příkladu jednoho bytu v Moskvě. Vzhledem k tomu, že stěny, které tvoří oddělené místnosti, nejsou v takovém interiéru potřeba, je nejvhodnější dispozicí bytu pro výzdobu ve stylu podkroví ateliér.

Konferenční stolek se zásuvkou

Metody územního zónování

Prostor bytu do samostatných zón lze vymezit dílčími příčkami. Mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů. Skleněné patinované příčky orámované dřevěnými trámy vypadají velmi působivě a kombinují se se stylem:

Bambusové kufry v rohu

Dřevěné mříže vypadají velmi působivě, připomínají staré okenice ve starém domě:

5 židlí proti cihlové zdi

Kromě oddílů lze zónování provádět pomocí různých barev nebo textur. Na území obývacího pokoje se tedy cihla používá k dekoraci stěn:

Proutěný lustr

A roh pro intelektuální pronásledování je vyzdoben žlutě:

Patchwork koberec na podlaze

Mini-skříňka je lakovaná tyrkysově s efektem odlupující se omítky:

Tyrkysové stěny ve stylu podkroví

V jedné z ložnic lze na stěny nalepit pytlovinu nebo jiný hrubý textil. To dodá trochu ženskosti poměrně tvrdému stylu:

Místo na spaní na podlaze

V další ložnici, která nevyžaduje kompromisy, jsou stěny a podlahy pokryty povrchovou úpravou, která simuluje kovovou síť:

Loftová postel na kolečkách

Jedinou pevnou příčkou v bytě je ohraničení obytné části od koupelny. Posuvné dveře z hrubých surových desek vypadají originálně:

Dřevěné posuvné dveře

Také koupelna uvnitř je originálně rozdělena na mini zóny. Toaleta a pisoár jsou od sebe odděleny živým plotem: propletené kmeny stromů:

Toaletní přepážka z vinné révy

Stěny v této části sanitární místnosti jsou dlážděny malými oblázky a dřevěnými deskami s abstraktními vzory:

Kované police na WC

Oblast mytí je indikována použitím jiných dokončovacích materiálů. Zde je vhodné dřevo, ratan, sklo a kovová barva. to vše harmonicky zapadá do designu podkroví:

Proutěná skříňka pod umyvadlo Zrcadlo na zdi s metalickou barvou

Poloha lázně je velmi neobvykle organizovaná. Samotný model má čtvercový tvar, vyrobený ze dřeva. Místo mixérů a flexibilní sprchové hadice můžete použít pevné zařízení na strop. Tento způsob shromažďování vody a sprchování však není zcela pohodlný:

Dřevěná obdélníková vana Sprchový vodní paprsek ve stropě

Zdi a stropní dekorace

Jak již bylo uvedeno, hrubá omítka je typickým znakem dekorace stěn:

červený květ na parapetu

zdivo:

Kovaná pohovka v obývacím pokoji

Tradiční strop v průmyslovém stylu – četné dřevěné trámy malované ve světlých barvách:

Malba na žluté zdi

Vhodná budou také potrubí položená podél nebo přes nosníky:

Skleněná příčka s dřevěnými trámy

Nábytek

Jednoduché tvary a materiály, asketické formy nábytkových struktur jsou optimální pro interiér ve stylu podkroví. V takovém interiéru se budou hodit kovaná vyřezávaná a hladká kovová opěradla a područky a sedací soupravy a houpací křesla:

Vpravo krb ve stylu podkroví

Otoman vyrobený z opotřebované staré kůže doplní hlavní nábytek:

Kožený pouf vlevo

Jako konferenční stolky jsou vhodné zásuvky z tepaných desek:

Dřevěné svislé trámy

Pohodlné dvouúrovňové návrhy stolů ze dřeva a kovu:

Šeříkové květiny v květináči vlevo

Příslušenství

Interiérové ​​dekorace ve směru podkroví se vyznačují jednoduchostí forem a materiálů, ale zároveň jsou extravagantní, výstřední a někdy kontrastní. Je snadné to udělat vlastníma rukama..

Koberec a polštáře jasných vícebarevných čtverců ve stylu patchwork jsou navzájem kombinovány ve stylu a slouží jako jasný přízvuk:

Patchworkové polštáře ve stylu podkroví

Osvětlovací zařízení v podkrovním bytě mohou mít nejrůznější tvary a styly. Klasický bronzový lustr vypadá skvěle a vytváří kontrast na pozadí starých desek:

Loftový svíčkový lustr

Svítidla na pneumatiky jsou novým způsobem osvětlení a nejvhodnější volbou pro interiér v průmyslovém stylu. Multifunkční systémy pneumatik jsou velmi uživatelsky přívětivé. Existuje mnoho konfigurací tohoto typu svítidla:

Knihovna vlevo

Styl podkroví si vybírají odvážní lidé s kreativním myšlením, mladí lidé z kreativních profesí hledající v životě nestandardní řešení. Byt navržený v industriálním stylu může být vybaven uměleckým studiem nebo nahrávacím studiem. Světlé, chytlavé mimořádné prostředí přispívá k rozvoji představivosti a kreativní představivosti.