Materiály

Malé koupelnové obklady

Keramická dlažba je krásný a funkční materiál pro výzdobu koupelny. Pro místnosti, kde je obvykle vlhko a voda se může dostat na stěny, jsou dlaždice nejlepší volbou..

Po úspěšném výběru dlaždic do koupelny můžete malou místnost udělat krásnou a útulnou..

Barva

Pro malé místnosti jsou vhodnější světlé odstíny. Neměli byste ale dělat celou místnost jednobarevnou. Kromě toho téměř všichni výrobci vyrábějí dlaždice ve sbírkách, které zahrnují dlaždice na stěny a podlahy a různé dekorativní prvky – okraje, panely atd. Dlaždice v kontrastních barvách někdy vizuálně zmenšují již tak malou místnost, zvláště pokud je malého formátu. Módním trendem je používat zrcadlové prvky dlaždic. Zrcadla opravdu rozšiřují prostor, ale musíme vzít v úvahu, že ne každého těší, když vidí, jak se například myje ve sprše, a navíc je rozdělen na mnoho částí. Díky sytějším barvám působí místnost hlouběji, ale pouze pokud je řádně osvětlena. Teplé tóny vypadají v koupelně hezčí, ale někdy studené tóny dodávají pocit prostornosti..

 • Mozaika

  Originální možnost pro místní dekor v koupelně

  Mozaika do koupelny

 • Světlé odstíny

  Skvělé řešení pro malé místnosti

  Koupelna ve světlých barvách

 • Zelená barva

  Neutralizuje působení sousedních barev a také pomáhá rozptýlit negativní emoce.

  Zelená v koupelně

 • Zrcadlové dlaždice

  Módní trend – použití prvků zrcadlových dlaždic.

  Zrcadlové obklady v koupelně

 • Studené tóny

  Studené odstíny dodávají svěžest a prostornost

  Koupelna ve studených barvách

 • Teplé tóny

  Vytvořte pocit pohody a pohodlí

  Žlutá v koupelně

 • Skleněné obklady

  S jeho pomocí můžete snadno vytvořit stylový a jedinečný interiér.

  Skleněné obklady v koupelně

 • červená barva

  Dává sílu a energizuje, červenou je nutné používat s mírou.

  Červená dlažba se vzorem v koupelně

PředchozíDalší12345678

Kresba a reliéf

Pro koupelny se obvykle používají glazované dlaždice. Dodává se v lesklém a matném provedení. Lesklý povrch místnost opticky zvětší, bude jasnější nebo vzdušnější. Ale je na něm jasně vidět vodní kámen ze zasychajících kapek vody, takže péče o takovou dlaždici bude poněkud obtížnější. Keramické dlaždice jsou hladké a reliéfní. Při výběru reliéfních dlaždic byste měli pečlivě zvážit, zda je glazura rovnoměrně nanesena na dekorativní prvky. Pro malou místnost je důležité, aby nebylo příliš mnoho reliéfních prvků. Je nežádoucí zdobit celou místnost strukturovanými dlaždicemi. Takové prvky vypadají mnohem efektněji ve formě akcentů..

V malé místnosti vypadají kresby z jedné dlaždice dobře. Na prosté pozadí zdi můžete umístit několik dekorativních prvků. Velké masivní panely přiblíží stěnu, na které jsou umístěny, k pozorovateli; tato možnost dokončení je vhodná pro úzké a dlouhé místnosti, které připomínají chodbu. Ale malé obrazy sestavené z dlaždic stejné velikosti jako hlavní se budou hodit v malé místnosti. Místnost bude vyzdobena svislými pruhy barev, které jsou sytější než hlavní tón. Dobré řešení pro umístění světlých a jasných svislých pruhů, jejich střídání s řadami dlaždic se vzorem.

Zelená koupelna Mozaika v koupelně Koupelna v Chruščově Malý design koupelny Malá fotka z koupelny Malá koupelna Malá koupelna Růžová barva v koupelně Hnědé dlaždice v koupelně V koupelně dlažba z přírodního kamene

Způsob pokládky

Nejběžnější metoda obkládání je rovná (pod 90 ° bez odsazených řad). Tato metoda je vhodná pro všechny, včetně malých místností. Na podlaze můžete pomocí střídavého pokládání (pod 90 s odsazením řad, obvykle o polovinu dlaždic) nebo šikmého pokládání (pod 45-60) dosáhnout vizuálního zvětšení místnosti, ale na stěnách opačný efekt se někdy získá. Obdélníkové dlaždice jsou nejlépe umístěny svisle, takže strop bude vypadat vyšší.

Před nákupem je vhodné jít nakupovat a prohlédnout si kolekce «žít». Je také dobré se seznámit s hotovými projekty. Pomocí speciálních programů můžete vizualizovat své nápady a zjistit, jak bude ta či ona dlaždice vypadat v konkrétní místnosti.

Metody pokládky dlaždic

Velikost

Pro malý prostor je vhodnější zvolit středně velkou dlaždici. Maloformátové obklady zužují prostor díky vizuálnímu oddělení stěn spárami dlaždic. Tento efekt je zvláště výrazný, pokud jsou použity injektáže, které se liší tónem od hlavní barvy. Velmi velké dlaždice v malé místnosti vypadají objemně. Jeho použití navíc vyžaduje přesnější vyrovnání stěn, které navíc zabírá místo. Velikost dlaždic musíte zvolit tak, aby ořez byl minimální.