Materiály

Módní tapeta 2018 na fotografii

Výrobci dokončovacích materiálů vytrvale zlepšují provádění různých možností vytváření povrchových úprav v moderních prostorách. Nové druhy surovin, vylepšené vlastnosti, vylepšené vlastnosti, široká škála možností. Ale bez ohledu na to, jaké výrobci nabízejí skutečné způsoby vytváření dekorace v obývacím pokoji, tapety byly a zůstanou nejoblíbenější možností designu pro místnosti s různými funkcemi. Moderní tapety na tapety mají vysoké technologické vlastnosti; lze je použít v místnostech s vysokou vlhkostí, extrémními teplotami a vysokým rizikem kontaminace a mechanického namáhání. Tapetu lze prát a čistit, a to i za použití domácích chemikálií. A vůbec není třeba mluvit o široké škále řešení barev a textur – výběr je tak velký, že je na čase se v obchodě s dokončovacími materiály zmást. V této publikaci bychom vás chtěli seznámit se současnými nápady pro vytváření dekorací pomocí tapet v nejrůznějších místnostech moderního domova – od vstupní haly až po ložnici..

Zdobení tapetou

Tapeta v šedých tónech

Výhody použití tapety pro výzdobu interiéru

Ne nadarmo tapety po mnoho let zaujímají nejvyšší místa v nejlepších seznamech aktuálních dokončovacích materiálů. Jakékoli možnosti pro vytvoření povrchové úpravy nám nabízejí výrobci a tapetová plátna mají dostatečný počet výhod:

 • nejširší výběr palety barev, vzorů, ozdob a různých potisků;
 • schopnost vybrat si texturovaný povrch;
 • snadná aplikace dokončovacího materiálu, možnost vlastní montáže, a to i při absenci zkušeností;
 • pomocí tapety můžete rychle osvěžit interiér místnosti nebo zcela změnit její vzhled;
 • zvýraznění přízvukové stěny není obtížné, kombinací tapet a dalších dokončovacích materiálů můžete vytvořit zajímavé, jedinečné interiéry;
 • vysoké estetické vlastnosti;
 • schopnost vytvářet povrchové úpravy v místnostech s vysokým rizikem kontaminace – tapety, které lze prát a dokonce i čistit;
 • moderní plátna nevyblednou na slunci, jsou schopna odolat teplotním poklesům a poměrně vysoké vlhkosti;
 • schopnost používat absolutně ekologické materiály (přírodní tkaniny, papírové a korkové tapety);
 • tapetu lze vytisknout s jakýmkoli obrázkem a vytvořit tak skutečně jedinečný design;
 • pomocí tapety můžete napodobit různé povrchy – od dřevěných ozdob až po zdivo;
 • široký rozsah nákladů (možnost najít možnost pro jakýkoli rozpočet na opravy).

Světlá tapeta - univerzální možnost

Nástěnná dekorace kolem krbu

Geometrický tisk

Jasný tisk do jídelny

Výběr materiálu pro tapety

Výběr tapety pro konkrétní místnost je ovlivněn nejen barevnou paletou zvolenou majiteli a stylem dekorace interiéru, ale také mnoha dalšími faktory. Vzhledem k tomu, že výběr tapet v moderních obchodech je neuvěřitelně široký, je třeba se připravit na túru pro dokončovací materiál a vyřadit alespoň nevhodné možnosti. Následující kritéria tedy ovlivní výběr tapety pro vložení místnosti:

 • výběr technologických vlastností pláten bude záviset na funkčním účelu místnosti a vlastnostech jejího mikroklimatu (je zřejmé, že do ložnice a chodby je třeba zakoupit tapety s různými vlastnostmi, ale existují také univerzální možnosti vhodné pro místnosti se širokou škálou funkčního potenciálu);
 • velikost a tvar místnosti (v malé místnosti není vhodné používat plátna tmavé barvy nebo s velkým potiskem);
 • úroveň přirozeného světla – počet a velikost okenních otvorů, umístění místnosti vzhledem ke světovým stranám (ovlivňuje výběr barevné palety);
 • styl dekorace interiéru a vybrané barevné schéma, přítomnost akcentních povrchů.

Dekorace ložnice

Interiér jídelny

Akcent s barvami

Zdůrazněný povrch v ložnici

Plátna na tapety jsou vyrobena z různých materiálů a mohou se výrazně lišit svými technologickými vlastnostmi. Mezi našimi krajany byly nejrozšířenější následující možnosti provedení tapety:

Grafický obrázek

Grafický tisk

Motley černobílá kresba

Niche dekorace

Vinyl a netkané textilie tapeta na zeď jsou si svými vlastnostmi podobné – stejně pevné, odolné proti opotřebení, trvanlivé. Nejčastěji se pro lepení stěn široké škály místností nakupují vinylové tapety na netkané bázi. Taková plátna lze vyrobit jak pro malování, tak obsahovat kresbu nebo ornament. Racionální poměr ceny a kvality nutí většinu Rusů upřednostňovat tento typ tapet – schopnost čistit povrchy umožňuje použití pláten v místnostech s obtížným mikroklimatem a rizikem kontaminace stěn (chodby, kuchyně a jídelny) (chodby a dokonce i koupelny).

Zdobení chodby

Design koupelny

Design chodby

Jednobarevné provedení

V romantickém stylu

Stěny s vinylovými tapetami lze přelakovat až 5krát, což osvěží povrch nebo radikálně změní obraz místnosti. Ani po mnoha manipulacích povrchy neztrácejí své estetické kvality. Další výhodou vinylových a vliesových tapet je, že na ně nemusíte nanášet lepidlo – pokrývá pouze stěny. Tento přístup zajišťuje maximální snadnost instalace. Prakticky je vyloučeno riziko rozbití pláten nebo rozmazání vzoru, poškození textury materiálu.

Design pracoviště

Lehký design ložnice

Ložnice v béžových tónech

Obývací pokoj v šedo-tyrkysových tónech

Tmavě modrý tón

Pro výzdobu obývacích pokojů a ložnic se často používají textilní tapeta. Vysoké environmentální kvality a luxusní vzhled kompenzují poměrně vysoké náklady na materiál. Významné nevýhody v podobě nemožnosti čištění povrchů stěn však ukládají určitý zákaz používání textilních tkanin v místnostech s vysokým rizikem kontaminace. V klasických interiérech můžete nejčastěji vidět velurové, sametové tapety používané k vytvoření akcentního povrchu nebo k nalepení na všechny stěny místnosti. Pro vytvoření designu v moderním stylu jsou vhodnější bavlněné a lněné látky, které se stávají ztělesněním «pohodlný minimalismus».

Textilní látky

Temné akcenty

Plátěná tapeta

Přírodní tapeta

Tapeta na zeď neztratili svou popularitu. Nejčastěji se k vytvoření akcentní stěny používají tištěná plátna. Různorodost témat a vysoká kvalita obrazu vám umožní vytvořit jedinečný interiér pro místnost jakéhokoli stylistického směru. Fotografický tisk lze aplikovat téměř na jakýkoli materiál – plátna mohou být texturovaná, matná nebo lesklá, mají ochranný film proti vlhkosti, nečistotám a mechanickému poškození.

Fototapety do koupelny

Karta tapety pro dekoraci

Tisk fotografií na tapety

Mapa v prostoru schodiště

Mlhavý les do ložnice

Tisk fotografií s důrazem

Také můžete vybrat vše v samostatném zobrazení. kovová třpytivá tapeta, na jakémkoli základě jsou vyráběny. Luxus zlatého, stříbrného nebo měděného lesku může vnést nádech luxusu i do toho nejtriviálnějšího interiéru. Plátna s kovovým vzorem se proto používají jak k vytvoření akcentní stěny, tak k ozdobení všech svislých povrchů místnosti..

Kovová třpytivá tapeta

Dokončení chodby

Kovový lesk na stěnách ložnice

Papírová tapeta v poslední době se používají čím dál méně. Navzdory vynikajícím ekologickým vlastnostem a schopnostem «dýchat», papírová plátna nejsou příliš populární. Koneckonců je nelze použít v místnostech s vysokou vlhkostí nebo teplotními extrémy. Kresba na papírových tapetách vybledne dostatečně rychle a samotný povrch jen zřídka vydrží déle než 3 roky, aniž by ztratil své estetické vlastnosti. Nízké náklady na papírová plátna vám však umožňují vytvořit aktualizovaný nebo radikálně změněný vzhled místnosti v poměrně krátkém čase as minimálními finančními ztrátami..

Papírová tapeta

Papírová plátna

Kombinace tisků

Ložnice v pastelových barvách

Skutečné nápady při vytváření výzdoby moderní místnosti

Moderní styl dekorace interiéru usiluje o jednoduchá a stručná řešení. Není překvapením, že většina designérů dává přednost jednobarevným povrchům. Lehké, neutrální tóny jsou ideální pro malé prostory, které jsou zdůrazněny nábytkem. Tmavší, hlubší odstíny budou luxusním pozadím místností s velkou plochou a poněkud dramatickou atmosférou. Pro ty, kteří právě dělají své první kroky v oblasti vytváření moderních interiérů, návrháři také doporučují použít monochromatické povrchové úpravy – univerzální barevné varianty, které budou vypadat harmonicky v každém designu prostoru.

Obývací pokoj v šedých tónech

Šedá povrchová úprava

Na pozadí šedých stěn

Teplé barvy

Obyčejná plátna

Ložnice a šedá paleta

Černobílý tisk na stěnách není trendem nové sezóny, ale stále je relevantní. Grafický design, dynamika a často originalita takového designu stěny vám umožní vytvořit obtížný netriviální design místnosti a vyzdobit místnost skutečně jedinečným charakterem.

Černobílá abstrakce

Černá a bílá vzor

Originální tisk tapety

Černý a bílý

Tmavý interiér

Kontrasty jídelny

Jídelna v bílé a černé barvě

Velký geometrický potisk, oblíbený několik sezón, se nevzdává svých pozic. K návrhu akcentního povrchu se nejčastěji používá chytlavý kontrastní vzor. Ale ve skutečně prostorných místnostech můžete použít tapetu s geometrickým potiskem a ozdobit všechny stěny. Na takovém obrázku lze použít pouze dva kontrastní tóny nebo celou paletu barev..

Tapeta s geometrickým potiskem

Světlá geometrie

Design v pastelových barvách

Béžové odstíny

Originální design

Dalším současným trendem je tmavá akcentovaná stěna. Může to být buď sametová nebo velurová tapeta v tmavé barvě, nebo vinylové látky s jemným kovovým leskem. Jedna věc je jasná – taková designová technika vám umožňuje vnést do interiéru nejen noty dramatu, ale také dotek sofistikovanosti, elegance a luxusu..

Temný přízvuk

Černá tapeta do ložnice

Tmavý povrch do ložnice

Neobvyklý obývací pokoj

Tapeta napodobující ten či onen povrch není mezi moderními designéry neméně populární. Může to být iluze betonové zdi, dřevěného obložení nebo zdiva. Kámen nebo dřevo, keramické dlaždice nebo mozaiky – na vašich zdech může být jakýkoli druh imitace. Hlavní věc je, že taková technika by měla být použita ve prospěch vytvoření harmonického obrazu místnosti..

Imitace parket

Tapeta na zeď

Dekorace místnosti pro novorozence

Moderní tapeta – nápady pro použití

Zjevné použití tapet při vytváření moderních interiérů se lepí na všechny stěny místnosti. V důsledku toho můžete získat nejen poměrně spolehlivou ochranu povrchů před různými faktory, ale také atraktivní vzhled místnosti, vynikající zázemí pro nábytek a dekorativní prvky. Pomocí tapety můžete rychle změnit obraz místnosti, zvýraznit konkrétní zónu, zdůraznit významný kus nábytku nebo celý soubor.

Dekorace obývacího pokoje s tapetou

Originální potisk

Výzdoba školky

Tradiční styl

Použití designové techniky pro vytvoření přízvukové stěny je nejvhodnější s použitím tapety. Abyste v místnosti vytvořili harmonickou kombinaci přízvuku a ostatních stěn, nepotřebujete «vymyslet kolo» – hotová řešení se prodávají v obchodech s dokončovacími materiály, ideálně sladěných barvou, strukturou a vzorem. Pokud ale v sobě cítíte příležitost a touhu udělat si vlastní volbu, pak je vám k dispozici nejbohatší výběr ze široké škály barev, potisků a vzorů. Hlavní věc je, že výsledek odpovídá vámi zvolenému konceptu vytvoření interiéru, neporušuje harmonii atmosféry místnosti a pomáhá vytvářet příjemnou atmosféru místnosti..

Zdůrazněný povrch

Neutrální paleta

Originální přízvuk

Podkrovní ložnice

Lehký design jídelny

Není možné vytvořit přízvuk na celém povrchu stěny. V ložnici můžete uspořádat výklenek nebo pruh nad hlavou postele, čímž zvýrazníte hlavní kus nábytku. Můžete se také zaměřit na obvazovou oblast nebo zónu tímto způsobem pracoviště, toaletní stolek. V obývacím pokoji můžete pomocí akcentové tapety zvýraznit prostor kolem krbu, video zóny. Můžete také vytvořit podmíněné zónování v místnosti, která kombinuje několik funkčních segmentů, upozorňuje na jednu zónu a odvádí pozornost od oblastí, které jsou neúspěšné nebo nesprávné z hlediska geometrie místnosti..

Světelný design

Zaměřte se na krb

Světlé pracoviště

Niche tapeta

Tapety a lišty

Světlá část v obývacím pokoji

Dětský pokoj v růžové barvě

Ohnisko v centru pozornosti

Pomocí tapety můžete zvýraznit prostor uvnitř výklenků, v hloubce otevřených polic a stojanů barvou nebo vzorem. Můžete také vložit přes zadní stěnu skříně skleněnými dveřmi s jasnými nebo jen kontrastními tapetami a nejen diverzifikovat barevné schéma místnosti, ale také dát «druhý život» staré úložné systémy, dědictví.

Design zadních polic

Tapeta pro domácí kancelář

Netriviální přístup

Tapeta do výklenku s policemi

Vkládání stropu světlými (téměř vždy sněhově bílými) tapetami je dlouholetou tradicí ruských majitelů domů. Jedná se o levný a přiměřeně rychlý způsob, jak vytvořit trvanlivou povrchovou úpravu (za předpokladu, že je povrch bezchybný). Ale v projektech moderního designu odborníci doporučují nechat stereotypy za sebou a nechat si při návrhu stropu jas, kontrast a dokonce různorodost. Je však třeba mít na paměti, že pro takové experimenty je nutné mít v místnosti nadprůměrnou výšku stropu, jinak bude těžké se vyhnout pocitu «utlačující» trezory na vás.

Tapeta pro dekoraci stropu

Originální design stropu

Květinový potisk na stropě

Pokoj v modrých tónech

Interiér dospívající ložnice

Sněhobílá idyla

Kombinace tapet s jinými dokončovacími materiály se již dlouho a poměrně úspěšně používá k vytváření designových projektů pro místnost s nejrůznějšími účely. Na chodbách a chodbách nejčastěji najdete kombinaci tapet se stěnovými panely. Tapeta je nalepena na horní část stěn, která není vystavena mechanickému namáhání, vlhkosti a dalším nepříjemným faktorům. V koupelnách, prádelnách, kuchyních a jídelnách se nejčastěji vyrábí takzvaná zástěra – povrch s nejvyšším rizikem kontaminace, vystavení vysokým teplotám a vlhkosti. Takové oblasti se potýkají s dlaždicemi nebo mozaikami, stěnovými panely, natřenými nebo pokrytými dekorativní omítkou. Zbytek povrchů lze ozdobit tapetou..

Kombinace povrchových úprav

Panely a tapety

Lehká povrchová úprava

Prostorný interiér jídelny