Materiály

Originální imitace nebo imitace v designu tapety

Sotva někoho překvapíte klasickými tapetami s geometrickým nebo květinovým vzorem. Například holé cihlové zdi jsou originální, stylové a relevantní. To platí také pro stěny, které jsou obloženy dřevem, omítkou a dokonce i starými výstřižky z novin. Ne každý si však může splnit sen o dřevěných nebo cihlových zdech. V tomto případě odborníci doporučují používat napodobeniny.

Tento trend se rozšířil v designu tapet. Umožňuje nejen dát místnosti neobvyklý, atraktivní vzhled, ale také docela prospěšný z ekonomického hlediska. Je mnohem jednodušší a levnější přilepit na stěny imitací tapet, než provádět opravy z přírodních materiálů. V designu tapety existuje několik typů napodobenin..

«Zdivo»

Právem zaujímá přední místo mezi napodobováním tapet. Poté, co se před několika desítkami let objevila tapeta «pod cihlou» jsou stále mezi spotřebiteli velmi oblíbené díky rozmanitosti jejich tvarů a barev.

přirozenost interiéru s tapetami

«Omítka»

Zdálo by se, že materiál použitý z větší části k ozdobení vnějšího obrazu prostor nebude vypadat dovnitř. Praxe však ukazuje, že sádrová tapeta vypadá docela atraktivně a docela úspěšně maskuje nadměrný chlad zdrojového materiálu..

tapeta na zeď

imitace tapety

Pod stromem

Nedávný rozmach využívání přírodních materiálů ve výzdobě interiérů představuje dvojsečný meč. A strom není výjimkou. Na jedné straně je dřevěná podlaha módní a stylová, ale na druhé straně je to značná investice času a hlavně financí. V této situaci lze volbu tapety napodobující dřevěné podlahy považovat za ideální možnost. Na základě osobní touhy si můžete vybrat jakýkoli typ tapety, který se vám líbí, ať už jde o imitaci surové desky, klasiku «podšívka» nebo exotické dřeviny.

tapeta na zeď

Tapeta pod stromem

Vzhled látky a kůže

Moderní technologie používané při výrobě textilních tapet umožňují cítit přirozenost látky s těsným kontaktem. Je to kvůli jeho realismu, že tento typ tapety se těší zasloužené pozornosti kupujících, a to i přes poměrně vysokou pravděpodobnost jejich kontaminace..

jedinečná elegance koupelny

Pokud jde o tapetu podobnou kůži, tento druh imitace nevyhnutelně způsobuje obdiv. Představte si stěny pokryté kůží krokodýla, krajty nebo jiného exotického zvířete. Pohled se nedobrovolně zastaví u každého vyčnívajícího prvku, samotná ruka se natáhne, aby cítila jedinečnost a originalitu tohoto povlaku. Tento typ tapety dodá místnosti nejen sofistikovanost a kouzlo, ale také přinese do každodenního života vytříbenou barvu a ohňostroj neobvyklých vjemů. Ve spojení s nábytkem správně navrženým pro tento typ tapety, styl «pod kůží» bude obzvláště populární v mužském interiéru, probouzí prvotní instinkty.

tapeta na zeď

 «Ručně vyrobené»

Imitace ručně vyráběných tapet vypadá velmi zvláštně. Listy knih nalepené na stěnách, umělecké skici, kresby, vzory přinesou do interiéru zvláštní nádech kreativní originality.

inteligence a kreativita v interiéru

Někteří výrobci nabízejí imitaci knižní knihovny. Správným umístěním můžete na zeď vytvořit docela realistický obraz. Krása této myšlenky je, že je nepravděpodobné, že by to fungovalo úhledně, aby se nalepily skutečné kousky papíru. Stačí si jen představit, kolik úsilí to stojí a vynaložit cenné materiály! A vlastnoručně vyrobená tapeta je jen pár rolí, minimum práce a po pár dnech si můžete užívat nádhernou proměnu místnosti.

imitace knižní knihovny na tapetu

kreativní tajemství interiéru

  Imitace betonové zdi

Na první pohled se může zdát, že imitace betonové zdi je příliš radikální řešení. Stačí však vidět, jak originální a stylový moderní nábytek a materiály, jako je plast, kov, sklo nebo kůže, vypadají na pozadí drsných, brutálních tapet napodobujících beton. Jejich pozitivní vlastnosti jsou ještě výraznější, protože takové sousedství vytváří dokonalý kontrast. Pamatujte však, že simulace betonování nejčastěji zahrnují použití spíše tmavých odstínů, proto by měly být použity ve velmi světlých nebo dobře osvětlených místnostech..

originální řešení stěn

originální omezení interiéru spolu s tapetami

«Zvíře» tisk na tapetu

Designéři také nazývají takové tapety «divoký». Zvířecí tapety jsou skutečně dalším trendem, který pokračuje v trendu přirozeného tématu. Dnes jsou nejdůležitější tapety s imitací kůže tygra, leoparda, žirafy, zebry, ptačího peří. Některé kolekce navíc kombinují zvířecí vzory s pruhy nebo květinami současně..

okouzlující interiér se zvířecími potisky