Materiály

Teplá podlaha: typy, popis a fotografie

Teplé podlahy byly v sovětských letech používány v domácí stavbě, pak však byly zcela bezvýznamné. To bylo způsobeno skutečností, že parní topné potrubí v bytových domech bylo umístěno v podlahách. Teplá podlaha by tedy mohla být například na přistání schodiště.

Moderní myšlenka podlahového vytápění se samozřejmě dováží ze zámoří. Zejména – ze skandinávských zemí s dlouhými a zasněženými zimami na jedné straně a velkým počtem individuálních bytů na straně druhé. Výrobci z Dánska, Norska, Německa, USA a Jižní Koreje nyní nabízejí různé systémy podlahového vytápění. Existují také domácí návrhy.

Kdo potřebuje teplou podlahu?

  • Obyvatelé prvních podlaží bytů (jak víte, výroba tepelně izolačních prací během hromadného rozvoje je velmi žádoucí)
  • Obyvatelé ostatních pater – alespoň v koupelnách
  • Majitelé příměstských nemovitostí operovali po celý rok.

Typy teplých podlah

1. Elektrické podlahové vytápění, což může být:

  • kabel (topné části a rohože);
  • film (uhlíkový a biometalický);

2. Voda.

Typy teplých podlah

Elektrická podlaha považován za nejoblíbenější. To není divné, protože to má nesporné výhody: antialergenní účinek, neexistují žádné konvenční toky, bude rovnoměrně distribuovat teplo po celé oblasti. Existuje několik typů: kabel, tyč a film. Na principu vytápění může být infračervený nebo konvekční.

Kabel se vyskytuje ve formě speciálních topných sekcí, rohoží a kabelů na cívce. Rozdíly mezi nimi z velké části spočívají pouze v instalačním systému. Obecný princip je následující: v podlaze je instalován elektrický kabel a elektřina je do něj dodávána pomocí termostatu. Elektrické podlahové vytápění lze nalézt ve formě topných sekcí a rohoží. Kromě toho musí být topné části namontovány na potěr (cementový písek) a rohože – ve starém potěru na vrstvu lepidla na dlaždice. Sekce jsou položeny na vyrovnaný připravený povrch. Předtím byste měli přemýšlet o uspořádání domácích spotřebičů a nábytku v místnosti: pokud umístíte spotřebiče na teplou podlahu, je to plné selhání obou.

Povrch můžete vyrovnat pomocí samonivelačních podlah, které se nalijí na majáky. Po vytvrzení se na vyrovnanou základnu položí tepelná izolace, na kterou se připevní montážní páska a poté se podél zářezů pásky položí tepelný kabel. Nepřipojujte kabel přímo, může dojít k selhání celého systému..

Dalším důležitým bodem je určit umístění termostatu a vyvést konce kabelu, aby se k němu připojil. Kabelové vedení k termostatu lze umístit venku do krabice nebo vyvrtat kanálem ve zdi. Na kabel se nalije vrstva směsi cementu a písku a požadovaný povlak lze na něj položit v souladu s obvyklými pokyny (keramické dlaždice na lepidlo na dlaždice nebo laminát na hlukově izolační podklad nebo koberec, linoleum , parkety) Doporučujeme zapnout teplou podlahu po úplném vytvrzení všech vrstev «pirogue». Topné rohože jsou nejtenčím typem elektricky tepelně izolovaných podlah, vhodných jak do městských bytů, tak do předměstských bytů. Tloušťka topné rohože nepřesahuje jeden a půl milimetru.

Pro elektrickou podlahu existují dva typy kabelů: dva a jeden vodič. Jejich rozdíl spočívá v tom, že během instalace musí být oba konce jednožilového kabelu vráceny do jednoho bodu, u dvoužilového kabelu není nutné druhý konec vracet.

Dvoužilový systém topných kabelů

Filmová podlaha (je to infračervené, což není úplně pravda) – nový typ teplé elektrické podlahy, kde fólie působí jako topné těleso. Dělí se na dva typy: uhlíkové a bimetalické

Vodou tepelně izolovaná podlaha – nejtradičnější teplovodní topný systém. V tradičním smyslu se jedná o stejné radiátory ústředního topení, pouze ve formě trubek procházejících pod podlahovou krytinou. Podobný systém najdete téměř všude: bytové domy, chaty, obchody, různé nákupní a sportovní areály. Díky různým konstrukcím lze takový systém použít v jakékoli budově, a to jak s připojením k teplárně, tak pro vytvoření zcela autonomního topného systému. Vodou vyhřívaná podlaha dokáže rovnoměrně distribuovat teplo po ploše. To znamená, že ve srovnání s radiátory lze teplotu snížit o několik stupňů a přitom nebude žádný rozdíl. A snížení dokonce o 2 ° C ušetří až 12% energie.

Jaké funkce takový systém ještě má??

  • vodní podlahu (na rozdíl od elektrické) lze provádět pod nábytkem a současně nezpůsobí její vyschnutí;
  • polyetylenové nebo kovoplastové trubky, z nichž je vodní podlaha vyrobena, nekorodují, nepřispívají ke shromažďování usazenin, což vám umožňuje udržovat průměr průtočné oblasti;
  • dnes se vyvíjejí různé tenké systémy (potrubí o průměru 8 mm);
  • existují dokonce systémy lehkých demontovatelných tepelně izolovaných podlah, které nevyžadují lití betonu;
  • při správném používání a instalaci je podlaha vyhřívaná vodou schopna usadit se pod jakýmkoli nátěrem, dokonce i pod parketami;

Výstup

Kabelové systémy jsou nejlepší kombinací ceny a kvality a nejpohodlnějším způsobem pohodlí. Infračervené rohože se instalují pohodlněji a prakticky neberou výšku, ale jsou poměrně drahé. Provoz ohřevu vody je levnější, ale instalace je velmi těžkopádná a méně odolná. Díky teplým podlahám je teplý vzduch distribuován v místnosti zdola nahoru, což je považováno za nejlepší pro pohodu.